Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (940. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela bir bankadan 0,99 ile konut kredisi cektik ve olmazya diyelim faizler dustu %0,89 a. Bu durumda yeni orandan tekrar yapilandirma talep edebiliyor muyuz, bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ggratel111 G kullanıcısına yanıt
    Terbiyesiz herif ..ya da her neysen..
    Önce adam gibi yazmayı öğren..

Arkadaşlar daha önceki mesajlarımda ve diğer arkadaşlarla beraber edindiğimiz bilgileri paylaştık..Yararlı olmaya çalıştık..Görüldüğü üzere şubeden şubeye personelden personele rakkamlar ve kalemler maalesef değişiyor..Ben Ziraat ten çektim krediyi..Banka müdürü tanıdık olduğu halde embesil 2 tane bireysel çalışanı yüzünden çok uzun sürede tapuyu teslim alabildim..Okadar embesildiler ki bana sabit yerine değişken fazili kredi imzalatmışlar..kaçkez bankaya gidip kaçkez imza verdim inanamazsınız..Bir de peşin hayat sigortası yerin taksitli kesmişler.Son anda farkettim.Tüm sözleşmeleri tekrar imzalıycaz dediler..Bağrındım..Ben hiçbirşey imzalamam artık,sadece poliçeyi değiştirsenize dedim.Kavga gürültü sigorta birimini aradılar ve benim dediğim gibi olabileceğini ben bağrındıktan sonra anladı embesiller. Şube içerisinde birbirimize girdik..Bes zorunlu yaptılar.Giriş aidatı aldılar..Muhtemelen onu geri alamıyoruz ama eşim uğraşıyor...
    Sonuç olarak günümüz için çok uygun bir oranla ve uzun süredir takip ettiğim bir siteden oldukça diğerlerinden ucuza bir ev sahibi olduk.Allah niyetindeki herkeze nasip eder inşallah özellikle de ilk evi olacaklara..benim ikinci evim oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skayacik -- 2 Eylül 2019; 11:41:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Mesela bir bankadan 0,99 ile konut kredisi cektik ve olmazya diyelim faizler dustu %0,89 a. Bu durumda yeni orandan tekrar yapilandirma talep edebiliyor muyuz, bilgisi olan var mi?
    sistem değişmedi ise yapılandırma adı altında ediliyor diye biliyorum
  • W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Bankanın ilettiği bilgi..
    "Başka banka oranları sizin çektiğiniz oranın altına inmediği sürece yeniden yapılandırma asla mümkün olmaz..kendi bankanızda ki oranın düşmesi halinde elinize birşey geçmez..Mutlaka başka banka oranı sizin oranın altına inmeli ve rekabet oluşmalı...." yönünde..
    Nekadar doğrudur bilemem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

12 Eylüldeki toplantıda faizlerde indirim olacağı söylentisi var. (225 puan)
    0.9 un altına iner mi sizce?
    Ben 0.75 ineceğini düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Alıntıları Göster
    Konut kredisi 0.75 bana imkansız gibi geliyor . Şuan bile bankalar belki de zararına veriyorlar .

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Hayır, yapılandırma yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Alıntıları Göster
    0.95 olabilir

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    hocam,

zorunlu kredi kartı 2 fatura.

her yıl için dask, her yıl için sigorta ıvır zıvır.

her ay 170tl bes.

yani şaka gibi, 10-15 yıllık almak istediğinizde bese sadece 17000-22000tl para veriyorsunuz, tamam sizin paranız ama ne gerek var? zorunlu mu bu bes?

100bin tl kredi çekecekseniz, experdi bunlardı size zaten maliyeti 110-120 bintl oluyor vallahi sinirden çatlayacağım, 15 yıl yapmak istersen 15 yıl bes 15 yıl dask bir sürü ıvır zıvır. vallahi emlakçıya kapora verdiğim için devam ediyorum işlemlere çok sinirim bozuldu.

850 exper ücreti... ya kardeşim zaten alacağım kredi 100bin tl, elimde nakitte var ama vadelide kalsın istiyordum, kafam atacak nakit alacağım en sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilisimci1903

Konut kredisi 0.75 bana imkansız gibi geliyor . Şuan bile bankalar belki de zararına veriyorlar .

Alıntıları Göster
    Unutmayin 3 ay önce 1.20 hayaldi 0.99 geldi daha aşağısı elbet gelecektir fiyati artan evlere girmeyin hepsinin @%20 şu köpük fiyatlari kırmadan indirim almadan masaya oturmayin derim,bir malı alırken kazanırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

0.95 olabilir

Alıntıları Göster
    Altına ineceği kesin benimki sadece bir tahmin öncesinde de heoey inecegini söylemiştim 0.99 geldi

• dOmi D kullanıcısına yanıt
    Bizde şunlar istendi.
    Dask, Konut Sigortası, Kredi Kartı, Hayat Sigortası

Kredi Kartını iptal ettik. Konut Sigortası ve Hayat Sigortasının iptali için gerekli mercilere başvurdum sonucu bekliyorum.

• Arkadaşlar merhaba,
    Ben de 150bin TL kullanmıştım Ziraat Bankası’ndan ama benden de aşağıda ki gibi kesintiler yapılmış. Bunlardan hangilerine itiraz edip, hangi makamlara şikayet edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuMé®@NG -- 3 Eylül 2019; 12:36:13 >

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    kredi çekince, bunlarla yapılanları karşılaştırın

ferdi kaza sigortası
    işsizlik sigortası
    kredi tahsis ücreti
    kullandirim işlem masrafları

• BuMé®@NG kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir soygundur yahu aklına geleni kesmiş

Bende halkbanktan kullandım daha kredi geçmedi şimdilik eksper ve bes kesildi 😬

• quote:

Orijinalden alıntı: skayacik

Terbiyesiz herif ..ya da her neysen..
    Önce adam gibi yazmayı öğren..

Arkadaşlar daha önceki mesajlarımda ve diğer arkadaşlarla beraber edindiğimiz bilgileri paylaştık..Yararlı olmaya çalıştık..Görüldüğü üzere şubeden şubeye personelden personele rakkamlar ve kalemler maalesef değişiyor..Ben Ziraat ten çektim krediyi..Banka müdürü tanıdık olduğu halde embesil 2 tane bireysel çalışanı yüzünden çok uzun sürede tapuyu teslim alabildim..Okadar embesildiler ki bana sabit yerine değişken fazili kredi imzalatmışlar..kaçkez bankaya gidip kaçkez imza verdim inanamazsınız..Bir de peşin hayat sigortası yerin taksitli kesmişler.Son anda farkettim.Tüm sözleşmeleri tekrar imzalıycaz dediler..Bağrındım..Ben hiçbirşey imzalamam artık,sadece poliçeyi değiştirsenize dedim.Kavga gürültü sigorta birimini aradılar ve benim dediğim gibi olabileceğini ben bağrındıktan sonra anladı embesiller. Şube içerisinde birbirimize girdik..Bes zorunlu yaptılar.Giriş aidatı aldılar..Muhtemelen onu geri alamıyoruz ama eşim uğraşıyor...
    Sonuç olarak günümüz için çok uygun bir oranla ve uzun süredir takip ettiğim bir siteden oldukça diğerlerinden ucuza bir ev sahibi olduk.Allah niyetindeki herkeze nasip eder inşallah özellikle de ilk evi olacaklara..benim ikinci evim oldu..
    Arkadaşlar Ziraat bankası Bes giriş ücreti ile berbaer 386 tl kesmişti..bugun telefon bankacığı üzerinden dün yapılan başvuruya istinaden 388 tl geri yatırılmış olduğunu gördük.Bu işte halloldu..zaten 2 adet birsyelimizi bozarak ev işine girdik..üstüne yeni birsyele zorlamaları hiç ahlaki değildi.normalde giriş aidatı eski sistemde iade olmaz ama yeni kanunda 2 ay içersinde tamamı iade oluyormuş eşime söylenen..
    Geriye sigortalar kaldı.Onlar için henüz bir incelemede bulunamdım ama hayat sigortası 1000/5 kanunla garanti altına alınmıştı..256.000 tl için 1280 tl verdim..ama diğerleri için araştıracağım..sonuca ulaşanlar yazarsa sevinirim..
    krizlerde ev fiyatları biraz geriler ve satışlar durur ama kriz çıkışlarında ev fiyatları krediler düşmeye başlayınca katlayarak devam eder artışa..geçmiş geleceğin aynasıdır..bunu şuan için söylemiyorum2 sene kadar daha bu kriz sürer..0,99 a düştüüne bakmayın..özellere bakın..ara ara ev fiyatları şişti boş ev sayısı arttı .. çok daha düeşecek vs vs fikirler beyaan eden arkadaşlar olmakta ama onlara merkezler için katılmıyorum kesinlikle..Kriz dışında dünyanın her yerinde merkezlerde ev fiyatları sürekli artar..benim fikrim ve İstanbul Anadolu Yakası 20 senelik tecrübem(3 kriz geçirdim)..Merkez dışları için yorumum yok..bilmiyorum..

• İng banka konut kredisini taşıyabiliyormuşuz. 1,34 galiba oran bununla ilgili bir bilgisi olan var mı ? Ziraatten 1,68’den çekmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3yuq -- 3 Eylül 2019; 19:57:6 >
  • 3yuq kullanıcısına yanıt
    albaraka 1,29dan veriyor. aradım taşıma yapmıyorlar

• AslanAvda kullanıcısına yanıt
    İng ve akbank’a Taşınabiliyormuş konut kredisi öyle yazıyor bir sayfada.

• 3yuq kullanıcısına yanıt
    1,48den çektiğin için zarar oluyor hocam :) yapılandırma faizlerini yüksek tutuyorlar

• 
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.