Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (847. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crackerteam Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.293
Cevap
907
Favori
3.047.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
60. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu faiz oranıyla taksit sayısı ne kadar uzun tutulursa o kadar avantaj diye düşünüyorum. Zaten enflasyon karşısında para pul oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engyn

Pazartesi 0.98 oranı artık sona eriyor. Haberleri biraz araştırırsanız görebilirsiniz. Ben ev bulamadığımdan yakalayamadım, eski oranlarla da almak imkansiz gibi benim için...
    Kredim onaylandı Ziraat'te şuan ekspestiz aşamasındayım. Banka görevlisi onaylandığı için oranın sabitlendiğini söyledi. Hayırlısı ile bir halletsek şu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Bu faiz oranıyla taksit sayısı ne kadar uzun tutulursa o kadar avantaj diye düşünüyorum. Zaten enflasyon karşısında para pul oluyor.
    Enflasyon karşısında para pul oluyor doğru ancak banka zaten yüklü bir faizi senden işin en başında almaya başlıyor, ama dediğiniz gibi şuan tek avantajı mevcut duruma göre olması gerekenden daha düşük faiz oranları olması.

Ben 2011 de kredi çektiğimde 0,72 den kredi çekmiştim, o günleri düşününce bu düşük gibi gözüken oranlar bile aslında çok yüksek oranlar.
  • quote:

Kredim onaylandı Ziraat'te şuan ekspestiz aşamasındayım. Banka görevlisi onaylandığı için oranın sabitlendiğini söyledi. Hayırlısı ile bir halletsek şu işi

Alıntıları Göster
    Ekspertiz olmadan nasıl onaylandı ?
  • Bu sabah halk oranlar yükseli dedi. 1.2X bişi oldu dedi net hatırlamıyorum. Diğer bankalara soran oldu mu? Ev almaya çalışıyorum ama pazartesi sona ereceğini bilmiyordum :(
  • Ziraatten kullandığım kredide 700 TL kredi tahsis ücreti kesildi. Krediyi ödemeye devam ederken hakem heyetine başvurarak bunu geri isteyebilir miyim?

Bir de artık bu ücretin yasal olduğuna dair bir yazı okudum
    http://kredicin.net/ziraat-bankasi-kredi-tahsis-ucretini-geri-alma/

Bu doğru mudur artık bu ücretleri geri alamıyor muyuz?
  • A.J. Pacino kullanıcısına yanıt
    Alamazsiniz yasal bir kesinti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Kaynak?

Alıntıları Göster
    Bu faiz dusurmenin secimlere kadar yapildigini cidden bilmiyormuydunuz?

Yoksa ekonominin iyi durumda olduguna inananlardan misiniz?

• expertadvisor kullanıcısına yanıt
    Gazeteler de boy boy haber var

• YaYa kullanıcısına yanıt
    0.72 nin ekonomik sartlarinin suan gelmesi imkansiz yani o orqnlar bir daha gelemez kar marjina aykirilik bir durum o sebeple ben uzun vade de bir daha 0.98 in gelecegini asla sanmiyorum

Gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Ekspertiz olmadan nasıl onaylandı ?

Alıntıları Göster
    Dün talep etitğiniz kredi onaylandı ekspertiz için imza atmanız gerekiyor diye çağırdılar. Bende gidip bir kağıt imzaladım. Orada memur söyledi oran sizin için değişmez artık diye... inş yamuk olmaz :(
  • quote:

Dün talep etitğiniz kredi onaylandı ekspertiz için imza atmanız gerekiyor diye çağırdılar. Bende gidip bir kağıt imzaladım. Orada memur söyledi oran sizin için değişmez artık diye... inş yamuk olmaz :(

Alıntıları Göster
    Anladım ancak expertiz evin değerine v.s bakcak.Onlar olmadan kredi onaylandı diyemez diye biliyorum.

Yani faiz artarsa p.tesi-salı gibi maalesef kullanamazsınız gibi.

Umarım 0.98 den kullanabilirsiniz.
  • quote:

Bu faiz oranıyla taksit sayısı ne kadar uzun tutulursa o kadar avantaj diye düşünüyorum. Zaten enflasyon karşısında para pul oluyor.
    Dogrudur hocam ama hesapladim, yatiracagim ara odemeyle 5 yil sonraki 5 taksit silinecek.

Bu parayi su an dolara yatirirsam 5 sene sonra dolar 8,5 tl olursa yine ayni sekilde 5 taksitimi siler. Dolar 8,5 olur onda sorun yok ama 5 yilda ben bu parayi yerim :D

O yuzden kaybimin da cok olmadigini dusunerek yapmak istiyorum. Ha dolar 12-13 tl olursa evet zarar edeirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Anladım ancak expertiz evin değerine v.s bakcak.Onlar olmadan kredi onaylandı diyemez diye biliyorum.

Yani faiz artarsa p.tesi-salı gibi maalesef kullanamazsınız gibi.

Umarım 0.98 den kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    hocam normalde kredi onaylandıktan sonra 10 gün boyunca faiz sabitlenir. Banka size 10 gün süre veriyor tapuyu alırsan aynı orandan kullandırırım diye. Tabi bu faiz oranları extrem bir durum olduğundan yan çizerler mi bilmiyorum.
  • hatta haftaya almayı düşünenler varsa şimdi herhangi bir tapu verip kredi başvurusunda bulunabilir haftaya exper giderken gerçek evin tapusunu bankaya verebilir. böylece 2-3 gün kazanmış olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

hocam normalde kredi onaylandıktan sonra 10 gün boyunca faiz sabitlenir. Banka size 10 gün süre veriyor tapuyu alırsan aynı orandan kullandırırım diye. Tabi bu faiz oranları extrem bir durum olduğundan yan çizerler mi bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Tamam da expertiz yapılmadan kredi onaylanır mı?
  • onaylanıyor hocam. Hocam kredide bir ön onay var birde kesin onay var. Ön onay için tapu ve maaş bordronuz yeterlidir. tahmini 1 güne hatta aynı gün içinde ön onayınız alınız kredi faiz oranınız 10 günlüğüne sabitlenir. Daha sonra exper gider raporunu yazar bir sıkıntı yoksa kesin onayınızı alırsınız. Tapu işlemleri başlar.
  • pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Expertiz onay vermeden banka asla onaylamaz onlarin incelemeleri de olcak ama sizin durum cok acilse benim mesela expertiz 1 gun surdu ertesi gun banka inceledi 2 saat sonra kredi kullanim saglandi babacan bir mudur denk geldi ev sahibi olmak istiyorm dedim sen merak etme kredin 1.2 saat sonra kullandirim dedi ayni gunun ertesi sabahi tapuyu aldim

Eger butceniz yeterliyse ayni zaman da kefiliniz esiniz olcaksa gelir iyi ise ön onay alirsiniz

Gecen hafta cuma gayrimrnkul satin aldim

Expertiz geldigi an sikistirabilirsenuz acil gonderin diye

Kredi on onay aldiysa 0.98 bozamaz bddk kurallari var size 7 is gunu verir o is gunlerine kadar size daire bul der bir sikinti olursa ama elzrm durumlarda musteri temsilcisi insiyatif kullanir mudur ioe gorusturuz 3v sahibi olmak istedinizi soylerseniz 10 gun 20 gun bile olur

Not zirqat bankasi bankalar arasinda rn kasintisi en yavasidir bu dediklerim halkbankasi icin gecerlidir ama orda da konut kredisi 1.27 olmus

• Az önce halkbankası şubesi ile görüştüm. Konut faizlerinin bugün itibariyle 1.27ye yükseltildiği söylendi.

• churge C kullanıcısına yanıt
    Arkadasim merhaba burda bangir bangir bagirdik kimse iplemedi cok yazik oldu o oranlar bir daha gelmesi cok zor gecmis olsun

Bunlar secim reklamiydi oldu ve bitti .

Vakif halk bank 1.27 oldu

Ziraat suan 0.98 de ama bes ve diger ivir zivir ile geciriyor kredi veruken de kota meselesi yapiluyor canina istedigine veriyor istemedigine vermiyor namussuzlar malesef ama suan devam ediyorken en azindan basvurun 10 gune daire bulunur yazik oldu bu millete bir daire reva mi

Yaziklar olsun

Suan akliniza gelebilecek herseye zam yapildi ve yapilicak artik giren girdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 29 Haziran 2018; 17:39:7 >
  • 
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.