Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, halk ziraat ya da vakıftan artan taksitli ev kredisi soran oldu mu.o zaman da 0.98 ya da buna yakın rakamlardan kullanabilir miyiz var mı devlet bankalarında böyle bişey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marto1

Ziraatten kredi falan cekilmez hem agir hem de sacma sapan islemlerden ucret aliyorlar

Ben sizin yerinizde olsam o parayi kesinlikle bankaya yatirmayin ilerde basiniz belaya girer kalan tutari mutlaka elden verin

Halkbank kredim ayni gun icerisinde bugun 16.00 gibi onaylandi saat 11 de basvurmustum ve ayni gun icinde farki yatirdim

Simdi ekspertiz yarin gelirmi ona bakicam persembe yarim gun tatil umarim haftaya bu is biter yildim vallahi

Ev icin 250'ye anlaştık. Tapuda 175 göstericez, 125 kredi çekicez. Kalan 125'i elden mi vermek lazım, havale mi yollamak lazım? Kafam karıştı iyice

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BuZZLuCK kullanıcısına yanıt
    175 gosterecekseniz 50 yi de bankaya yatirmaniz gerekiyor 175 e denklessin.geriye kalan 75 elden veriniz ki maliye ile isiniz kalmasin maliye takip edip kalan tutari hem size hem de ev sahibine ceza keser bu konularda dikkatli olunuz.

Baska bir sorunuz olursa yazin ben de eksperin gelmesini bekliyorum ev icin remarks calisani bir arkadasimdan mini egitim aldim şu siralar alim satim olaylari banka tarafindan cok ciddi sikistirmalar var

Konut kredisi cekerken evin gercek bedelini asla soylemeyin derim yani iyi ayarlayinki maliye takip etmesin

• Müteahhit bir arkadaşımda ev var.400.000 lira istiyor..şu 0.98 oranı kaçırma,ucuz para bu..gel şu evi al diye ısrar ediyor.devam eden konut kredim var ve hiç param yok peşinat veremem dedikçe:

-gel bankaya başvur,300.000 kredi çıktı diyelim.evin 3/4 ünü vereyim kalan 1/4 yine bende kalsın diyor..

Böyle bişey olabilir mi,banka buna müsaade eder mi?

Peşinatın satıcıya transferine bile karışan banka bu kadar alavere dalavereye izin verir mi?

Yada uzun lafın kısası, bu siyasi ekonomik ortamda 2.bir konut alarak riske girmek mantıklı mı?

Olursa alacağım,0.98 bir daha denk gelmeyebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 16 Haziran 2018; 22:31:51 >
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Banka bu sekilde kredi vermez guzel kardesim

Banka verse bile cok iyi gelirin olmasi lazim +ev banka ipotegi altinda kalacak ve 4/1 diye arkadasiniza asla hisse vermez

Aranizda anlasabilirseniz senetli vsvsv ozaman olur ama ev komple sizin uzerinize ya da esinizin uzerinize olmasi lazim

Geliriniz varsa saglam arkadasinizi 300 bine ikna edin madem iyi niyetli ise size iyilik yapsin kalan tutarida daha sonra odeme kosulu ile versin ya da kiralayip oyle verin derim

• BuZZLuCK kullanıcısına yanıt
    Yok az gösterme, elden verme... Faso fiso bunlar. Maliye istese saatinde senin evi kaça aldığını bulur. Hesap hareketlerine bakması yeterli. Eksperin biçtiği fiyattan aşağı gösterenlerin hepsinin yalan beyanda bulunduğu açık 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 17 Haziran 2018; 19:18:12 >
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler

Bir sey daha aklima takılıyor, 10 senelik cekiyorum, sureyi 5 seneye indirip zorlamak mi mantikli yoksa 10 sene cekip ileriki yillarda odenen rakam iyice düşük mü kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

Bilgi için teşekkürler

Bir sey daha aklima takılıyor, 10 senelik cekiyorum, sureyi 5 seneye indirip zorlamak mi mantikli yoksa 10 sene cekip ileriki yillarda odenen rakam iyice düşük mü kalır
    Bence 2. Şık daha mantıklı

• quote:

Bilgi için teşekkürler

Süre ne kadar kısa ise o kadar az faiz ödersiniz....5 yıl zorlarsa 6--7 yılı hesaplayın...
  • quote:

Bilgi için teşekkürler

Ben kısa süreli çektim, biraz sıkıntı yaşasam da içinden geçtim, bitirdim. Ancak şunu unutmayın dünyanın bin bir türlü hali var. Kendinizi çok fazla da sıkıştırmayın. Misal benim sağlık sorunlarım oldu, taşındım, şu oldu bu oldu bir ara çok bunaldım. O sebeple her şeyi hesaba katarak süreyi azaltmak gerek. Çok sıkıştırmayın kendinizi çünkü 5 yıl az bir zaman da değil, illa diretmeyin 6 olsun 7 olsun, çok bunaltmayın kendinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Süre ne kadar kısa ise o kadar az faiz ödersiniz....5 yıl zorlarsa 6--7 yılı hesaplayın...

Alıntıları Göster
    evet faiz az oluyor ama enflasyonu da hesaba katınca uzun vade (10 sene) olunca ödenen taksit maaşım içinde iyice ufalır ve daha mı iyi olur diye düşünüyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim de Ziraat bankasından %1,13'ten kullandığım yüklü miktarda bir konut kredim var. Yılbaşından hemen önce almıştım, yapılandırma yapmıyorlar neyse konu da o değil zaten.
    Ülkede devalüasyon olursa çektiğimiz krediler ne oluyor? Banka kredimi arttırma gibi bir yola başvurabilir mi, yani böyle bir hakkı var mı?
    Benim her sene maaşım artıyor ama ödeyeceğim kredi miktarı TL cinsinden değişmiyor. Mesela Allah korusun bir gecede TL yarı yarıya değer kaybetti diyelim, benim maaşıma muhtemel %50 zam gelecek ve kredi ödemesi kuş kadar kalacak. Tabi banka bunların az çok hesabını yaparak bize çektiğimiz kredinin 2 katını geri ödetiyor ama olağan dışı durumlarda olaylar benim lehime dönerse ne olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Merhaba arkadaşlar,

Benim de Ziraat bankasından %1,13'ten kullandığım yüklü miktarda bir konut kredim var. Yılbaşından hemen önce almıştım, yapılandırma yapmıyorlar neyse konu da o değil zaten.
    Ülkede devalüasyon olursa çektiğimiz krediler ne oluyor? Banka kredimi arttırma gibi bir yola başvurabilir mi, yani böyle bir hakkı var mı?
    Benim her sene maaşım artıyor ama ödeyeceğim kredi miktarı TL cinsinden değişmiyor. Mesela Allah korusun bir gecede TL yarı yarıya değer kaybetti diyelim, benim maaşıma muhtemel %50 zam gelecek ve kredi ödemesi kuş kadar kalacak. Tabi banka bunların az çok hesabını yaparak bize çektiğimiz kredinin 2 katını geri ödetiyor ama olağan dışı durumlarda olaylar benim lehime dönerse ne olur acaba?

maaşınıza %50 zam nereden gelecek? bu ulkede enflasyon yüksekken bile enflasyon kadar zam yapılmaz. şimdi %8 diye enflasyon kadar deniyor enflasyon %50 olsa en fazla %20 zam gelir maaşlara...

• Arkadaşlar 2018 yılı itibariyle tek maaşla ev almak oldukça zor. Ancak devlet destekli bankaların sunmuş olduğu fırsatlarla ve özel bankaların uygun faizli kampanyalarından faydalanmak çok kolay. Nasıl mı örneğin son günlerde gündem de olan konu, düşük faizli konut kredileriydi. Bu imkan dan bilgisi olanlar bütçelerine göre planlama yaparak daha ucuz miktarlara ev sahibi oldular. Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimiz de kiracı olarak ikamet eden kişiler için kira paraları neredeyse kredi taksitlerine denktir. Öyleyse neden sizde kira öder gibi borç ödeyerek ev almayasınız? Ev sahibi olmak isteyen fakat birikimi olmayan vatandaşlarımız için etraflı bir araştırma yaparak; en güncel kredi haberlerinin bulunduğu sitemizde detaylarıyla yer verdik sizlerde konut alma hayali kuruyor kredi çekmeyi düşünüyorsanız linkimize tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.https://www.devletkredi.com/3-ay-ertelemeli-konut-kredisi-veren-bankalar/

• quote:

evet faiz az oluyor ama enflasyonu da hesaba katınca uzun vade (10 sene) olunca ödenen taksit maaşım içinde iyice ufalır ve daha mı iyi olur diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Şimdi hocam biz abd gibi olsak enflasyon olmasa tamam haklısınız ama Türkiye’de bir enflasyon gerçeği var ve bu da her yıl maaşlara yansıtılıyor, bu durumda siz krediyi 10 yıl değilde 5 yıllık çekerseniz çektiğiniz kredinin tamamını (paranız değerli iken enflasyonda erimemiş iken ) belki de sıkışarak çatır çatır ödeyeceksiniz.Ki 5 yıl da az bir zaman değildir.

Fakat 10 yıllık yaparsanız faiz miktarı artacak ama hem taksit tutarınız daha az olacak hem de 5. Yıldan sonra taksitleriniz enflasyonla yavaş yavaş eriyecek ve miktarı da maaşınızın içinde erimeye başlayacak.

Ben bu şekilde yaptım 10 yıllık çektim karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Şimdi hocam biz abd gibi olsak enflasyon olmasa tamam haklısınız ama Türkiye’de bir enflasyon gerçeği var ve bu da her yıl maaşlara yansıtılıyor, bu durumda siz krediyi 10 yıl değilde 5 yıllık çekerseniz çektiğiniz kredinin tamamını (paranız değerli iken enflasyonda erimemiş iken ) belki de sıkışarak çatır çatır ödeyeceksiniz.Ki 5 yıl da az bir zaman değildir.

Fakat 10 yıllık yaparsanız faiz miktarı artacak ama hem taksit tutarınız daha az olacak hem de 5. Yıldan sonra taksitleriniz enflasyonla yavaş yavaş eriyecek ve miktarı da maaşınızın içinde erimeye başlayacak.

Ben bu şekilde yaptım 10 yıllık çektim karar sizin

Alıntıları Göster
    bir ekonomist olarak bu yorumun altına imzamı atarım

• Halkbank hayat sigortasini 10 senelik peşin alıyor, bu da ortalama 2500-3000tl gibi bir rakama geliyor. Toplam masraf ise 4500-5000 arası oluyor(200 bin/120Ay).... Halkbanktan alıp da bu sigortayı senelik ödeyen var mı?

Ziraat senelik alırız dedi ama maaş hesabım olduğu icin Halkbank daha çok işime gelmişti ki üzdü beni.

• Ben geçen hafta halkbanktan kullandım. Senelik hayat sigortası

• engyn kullanıcısına yanıt
    Halkbankta 180 bin tl cektim yas 32 1800 kusur cikti 10 yillik

Ziraat cok ivir zivir var daha masrafli halk bank daha cazip ayni zamanda cok hizli cikti konut kredim yaklasik 2 saat surdu

Total masraf evin durumu ve yasa bagli olarak artar veya duser benim 3400 tl cikti total masraf ziraatte 4000 bin cikiyordu

Ziraatte bir de bes kitleniyor aman uzak olun

• beyler bir derdim var lütfen acil biri bilgi verebilir mi?

ev için 230 bin tl
    180 tl kredi çekildi kalan tutar bankaya 50 bin tl yatırıldı

ev sahibi evi 205 bin tl olarak göstermek istiyor üstüne vergi çıkıyor dedi

bu hususta evi 205 ten gösteririsem kalan 25 bin tl bana sıkıntı çıkarırımı ilerde ?

lütfen değerli cevaplarınızı rica ediyorum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 21 Haziran 2018; 13:24:34 >
  • 
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.