Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (798. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.254
Cevap
906
Favori
3.042.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ayladır öyle durum. en düşük refinansman yapabilen 0,93'ten akbanktan 6 7 ay önce çekti. Sonra bir daha o seviyelere inmedi.
  • Merhaba iki sorum olacak cevaplarsaniz sevinirim

-ev 295 bin remaxdan. Ne kadar veririm indirim yapiyorlar mi %3 de diretiyorlarmi yoksa ev sahibininkinidemi yikiyorlar %6 mi aliyorlar alicidan

-ziraatten 150 bin kredi cekmeyi planliyorum 10 yil icin aylik 2000 odeme yapiyor benim maas 3200 sorun yaparlarmi bazi banlalar gelirin %50 sini gecemez aylik odeme diyormus.

Sorularima cevap vererek bana yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. Sorunuz için başka arkadaş yardımcı olur ama ben 3 ten fazla alacaklarını zannetmiyorum. Kurumsal olunca kaydileştiremezler.
    2. Sorunuz için 300 binliralık bir konutun 150 binlirası elimizde olduğundan bankalar için ideal kredi müşterisisiniz parayı kredi kullanmadan bankaya yatırıcam tüm ödeme burdan olucak diyin gelir taksit dengesi ziraat için sıkıntılı bir seviye değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • thearsiv T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkur ederim

• Arkadaşalr merhaba, geçen sene 15 temmuzda konut kredisi kullanmıştım ve kullanırken 1 senelik dask ile 1 senelik konut sigortası yaptırmıştım. Şimdi banakdan aradılar ve yenilemeniz gerekmektedir dediler. Her ikisi de zorunlu mudur? her sene yenilemek gerekir mi? dask için 61 TL konut sigortaası için ise 144 lira alacaklarmış.
  • Dask zorunlu yangın zorunlu değildir yalnız kredi kullanırken imzaladığınız belgeler içinde sigorta taahhütnamesi bulunabilir ve yargıya taşınabilir. Bankaya yangın poliçesini yaptırmak istemiyorum diyebilirsiniz ve onlardan gelecek tepkiyi ölçebilirsiniz.
    Not olarak sigorta poliçesine bu kadar soğuk yaklaşmamanızı tavsiye etmek isterim aylık 10 TL ye hırsızlık yangın su baskını gibi riskleri teminat altına alıyorsunuz Allah kullandırmasın ama kaskoya trafiğe ödediğiniz para bunun kaç misli.Sonradan ah vah etmeyin yaptırın derim.

• Konut kredisinde bir değişiklik bekleniyormu? Takip eden varmı son dönemde.

• vakıfbanka sordum
    konut kredi transferini
    1.14 oran verdiler.

rezalet
  • Refinansman bütün bankalarda o seviyede zaten....
  • kredi çeken bin pişman çekmeyen bir. zamanında vakıfbanktan 1,13 ten 100.000 tl çektim geri ödemesi 180.000 tl. şuan 0,90 lardan veriyorlar. yapılandırma için gittim 1,09 falan dediler. başka bankalara gittim onlarda aynı. akbank şubat ayı gibi 0,89 dan kredi taşımış haberimiz bile olmadı. sıfır krediye 0,90 veriyorsunuz niye refinansmana aynı oranı vermiyorsunuz diyorum o oran cumhurbaşkanının açıklaması ile oldu diyorlar. cb korkusu hak korkusunun önüne geçmiş demek. düştük ya ellerine illa süründürecekler. bütün bankalar aynı
  • kredi oranları değişmiş bugün, ziraat 0.80 3 yılı 0.90, 0.88 3 yıl üstünü 0.98 yapmış. bilginize arkadaşlar.
  • BU gün ev bulduk ve yarın sözleşme imzalayacaktık. 0,98 olmuş kredi. Allah'tan kapora vermedik. mecburen vazgeçeceğiz.
  • konut satışları ne alemde beyler?
    konut kredilerine yapılan müdahaleden sonra istenen satışlar yakalandı mı?
    müteahhitler ne diyor bu duruma acaba.
  • ronahi40 R kullanıcısına yanıt
    hangi banka
  • ronahi40 R kullanıcısına yanıt
    Hesabı iyi yapmak lazım mevduat faizinin geldiği nokta ortada siyasi baskıya rağmen konut oranlarının tekrar yükseliyor olması kısa vadede bu rakamları göremeyeceğimizin habercisi olabilir

Halkbank Hesaplı evin konut kredisi oranı 0,89 olarak devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 4 Temmuz 2017; 8:58:19 >
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Konut satışları mahalle arasındaki emlakçıyı göre bittik öldük mahvolduk tuik verilerine göre ilk 3 ayda 2016 nın aynı dönemine göre %10 ipotekli kredili satışta %30 artış var.

Şahsi kanaatim balonun patlamadan taşınacağı yönünde herhangi bir patlama emaresi kısavadede yok.

• tüh ya 1 ay daha değişmeseydi oranlar. Bugün direk ziraate başvursam 0.88 den yararlanma şansım olabilir mi?
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Halkbank a başvurun
    http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=2841

• 700.000 tl konut kredisi kullanacağım 60 ay. Ziraat bankadına geldim şimdi 0,88 olan oran 0,98 olmuş. Daha düşük oran alabileceğim banka var mı bugün için ?

• halkbank iyiymiş müteahhitle görüştüm benim ev anca bu ayın sonunda kredi aşamasına gelirmiş ziraat arttırdıysa halkbankası da yakında arttırır.
  • 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.