Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YKB aldığın kredinin %10 kadar da ek aynı orandan masraf kredisi adı altında ihtiyaç kredisi veriyor.
    örneğin 200 bin kredi ise 20 bin daha ek aynı orandan veriyor, epey iyi birşey.
  • shener kullanıcısına yanıt
    YKB hem en düşük oranı veriyor hemde bu şekilde bir güzellik yapıyor demek. O zaman banka banka gezmeye pek lüzum yok, YKB ile halletmeye çalışayım işimi. Teşekkürler bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

YKB aldığın kredinin %10 kadar da ek aynı orandan masraf kredisi adı altında ihtiyaç kredisi veriyor.
    örneğin 200 bin kredi ise 20 bin daha ek aynı orandan veriyor, epey iyi birşey.

Bu durum her konut kredisi için geçerli midir?
    Vadesini ne şekilde yapıyorlar acaba?
  • ek %10 ihtiyac kredisi adı altında olduğundan o max 36 ay oluyor
  • arkadaşlar konut kredisinde İstanbul Anadolu yakasında olanlar için , YKB bankasından kullanmak isterseniz Akasya AVM şubesinde Arzu hanım ( 0216 290 23 42 - 112 dahili) var.. Oldukça yardımcı oluyor.. İsim de verebilirsiniz Numan GÖGEBAKAN yönlendirdi size diyebilirsiniz..

En iyi konut kredisi oranı şu anda YKB bankasında.. Birde aynı konut kredisi oranında % 10 ihtiyaç kredisi de veriliyor en fazla 36 ay taksitle.. Bilginiz olsun.. İmkan varken kaçırmamak lazım..

4 ay önce YKB den 0,97 orandan kullandığım krediyi geçen hafta 0,85 ten yapılandırma yaptım.. sadece % 2 cezayı ödedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VATAN34 -- 24 Ekim 2014; 12:25:01 >
  • arkadaşlar 160 bin tl ye bir ev buldum,ziraat bankasıyla anlaştım ve ekspertiz gönderdiler.eksper eve 130 bin tl değer biçti ve dolayısıyla bana 97 bin banka para veriyor ve bu beni kurtarmıyor.aynı binada giriş kata 180 bin tl istiyorlar.ben kiracısı olduğum evi alıyorum.ev sahibi yurtdışında ve o muhutte 130 bin tl ye kotta bile daire yok.ne yapmam lazım.banka müdürü ben itiraz ettim 140 bin tl ye yükseltti dedi ama 105 bin tl kredide olmuyor tam ucu ucunu 120 bin tl kullanırsam üstünü tamamlayabiliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiko91

arkadaşlar 160 bin tl ye bir ev buldum,ziraat bankasıyla anlaştım ve ekspertiz gönderdiler.eksper eve 130 bin tl değer biçti ve dolayısıyla bana 97 bin banka para veriyor ve bu beni kurtarmıyor.aynı binada giriş kata 180 bin tl istiyorlar.ben kiracısı olduğum evi alıyorum.ev sahibi yurtdışında ve o muhutte 130 bin tl ye kotta bile daire yok.ne yapmam lazım.banka müdürü ben itiraz ettim 140 bin tl ye yükseltti dedi ama 105 bin tl kredide olmuyor tam ucu ucunu 120 bin tl kullanırsam üstünü tamamlayabiliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim

Konut kredisini kullandığın ay içersinde, ihtiyaç kredisini başka bankadan kullandığın zaman bankalar aynı ay içersinde olan işlemleri görmemektedir.. ve kredin hemen çıkmaktadır.. Ben öyle yapmıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VATAN34

quote:

Orijinalden alıntı: hiko91

arkadaşlar 160 bin tl ye bir ev buldum,ziraat bankasıyla anlaştım ve ekspertiz gönderdiler.eksper eve 130 bin tl değer biçti ve dolayısıyla bana 97 bin banka para veriyor ve bu beni kurtarmıyor.aynı binada giriş kata 180 bin tl istiyorlar.ben kiracısı olduğum evi alıyorum.ev sahibi yurtdışında ve o muhutte 130 bin tl ye kotta bile daire yok.ne yapmam lazım.banka müdürü ben itiraz ettim 140 bin tl ye yükseltti dedi ama 105 bin tl kredide olmuyor tam ucu ucunu 120 bin tl kullanırsam üstünü tamamlayabiliyorum.nasıl bi yol izlemeliyim

Konut kredisini kullandığın ay içersinde, ihtiyaç kredisini başka bankadan kullandığın zaman bankalar aynı ay içersinde olan işlemleri görmemektedir.. ve kredin hemen çıkmaktadır.. Ben öyle yapmıştım..

Hocam Aynı durumda bir arkadaşım vardı, kredi 100.000 tl çıkıyor ama 120.000 'e ihtiyacı vardı, imkan bulamadığı ve ev kelepir geldiği için enpara üzerinden 20.000 36 ay bireysel kredi çekip tamamlamıştı. Oran 1.05 olduğu için aslında makul, hele ki kelepir buldum diyor ve kaçırmak istemiyorsanız. 3 yıl sonra tekrar uygun bireysel kredi bularak taksit öteleyebilirsiniz.

• aratu kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar kredi karşılaştırma sitesi varwww.enuygunkredi.com mesela bunlara bakarsanız enuygunkrediyi daha rahat bulup hesaplayabilirsiniz.
  • bugün bankaya exper raporunda bulunan emsal dairelere bakmak için gittim ve telefonlarını aldım.zaten emsal olarak gösterilen daireler 4 tane idi ve 3 tanesi x emlaktan.ve o emlakçıda bulunduğum bölgede çalışan biri değil.neyse emlaköıya gittim dedim exper 3 tane emsali sizin ilanlardan göstermiş aynı binada ve yan binadaki daireleri emsal olarak görmemiş 500 metre ilerde olan ara sokata olan ve size ait daiereleri emsal göstermiş dedim.adam diyorki sen bana el altından 2 3 bin tl ver ben o eve istediğin fiyatı yazdırırım.yani exper e rüşvet karşılığı iş yaptırıyolarmış. ben nasıl şekayetçi olurum elimde kanıt yok bi daha gidip adamın ses kaydını mı alsam diyorum.zaten experden kıllanmıştım.çevrede bi ton satılık daire ve emlaköı var o delirmiş gibi sadece xx emlaktaki daireleri emsal gösterimiş ve dairelede alakasız evim 3 .kat bana emsal daire giriş kat yazmış.içi harabe gibi evleri yazmış.emlaköıda rüşvet istiyo ben expere 2 bin veririm o 160 180 kaç istiyosan yazar.diyo her yer yolsuzluk dolmuş

• Hiko91

Hangi il ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ankara
  • Is bankasından konut kredisi kullanan varmi yapılandırma olursa ilerde masraf alıyorlar mi ve de kredi için açılan hesaptan hesap işletim ücreti.

• dolari dengelemek icin faizleri yukseltmislerdi bakalim simdi dusecek mi .son 1 haftada baya dustu yine.
  • Arkadaşlar yakın zamanda oran alan yok mu? oranlar yükselmişti, düşceği yönünde duyum alan birileri varsa paylaşım yapabilir mİ?*
  • Ankara için güncel oranları paylaşabilecek varmı?
  • yapıkredi 0.88

140 000 tl 96 ay vade pendik/tuzla / istanbul

konut tahsis ücreti 700 Tl
    expertiz 495 tl
    ipotek tesis 185 tl
    dask,yuvam sigortası .hayat sigortası
  • bende 2-3 gün önce gezdim.120 ay vade ile

akbank -0.93-0.95 arası olur dedi
    vakıfbank 0.93
    işbankası 0.93
    kuveytturk 0.93 dedi....

faiz artmış galiba
  • Selamlar
    Bir bankadan konut kredisi için expertiz yaptırdım saçma bir sebepten olumsuz sonuç verdi ama expertiz olumsuz da olsa parasini vermem gerekiyormuş , başka bir bankanin expertizi olumlu sonuç verirse olumsuz olan geçerliliğini kaybettiği için geçersiz duruma düşüyormus ücretini vermek zorunda kalmiyormusuz diye birşey duydum bilgisi olan var mı

• Bugün yapı kredi bankasından 60 ay vadeli 45.000.- TL lik konut kredisi başvurusunda bulundum. Faiz oranı 0,88 + kredi miktarının binde 5 i dosya masrafı (45.000 x 0,005 = 225 TL) + 500 TL exper ücreti + 350 TL avukat ücreti + dask ücreti (dışarıdanda yaptırabilirsiniz). Tüm masraflar toplam 1300.- TL tutuyor. Hayat sigortası yaptırmadık. Kredi çekeceklerin işine yarayabilir diye paylaşmak istedim, hepinize iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.