Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.290
Cevap
907
Favori
3.046.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: voodoo child

bugun garanti, vakif ve finansi gezdim 0,87den asagi bulamadim 5 sene icin ustelik... 0.87 isteyen garanti de 4000 masraf aliyordu...

ankara'da 0.84 falan alabilecegim bir yer yok mu?

hocam yanlış bankaları gezmişsin bence.izmirde işbankası 0,85 oran veriyor 120 ay için.masraf da 1600 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

bugun garanti, vakif ve finansi gezdim 0,87den asagi bulamadim 5 sene icin ustelik... 0.87 isteyen garanti de 4000 masraf aliyordu...

ankara'da 0.84 falan alabilecegim bir yer yok mu?

hocam yanlış bankaları gezmişsin bence.izmirde işbankası 0,85 oran veriyor 120 ay için.masraf da 1600 tl.

tamam hocam digerlerine de yarin bakarim... oglen aralarina girdikleri icin digerlerine bakamadim.... umarim yarin digerlerinin orani dusuk olur...

ama enpara kullanicisi olarak sunu da solemeliyim mevduat oranlari son 2 - 3 haftadir yukseliyor.. 9.60a kadar dusurmuslerdi, 97 yaptilar 9,8 simdi 9.9 yapmislar... umarim yukselmez faizler tekrar biraz daha dusus bekleyelim derken....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 18 Eylül 2014; 23:20:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okur123

sonunda karar verip , 1.07 den almış olduğum krediyi 0.94 ten yapılandırdım.

günaydın, ayrıntı verirmisiniz. hangi banka, masraf vs ?
  • Güncel oran alan paylaşabilirmi?
  • Arkadaşlar bana 165 bin lazımdı ama exper evin değerini 210 bin tl olarak çıkarmış dolayısıyla maximum bunun % 75i olan 157.500 tl alabilecekmişim acaba herhangi bir şekilde bunu artırabilmenin bir yolu varmıdır? Ne yapabilirim?
  • Expertiz raporuna itiraz edin. Emsal satışların çok daha yüksek olduğunu biçilen değerin yetersiz olduğunu söyleyin 5-10 bin arttırma ihtimalleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feedbackx

Expertiz raporuna itiraz edin. Emsal satışların çok daha yüksek olduğunu biçilen değerin yetersiz olduğunu söyleyin 5-10 bin arttırma ihtimalleri var.

Cevabın için teşekkür ederim dediginiz gibi yaptim ve itiraz ettim inşallah kabul edilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banka 0.93 yapılandırma teklif etti, bankanın bölge müdürünü tanıyan bir arkadaşım müdürle benim için görüştü, kendisi 2 hafta beklesin oranları düşürecez demiş. Bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

Güncel oran alan paylaşabilirmi?

ING bankasından 1.10 faiz oranı cektiğim kredimi ziraat 0.91 ile yapılandırıyorum dosya masrafı vs yok.(sanırsam bankalarına beni müşteri yapmak için ) 6 ayı geçmediği için tekrardan expertizde gitmeyecek.

120 ay vadeli oranlar bu sekilde.İstanbul mahmutbey ziraat subesi ilgilenenlere duyurulur ben işlemleri başlattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kryctn

quote:

sonunda karar verip , 1.07 den almış olduğum krediyi 0.94 ten yapılandırdım.

Detaylar hakkında bilgi verebilirmisin. Masraflar vs..
    Bende karar aşamasındayım. Pazartesiyi de bekleyebilirim. 0.93 teklif etti banka. 1.05 den 190.000 çekmiştim.

aynı bankadan yapılandırdım.
    uzun uğraşılar sonunda 500 lira masraf ödedim. yapılandırma öncesine göre ödeyeceğim miktarda toplamda 8000 civarı bir düşüş oldu. Vadeyi değiştirmedim.
  • Bu yapılandırma sürecinde;
    akbank,işbank,vakıf,halka gidip görüştüm.
    En uygun masraf alan (1000 TL) vakıf idi.
    Genellikle transfer yapacağın bankalar dosya masrafı almıyorlar. Genel olarak ekspertiz ve sigortaların masrafını istiyorlar. Karşı taraftaki sigortalarınızı iptal edip kalan parayı alabiliyorsunuz.Krediyi ilk çektiğiniz bankanız %2 ceza ekliyor kalan ana paranıza öyle kredinizi kapatıyor. Buda ana paranız 100 bin kalmışsa 102 bin olarak kapatılacak demektir.
    İşlemler ortalama 5 gün sürüyormuş.Transfer ile ilgili.Aynı bankada yapılandırma sadece faiz oranı güncellemesi olup dilekçe ve bir kaç imza gerekiyor.
    Transferde tapuya tekrar gitmeniz gerekiyor.Yeni bankanız tapuya ipotek koyacak. ilk bu aşamada gidiyorsunuz. ikinci sırada ipotek koyuyor. Sonra diğer bankanın(krediyi ilk çektiğiniz banka) borcununu yeni bankanız ödeyince borçun ödendiğine dair yazı alıp tekrar gidip ipoteki kaldırıyorsunuz.Böylece ikinci banka ipotekte birinci sıraya geliyor.

En uygun oranı iş bank vermişti. Kafadan 0,86 ancak bu oranın kesinleşme aşamasında 0,85 olabileceği söylenmişti. Masraf 1600 civarı idi.

Normalde başka(en uygunu veren) bankada yapılandırdığımızda şimdikinden en az 2500 TL daha kazançlı olacaktım.
    Ancak başka bankaya gittiğimde mesela şu anda 150 bin kalan ana param 152 binden yeniden başlıyordu. Çoğu kişi bunun ne önemi var diyebilir.Asıl olan ödeyeceğin toplam diyebilirsiniz. Ancak ben öyle düşünemedim. Umarım yapılandırma ile ilgilenip forumu okuyana yeterli bilgi vermişimdir. (Bu bilgiler yapılandırma aşamasında öğrendiklerim olup yanlış anlayıp aktardıklarım varsa düzeltebilirisiniz.)

• quote:

Bu yapılandırma sürecinde;
    akbank,işbank,vakıf,halka gidip görüştüm.
    En uygun masraf alan (1000 TL) vakıf idi.
    Genellikle transfer yapacağın bankalar dosya masrafı almıyorlar. Genel olarak ekspertiz ve sigortaların masrafını istiyorlar. Karşı taraftaki sigortalarınızı iptal edip kalan parayı alabiliyorsunuz.Krediyi ilk çektiğiniz bankanız %2 ceza ekliyor kalan ana paranıza öyle kredinizi kapatıyor. Buda ana paranız 100 bin kalmışsa 102 bin olarak kapatılacak demektir.
    İşlemler ortalama 5 gün sürüyormuş.Transfer ile ilgili.Aynı bankada yapılandırma sadece faiz oranı güncellemesi olup dilekçe ve bir kaç imza gerekiyor.
    Transferde tapuya tekrar gitmeniz gerekiyor.Yeni bankanız tapuya ipotek koyacak. ilk bu aşamada gidiyorsunuz. ikinci sırada ipotek koyuyor. Sonra diğer bankanın(krediyi ilk çektiğiniz banka) borcununu yeni bankanız ödeyince borçun ödendiğine dair yazı alıp tekrar gidip ipoteki kaldırıyorsunuz.Böylece ikinci banka ipotekte birinci sıraya geliyor.

En uygun oranı iş bank vermişti. Kafadan 0,86 ancak bu oranın kesinleşme aşamasında 0,85 olabileceği söylenmişti. Masraf 1600 civarı idi.

Normalde başka(en uygunu veren) bankada yapılandırdığımızda şimdikinden en az 2500 TL daha kazançlı olacaktım.
    Ancak başka bankaya gittiğimde mesela şu anda 150 bin kalan ana param 152 binden yeniden başlıyordu. Çoğu kişi bunun ne önemi var diyebilir.Asıl olan ödeyeceğin toplam diyebilirsiniz. Ancak ben öyle düşünemedim. Umarım yapılandırma ile ilgilenip forumu okuyana yeterli bilgi vermişimdir. (Bu bilgiler yapılandırma aşamasında öğrendiklerim olup yanlış anlayıp aktardıklarım varsa düzeltebilirisiniz.)

Bende ziraatten 120 ay vade 1.05 oranla kredimin 4 taksitini ödedim. Şimdi ziraat 0.93 teklif etti.250 tl masrafla. Akbank 0.84 teklif etti transfere 1300 tl masrafla. Totalde akbank 3000 tl daha karlı. Bankanın bölge müdürü 2 hafta beklememi söyledi oranlar düşecek diye. Şimdilik bekliyorum. Tahminim, piyasalarda sıra dışı birşey olmazsa 0.80 e düşer piyasa.

• NIHAYET bugun ev arayislarina basladim ama cidden hayal kirikligina ugradim diyebilirim... 7 8 ev gezdim... suan kirada oldugum kucucuk berbat ev cogunun yaninda cok iyi kaliyor... hepsi bakim istiyor ve en az 20bin istiyor bakim istiyor gibi geldi bana... ki zaten ben butun parami ve krediyi ev parasina verecegim...

neyse en son ki evi begendim bakim istiyor ama en azindan ferah ve digerleine gore yapili bile sayilir... onun da fiyati 155 bin( normalde 185bin ev sahibi ile gorusturdu emlakci arkadas) ve iki tarafin tapu ve komisyon masrafiyla 165000 bini bulacak... bu miktar beni cok asiyor... masraflarla hersey dahil 150bin dusunurken...

begendigim 4 5 ev vardi bir de ilanlarda hepsi satilmis maalesef...

simdi sorum su olacak size : ornegin emlakcinin biri kapora istedi eger satin alirsam 4bin civari... sormayi unuttum ve siz guvenilir cevap vereceginiz icin : kredim onaylanmazsa o kapora ne olacakti merak ettim.. 4bin cope mi gidecekti ?

bu arada dun ziraatten 0.87 verdiler ve daha da asagi inemediler merkezle gorusup... akbank 0.84verdi... umarim bu hafta 0.82 falan olur...

en cok emlakciya 6bin lira komisyon vermek koyacak ( karsi tarafin tapu masrafi yetmezmis gibi komisyonuna da aliciya yukluyorlar, yakinda saticinin tasinma, gelirkenki taksi parasini falan ekleyecekler Suan ulkedeki en buyuk luks, herkesin en dogal hakki olmasi gereken ev sahibi olmak )

• Arkadaşlar örneğin ben şimdi kişiyle evini alacağım diye anlaştım, fakat adama da ya krediler 2 haftaya az düşecek beni bekleyebilirmisin diyebilirmiyim?
    Dersem bu bekleme süresince nasıl bir yol izleyebilirim yani kaparo filan mi vermem gerekir?
  • 175000 6 sene kredi çekmek istiyorum alınan kredi oranları verilmiş ama yakın zamandakilerin hepsi istanbul dışı istanbul için yakın zamanda oran almış kişiler paylaşabilir mi?
  • remotion R kullanıcısına yanıt
    Kredi faiz oranları banka bazında sabittir..İller için farklı olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Kredi faiz oranları banka bazında sabittir..İller için farklı olmaz..

şube bazında sabit değil benim bildiğim, her şubede farklı oranlar oluyor ilden kastım buydu
  • remotion R kullanıcısına yanıt
    O ayrı....Sanırım her şubeye tahsis edilmiş bir limit var......Limit dolmamışsa,oran inebilir......
    Ama o.o1-2 ancak oynar......
  • quote:

NIHAYET bugun ev arayislarina basladim ama cidden hayal kirikligina ugradim diyebilirim... 7 8 ev gezdim... suan kirada oldugum kucucuk berbat ev cogunun yaninda cok iyi kaliyor... hepsi bakim istiyor ve en az 20bin istiyor bakim istiyor gibi geldi bana... ki zaten ben butun parami ve krediyi ev parasina verecegim...

neyse en son ki evi begendim bakim istiyor ama en azindan ferah ve digerleine gore yapili bile sayilir... onun da fiyati 155 bin( normalde 185bin ev sahibi ile gorusturdu emlakci arkadas) ve iki tarafin tapu ve komisyon masrafiyla 165000 bini bulacak... bu miktar beni cok asiyor... masraflarla hersey dahil 150bin dusunurken...

begendigim 4 5 ev vardi bir de ilanlarda hepsi satilmis maalesef...

simdi sorum su olacak size : ornegin emlakcinin biri kapora istedi eger satin alirsam 4bin civari... sormayi unuttum ve siz guvenilir cevap vereceginiz icin : kredim onaylanmazsa o kapora ne olacakti merak ettim.. 4bin cope mi gidecekti ?

bu arada dun ziraatten 0.87 verdiler ve daha da asagi inemediler merkezle gorusup... akbank 0.84verdi... umarim bu hafta 0.82 falan olur...

en cok emlakciya 6bin lira komisyon vermek koyacak ( karsi tarafin tapu masrafi yetmezmis gibi komisyonuna da aliciya yukluyorlar, yakinda saticinin tasinma, gelirkenki taksi parasini falan ekleyecekler Suan ulkedeki en buyuk luks, herkesin en dogal hakki olmasi gereken ev sahibi olmak )

Emlakciya o kadar kaporo verdiniz mi bilmiyorum. Kesinlikle vermeyin. Eksper eve gelip ne kadar kredi verecegini soyleyene kadar odemeyin. Ev alirken ben 5000 vermistim muteahhite, eksper dusuk fiyat bicmisti. Ustune ihtiyac kredisi de kullandiralim demistiler. Itiraz ettim. Muteahhit cirkinlesti parayi vermeyecegini soyledi onun dedigi eksperi getirmezsem diye.

Velhasil kelam emlakcim insan evladi cikti. Baska ev gosterdiler. O parayi da adamdan aldilar. Eksperin dusuk fiyat vermesinin sebebi de dairenin siginak olarak gozukmesiymis. Bana da firca atti, hic bisey kesinlesmeden niye o kadar para verdin diye :)
    Aman dikkat edin. Yuksek kaporo odemeyin. 500-1000 tl olsun en fazla odeyeceginiz tutar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• caiz2005 kullanıcısına yanıt
    yok vermedim, ama aklima takildi sorayim dedim :)
  • 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.