Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.263
Cevap
906
Favori
3.043.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ev Kredimin son ödeme tarihini değiştirebilir miyim?
    Maaşımı 15 inde alıyorum. Ama kredimi her ayın 30 unda..
    nasıl olmuşsa cahiliğimize denk gelmiş. Ayın 17-18 olmasını istiyorum..

Aslında kredi miktarını ayırıyorum ama 5-6 tane tanimlı fatura var.
    ne kadar geleceğeni bilmediğim için tahmin yürütüyorum.
    o zamana kadar bizim ev kredisi tırtıklanmış oluyor..

Banka : Vakıfbank.
    Böyle değiştirmeler yapılabiliyor mu? (1 defaya mahsus)
    Kime başvurmalıyım. Telefon Bankacılığı mı ? - Banka şubesi mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 30 Temmuz 2013; 12:56:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semaak

konu ile direkt ilgisi yok ama yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Malum, yuksek meblagli ihtiyac kredilerinin oranlari oldukca yuksek. Bu yuzden;

Ben konutumu bir arkadasima satis gosterip daha sonra kredi cekerek konutu geri alip alamayacagimi merak ediyorum.

Yani daha once ayni konutu sattim diye geri alamaz miyım acaba? ya da buna benzer bir yol var mı?

bizim işyerindeki bir arkadaş yaptı
    ama risk bence

ayrıca tapu masrafları vs.
    tekrar geri alma.

tapu masrafınız çektiğiniz krediden az gösteremiyorsunuz.
    bunların hepsi satmak 7-8 bin almak bir o kadar..

evinizi ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz
    ipotek masrafı olur tapu masrafı olmaz..

http://www.eniyikredi.com/kredi/ipotekli-ihtiyac-kredisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander
    Pek bir ilgisi yok ama,

Ev Kredimin son ödeme tarihini değiştirebilir miyim?
    Maaşımı 15 inde alıyorum. Ama kredimi her ayın 30 unda..
    nasıl olmuşsa cahiliğimize denk gelmiş. Ayın 17-18 olmasını istiyorum..

Banka : Vakıfbank.
    Böyle değiştirmeler yapılabiliyor mu? (1 defaya mahsus)
    Kime başvurmalıyım. Telefon Bankacılığı mı ? - Banka şubesi mi ?

Merhaba,

Şubenize başvurarak, ödeme planınızı değiştirebilirsiniz. Örneğin bugün Temmuz ayının ödemesini yaptınız, şubenize başvurun ve Ağustos'un sonunda yapacağım ödemeyi, Ağustos ortasında yapmak istiyorum diyin (Eylül 15'e alırlarsa maliyet çıkarırlar size), kolayca işleminizi hallederseniz, bundan sornaki ödemelerde de sıkıntı yaşanmaz.

Kolay gelsin.

• Kredi çektiğimizde çıkan masraflara ek olarak Hayat sigortasi nedir bunu almak zorunlu mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noirdesire

Geçen hafta 0.67 den onaylanan konut kredisini bugün çektik 36 ay için 361 tl hayat sigortası 300 tl DASK ve Konut Sigortası 250 ipotek tesis, 500 tl ekspertiz, 750 tl dosya masrafı aldılar. Halkbank canım evim kredisi. Yalnız banka açtığı vadesi hesap için aylık 5 tl hesap işletim ücreti alacakmis bundan kurtulmanın yolunu bilen var mı?

Merhaba,

Siz başvurduktan sonra oran yükseldi galiba değil mi?

Şayet oran yükseldi ise bunu size yansıttılar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.B.V
    Kredi çektiğimizde çıkan masraflara ek olarak Hayat sigortasi nedir bunu almak zorunlu mudur ?

Merhaba,

Hayat sigortası, kredi çeken kişinin vefatı durumunda, bankanın parayı sigorta şirketinden alabilmesini sağlayan bir sistem ve yalnızca çektiğiniz kredinin tutarı kadarını kapsar.

İhtiyaç kredilerinde hali hazırda böyle bir zorunluluk yok iken, bankalar için sigortadan daha çok acente komisyonlarından gelir edebilecek bir araç haline dönüşmüştür. İtiraz edebilirsiniz, yalnız bankanın size krediyi vermeme hakkı da saklıdır. Yani, ben "hayat sigortası yaptırmak istemiyorum" dediğinizde banka da "bu şartlar altında ben de size kredi kullandırmak istemiyorum" diyebilir.

Keza konut veya araç kredisinde de durum ihtiyaçtan farksız değildir. Hele ki burada riskler daha büyük olduğu için, bankalar mecburen sigorta yapıyorlar. Ama bu tip krediler zaten teminatlı olduğu için, kredi çekenin vefatı halinde banka krediyi mirasçılardan tahsil edemez ise ipoteğin satışını tercih edebilir. Dolayısıyla, teminatlı kredilerde sigorta bankadan daha çok müşterinin çıkarlarını korumak içindir. Maalesef ülkemizde "bana bir şey olmaz yeaa" kavramı çok yaygın olduğu için, sigortalara soğuk bakıyoruz. Ama yarın birgün öldüğümüzde eşimize acımızla beraber bir dünya da borç bırakmak istemiyorsak, bence konut kredisi kullanırken, sigorta yaptırmakta bir terslik yok. Tabi "benden sonrası kıyamet" demiyor iseniz.

Sonuç olarak, hiç bir kredi türünde hayat sigortası zorunluğu yok, lakin uygulamada hemen hemen bütün bankalar yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chem06

quote:

Geçen hafta 0.67 den onaylanan konut kredisini bugün çektik 36 ay için 361 tl hayat sigortası 300 tl DASK ve Konut Sigortası 250 ipotek tesis, 500 tl ekspertiz, 750 tl dosya masrafı aldılar. Halkbank canım evim kredisi. Yalnız banka açtığı vadesi hesap için aylık 5 tl hesap işletim ücreti alacakmis bundan kurtulmanın yolunu bilen var mı?

Merhaba,

Siz başvurduktan sonra oran yükseldi galiba değil mi?

Şayet oran yükseldi ise bunu size yansıttılar mı?

Evet biz başvurusunu yaptıktan sonra oran yükseldi ama bizim oranı sabitledikleri için bize yansimadi artış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: didier_sneijder

quote:

Hesap işletim ücreti kesilmemesi için ,hesabınıza 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı veriyorsunuz.Bir çok bankada bu şekilde ama Halkbank için geçerli mi bilmiyorum.

Teşekkürler hocam en az 3 otomatik ödeme talimatı vermek gerekliymis sordum bankaya.

• Hocam peki bu sigortanin maks ve min tutari nedir 60 ay icin. Farazi bir miktar soyleyebilir misin ?

• eşim adına 80000 tl çektik hayat sigortası 6 yıllık yoplam tutar 400 tl. halkbankası yaş 28.
  • quote:

Hocam peki bu sigortanin maks ve min tutari nedir 60 ay icin. Farazi bir miktar soyleyebilir misin ?

Sigorta poliçesi tutarını, risk tutarı, yaş, cinsiyet, vs. gibi durumlar etkiler.

ezginingunlugu'nun 28 yaşındaki eşi için 6 yıllık 80 bin TL karşılığı 400 TL sigorta bedeli ödenmiş. Bu tutar eğer böyle ise gerçekten çok ucuz. Bankalar genellikle sigorta poliçelerini yıllık olarak düzenlerler. Sözkonusu 400 TL de yıllık bedeldir. Yarın şubenize sorun isterseniz. Umarım sizin yazdığınız gibidir, ama sanmıyorum.

Garanti Bankası, 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan 30 yaşında birinden yıllık 125 TL tahsil ediyor.

Emsal oluşturması açısından yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paranya

quote:

Hocam peki bu sigortanin maks ve min tutari nedir 60 ay icin. Farazi bir miktar soyleyebilir misin ?

Sigorta poliçesi tutarını, risk tutarı, yaş, cinsiyet, vs. gibi durumlar etkiler.

ezginingunlugu'nun 28 yaşındaki eşi için 6 yıllık 80 bin TL karşılığı 400 TL sigorta bedeli ödenmiş. Bu tutar eğer böyle ise gerçekten çok ucuz. Bankalar genellikle sigorta poliçelerini yıllık olarak düzenlerler. Sözkonusu 400 TL de yıllık bedeldir. Yarın şubenize sorun isterseniz. Umarım sizin yazdığınız gibidir, ama sanmıyorum.

Garanti Bankası, 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan 30 yaşında birinden yıllık 125 TL tahsil ediyor.

Emsal oluşturması açısından yazdım.

6 yıllık toplam tutar hocam perşembe günü başvurdum cuma kredim herşeyiyle onaylandı 6 yıllık toplam tutar 400 tl kesin bilgidir.

• halkbankasından çektik krediyi oran 0.74 tüm masraflar 2000 benim yaş 31 hatta bana 600 küsürlü bir rakam çıktı eşim maaş müşterisi ve yaşı 28 olduğundan ona 400 tl 6 yıllık bedel çıkartıldı.
  • Selamlar,

Ziraate bakıyorum 0.85
    İşbanka bakıyorum 0.98
    (internet sitelerindeki rakamlar)

siz nasıl 0,65 veya 0,75 lerde buluyorsunuz kredileri anlayamadım :)

İnternet sitelerinde farklı şube de farklı rakamlar mı veriyorlar?
    yardımcı olurmusunuz? :)

Teşekkürler.
  • arkadaşlar,

65.000 TL 48 ay kredi almıştım (yapı kredi). Oran 0,83 idi (Aralık 2012)..
    Yeniden yapılandırma için başvurmam gerekir mi? Su anda ne civarda dönüyor oranlar? ne tavsiye edersiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: didier_sneijder

quote:

Hesap işletim ücreti kesilmemesi için ,hesabınıza 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı veriyorsunuz.Bir çok bankada bu şekilde ama Halkbank için geçerli mi bilmiyorum.

Teşekkürler hocam en az 3 otomatik ödeme talimatı vermek gerekliymis sordum bankaya.

• İpotek fek kağıdı ne kadarda çıkıyor? Hesabımı kapatalı (krediyi taşıdım başka bankaya) 1 ay oldu?
  • Bireysel Finansman Kredisi yani ek konut gösterip ipotekli kredi kullanma durumunun +++ bir numarası yok.1 küsür oranlardan bahsediyor bankalar hem ev ipotek olacak birde üstüne 1 küsür orandan bana ipotekli finansman kredisi vereceksin o da güzel iş
  • 10 gün önce arkadaşım istanbulda yapı krediden 0,68 ile 120bin çekti 60 ay.
    şuan 0,80lerin üstünde.. fena artıyor faizler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

İpotek fek kağıdı ne kadarda çıkıyor? Hesabımı kapatalı (krediyi taşıdım başka bankaya) 1 ay oldu?

Bazıları genel merkezlerinden ister bu durumda bile 1 hafta sürer ,banka vermeli size kağıdı onu alıp tapuya gidin.
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.