Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.298
Cevap
907
Favori
3.047.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün bende araştırdım biraz bankaları konut kredisi için

125.000 çekeceğim tutar 60 ay için oranlar aldım

ziraat bankası 60 ay için 0,76 oran verdi
    2602 taksit toplamda 156 125 tl ödemem oluyo
    masraflar
    exp: 350 ,tapu ipotek: 250 ,dosya :1200 tl
    ilginç olanı teklif gönderemiyolarmış kapalı dedi

vakıf bank:0,76 oran 2602,5 taksit
    masraf:630 exp,600 dosya,200 ipotek,300 dask +paket

hsbc :telden aradı 0,81 oran aylık ödemesini unuttum oran yüksek olunca dinlememişim
    masraf: hayat sigortası ve ipotek fake ücreti almıyormuş

halk bankası :0,71 oran 2565 taksit
    1000dosya masrafı +500 exp+500 ipotek ve dask konut sigortası tutar dedi
    hayat sigortasıda 250 aylık 880 5 yıllık olurmuş

*****soru :bu arada evi alacağım amca tapu fotokopisi ve yapı ruhsatı diye 2 belge verdi tapu kat irtifakı tapusu ...kat mülkiyeti olması gerekmiyomu???

• ya bu ipotek tesis ucreti icinde thh gidebiliyormuyuz sonradan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vet.aykut

bugün bende araştırdım biraz bankaları konut kredisi için

125.000 çekeceğim tutar 60 ay için oranlar aldım

ziraat bankası 60 ay için 0,76 oran verdi
    2602 taksit toplamda 156 125 tl ödemem oluyo
    masraflar
    exp: 350 ,tapu ipotek: 250 ,dosya :1200 tl
    ilginç olanı teklif gönderemiyolarmış kapalı dedi

vakıf bank:0,76 oran 2602,5 taksit
    masraf:630 exp,600 dosya,200 ipotek,300 dask +paket

hsbc :telden aradı 0,81 oran aylık ödemesini unuttum oran yüksek olunca dinlememişim
    masraf: hayat sigortası ve ipotek fake ücreti almıyormuş

halk bankası :0,71 oran 2565 taksit
    1000dosya masrafı +500 exp+500 ipotek ve dask konut sigortası tutar dedi
    hayat sigortasıda 250 aylık 880 5 yıllık olurmuş

*****soru :bu arada evi alacağım amca tapu fotokopisi ve yapı ruhsatı diye 2 belge verdi tapu kat irtifakı tapusu ...kat mülkiyeti olması gerekmiyomu???

Kat ittifarklı da alırsınız kredi sorun olmaz daha sonra tapuyu değiştirebilirsiniz yani apartmandakilerle birleşip dilekçe verip kat mülkiyetine geçebilirsiniz az bir ücret karşılığında..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakacho

Ben de aynı durumda bitirdim işi geçen ay. İş takipçiye gerek yok dicek oldum ama müteahhit amca anlamıyor, çok uzun sürer diyor. İkna edebilirseniz neden olmasın. Siz işinizi kış tutun. Nakit gücünüzü yanınızda bulundurabileceğiniz kadar ki işiniz tapuda yarım kalmasın. Ben de en ufak ayrıntılara kadar hesaplamıştım; tapu masrafı abonmanlıklar vesaire. Hepsinde de fazla fazla çıkardılar, bir yere kadar itiraz edebilirsiniz, bu tamamen mal sahibiyle olan ilişkinize bağlı.

Dostum bu tapu işlemleri için mütehati hallederimde .
    İşlemler için ne lazım.
    Neler yaptın nerelere gittin biraz anlatırmısın.
  • Biz de iş takipçi mecburi olduğundan ben açıkcası sadece imza için gittim. Normalde Tapu dairesine sabahtan gidilip randevu için başvuruluyor. Gün içinde ya da ertesi gün için cep telefonuna mesaj geliyor; şu saatte dairede olun diye. Sen de banka avukatını arayıp randevu saatini söylüyorsun. O saatte Dairede buluşuyorsunuz, imzalar atılıyor. Müteahhitle birlikte bankaya gidiyorsunuz. Bankacıya tapudan aldığınız evrakları gösteriyorsunuz, içinden alacaklarını alıyor. Müteaahite ödemesini yapıyor. Müteahhitle işiniz burada bitiyor.
  • Arkadaşlar faizlerin yükselme trendi hala devam mı ediyor?

Karaktersiz yapı krediden 0.72 oran aldım 60 ay için onay çıktı eksper gelecekti buğün aradılar 0,75 oldu diye.

Güncel oran alan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: chem06

Arkadaşlar faizlerin yükselme trendi hala devam mı ediyor?

Karaktersiz yapı krediden 0.72 oran aldım 60 ay için onay çıktı eksper gelecekti buğün aradılar 0,75 oldu diye.

Güncel oran alan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

bende yapıkrediye gittim bugün banada 0,73 oran verdi ,akbankta 0,75 verdi 125000 lira için 60 ay lık oranlar
    halk bankasından 0,71 60 ay için 0,73 120 ay oran aldım ,,,60 ayda çok sıkışacağım için 72 ay için 0,72 oran aldım masrafları 2250 tutuyodu herşey dahil 2000 olarak onaylandı...bankacı arkadaş oranı sabitledim çok kötü gelişmeler olmazsa bu orandan veririz dedi bende ok verdim
  • Oranların yüksek düşük olması dışında müşteri memnuniyeti açısından hangi bankaları tavsiye edersiniz acaba? Mesela gelecekte bir yapılandırma yapılması ihtimali hesaba katılabilir. Sanırım devlet bankalarından almak daha mantıklı. Benim garanti, yapı kredi, finansbank ve akbank'a karşı önyargım var. Devlet bankaları arasından sıralamam yapmam gerekirse 1. ziraat 2. halkbank 3. vakıfbank. Devlet bankaları çalışanları çok ilgisiz ama en azından geçmişten gelen bi duruşları var.

Ama tabi sizin fikirleriniz daha önemli benim için.
  • ]Değerli arkadaşlar sizlere bir sorum olacak yakın bir arkadaşım şu aralar ev almaya niyetlendi fakat 2 tane sorunumuz var. Birinci sorunumuz ; Kendisi dersanede öğretmen olduğu için yazın sigortadan çıkış yaptılar yeni bir yerde çalışmaya başladı bu sene yeni iş yeride sigortasını daha başlatmadı. 2. Sorunumuz arkadaşım 2500 tl ye çalışacak bu sene fakat bankaya 1100 tl yatırcak iş veren kalanını elden verecek. bu iki sorun arkadaşımın kredi çekmesine engel bir durum oluşturur mu sizlerce ? . (bu arada kredinin ortalama 1600 tl aylık taksidi olacak.) yani bankaya yatan maaşından fazla . benim aklıma şöyle bir yöntem geldi alacağı evin dışında birde babasının oturduğu evi ipotek gösterse yada emekli babasının aylık emekli maaşı 1100 tl onun üzerine kredi çekse bu sorunu aşabilirmi . forumdaki deneyimli arkadaşlardan çözüm önerisi bekliyorum.
  • Bende düşük maaşla çalışıyorum işyerinden imzalı kaşeli bir kağıt alsa yeter şu kadar alıyorum diye artı belli yüzdeleri var ödemelerin Atıyorum maaşının % 60 No kredi ödeyecek % 40 la geçinecek banka buna dikkat ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satanpist -- 27 Temmuz 2013; 0:51:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanyurt

]Değerli arkadaşlar sizlere bir sorum olacak yakın bir arkadaşım şu aralar ev almaya niyetlendi fakat 2 tane sorunumuz var. Birinci sorunumuz ; Kendisi dersanede öğretmen olduğu için yazın sigortadan çıkış yaptılar yeni bir yerde çalışmaya başladı bu sene yeni iş yeride sigortasını daha başlatmadı. 2. Sorunumuz arkadaşım 2500 tl ye çalışacak bu sene fakat bankaya 1100 tl yatırcak iş veren kalanını elden verecek. bu iki sorun arkadaşımın kredi çekmesine engel bir durum oluşturur mu sizlerce ? . (bu arada kredinin ortalama 1600 tl aylık taksidi olacak.) yani bankaya yatan maaşından fazla . benim aklıma şöyle bir yöntem geldi alacağı evin dışında birde babasının oturduğu evi ipotek gösterse yada emekli babasının aylık emekli maaşı 1100 tl onun üzerine kredi çekse bu sorunu aşabilirmi . forumdaki deneyimli arkadaşlardan çözüm önerisi bekliyorum.

Babasının evine ipotek koydurabilir ya da krediyi babasıyla birlikte çekebilir. 1100+1100=2200 Sanırım maksimum kredi miktarı maaşın %70 i diye hatırlıyorum. Bu durumda 1540 Tl yapıyor.

• iki kişi birleşip bir kredi çekebiliyormu yani bu durumda tapuda kimin üzerine oluyor ev baba ve oğlunun mu ismi yazıyor ?
  • quote:

iki kişi birleşip bir kredi çekebiliyormu yani bu durumda tapuda kimin üzerine oluyor ev baba ve oğlunun mu ismi yazıyor ?

Ben taşıt kredisi alırken böyle birşey uyguladım. Krediye ben başvurduğum için araç benim üstüme oldu ama iki kişi bordro verdik. Yani maaşlarımızı birleştirip onun üzerinden hesap yaptılar ve imzaları birlikte attık. Tam olarak ismi nedir bilmiyorum bankacılıkta.
  • Teşekkürler arkadaşlar

• gelir birleştirmesiydi sanırım...eşinin yada kimle birleştiriyosan onun maaş bodrosunu da götürüyosun bi nevi kefil gibi bişey
  • birşey sormak istiyorum.Yaklaşık cevap verirseniz memnun olurum.

80.000 tl çekmeyi düşünüyorum.72 ay için söylüyorum.Oran diyelim ki 0.77 olsun.

Ben toplamda yaklaşık 72 ay sonra kaç tl ödemiş olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_onur2

birşey sormak istiyorum.Yaklaşık cevap verirseniz memnun olurum.

80.000 tl çekmeyi düşünüyorum.72 ay için söylüyorum.Oran diyelim ki 0.77 olsun.

Ben toplamda yaklaşık 72 ay sonra kaç tl ödemiş olurum.

http://www.kredihesaplamalar.com/

• ufak bir mebla çekmek istiyorum 3000 tl gibi acaba dosya masrafsız en uygun banka hangisi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuuuuuuuuuu

ufak bir mebla çekmek istiyorum 3000 tl gibi acaba dosya masrafsız en uygun banka hangisi olur.

Paraf kredi kartını alıp taksitli nakit avans alabilirsin 5000Tl ye kadar. 6 ay Sıfır faiz. %3+3TL masraf var sadece.
  • quote:

iki kişi birleşip bir kredi çekebiliyormu yani bu durumda tapuda kimin üzerine oluyor ev baba ve oğlunun mu ismi yazıyor ?

Ben eşimle birlikte bordro vererek ikimizin maaşı üzerine çektim krediyi.

Tapuda %50 %50 olarak görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.