Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: LykiaNx Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_48138230/mpage_2/f_/key_//tm.htm#53033111
    Arkadaşlar burdaki yargı kararını nereden indirebilirim acaba?Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz acaba?
  • merhaba arkadaş'lar bugün akbank'a 25 .000 lira için başvuru yaptım konut kredisi ama dikkat etmem gereken'ler neler'dir dosya masrafi exper ücreti falan ne kadar tutması lazım bana 2 bin lira tutar dedi bu para'yi almalar'ı yasal mıdır bilgi'sı olan yardımcı olur ise çok sevinirim şimdi'den teşekkürler.

• Not: Oranlar bankaların web sitelerinden alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnyildirim -- 16 Ekim 2011; 21:35:27 >
  • KREDİPAZARINDAN ARANDIM....
    ONLARIN DA PAYI MUTLAKA VARDIR?
  • geçen sene bu zamanlar 94 ay kredi çekmiştim. %10 kadar maliyet artmış.
    gelecek sene faizler az daha yükselir. %10-15 arası enflasyon bekleniyor.
  • Arkadaşlar 125.000. tl konut kredisine ihtyacım var tüm bankaları gezdim. Akbank 0.96 faiz aylık 1.759 tl 120 ay 3.000 tl asraf kesiyor 10 yıllık hayat sigortası dahil.garanti 0.98 faiz 120 ay vade aylık 1.776 taksit 1 yıllık hayat sigortası dahil 1.650 tl masraf çıkarıyor.sizce hangisi mantıklı.
  • Arkadaşlar merhaba.

Geçtiğimiz haziran ayında emekli oldum , 1961 doğumluyum 1.100 tl emekli maaşım bağlandı. Aynı zamanda çalışıyorum çalıştıgım yerde izmir sorumlusuyum 1.500 tl bir maaşım var.

ve eşiminde 600 tl maaşı var.

85.000 tl lik bir ev beğendik 50.000 tl nakitimiz var özetle 35.000 tl için krediye hsbc bankasından başvurduk. ödemeyide 48 ay olarak seçmemizin uygun olacagını söyledi bankacı eleman.

şimdi 1.500 tl lik maaşımı emekli oldugumdan resmi olarak gösteremiyorum fakat banakaya şirket sahibinin de imza sürkülerinin ( noter onaylı ) da bulundugu imzalı antetli bir yazıyı ( 1.500 tl maaş aldıgıma dair.) bankaya verdim eşimin maaşını ve kendi emekli maaşımın belgelerinide verdim. ( ve diğer gerekli evraklar)

bankada daha önce bir (iş bankası ) kredi kartından dolayı sistemde ismim çıkıyordu bu konudada iş bankası merkezinden imzalı borcu yoktur yazısı aldım.

bu konuda bilgi sahibi olanlar kredim sizce çıkar mı büyük meraktayım yardımlarınızı bekliyorum ? saygılar.

edit: bugun eksper geldi baktı baya güzel sohbet ettik evi nekadara aldıgımı söyledim vs. 90 95 milyar yazıcak eve anladıgım kadarıyla.

• Sorular:

- Kaç adet aylık gecikirse banka evi geri alıyor.
    - Kredi 60 aylık, 30 ayı ödenmiş. Banka evi alıp satıyor diyelim. Geri kalan 30 aya ne oluyor?
    - Kredi aldığınız banka da refinansman yapılabiliyor mu? İlla başka bankaya mı geçmek gerekiyor?
  • Arkadaşlar şeker bank 30 yıl vadeli konut kredisi veriyor.Yani 360 ay. Bir bilgiye görede 360 ay vade için aylık 0.97 faiz oranı diyor.

Acaba 75 bin TL çeksem 360 ay boyunca ayda kac TL ödeme yapmam gerekiyor hesaplayamadımda yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliass

Arkadaşlar şeker bank 30 yıl vadeli konut kredisi veriyor.Yani 360 ay. Bir bilgiye görede 360 ay vade için aylık 0.97 faiz oranı diyor.

Acaba 75 bin TL çeksem 360 ay boyunca ayda kac TL ödeme yapmam gerekiyor hesaplayamadımda yardımcı olursanız sevinirim.

750.74 TL

23 TL anapara 728 TL faiz diye başlıyor ilk ödemeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Arkadaşlar şeker bank 30 yıl vadeli konut kredisi veriyor.Yani 360 ay. Bir bilgiye görede 360 ay vade için aylık 0.97 faiz oranı diyor.

750.74 TL

23 TL anapara 728 TL faiz diye başlıyor ilk ödemeler

bence hiç anlamlı bir ödeme biçimi değil sadece 57 tl fazla ödeyerek 240 ayda 807.07 taksitle de aynı krediyi alabilirsiniz(faiz aynı kalsa bile)
    120 ayda ödemek istenirse de 1060.48 lira ile taksitlendirilebilir
  • arkadaşlar akbank ile 27500 lira için 60 ay vade ile aylık 602 lira'ya anlaştık nasıl sizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sherefff

arkadaşlar akbank ile 27500 lira için 60 ay vade ile aylık 602 lira'ya anlaştık nasıl sizce.

butun masraflar icindemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkseed

quote:

arkadaşlar akbank ile 27500 lira için 60 ay vade ile aylık 602 lira'ya anlaştık nasıl sizce.

evet hocam 0*95faiz oranı ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkseed

quote:

evet hocam 0*95faiz oranı ile

Masraflar icindeyse 60 ay icin cok uyguna almissiniz gercekten. Bende bir ugrayim akbanka bakalim ayni oranda bizede vereceklermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

denizli deki arkdaslara ev kredisi konusunda yardımcı olabilirim vakıfbankta calısıorum sizden istediğim sadece bana en uygun faiz ve masraf oranını getirip gelmeniz altına dusmeye calısırız suan 0,93 0,95 gibi oranlar yok piyasada söleyen banka yada kurum baska yerlerden o faiz kaybını muhakkak cıkarırlar bana özelden yada direk bankaya gelerek ulasabilirler

denizliyi bilen arkadaslar cınar meydan daki camii nin arkasındaki çınar şubesindeyim 2. katta ismim murat

Denizli'den yakın zamanda ev alınacak 1 adet..ve 90 bin civarı kredi çekilecek...aklıma bulunsun yazınız ..alıntılıyorum o yuzden...

bu arada ögretmenler gününe özel kampanyalar söz konusu olur mu ? tüm bankalar için ?

• quote:

Bugün bankaya uğradım ve görüştüm.Bana verdikleri bilgileri yazıyorum.

10 yıla kadar 0.97 faiz oranı.Diyelim 75 bin tl çektik ayda 1.060 TL ödüyoruz ve toplamda 127.257 TL ödemiş oluyoruz yani 10 senede 75 bin tl için toplamda 127.257 TL ödüyoruz.

30 yıla kadar 0.99 faiz oranı.Diyelim 75 bin tl cektik ayda 765 TL ödüyoruz ve toplamda 275.234 TL ödemiş oluyoruz yani 30 senede 75 bin tl için toplamda 275.234 TL ödüyoruz. (bu vade oranı hiç karlı değil banka kendide önermiyor )

Tabi bunların yanında ilk seneye mahsus 3 milyara yakın masraf ödüyoruz.Diğer seneler ise her şeye 600 TL dask konut hayat sigortası ödüyoruz.

Bu arada EMİNEVİM diye bir firma ile karşılaştım bugün.Faizsiz ev alabiliyormusuz.EMİNEVİM siztemi ile aramızda ev alan ve almayı düşünenler varmı acaba?

EMİNEVİMİN sitesi :http://www.eminoto.com.tr/anasayfa

Siteyi bi inceleyin derim.Ayrıca donanımhaber forumunda bu konu ile ilgili konuda açılmış onunda linki aşağıda.Bende tereddütte kaldım.

http://forum.donanimhaber.com/m_38278225/mpage_1//tm.htm#53849890

• quote:

Orijinalden alıntı: efeccan

şimdi 1.500 tl lik maaşımı emekli oldugumdan resmi olarak gösteremiyorum fakat banakaya şirket sahibinin de imza sürkülerinin ( noter onaylı ) da bulundugu imzalı antetli bir yazıyı ( 1.500 tl maaş aldıgıma dair.) bankaya verdim eşimin maaşını ve kendi emekli maaşımın belgelerinide verdim. ( ve diğer gerekli evraklar)

-konudışı-
    1500 TL lik maaşı gösteremiyorum derken primlerinizi yatırmadığınız için yasal olmayan bir iş yapıyorsunuz ve bunun için gösteremiyorsunuz. Sanki yasaların bir yanlışı var gibi anlatmışsınız fakat yanlış sizde. Muhasebecinize söylerseniz sizi SGDP (destek primi - 2a) üzerinden sigortalandırabilir. emekli olmanız bu durumu etkilemez. ve maaşınızı yasal bir şekilde görebilirsiniz :)
    -konudışı-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratozcirpici -- 21 Ekim 2011; 21:53:07 >
  • sanirim bu konu bugunden itibaren tarih olacak..

120 ay icin konut kredisi vade orani bikac saat once tam 1.79 a cikti.
    inanmayanlar icin

www.akbank.com

ilk once bu banka sitesini guncelledi..
  • Vaybe faizler ucmus
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.