Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.280
Cevap
907
Favori
3.045.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 150.000 TL 120 ay vade için bankalardan aldığım faiz oranları, kalem kalem masraflar , aylık ödeme miktarı,toplam ödeme miktarlarını excelde tablolaştırdım . umarım yararınıza olur arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimersin -- 27 Mayıs 2013; 22:38:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimersin

150.000 TL 120 ay vade için bankalardan aldığım faiz oranları, kalem kalem masraflar , aylık ödeme miktarı,toplam ödeme miktarlarını excelde tablolaştırdım . umarım yararınıza olur arkadaşlar.

Emeğine sağlık hocam.

• quote:

150.000 TL 120 ay vade için bankalardan aldığım faiz oranları, kalem kalem masraflar , aylık ödeme miktarı,toplam ödeme miktarlarını excelde tablolaştırdım . umarım yararınıza olur arkadaşlar.

Çok teşekkürler hocam. Ben de bu tarz bir şey bakıyordum. Biz de kısmetse yeni ev için kredi çekmek istiyoruz ama malum bankalar maksimum evin %75'ine kadar kredi veriyor. 220 binlik bir ev için 190-200 bin kredi almamız mümkün mü? Eksper evin değerini 255-260 bin göstermesi lazım değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: narec

100bin 60 ay en iyi oran nerede arkadaşlar?

aynı tutar için bugün bende araştırdım.iş bankası ve halk bankası 0,65 verdiler.halk bankası masraf hayat sigortası 5 senelik dahil 1800,iş bankası 1928 dediler.akbank 0,64 oran hayat sigortası hariç 2 milyar masraf verdi.onun dşında teb 0,74 dedi.türkiye finans ta 0,80 dedi.
    iş bankasına dedim 0,63 oran verenler var .dediler merkeze soralım yarın sabah ögrenıcem bakalım ne olacak.
  • hocam çalışma çok güzel olmuş..
  • hocam garanti kredinin %80 nini digerleri %75 ni veriyorlar zırnık uzerine çıkmadılar....
  • quote:

hocam garanti kredinin %80 nini digerleri %75 ni veriyorlar zırnık uzerine çıkmadılar....

%80 iyiymiş ama en yüksek faiz de onda sayılır.
  • her 100%1 puan 150.000Tl için 10tl yapıyor.
    0,70 değilde 0,65 ten çekerseniz her ay 50tl az ödüyorsunuz.

120ay*50tl=6000tl fazla ödüyorsunuz 10 yılda :)
  • quote:

her 100%1 puan 150.000Tl için 10tl yapıyor.

Hocam siz onu 150 bin için diyorsunuz biz 190-200 bin civarı çekeceğiz. Öyle olunca da fiyat farkı daha da artıyor haliyle. Bu gidişle bizim ev almamız zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

Hocam siz onu 150 bin için diyorsunuz biz 190-200 bin civarı çekeceğiz. Öyle olunca da fiyat farkı daha da artıyor haliyle. Bu gidişle bizim ev almamız zor.

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

hocam vakıfbank eğer birinci derecede anne baba veya kardeslerden birinin uzerine ev tapusu varsa ona ipotek yaparak kredinin %100 veriyorlar. ama ipotek olacak ev içinde ayriyeten eksper ve ipotek ücreti alıyorlar. buda yaklaşık 600-700 tl ekstra masraf demek belki sizin için uygun olabilir.

• Sağolun aklımızda bulunsun ama ipotek olayı biraz yaş.

@alimersin
  • önceleri bu kredi yüzdesi daha kolaydı...
    mesela ben 108 bin için 110 bin kredi çekmiştim (masrafları bile kredi ile ödemiştim)
    eksper ile bağlantıya geçebilirseniz (başvurunuzu alan bankacı aracılığı ile de olur)
    durumunuzu anlatıp değerde oynama yapabilirler ama yine de eskisi gibi değil işler...
  • Kredi yapılandırması için en uygun orana indiğini düşünmeniz ve ödeyeceğiniz ek ödemeyi de göz önüne almanız gerekir.
    Bankalar genellikle sizin başka bir bankaya geçmeniz durumunda yapacağınız masrafları da mevcut kredi oranlarına dahil ederek kredi yapılandırma için oran verirler.
    Halkbankasında 2013 yılı başından itibaren %2 olan ek ödeme tutarını, %2, %1, %0.5 şeklinde değişik oranlarda uygulatabiliyorsunuz. Tabiiki ek ödeme tutarı düştükçe kredi oranı da yükseliyor.
    Takip ettiğim kadarıyla Halkbank en son olarak %2 ek ödemeye 0,67; %0,5 ek ödemeye 0,73 yapılandırma oranları vermiş.
    Yapılandırma içinwww.kredisayar.com sitesinden hesaplama yaparak kendin için en uygun oranı bulabilirsin. Senin %2 ek ödemen yaklaşık 900 tl, %0,5 ek ödemen 225 tl.
    Kaç ay üzerinden çektin bilemiyorum ama 120 ay üzerinden çektiysen mevcut oranın üzerinden her 0,01'lik düşüş mevcut aylık ödemenden yaklaşık 3 tl düşürür.
    Bende yapılandırma için bekliyorum ve daha da düşeceğini düşünüyorum.

• Cihan'cım;

şu an kredi oranları gerçekten epey düştü, 0,63-0,65 seviyelerinde..

Yapılandırma yapman senin için karlı olacaktır diye düşünüyorum, galiba %2 komisyon alıyorlar yapılandırma için ama yine de sayısal olarak ilgilii arkadaşlar(@konutkredisi.co.tr) sana da daha net cevap vereceklerdir..

Bu arada sen evi ne zaman aldın, hayırlı olsun?

Bakalım ben de epeydir pusudayım, temmuzda niyetleneceğim inşallah?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Cihan'cım;

şu an kredi oranları gerçekten epey düştü, 0,63-0,65 seviyelerinde..

Yapılandırma yapman senin için karlı olacaktır diye düşünüyorum, galiba %2 komisyon alıyorlar yapılandırma için ama yine de sayısal olarak ilgilii arkadaşlar(@konutkredisi.co.tr) sana da daha net cevap vereceklerdir..

Bu arada sen evi ne zaman aldın, hayırlı olsun?

Bakalım ben de epeydir pusudayım, temmuzda niyetleneceğim inşallah?

Abi 2010 yilinda aldim kiptastan baska bir bankadan yapilandirma yapmam icin tapuyu cikarmam lazim onun icinde 4500 tl para istediler

Acikcasi isime yaramiycak onun icin halkbank'a faxs cektim bugun haber vericekler

5 yil vadeye cekip yeniden yapilandirma yapicam

Bakalim 0.70 alti cok iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Epeydir bu konuyu takp ediyorum da 0,70' in altı mutlaka olur, evet tapu masrafı biraz tuzlu..İnşallah dilediğin gibi olur
  • Tapu masrafını bugün ya da yarın bir şekilde zaten vermeyecek misiniz ? Bence fırsatı değerlendirin.
  • ARKADASLAR MORTGAGE EV TRANSFERI OLUYORMU?

suan hala odemekte oldugum ve oturdugum ev yerıne,bır baska evı begenıp mortage ıle alabılırmyım?suankı evımı acil satamazsam ne olur? suan garantıden odedıgım ıcın tapuda garantının ıpotegı var ben bır baska bankadan dıger ev kredı cekebılırmıyım nasıl oluyor bu ısler bılgısı olan varsa yardımını rıca edeıyorum tesekkurler...suan oturdugum evden memnun degılım bır baska eve kredı cekerek oraya gecmek ıstıyorum?
  • akbanktan 120 ay için 0,64 veya altı oran alan arkadaş var mı ?
  • bugün arkadaşıma 185bin lirayı 120 ay için 0.64 oran vermiş akbank. 630 eksper, 500 dosya, 200 ipotek + dask + konut sigortası....
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.