Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
906
Favori
3.043.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varmi oranlarda bir dusus yansidimi merkez bankasinin faiz indirimi oranlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social
    normal bır durum expertiz de mutlaka belırlı bır yuzde aşagı çıkar,buda krediyi odeyemezsenız daha ucuza hızlı satılır mantıgıyla alakalıdır.Yanı expertizler mutlaka 50-60 bın aşagıdan verır.

Teşekkürler @social.

Bugün 3-4 banka gezdim.
    Genelde 120 ay için 0.86, 0.87 civarı normal. (Masrafları da katarsanız 0,88 0.89 civarına geliyor). Son faiz indirim kararının henüz yansımadığını söylediler. Yarın veya haftasonuna kadar bir miktar düşebilirmiş. Halkbank, Akbank ve TEB avantajlı görünüyor.
  • gecen hafta 0,85 - 0,86 teklifler aldım telefonla.

az önce halkbank şerif ali (istanbul) şubesini aradım oran 0,96 100bin 120ay için . suratına kapattım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

72 000 tl *36 ay için;
    garanti 0.91
    denizbank 0.89
    albaraka 0.95
    akbank 0.88
    ingbank 0.89 oranını verdi...
    masraf olarak 1500 ile 2000 arasında değişiyor..

iş bankası ve garanti 36 ay için 0.83 verdiler. iş bankasının tüm sigortalar dahil masrafı 1600 olduğu için burayı seçtim. sıkı pazarlıkla 0.82 ler alınabilir

masraflar;dask+hayat sıgortası+expertiz+ipotek mi? 1600 tl
    az önce işbankasını aradım 0,84 fazi oranı masraf olarak ise expertiz 750tl,ipotek ise 1250 tl en uç tutar olarak söylendi yüz yüze görüşüp durumu netleştireceğim...

• beyler konut kredisi alacağım, 60 ay vade yaklaşık 70.000 TL kredi çekeceğim.
    yapı kredi maaş hesabım var.
    işe ilk olarak nerden başlamalıyım? teşekkürler simdiden
  • arkadaşlar krediyi çektık diyelim 1500tl odeme yapıyoruz aylık,mesela ara ara bırıktırdıgımız paradan mesela 10 ayda bır 5000 tl odeme yaparsak ara odeme cezası varmı acaba,oncesınde bankayla anlaşma yapılması mı gerekıyor.
  • quote:

arkadaşlar krediyi çektık diyelim 1500tl odeme yapıyoruz aylık,mesela ara ara bırıktırdıgımız paradan mesela 10 ayda bır 5000 tl odeme yaparsak ara odeme cezası varmı acaba,oncesınde bankayla anlaşma yapılması mı gerekıyor.

10 ayda bir ödeme yapamazsın senede 1 yaparsın anaparadan %2 ceza ödersin dolayısıyla 10 ayda 1 5000 ödemek çok mantıklı değil tabi kredi miktarı düşükse ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

10 ayda bir ödeme yapamazsın senede 1 yaparsın anaparadan %2 ceza ödersin dolayısıyla 10 ayda 1 5000 ödemek çok mantıklı değil tabi kredi miktarı düşükse ayrı

yani her şekilde o ceza ödenmek zorundamı onu sormak istiyorum,oncesinde balon ödeme yapacagım dersen %2 ceza yok ama oda garanti olmadıgından ara ara odeme yaparsak ceza varmı onu sormak istedim,iş bankasında sormuştum ara odeme yapabılırmıyım diye evet yaparsınız dedıler ama cezadan bahsetmediler,gerçi bende ceza varmı dıye sormamıştım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

yani her şekilde o ceza ödenmek zorundamı onu sormak istiyorum,oncesinde balon ödeme yapacagım dersen %2 ceza yok ama oda garanti olmadıgından ara ara odeme yaparsak ceza varmı onu sormak istedim,iş bankasında sormuştum ara odeme yapabılırmıyım diye evet yaparsınız dedıler ama cezadan bahsetmediler,gerçi bende ceza varmı dıye sormamıştım.

Eğer daha önce ara ödeme tarihleri belirleyip ödeme planında belirtilirse ceza kesilmez ama aksi halde ceza ödeniyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

beyler konut kredisi alacağım, 60 ay vade yaklaşık 70.000 TL kredi çekeceğim.

maaş aldığınız banka da dahil olmak üzere mümkün olduğunca çeşitli bankalardan teklif alın. eğer ykb iyi bir oranla gelmezse maaş müşterisi olmanıza rağmen iyi oran vermedikleri için baskı yapın ve dosya masrafı için baskı yapın. şirketin muhasebe/finans müdürü ile aranız iyiyse, bankadan onun aracılığı ile oran isteyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elixer

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

beyler konut kredisi alacağım, 60 ay vade yaklaşık 70.000 TL kredi çekeceğim.

maaş aldığınız banka da dahil olmak üzere mümkün olduğunca çeşitli bankalardan teklif alın. eğer ykb iyi bir oranla gelmezse maaş müşterisi olmanıza rağmen iyi oran vermedikleri için baskı yapın ve dosya masrafı için baskı yapın. şirketin muhasebe/finans müdürü ile aranız iyiyse, bankadan onun aracılığı ile oran isteyin.

çok teşekkür ederim cevabınız için.
    maaş bankam su anda en iyi teklifi getiren oldu.
    0,84 ile yaklasık 1700 TL masraf. en iyi bunu yapabilirim dediler, muhasebe ile aram iyi son olarak devreye onları sokayım o halde.
    tekrar teşekkürler.

• 65 bin tl için 1800 tl cıvarı masraf 96 ay 0,87 işbankası ile anlaşıldı.
  • arkadaşlar akıl verin lutfen. oturdugum yerden daire almayı düşünüyorum. 90.000 tl kredi kullanacagım fakat yeditepe ünv nin orada içerisinde öğrenci kiracısı olan ve 650 tl kira getisi olan bir daire çıktı karşıma burayı almak için ise sadece 40.000 tl kredi kuıllanımı yapmam yetiyor ve kira getirisi benim kira getirimi karşılıyor. sizce ne yapmalıyım. 90.000 tl yi 48 ay kullanmayı düşünüyordum 40.000 ise 24 ay kullanmam yeterli olur diye düşünüyorum. oturdugum yerdeki diare henüz 3 yaşında bir bina fakat yeditepe civarında olan eski. siz olsanız nasıl yatırım yaparsınız. konuyla alakasız oldu ama yardımcı olursanız sevinirim. devamında kredi kullanımı konusundaki engin tecrübelerinizden yararlanacağım inşallah. şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: VİNN

arkadaşlar akıl verin lutfen. oturdugum yerden daire almayı düşünüyorum. 90.000 tl kredi kullanacagım fakat yeditepe ünv nin orada içerisinde öğrenci kiracısı olan ve 650 tl kira getisi olan bir daire çıktı karşıma burayı almak için ise sadece 40.000 tl kredi kuıllanımı yapmam yetiyor ve kira getirisi benim kira getirimi karşılıyor. sizce ne yapmalıyım. 90.000 tl yi 48 ay kullanmayı düşünüyordum 40.000 ise 24 ay kullanmam yeterli olur diye düşünüyorum. oturdugum yerdeki diare henüz 3 yaşında bir bina fakat yeditepe civarında olan eski. siz olsanız nasıl yatırım yaparsınız. konuyla alakasız oldu ama yardımcı olursanız sevinirim. devamında kredi kullanımı konusundaki engin tecrübelerinizden yararlanacağım inşallah. şimdiden teşekkürler...

aslında boşuna kredi faizi odemeyın alın ögrencilerin oturdugunu kafa kafaya krediniz bitene kadar rahat edin,kredi bitiminde satarak sıfır bir daire alın 90k yerıne 50k çekmiş olursunuz.Gerçi oturdugunuz yer ile yedeitepe arasındaki muhit farkından dogacak mulkün priminide hesap etmek lazım yanı 24 ay sonra ogrencilerin ordakı ev ne kadar eder,sizin aldıgınız ne kadar eder onuda hesap etmek lazım.Birde deprem gerçegi var ben çok zorda kalmadıkca radye temel olmayan ev almam bu saatten sonra.Birde yaşı olan binayı satmanız daha zor olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 31 Ekim 2012; 8:49:37 >

• Az önce TEB Okmeydanı şubesinden 110 bin 120 ay vade 0.88 oran aylık ödemeler 1420 TL fiyat aldım ama pazarlık yapmadım ayak üstü aldım dosya masrafsız diğer masraflar şöyle 750 ekper 450 dask-hayat sigortası 300 ipotek..
  • halkbankasıyla çalışıyorum mevduatlarım,otomatık odemelerım falan hep orda
    bana verebıleceklerı en iyi teklif
    100bin 96 ay 0,86 oran
    1400 masraf (dosya+expertiz+ipotek)
    sigortalar (dask+hayat+konut) belirsiz
    aylık 1534tl odeme
    Yoldan geçerken akbanka ugradım dırek 0.85 verdıler kı hiç alakam yok akbankla,masraflar içinde direk pazarlık yaparız dedıler siz digerlerınden fiyat alın ona gore konuşuruz dedıler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Az önce TEB Okmeydanı şubesinden 110 bin 120 ay vade 0.88 oran aylık ödemeler 1420 TL fiyat aldım ama pazarlık yapmadım ayak üstü aldım dosya masrafsız diğer masraflar şöyle 750 ekper 450 dask-hayat sigortası 300 ipotek..

110 bin tl 120 ay vadede 0,88 oran ile aylık ödemeler 1487 tl ediyor.
    0,79 oranda 1422 ediyor.

hesaplamada yanlışlık yaptı gibi şube. tecrübeli arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsinler.

Ayrıca buradan hesaplama yapabilirisiniz.

Yukarıda seçtiğim kredi türü için faiz oranını kendim belirleyeceğim. seçip faiz oranı yazabılırsiniz

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Hesaplama_Araclari/BireyselKrediHesaplama.aspx

• bir arkadaşım 0.87 kar payı ile türkiye finans tan çekti.
  • son durum nedir.? önümüzdeki ay bir düşüş acaba söz konusumu.
  • 80 in altına inmeyecek galiba,boşuna bekliyormuş gibi hissediyorum kendimi.
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.