Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mekatronikçi Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende cuma günü Ankara dikmen Vakıfbankasından 0,86 dan çektim krediyi

56000 tl 60 ay 0,86 1198,67 tl taksit 1600 tl masraf toplam ödeme 72000 tl

ben ayın 12 sinde çektim parayı. ödeme tarihleri maaş gününde 15 inde olmasını istedim sırf ödeme tarihini 3 gün ileri atmak için 250 tl aldılar.bayağı sinirlendim olmadık yere para kesiyolar aman siz çekerken buna dikkat edin.Devlet bankası diye güvendik garip garip para kesintileri yaptılar.
  • Arkadaslar yeniden yapilandirma yasal hakkiniz nette biraz arastirirsaniz bu konuda kazanilmis bir cok dava var alinan masraflari geri aldiklarina dair. Daha iki gun once bir arkadasim akbanktan cektigi 130000 TL lik krediyi 7 ayini odemisken yeniden yapilandirdi sadece 1500 TL masraf cikardilar tabii malum kopruyu gecene kadar ayi dayi muhabbeti parayi vermek zorunda kaldi ama kesinlikle tuketici haklari mahkemesine basvuru yapip geri alacak parasini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı bir konu olmuş. Fikirlerini ve bilgilerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler

Bizde hayırlısı ile bir ev almaya karar verdik. Bursada yaşıyoruz ve 450 lira kira oduyoruz. Elimizde net olarak 50 bin lira var. En fazla 110 bin lira değerinde 2+1 ev düşünüyoruz. Bu paralar için en avantajlı vade ve banka hangisidir. Devlet bankaları daha mi avantajlıdır.?

• Faydalı bir konu olmuş. Fikirlerini ve bilgilerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler

Bizde hayırlısı ile bir ev almaya karar verdik. Bursada yaşıyoruz ve 450 lira kira oduyoruz. Elimizde net olarak 50 bin lira var. En fazla 110 bin lira değerinde 2+1 ev düşünüyoruz. Bu paralar için en avantajlı vade ve banka hangisidir. Devlet bankaları daha mi avantajlıdır.?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolun1903

Arkadaslar yeniden yapilandirma yasal hakkiniz nette biraz arastirirsaniz bu konuda kazanilmis bir cok dava var alinan masraflari geri aldiklarina dair. Daha iki gun once bir arkadasim akbanktan cektigi 130000 TL lik krediyi 7 ayini odemisken yeniden yapilandirdi sadece 1500 TL masraf cikardilar tabii malum kopruyu gecene kadar ayi dayi muhabbeti parayi vermek zorunda kaldi ama kesinlikle tuketici haklari mahkemesine basvuru yapip geri alacak parasini

Benim dava 13 kasımda sonuçlanacak bakalım.yasal değil diyorlar bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: p4ozgur

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Ben isbankasindan yapilandirmak icin gittim benden yuzde ikilik erken kapatma parasinida istiyor ayni bankadan cekmeme ragmen bu nasil istir simdi kendi bankamizla yapilandirma yaparken yuzde ikilik erken kapatma cezasini vermiyor muyuz bu kesin mi

sadece onu istiyorsa iyi.... ykb gültepe şube benden yüzde 2 + 900 TL masraf istiyor düşün

Yapılandırmadan kastınız erken ödeme ve planı değiştirmemi yoksa sadece ödeme vadesi değişikliğimi? Çünkü bir arkadaşın dediğine göre mesela faiz düştü yapılandırıcan yeni faize gö ve vadeyi düşürücen o zaman hiçbirşey ödemiyor olman lazım?

92.000TL 1.08 den çekmiştim, bunu 0.90 dan yeniden yapılandırma istedim.Bu şekilde masraf çıkardılar.

bende aşağı yukarı aynı durumdayım 1,08 den 90 bin çekmiştim 0,9 oranda %2+500 tl istiyor cepa ankara iş bankası nasıl bir yol izleyeceğim onu düşünüyorum.Sözleşme ve özel olarak imzalattıkları sözleşmeleri okudum %2 var ama masraf yok.

O nası iş yaa erken kapatmıyoruz ki sonuçta yapılandırıyorsun bu bankalar hertürlü kazıkçı! B işin yasal prosedürü nasıldır acaba

erken kapatmıyoruz yapılandırıyoruz demişsiniz ama burada yanılıyorsunuz aslınd sız o krediyı kapatıyorsunuz o yuzden erken kapatma cezası olan %2 lık cezayı öduyorsunuz ve yenı bır kredi çekıyorsunuz.

madem kapatıp yeni kredi çekiyoruz neden gidip tapuda yeniden evrak çıkartıp diğer işlemleri tekrar yapmıyoruz? başka bankalardan yapılandırınca anlarım ama aynı bankanın aynı şubesinden yapıyoruz, sadece bilgisayar üzerinde kalemler değişiyor, bunun masrafımı 900 lira? bankacısınız heralde?

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben isbankasindan yapilandirmak icin gittim benden yuzde ikilik erken kapatma parasinida istiyor ayni bankadan cekmeme ragmen bu nasil istir simdi kendi bankamizla yapilandirma yaparken yuzde ikilik erken kapatma cezasini vermiyor muyuz bu kesin mi

sadece onu istiyorsa iyi.... ykb gültepe şube benden yüzde 2 + 900 TL masraf istiyor düşün

Yapılandırmadan kastınız erken ödeme ve planı değiştirmemi yoksa sadece ödeme vadesi değişikliğimi? Çünkü bir arkadaşın dediğine göre mesela faiz düştü yapılandırıcan yeni faize gö ve vadeyi düşürücen o zaman hiçbirşey ödemiyor olman lazım?

92.000TL 1.08 den çekmiştim, bunu 0.90 dan yeniden yapılandırma istedim.Bu şekilde masraf çıkardılar.

bende aşağı yukarı aynı durumdayım 1,08 den 90 bin çekmiştim 0,9 oranda %2+500 tl istiyor cepa ankara iş bankası nasıl bir yol izleyeceğim onu düşünüyorum.Sözleşme ve özel olarak imzalattıkları sözleşmeleri okudum %2 var ama masraf yok.

O nası iş yaa erken kapatmıyoruz ki sonuçta yapılandırıyorsun bu bankalar hertürlü kazıkçı! B işin yasal prosedürü nasıldır acaba

erken kapatmıyoruz yapılandırıyoruz demişsiniz ama burada yanılıyorsunuz aslınd sız o krediyı kapatıyorsunuz o yuzden erken kapatma cezası olan %2 lık cezayı öduyorsunuz ve yenı bır kredi çekıyorsunuz.

ayrıca yüzde 2 lik cezayı anlıyorum, sonuçta sözleşme imzalamışsın vs.bunu anlıyorum ama masraf olayı saçmalıktan başka birşey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

Arkadaslar yeniden yapilandirma yasal hakkiniz nette biraz arastirirsaniz bu konuda kazanilmis bir cok dava var alinan masraflari geri aldiklarina dair. Daha iki gun once bir arkadasim akbanktan cektigi 130000 TL lik krediyi 7 ayini odemisken yeniden yapilandirdi sadece 1500 TL masraf cikardilar tabii malum kopruyu gecene kadar ayi dayi muhabbeti parayi vermek zorunda kaldi ama kesinlikle tuketici haklari mahkemesine basvuru yapip geri alacak parasini

Benim dava 13 kasımda sonuçlanacak bakalım.yasal değil diyorlar bakalım

Hayirlisi olsun kardes insallah sonuc olumlu olurda bizim gibi yeniden yapilandiracaklar icin referans olur. Yeni kredi cekecek veya yapilandiracak armadaslara android marketteki HESAP KİTAP programini tavsiye ederim.

• Arkadaslar ayni bankadan yeniden yapilandirmada %2 erken kapama cezasi diye birsey yok. Cektiginiz krediyi baska bankaya tasimak isterseniz eski bankaniza yasal olan %2 erken kapama cezasi var.

• quote:

Arkadaslar ayni bankadan yeniden yapilandirmada %2 erken kapama cezasi diye birsey yok. Cektiginiz krediyi baska bankaya tasimak isterseniz eski bankaniza yasal olan %2 erken kapama cezasi var.

arkadaşım bılerk mı konuşuyorsun yoksa ezbere mı ben bu hafta,bankasya, işbankası ve yapıkrediye sordum yenıden yapılandırma bızım bankamızdan olursa % 2 ık cezayı yınede alırız dıyorlar.
    %2 ceza olayını alınmamasının tek yolu var o da eskıden mortgace olarak gecmıyordu bu konut kredılerı eger sen o zaman cektıysen krediyı onları yapılandırırsan ceza ödemıyorsun ama gunumuzdekı konut kredierinın aynı bankada yapılan ması %2 ık cezaya tabı .
    banka ısmı payaşırsan o cezayı almayan p.tesi bende teyıt ederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh

Faydalı bir konu olmuş. Fikirlerini ve bilgilerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler

Kardes butun bankalari gez hatta ayni bankanin farkli subelerini bile sor. Bankalarin genel merkezleri sube mudurlerine belli miktarda yetki veriyorlar. Yani orannlari musteriye gore ayarlayabiliyorlar. Bu arada kredi cekerken sana belli masraflar cikaracaklar bunlarin icinde hayat sigortasi denen sigortayi yaptirma gibi bir zorunlulugun yok. Mumkunse ilk devlet bankalarina git hatta sadece halkbasina sor en uygun faizleri onlar veriyor. Ziraat daha cok tarim kredileri ile ugrastigindan faizleri yuksek tutuyor. Ben yapikrediden kullandim acikcasi en uygun orani onlar vermisti. Hakkinda hayirlisi arastir ve bence butcene gore vadeyi olabildigince kisa tut.

• quote:

quote:

Arkadaslar ayni bankadan yeniden yapilandirmada %2 erken kapama cezasi diye birsey yok. Cektiginiz krediyi baska bankaya tasimak isterseniz eski bankaniza yasal olan %2 erken kapama cezasi var.

arkadaşım bılerk mı konuşuyorsun yoksa ezbere mı ben bu hafta,bankasya, işbankası ve yapıkrediye sordum yenıden yapılandırma bızım bankamızdan olursa % 2 ık cezayı yınede alırız dıyorlar.
    %2 ceza olayını alınmamasının tek yolu var o da eskıden mortgace olarak gecmıyordu bu konut kredılerı eger sen o zaman cektıysen krediyı onları yapılandırırsan ceza ödemıyorsun ama gunumuzdekı konut kredierinın aynı bankada yapılan ması %2 ık cezaya tabı .
    banka ısmı payaşırsan o cezayı almayan p.tesi bende teyıt ederım

Arkadasim mobilden yazdigum icin linkler ekleyemiyorum ama bu forumda gerekli ornekleri bulabilirsin. Bankalarin amaci budur musteriden en fazla parayi koparabilmek. Kredi cekerken yaptiklari hayat sigortasinin bile zorunlulugu yok. Adam ekspere odemesi gereken parayi kendi koydugu ipotegin parasini bile sana odetiyor. 2 gun once bir arkadasim akbanktan 7 ay once cektigi 130000 TL lik kredinin kalan 127300 TL sini 1000 TL yeniden yapilandirma ucreti 500 TL faiz indirim komisyonu adi altinda bir ucret daha yani toplamda 1500 TL odeyerek yeniden yapilandirdi. Sadece kendisine verilen yeni bir odeme tablosu. Ha birde hicbir baglayiciligi olmayan masraflari geri istemeyecegine dair imzalattiklari bir tebligat.
    Farzi misal size bankalarin dedigi gibi erken kapadik bu durumda yeni bir kredi cekmeniz lazim dogrumu? Yani %2 erken kapama cezasinin yaninda krediyi ilk kullanirken odediginiz butun masraflari da tekrar odemeniz lazim bunlar modern tefeci

• http://tuketicininsesi.blogspot.com/2012/04/konut-kredisi-konut-kredisini-yeniden.html?m=1 yeniden yapilandiracak arkadaslar incelesin

• quote:

Orijinalden alıntı: timsahhh

Faydalı bir konu olmuş. Fikirlerini ve bilgilerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürler

vakıfbank 0.84 oran veriyor.teb de 0.83 oran veriyor.bu 2 bankaya bir git istersen.tabi masrafları gidip konuşman lazım hocam.hakkında hayırlısı olsun
  • "4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNDA YER ALAN MADDE aynen aşağıdadır.

SÖZLEŞMEDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR

Madde 6 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./7. md.)

Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır.

Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.

Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir.

Sözleşmenin bütün olarak değerlendirilmesinden, standart sözleşme olduğu sonucuna varılırsa, bu sözleşmedeki bir şartın belirli unsurlarının veya münferit bir hükmünün müzakere edilmiş olması, sözleşmenin kalan kısmına bu maddenin uygulanmasını engellemez.

Bir satıcı veya sağlayıcı, bir standart şartın münferiden tartışıldığını ileri sürüyorsa, bunu ispat yükü ona aittir.

6/A, 6/B, 6/C, 7, 9, 9/A, 10, 10/A ve 11/A maddelerinde yazılı olarak düzenlenmesi öngörülen tüketici sözleşmeleri en az oniki punto ve koyu siyah harflerle düzenlenir ve sözleşmede bulunması gereken şartlardan bir veya birkaçının bulunmaması durumunda eksiklik sözleşmenin geçerliliğini etkilemez. Bu eksiklik satıcı veya sağlayıcı tarafından derhal giderilir.

Bakanlık standart sözleşmelerde yer alan haksız şartların tespit edilmesine ve bunların sözleşme metninden çıkartılmasının sağlanmasına ilişkin usul ve esasları belirler."

Bu kanundanda anlaşılacağı gibi sözleşmeye istedikleri kadar yazsınlar paranızı yasal yollardan geri alabilirsiniz.

• Oranlar dahada dusecek galiba arkadaslar yapilandirma icin gittim bugun en az bir ay bekleyin diyorlar

• Teb bank masrafsiz 72 ay refinansman icin 0,86 oran verdi 800 tl ekspertiz ve avukat parasi var ama

• quote:

Teb bank masrafsiz 72 ay refinansman icin 0,86 oran verdi 800 tl ekspertiz ve avukat parasi var ama

vakıfbank daha önce aynı bankadan çektiğim kredi için %2 erken kapama + 210 tl masraf istedi 90 bini 0,86 dan 60 aya indirecek

Hocam siz farklı bir bankayı teb e aktarırken mi bunları söyledi. %2 cezadan bahsettimi
  • arkadaşlar merhabalar 110.000 bin tl ev kredi 120 ay en uygun şu anda hangi bankadır acil olarak bir an önce karar vermem gerekiyor yardım ederseniz cok sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk3r
    quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706 Teb bank masrafsiz 72 ay refinansman icin 0,86 oran verdi 800 tl ekspertiz ve avukat parasi var ama
    vakıfbank daha önce aynı bankadan çektiğim kredi için %2 erken kapama + 210 tl masraf istedi 90 bini 0,86 dan 60 aya indirecek Hocam siz farklı bir bankayı teb e aktarırken mi bunları söyledi. %2 cezadan bahsettimi
    evet o arkadaşın kredisi işbankasında.aynı bankadan yapılandırmada yüzde 2 ceza var ama ekstra bir masraf da çıkıyormu bunu bir araştırmak lazım.bende en kötü bayramdan sonra yapılandıracağım çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.