Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.263
Cevap
906
Favori
3.043.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #42
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tenghis

Ben en fazla önümüzdeki haftaya kadar bekleyebilirim sanırım. Faizlerde dramatik düşüşler olursa ev fiyatlarını arttırırlar, yine bir işe yaramaz. Tam geçiş anında yakalamak lazım. Olmadı ileride çok düşerse yapılandırma yaparız.

bizde de durum sizin gibi, en fazla önümüzdeki haftayı bekleyebiliriz. Yapılandırma yaparız demişsiniz bişey sorucam, kredi sözleşmesini imzalarken "%2 cezayı ödemeden yeniden yapılandırma" diye bir madde ekletme şansı varmış sanırım, bununla ilgili bir bilginiz var mı acaba?
  • Önümüzdeki hafta biz de çekeceğiz bakalım.şimdiye kadarki en iyi teklif akbank'tan.100 bin 84 ay 0.93 oran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta beklemek lazım.oranlar düşebilir diyor bir bankacı arkadasım dünkü merkez bankasının aldığı karardan sonra.inşallah biraz daha düşer de herkesin lehine olur bu oranlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: esyy

quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

Ben en fazla önümüzdeki haftaya kadar bekleyebilirim sanırım. Faizlerde dramatik düşüşler olursa ev fiyatlarını arttırırlar, yine bir işe yaramaz. Tam geçiş anında yakalamak lazım. Olmadı ileride çok düşerse yapılandırma yaparız.

bizde de durum sizin gibi, en fazla önümüzdeki haftayı bekleyebiliriz. Yapılandırma yaparız demişsiniz bişey sorucam, kredi sözleşmesini imzalarken "%2 cezayı ödemeden yeniden yapılandırma" diye bir madde ekletme şansı varmış sanırım, bununla ilgili bir bilginiz var mı acaba?

İlk defa sizden duydum bu yapılandırma cezasından muaf olma olayını. Eğer böyle bir imkan varsa çok iyi olur tabi ki, ama pek sanmıyorum. Bankalar bu tür avantalarından pek kolay vazgeçmiyorlar.

• Merhabalar arkadaşlar beni de aradılar bugün en uygun kredi adresinden ev kredilerinde düşüş olduğunu %1in altına düştüğünü ilgilenip ilgilenmediğimi sordular bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

arkadaşlar gördüğüm kadarıyla son 1 aydır;
    konut kredisi çok sıkı pazarlıkla 0.89- 0.93 aralığında alınabiliyor.
    .............
    Dün yapılan merkez bankasının 1.5 puanlık faiz indirimi;
    konut kredisi faiz oranlarını 0.80-0.85 aralığına çeker mi.?

Arkadaşlar bu akşam çırağan'da Ziraat bnk. genel müdürü faiz oranlarını indirdiğini açıklayacak ve diğer bankalar da buna göre şekil alacak. şu an ziraat bankası 1,05 lerde olduğu için diğer bankalar da 10 puan aşağı oluyor. yani 0,90-93 lü fiyatları görebilmemiz bu yüzden. ziraat muhtemelen 0,98 gibi birşey açıklar diye düşünüyorum, bu da demek oluyorki diğer bankalar 0,85 ler seviyesine düşecek önümüzdeki hafta. 1-2 ay daha beklenirse 0,80 lere geriler diye düşünüyorum...

bugün çekecekseniz bekleyin, sözleşme imzalamayın, eksperinizi gönderecekseniz gönderin, kredi işini pazartesiye bırakın

ziraat bankası genel müdürü faiz oranları ile ilgili bir açıklama yaptımı acaba?bilgilendirirseniz sevinirim.

• İnşallah Allah yüzümüze güler faizler 0,70 lere düşer ,zaten 0,80 falan olursa yapıalndırmayı hemen yapıcam.
  • yapılandırma kaç defa yapılabiliyor acaba? diyelim 0,80 lere düşünce bir defa yaptırsak 0,70 lerde yine yaptırabiliyor muyuz?
  • Takip..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twonokta -- 21 Eylül 2012; 0:20:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trenyolu

yapılandırma kaç defa yapılabiliyor acaba? diyelim 0,80 lere düşünce bir defa yaptırsak 0,70 lerde yine yaptırabiliyor muyuz?

%2 ceza komisyonu ödemeyi göze alıp hesabını ona göre yaptıktan sonra istersen her ay yapılandırabilirsin

Bu arada bende yeniden yapılandırma yaptırmak üzereyim 115 ay 0,91 son pazarlık ettiğim nokta daha aşağısını duysam bastıracam tam yaptırmadan önce ama daha aşağısı şu aşamada zor herhalde merkez bankası açıklamasından sonra 120 ay faiz oranlarında daha aşağı oranla anlaşabilen var mı?

Not: sırf bir oran görürüm diye gün içersinde yarım saate bir bu sayfaya bakıyorum, bilgisi olup yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paries -- 20 Eylül 2012; 15:09:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paries

quote:

yapılandırma kaç defa yapılabiliyor acaba? diyelim 0,80 lere düşünce bir defa yaptırsak 0,70 lerde yine yaptırabiliyor muyuz?

%2 ceza komisyonu ödemeyi göze alıp hesabını ona göre yaptıktan sonra istersen her ay yapılandırabilirsin

Bu arada bende yeniden yapılandırma yaptırmak üzereyim 115 ay 0,91 son pazarlık ettiğim nokta daha aşağısını duysam bastıracam tam yaptırmadan önce ama daha aşağısı şu aşamada zor herhalde merkez bankası açıklamasından sonra 120 ay faiz oranlarında daha aşağı oranla anlaşabilen var mı?

Not: sırf bir oran görürüm diye gün içersinde yarım saate bir bu sayfaya bakıyorum, bilgisi olup yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür

Hangi bankadan 0.91 aldınız, ben de yakında yapılandırmayı düşünüyorum.Bir de %2 de pazarlık yapılabiliyor mu?Teşekkürler...

• İşbankasından aldığım son teklif. 103.000TL için 120 ay 0.89 oran, ama daha önce 1050TL den 500TL ye indirdikleri dosya masrafını tekrar 750tl yapmışlar. Yarın ya da pazartesi dosya masrafını da tekrar biraz indirtebilirsem anlaşacağım artık. Bir de 108 ay ve 96 ay için oranları isteyeceğim, bakalım ne verecekler.
  • Toki indirim kredisi için bugün bankalara başvurdum genelde birbirine yakın oran verdiler.İstediğim kredi miktarı 60 000 lira 60 aylık
    Ziraat 0.95 oran 60x1314 TL 78.840
    Y.Kredi 0.91 oran 60x1302 TL 78.120
    Garanti 0.91 oran 60x1302 TL
    İşbank 0.93 oran 60x1310 TL 78.560
    en uygunu garanti veriyor ama garanti ile ilgili yazılanlar yüzünden karasız kaldım. Dask konut ve hayat sigortası tutarlarını da düşünürsek en uygun banka hangisidir arkadaşlar?Teşekkürler
  • vakıfbank 45 ay 40.000tl için 0,89
    masraflar: 750tl dosya ücreti, 400tl expertiz

hayat sigortası zorunlu değil.

asıl oranı 1 hafta önce 0,90 almıştım kredinin çıkması vs. tapu işleri ancak bu gün bitti. gittiğimde faiz oranının düştüğünü 0,89 dan vereceklerini söylediler. genel olarak faiz oranları düştüğünden biraz daha zorlasam 0,88 e düşecek gibiydiler ama daha fazla uğraşmak istemedim. ayrıca expertiz ücretini peşin olarak almadılar 1 ay sonraya ötelediler. sadece dosya masrafı olan 750tl yi krediyi çekerken aldılar.

bu arada yüksek meblağ çekecekler için geçen hafta aldığım oranlarda 45 ay için en iyi 0,79 ile finans vermişti ancak dosya masrafı 2,400 gibi bir rakamdı. düşük rakamda faiz oranından daha çok dosya masrafı önemli olduğundan ayrıca maaşımı vakıfbanktan aldığımdan dolayı vakıftan çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xarufax -- 20 Eylül 2012; 22:52:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paries

quote:

bence 1 hafta daha beklemek çok mantıklı.bende 1 hafta bekleyeceğim ondan sonra yapılandırma için uğraşacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

Toki indirim kredisi için bugün bankalara başvurdum genelde birbirine yakın oran verdiler.İstediğim kredi miktarı 60 000 lira 60 aylık
    Ziraat 0.95 oran 60x1314 TL 78.840
    Y.Kredi 0.91 oran 60x1302 TL 78.120
    Garanti 0.91 oran 60x1302 TL
    İşbank 0.93 oran 60x1310 TL 78.560
    en uygunu garanti veriyor ama garanti ile ilgili yazılanlar yüzünden karasız kaldım. Dask konut ve hayat sigortası tutarlarını da düşünürsek en uygun banka hangisidir arkadaşlar?Teşekkürler

Bana iş bankası pazartesi günü 90000 tl =48 ay için 0.86- 60 ay için 0,88 teklif etti.İş bankasını biraz daha zorla derim.Başka şubesine falan git.Yazdıklarımı söyle.17000 civarı da masraf var.750 dosya, 600 eksper 200 ipotek300 civarı sigorta vs.(sigorta meblası evin durumuna göre belirleniyormuş)

• işbank ankara subesi

60.000
    24 ay
    aylık ödeme 2777,57
    faiz oranı 0,86
  • 24 ay oldugu icin 86 sanırım
  • Çok dikkatli olun personele ASLA güvenmeyin. O an size kredi verip prim alabilmek için akla hayale gelmedik türlü yalanlar söyleyebilirler UNUTMAYIN!

VakıfBank Personel Şikayet - Yalan/Yanlış Yönlendirme

''VakıfBank'asından 27.07.2012 tarihinde kredi çekmek için başvurdum. Bu tarihte kredi başvurusunda bulunduğumuz için ödeme programı her ayın 27.si olarak ayarlandığı dikkatimi çekince ''ama ben maaşımı ayın 1 ile 5 arasında alıyorum bu tarihlere kaydırabilir miyiz?'' diye sorduğumda Ankara - Eryaman Pratik şubesinde görevli olan erkek personel ''Şu an için mümkün değil ancak daha sonra herhangi bir vakıf bank şubesinden istediğiniz tarihlere çekebilirsiniz'' diye söyleyince tamam o zaman sorun yok diye şubeden işlemi tamamlayıp ayrıldık. Ancak şubeye tekrar gittiğimde bunun için ek ücret ödemem gerektiğini öğrenince şok oldum. (Ulusta tezgah açıp türlü yalanlarla ayıplı ürün satan esnaflar aklıma geldi.) Personelinize acilen etik ve teknik anlamda bilgilendirmeniz gerekir. 1. Tarihi değiştirirken ek masraf ödersiniz. 2. Ödeme tarihinde sadece kredi veren şube değişiklik yapabilir. ''

Ayrıca değişiklik için tekrar ücret aldılar, VakıfBank hesabımda para olmadığı için 2.000 liralık ek kredi hesabından bu ücret kesildi ve kesilen ücreti öderken ek olarak fazi ödeyeceğim.
    Evet şaka gibi! Bankaların geldiği nokta bu. Vermiş oldukları hizmet bu!

Borcum ne kadar öğrenebilir miyim diye sorduğunda bile ücret alan bir banka elbette ayın 27 sinde değilde ayın 05'inde ödeyim dediğinizde sizden ücret alır. Şube personeline bana bu masrafı müracat ettiğim arkadaşınız söylemedi, söylemiş olsaydı üç - beş gün daha bekler öyle çekerdiğim dediğimde gayet rahat bir tavırla demiş olabilir ama böyle üstelik sizin bilmeniz gerekirdi felan demezmi :)

doğru evet ben personelizden çok daha bilgiliyim ve buradan bütün Vakıf Bank personeline öğretiyorum.

VAKIFBANK çalışanlarını bilgilendirmek yerine müşterilerin öğrenmesini istiyor anlaşılan :) iyi fikir eleman yetiştirmek için para harcamak zorunda kalmazlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paganra -- 21 Eylül 2012; 13:25:56 >

• sayın paganra vakıfbanktan kredi çektiyseniz hesapta açılmış olmalı. maaş aldığınızda buraya parayı yatırırdınız, otomatik ödeme talimatıda verdinizmi kredi tutarı otomatik ödenirdi. çok kasmışsınız ?
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.