Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ASTER71

Ankara dikmenden aldığımız oranlar

60000 tl için 60 ay 0,90 yapı kredi
    60000 tl için 60 ay 0,90 vakıfbank
    60000 tl için 60 ay 0,94 halk bank

İnternettteki oranlarından farklı rakamlar.Rakam 90000 olsa da oran değişmiyor sanırım değil mi?Önemli olan vadedir heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntorenci

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihata

Ev fiyatları inanılmaz bir şekilde gecen seneye oranla uçmuş durumda... fakat bu balon rakamlar benim düşüncem bu yıl içerisinde gerileyecek olması yönünde, ayrıca faiz oranları son dönemde düşüşe geçti, önümüzdeki nisan aylarına kadar 0,80 lere hatta daha da altlarına düşmesini bekliyorum konut kredilerinin, malum piyasa doyum noktasına ulaşmış durumda..

kardeş görüşüne sonuna kadar katılıyorum. balon bir yerde patlayacak benim de düşüncem ama benim teorime göre kriz olacak banka kredileri faizleri yükselecek ev fiyatlarının dip yapacağını düşünüyorum.

kesinlikle doyuma ulaştığına katılmıyorum.millet deli gibi ev alıyor.her evlenen karı koca direkt ev borcuna giriyor.faizlerdeki düşüşe aksi yönde konut fiyatları durmadan yükseliyor yükselmediği ender anlarda(bkz:osasuna)fiyatlar sabit kalıyor düşüş yok ve deli olacağım aradığım evler geçen sene 110 bin tl şuan 130 bin tl ortalama(2+1 orta kat 100 m2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacques1791 -- 13 Eylül 2012; 20:34:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

quote:

quote:

Ev fiyatları inanılmaz bir şekilde gecen seneye oranla uçmuş durumda... fakat bu balon rakamlar benim düşüncem bu yıl içerisinde gerileyecek olması yönünde, ayrıca faiz oranları son dönemde düşüşe geçti, önümüzdeki nisan aylarına kadar 0,80 lere hatta daha da altlarına düşmesini bekliyorum konut kredilerinin, malum piyasa doyum noktasına ulaşmış durumda..

kardeş görüşüne sonuna kadar katılıyorum. balon bir yerde patlayacak benim de düşüncem ama benim teorime göre kriz olacak banka kredileri faizleri yükselecek ev fiyatlarının dip yapacağını düşünüyorum.

kesinlikle doyuma ulaştığına katılmıyorum bu önermeye millet deli gibi ev alıyor her evlenen karı koca direkt ev borcuna giriyor.faizlerdeki düşüşe aksi yönde konut fiyatları durmadan yükseliyor yükselmediği ender anlarda(bkz:osasuna)fiyatlar sabit kalıyor düşüş yok ve deli olacağım aradığım evler geçen sene 110 bin tl şuan 130 bin tl ortalama(2+1 orta kat 100 m2)

kardeş haklı olabilirsin ama satılan ev sayısı da bir o kadar fazla bir de bu durumu düşün. satılığa çıkan evlerde hemen satılamıyor bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

arkadaşlar merhaba. bi eve niyetlendik bizde bakalım. daha önce hiç kredi kullanmadım. ev 130 bin tl. almak istediğim kredi 100 bin tl. şimdi bugün bi kaç bankayla görüşmüş eşim. ama pek anlamadığım için bu olaylardan sizden yardım istiyorum.

hsbc
    100.000 tl 120 ay %0,92 faiz
    aylık: 1.379 tl
    kttü (neyse artık): 1.200 tl
    eksper: 500 tl
    10 yıllık fks: 698 tl

şimdi bu faizi nasıl hesaplayıp ana paraya eklicem toplam benden çıkacak parayı nasıl bilicem öncelikle onu söylerseniz sevinirim. birde bana bu miktarda kredi verilip verilmeyeceğini nerden bilebilirim. yani kredi vermelerindeki kriter nedir. devlet memuru değilim. maaşlı çalışanım. teşekkürler.

krediyi kullanıp kulanamayacağınızı sizin banka puanınız belırlıyor.bu zaman kadar ödemeleriniz,kartlarınız bır gecıkme olmadan ödenmişse buyuk bır ıhtımalle alırsınız krediyi.

verdiğiniz oranlar üzerinden konuşacak olursak.

100000 tl 120 ay 0.92 faiz oranın fena olmadığını düşünuyorum,bu sayfada 0,91 oran alan bır arkadaş okumuştum zannedersem bakarsanız görürsünüz.

1380 aylık ödeme çıkıyor, toplamda 165600 tl geri ödeyeceksınız. ödeyecegınız toplam faiz 65600tl + 2400 civarı masraf(masraf bıraz fazla geldı bana,gercı 700 tl ye ferdi kaza sigortası var içinde ,bu masrafın dışında konut sigortası,dask zorunlu onlarda kttü nun içine gırıyor mu yoksa bu belırtılen mıktarın dışında mı alınacak,bankaya sorup bılgı almanızı öneririm)

size son önerm ise eşinizin bir iki bankayı gezdiğini ve teklıf aldığını söylemişsiniz,o teklıfler içindekı en ıyı teklıfı alarak butun bankaları gezmenızı önerırım ,zaten onlar sıze başka bankadan teklıf alıp almadığınız sorucaklar,sormazlarsa da siz elinizdekı en ıyı teklıfı onlara söyleyın.

umarım krediyı uygun bır şekılde cekıp ev sahıbı olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

arkadaşlar merhaba. bi eve niyetlendik bizde bakalım. daha önce hiç kredi kullanmadım. ev 130 bin tl. almak istediğim kredi 100 bin tl. şimdi bugün bi kaç bankayla görüşmüş eşim. ama pek anlamadığım için bu olaylardan sizden yardım istiyorum.

hsbc
    100.000 tl 120 ay %0,92 faiz
    aylık: 1.379 tl
    kttü (neyse artık): 1.200 tl
    eksper: 500 tl
    10 yıllık fks: 698 tl

şimdi bu faizi nasıl hesaplayıp ana paraya eklicem toplam benden çıkacak parayı nasıl bilicem öncelikle onu söylerseniz sevinirim. birde bana bu miktarda kredi verilip verilmeyeceğini nerden bilebilirim. yani kredi vermelerindeki kriter nedir. devlet memuru değilim. maaşlı çalışanım. teşekkürler.

krediyi kullanıp kulanamayacağınızı sizin banka puanınız belırlıyor.bu zaman kadar ödemeleriniz,kartlarınız bır gecıkme olmadan ödenmişse buyuk bır ıhtımalle alırsınız krediyi.

verdiğiniz oranlar üzerinden konuşacak olursak.

100000 tl 120 ay 0.92 faiz oranın fena olmadığını düşünuyorum,bu sayfada 0,91 oran alan bır arkadaş okumuştum zannedersem bakarsanız görürsünüz.

1380 aylık ödeme çıkıyor, toplamda 165600 tl geri ödeyeceksınız. ödeyecegınız toplam faiz 65600tl + 2400 civarı masraf(masraf bıraz fazla geldı bana,gercı 700 tl ye ferdi kaza sigortası var içinde ,bu masrafın dışında konut sigortası,dask zorunlu onlarda kttü nun içine gırıyor mu yoksa bu belırtılen mıktarın dışında mı alınacak,bankaya sorup bılgı almanızı öneririm)

size son önerm ise eşinizin bir iki bankayı gezdiğini ve teklıf aldığını söylemişsiniz,o teklıfler içindekı en ıyı teklıfı alarak butun bankaları gezmenızı önerırım ,zaten onlar sıze başka bankadan teklıf alıp almadığınız sorucaklar,sormazlarsa da siz elinizdekı en ıyı teklıfı onlara söyleyın.

umarım krediyı uygun bır şekılde cekıp ev sahıbı olursunuz.

hocam cevap için çok teşekkürler. yarın işten fırsat bulabilirsem kendim tüm bankaları gezicem. en uygununada artık talepte bulunacağım. tekrar çok teşekkürler.

• Benim arkadaşım ev alıcaktı baya bir araştordı.Bir kaç gün önce ben garanti bankasının bir şubesinin müdürün yanına götürdüm müdür beyde ordan mortage uzmanını aradı onunla görüşmeye başladık üç tane seçenek sundu bu seçeneklerin en iyisi aklımda kaldığınca

112,500 lira için
    110 ay vadeli
    ilk 12 ay 1600
    sonraki aylar 1690 lira ödemeleri vardı.

toplam geri ödeme 184,900 lira gibi bişeydi

Tüm masraflar ıvırı zıvırı 850 lira tutuyordu.
  • bankasya dan yakında teklıf alıcam oradakı yetkılı oldukça ıddialı konuştu,bulundugum ilçede yenı açıldıkları için müşteriyi kazanmak istediklerini ve genel merkezın bu yönde talımatı oldugunu ve oran almadım ama pıyasadakı butun oranları aldıktan sonra ona göre bır teklıf yapacagını söyledı.

benım aklıma takılan konu ıse daha önce bu bankanın içine dahı gırmedım,farzedelım kı çok avantajlı bır teklıf geldı,

bu banka ıle çalışan sıkıntı yaşayan oldu mu? ya da bankasya ıle ılgılı bır bılgınız varsa paylaşımda bulunursanız sevınırım .
  • 6 7 yıldır çalışıyorum bende ev için oradan almayı düşünüyorum sorunsuz diyebilirim
  • 245.000 elmadağ akbank
    1500 civarı masraf
    yeniden yapılandırma kredisi
    115 ay için 0,93 faiz oranı
    çekeyim mi ne dersiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

quote:

quote:

kesinlikle doyuma ulaştığına katılmıyorum bu önermeye millet deli gibi ev alıyor her evlenen karı koca direkt ev borcuna giriyor.faizlerdeki düşüşe aksi yönde konut fiyatları durmadan yükseliyor yükselmediği ender anlarda(bkz:osasuna)fiyatlar sabit kalıyor düşüş yok ve deli olacağım aradığım evler geçen sene 110 bin tl şuan 130 bin tl ortalama(2+1 orta kat 100 m2)

kardeş haklı olabilirsin ama satılan ev sayısı da bir o kadar fazla bir de bu durumu düşün. satılığa çıkan evlerde hemen satılamıyor bence...

3 yada 4 ay önceye kadar haklısın, fakat şu anda izliyorum ilana çıkan yada satılık levhası yazan evlerin çoğu ya duruyor yada indirim yapıyorlar... Mart ayına kadar faizlerin ve ev fiyatlarının düşeceğini tahmin ediyorum, nisan ayı ile beraber faizler de de ev fiyatlarında da tekrar bir hareketlenme yukarı doğru olacaktır... bu hareketlenme ile gözü aç mütahhit arkadaşlar fiyatlarını hazır faizler de düşük iken en az %10-20 arası artıracaktır.. diye düşünüyorum, lakin burası Türkiye yarın ne olacağı belli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: paries

245.000 elmadağ akbank
    1500 civarı masraf
    yeniden yapılandırma kredisi
    115 ay için 0,93 faiz oranı
    çekeyim mi ne dersiniz?

ödediğiniz kredinin faiz oranı ve kalan anapara ne kadar
  • merhaba arkadaşlar biz 175.000 liraya bir ev aldık.paramızın büyük bir kısmını toparladık ama 15.000 kaldı.acaba bu tutarı en uygun nasıl kredi çekerek öderim yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyken

merhaba arkadaşlar biz 175.000 liraya bir ev aldık.paramızın büyük bir kısmını toparladık ama 15.000 kaldı.acaba bu tutarı en uygun nasıl kredi çekerek öderim yardımcı olurmusunuz

hayırlı olsun öncelıkle konut kredisi faiz olarak düşük ama masraf olarak fazla,
    sizin ıçın en uygunu ihtıyaç kredisi çekmek.masraf daha az olur.
  • bugün iş bankasına gittim.bugün itibariyle faizlerde düşme olmuş.90000 tl ye 48 ay 0.89- 60 aya 0.92 dedi.Garanti 0,87 veriyo dedim 0.85 i genel merkeze soralım size pazartesi dönelim dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbhdr

bugün iş bankasına gittim.bugün itibariyle faizlerde düşme olmuş.90000 tl ye 48 ay 0.89- 60 aya 0.92 dedi.Garanti 0,87 veriyo dedim 0.85 i genel merkeze soralım size pazartesi dönelim dediler

garantı 0,87 verıyor mu gercekten yoksa sız mı blöf yaptınız.
  • hiç yapılandırma oranı alan varmı bankasından acaba?faizler 0.88 civarında deniyor.1.03 den çekmiştim.0.84'leri görürse yapılandıracağım.yapılandırma oranı alan arkadasımız varsa yazarsa çok iyi olur.
  • Cumartesi gunu banka faizi dusmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 ay için yapılandırma yapan oldu mu arkadaşlar?
  • merhaba arkadaşlar.
    ben de ankara keçiören işbanktan kredi aldım. 0,92 ile anlaşmıştım, ama ekspertiz işlemi vs. bittiğinde faizler düştü diye 0,87 üzerinden verdiler.
    600 tl eksper, diğer masraflar 1,211 tl.
    hayat sigortası yapılmadı. ama yaptırmayı düşünüyorum en kısa zamanda.
    60.000 tl 30 ay için bu arada
  • http://www.garantimortgage.com/ adresindeki bilgiler ne kadar doğru hiç bankayla karşılaştırma yaptınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.