Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.295
Cevap
907
Favori
3.047.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun cabalar sonucu bulduğum ev için iş bankasından kredi başvurusu yaptım
    ihtiyacım olan 95 TL
    EV 126 TL ( sıfır 4 katlı çift daireli bina, bitti gibi )
    Bu hafta exper gidecek
    iş ki exper fiyatı düşük cıkarmasın yoksa alamam
    Geri kalanı zaten anca toparladım

faiz 0,91 den 120 ay üzerinden alacağım
    Şub müdürü arkadaşım
    1100 tl masraf alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Eylül 2012; 17:14:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

Orijinalden alıntı: xkankalesi

arkadaşlar dün ankara'da bankaları gezdim.(ziraat, halk,iş, türkiyefinans,garanti,vakıf, yapı kredi)
    gezdiklerim arasında 100 bin tl için en uygun krediyi 0,94(1800 masraf+sigorta) ile yapı kredi;
    0,96(1600 masraf+sigorta) ile garanti veriyor.

bu arada bir sorum olacaktı
    eşlerden ikisi de çalışıyorsa biri ev kredisi biri ihtiyaç kredisi alabilir mi?
    başvurular farklı bankalara olursa sizin eşiniz ihtiyaç kredisi kullanmış size ev kredisi vermeyiz diyebilirler mi?
    bankalara sordum muğlak, kaçamak cevaplar veriyorlar.
    başka bankanın verdiğine biz karışmayız diyorlar.
    daha önce bu şekilde kredi almış bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.

Ben aldım. Konut kredisi aldım bir bankadan. Sonra maaş çektiğim bankadan tüketici kredisi aldım.

Bir sıkıntı çıkmadı. Aynı bankadan alamazsınız 2 kredi kendi adınıza.(hem konut hem tüketici) Eşinizde eğer krediye ortak değilse bir sıkıntı çıkmaz istediği yerden çekebilir tüketici kredisi.

cevabınız için teşekkür ederim.
    bugün garanti bankasının başka bir şubesinden biraz daha net bir cevap aldım.
    eşiniz de başvurabilir dedi.
    kredi kullanmaya karar verirsem buradan tam sonucu size yazarım

• Muhtemelen 1 seneye kadar 0.80 lere düşer bu oranlar. O zaman refinansman yapmak için ideal olur.
  • 17 Eylül'de PPK toplanacak ve 50 baz puan faiz indirimi bekleniyor. devamında piyasa faizleri de gerileyecektir. çok aceleniz yoksa 2 hafta daha bekleyin.
  • arkadaşlar 50000 tl kredi lazım şu linki inceleyip yorum yapabilir misiniz

http://www.akbank.com/kamuya-hizli-kredi.aspx
  • arkadaşlar bana acil tavsiye lazım. Şuanda oturduğum ev 2+1 yüksek giriş. vakıftan kredi çekmiştim 29.000 tl borcum kaldı..

üst katım 3+1 adam acil 100.000 tl den satışa çıkardı. nakit lazımmış takas etmiyor tabi..Bu evi almak istiyorum..

Bu durumda nasıl bir kredi çekebilirim ki bu evi alabileyim. Ne yapmam lazım ev elden gitti gidecek, bu fırsatı bulamam bir daha..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elixer

17 Eylül'de PPK toplanacak ve 50 baz puan faiz indirimi bekleniyor. devamında piyasa faizleri de gerileyecektir. çok aceleniz yoksa 2 hafta daha bekleyin.

pkk nın açılımı tam olarak ne oluyor,ve dediğiniz gibi faiz indirimi olursa piyasaya ne orandan yansır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

arkadaşlar 50000 tl kredi lazım şu linki inceleyip yorum yapabilir misiniz

http://www.akbank.com/kamuya-hizli-kredi.aspx

faiz 1,24 gözukuyor kampanyada 60 ay 50000 için 1186 aylık ödeme toplam 71160 tl +masraf(hayat sigortası zorunlu zannedersem bunda)

akbankası 0,92 civarından verebılıyor zorlarsanız,başka bankalardan 0,89 -0,90 oranlarını alabılırsınız şu an konut kredisi için 60 ay 50000tl 0,90 için aylık ödeme 1082 tl toplamada 64920 t eder+(en fazla 2000 tl masraf çıkar sigortalar dahıl) 67000 tl yı gecmez.

konut kredisi cekersenız 4000 tl karınız olur,yalnız evınız ipoteklı olur kredi bıtımıne kadar ve bu hayat ve dask sigortalarını senelik yaptırırsanız her sene bunun(ev ıle ılgılı oanların )yenıleme ucretı çıkar karşııza,
    umarım faydalı olmuştur.

• 50 tl eksiğim var ev düşünüyorum. hangisinin daha avantajlı olduğunu araştırıyorum. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

quote:

Orijinalden alıntı: elixer

17 Eylül'de PPK toplanacak ve 50 baz puan faiz indirimi bekleniyor. devamında piyasa faizleri de gerileyecektir. çok aceleniz yoksa 2 hafta daha bekleyin.

pkk nın açılımı tam olarak ne oluyor,ve dediğiniz gibi faiz indirimi olursa piyasaya ne orandan yansır?

para politikası kurulu. Merkez Bankası bu şekilde toplanır ve para politikalarını belirler. Para politikalarının en başında da faiz gelir. Ekonomi yavaşladığı için önümüzdeki dönemde analistler, MB'nın faizleri düşüreceğini bekliyorlar. Bu da dolayısı ile piyasa fazi oranlarını düşürecektir. Ama dediğim gibi bunlar kesin bilgi değil, tamamen beklentidir. Uygun bir ev bulduysanız, faiz indirimini beklemeden almakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Kendi tecrübelerimle (kredi kartı ve diğer işlemler için) Garanti Bankası ve Finansbank 'dan uzak durun hatta adres sormak için bile kapılarına uğramayın zira "adres sordun" parası bile alırlar.

haklısın dostum ama komik anlatmışsım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Uzun cabalar sonucu bulduğum ev için iş bankasından kredi başvurusu yaptım
    ihtiyacım olan 95 TL
    EV 126 TL ( sıfır 4 katlı çift daireli bina, bitti gibi )
    Bu hafta exper gidecek
    iş ki exper fiyatı düşük cıkarmasın yoksa alamam
    Geri kalanı zaten anca toparladım

faiz 0,91 den 120 ay üzerinden alacağım
    Şub müdürü arkadaşım
    1100 tl masraf alacak

120 ay için 0,91 faiz oranı alarak son zamanlarda gördüğüm en iyi faiz oranını yakalamışsınız şube müdürünün bu kadar insiyatifi var mı?
  • quote:

quote:

arkadaşlar dün ankara'da bankaları gezdim.(ziraat, halk,iş, türkiyefinans,garanti,vakıf, yapı kredi)
    gezdiklerim arasında 100 bin tl için en uygun krediyi 0,94(1800 masraf+sigorta) ile yapı kredi;

başvurular farklı bankalara olursa sizin eşiniz ihtiyaç kredisi kullanmış size ev kredisi vermeyiz diyebilirler mi?

Ben aldım. Konut kredisi aldım bir bankadan. Sonra maaş çektiğim bankadan tüketici kredisi aldım.

Bir sıkıntı çıkmadı. Aynı bankadan alamazsınız 2 kredi kendi adınıza.(hem konut hem tüketici) Eşinizde eğer krediye ortak değilse bir sıkıntı çıkmaz istediği yerden çekebilir tüketici kredisi.

Benim Ziraat bankasında hem 130.000 konut kredim var hemde 30.000 tüketici kredim var aynı şubede hemde hocam o konuda yanılıyorsunuz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

quote:

Benim Ziraat bankasında hem 130.000 konut kredim var hemde 30.000 tüketici kredim var aynı şubede hemde hocam o konuda yanılıyorsunuz sanırım.

Bana bu şekilde söylemişlerdi Garanti Bankasından. Yanlış yönlendirmek istemem ama bana söylenen bu şekildeydi o yüzden belirttim. Farklı bankalarda farklı şubelerde sizin dediğiniz gibi uygulanıyor olabilir. (Mesajımıda düzenledim teşekkürler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 13 Eylül 2012; 12:23:23 >

• Ev fiyatları inanılmaz bir şekilde gecen seneye oranla uçmuş durumda... fakat bu balon rakamlar benim düşüncem bu yıl içerisinde gerileyecek olması yönünde, ayrıca faiz oranları son dönemde düşüşe geçti, önümüzdeki nisan aylarına kadar 0,80 lere hatta daha da altlarına düşmesini bekliyorum konut kredilerinin, malum piyasa doyum noktasına ulaşmış durumda..
  • Ankara dikmenden aldığımız oranlar

60000 tl için 60 ay 0,90 yapı kredi
    60000 tl için 60 ay 0,90 vakıfbank
    60000 tl için 60 ay 0,94 halk bank
  • arkadaşlar vakıfbank'dan gelen teklifi paylaşıyorum..

quote:

Merhaba,

30.000.TL ve 35.000.TL 60 ay vade için 0.90 faiz 750 dosya masrafı 525 ekspertiz ücreti

30.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 750 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

35.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 850 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

Kredi onaylandıktan sonra hemen ekspertiz talep ediyoruz onun raporu da 2 günde geliyor yanı 3-4 günde halledilir ama bir aksilik olmadığı sürece

nasıl sizce? ve diğer sorumda ev almak için uygun bir dönem mi yoksa beklememi önerenler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihata

Ev fiyatları inanılmaz bir şekilde gecen seneye oranla uçmuş durumda... fakat bu balon rakamlar benim düşüncem bu yıl içerisinde gerileyecek olması yönünde, ayrıca faiz oranları son dönemde düşüşe geçti, önümüzdeki nisan aylarına kadar 0,80 lere hatta daha da altlarına düşmesini bekliyorum konut kredilerinin, malum piyasa doyum noktasına ulaşmış durumda..

kardeş görüşüne sonuna kadar katılıyorum. balon bir yerde patlayacak benim de düşüncem ama benim teorime göre kriz olacak banka kredileri faizleri yükselecek ev fiyatlarının dip yapacağını düşünüyorum.
  • arkadaşlar merhaba. bi eve niyetlendik bizde bakalım. daha önce hiç kredi kullanmadım. ev 130 bin tl. almak istediğim kredi 100 bin tl. şimdi bugün bi kaç bankayla görüşmüş eşim. ama pek anlamadığım için bu olaylardan sizden yardım istiyorum.

hsbc
    100.000 tl 120 ay %0,92 faiz
    aylık: 1.379 tl
    kttü (neyse artık): 1.200 tl
    eksper: 500 tl
    10 yıllık fks: 698 tl

şimdi bu faizi nasıl hesaplayıp ana paraya eklicem toplam benden çıkacak parayı nasıl bilicem öncelikle onu söylerseniz sevinirim. birde bana bu miktarda kredi verilip verilmeyeceğini nerden bilebilirim. yani kredi vermelerindeki kriter nedir. devlet memuru değilim. maaşlı çalışanım. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joykill

arkadaşlar vakıfbank'dan gelen teklifi paylaşıyorum..

quote:

Merhaba,

30.000.TL ve 35.000.TL 60 ay vade için 0.90 faiz 750 dosya masrafı 525 ekspertiz ücreti

30.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 750 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

35.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 850 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

Kredi onaylandıktan sonra hemen ekspertiz talep ediyoruz onun raporu da 2 günde geliyor yanı 3-4 günde halledilir ama bir aksilik olmadığı sürece

nasıl sizce? ve diğer sorumda ev almak için uygun bir dönem mi yoksa beklememi önerenler var mı?

Gayet iyi rakamlar...

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.