Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.278
Cevap
907
Favori
3.045.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şimdi bankada işlemler bitti dask ve ipotek için belge verildi daha sonra bana tapudan msj geldi evrakları istiyicez sizin gelmenize gerek yok diye. Bankacı eksper ücreti olan 500.000 yazdım dedi. Ben 300.000 çektim evi 360.000 e aldık. Tapu harcı için 500 mü yoksa 360 mı geçerli olacak bilginiz var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yüksek faizle aldığımız evi, birine satıp, krediyi erken ödeme cezasıyla kapatıp, tekrar 0.74'den alsak nasıl olur?
  • false6 kullanıcısına yanıt
    alıs ve satısta tapu masrafı odeyecegın ıcın 2 defa kar edemezsın. ama yakınına alırsan tekrar satıs ıslemı yaparsan tek tapu masrafı olacagı ıcın ıyı hesaplamk lazım.
  • Herkese merhaba,
    14 yıllık kamu personeliyim aylık maaşım 4.400tl, eşimin de 2.600tl. şuan için ikimizinde herhangi bir kredisi yok. 190k konut kredisi için başvurmayı düşünüyoruz. 180ay, aylık ödemesi 1900tl civarı oluyor.
    Eşimin bordroyu da bankaya sunucam. Hane halkı gelirinin yüzde kaçını baz alıyorlar aylık ödeme gücü için, bilen var mı?
    Esas sorum şu; Kredi puanım 1283(az riskli gruba giriyor), eşiminki de 1152.
    Kredi puanlarımız kredinin red yemesine sebep olur mu?
  • golespor G kullanıcısına yanıt
    Tapu müdürlüğü arıyor. Evi ne kadara aldınız diye telefonda soruyor.
  • Merhabalar,

Bugun bende Vakıfbanka gıttım ev kredisi danısmak ıcın.
    Belgelebilir gelirim 11 bıne yakın.Ustumde 42 bınlıkte devam eden ıhtıyac kredısı var.Bankacı hesapladı, maasınızın %70 e kadar kullandırıyoruz.Obur kredı sorun olmaz dedı.

Alcagım ev 450 bın.Eksper 500 cıkarırsa hepsını kullanmayı dusunuyorum.Yeterkı eksper evı 500 gostersın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WINTERS -- 6 Temmuz 2020; 16:53:59 >
  • darkcngz kullanıcısına yanıt
    Hocam tek maas 4200 tl 160 bin konut 50 bin tl ihtiyac cektim findeks 1245 di siz rahat alirsiniz kanimca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • golespor G kullanıcısına yanıt
    Beyan edilen ne ise Tapuda onun üzerinden ödeme yaparsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

Arkadaşlar yüksek faizle aldığımız evi, birine satıp, krediyi erken ödeme cezasıyla kapatıp, tekrar 0.74'den alsak nasıl olur?
    Krediyi 0,74 ten cekemezsiniz o durumda. 1 Ocak 2019 sonrası işlem görmemiş tapu olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tapunun 01 Ocak 2019 dan sonra islem gorup gormedigini nasil ogrenebilirim ?

Tapu resminde ortada kalan kisimda Edinme Sebebi bolumunde kimden kime gectigi ve sonunda 2016 li tarih var fakat tabunun en alt ortasinda muhurun oldugu kisimda 2019 10. Ay tatihi var.

Ev bulduk diye seviniyoduk patlamayalim :/

• SerkanGD kullanıcısına yanıt
    O zaman bi yakına devredicez 0.74'ten o çekecek bu durumda

• alacağım ev 4 sene önce vefat eden anneden eşine ve 3 çocuguna yani 4 kişiye miras kalan bi ev, geçen ay veraset ilamını alıp tapuda intikal işlemini gerçekleştirdiler. dolayısıyla mirasçıların hisselerini gösterir yeni tapu belgesi çıkmış oldu. bu yapılan işlemin 0,74 konut kredisini bozup bozmayacağına dair bilgisi olan var mı?
  • İyi günler.konut kredisi çekerken dask ve konut sigortası yapıyor bankalar.peki bu sigortalar her yıl otomatik yenileniyor mu yoksa biz banka gidip mı yeniletiyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: blue38127

İyi günler.konut kredisi çekerken dask ve konut sigortası yapıyor bankalar.peki bu sigortalar her yıl otomatik yenileniyor mu yoksa biz banka gidip mı yeniletiyoruz?
    Ben 2 yıl önce ziraat den çektim. Her sene otomatik yenileniyor .

• darkcngz kullanıcısına yanıt
    Bizim 1.4.2019da intikal olmus tapuydu kampanyadan faydalandik ziraat ustunden. Sanirim satis olmamasi lazim.

• onami O kullanıcısına yanıt
    tamam dostum içim rahatladı, çok sağol.
  • Daha once soruldumu bilmiyorum ama Turkiye finans kredi transferi kabul ediyormu arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: SeRkaaN

Tapu müdürlüğü arıyor. Evi ne kadara aldınız diye telefonda soruyor.
    Emin miyiz bu konuda çünkü beyan üzerinden rayiç bedel üstü olmak şartıyla yapılıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Hocam pazartesi krediyi kullandık, salı günü randevu mesajı geldi bugünde tapuyu aldık şansıma benim işlemler hızlı sürdü.
    Tapuda beyan nasıl oluyor hocam kredi bedeli altına beyan edilebilir mi? (rayiç bedel üstüne) tamamen oturmak için baktığımızdan tapu harcı yüksek olmaması bizim için önemli maalesef ciddi bir harç varmış hesapları bozuyor.
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Hayır kredi bedeli altına beyan olmaz şeş kaza olsa dahi girmeyin o işe..maliye en kolay onları yakalar çünkü..

• 
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.