Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: illegal-dead , optimus95 , mekatronikçi , tllcyln Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 4 Misafir - 6 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öyleyse o da güzel. Peki gün içerisinde halloldu mu abonelik işi? 1 saat oldu beni henüz aramadılar, sözleşme kuryeyle gelecek filan yazıyor o nasıl oluyor acaba? Ama galiba siz e devlet üzerinden yapmamışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane190789 -- 3 Temmuz 2020; 13:57:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • efsane190789 kullanıcısına yanıt
    Edevlet ustunden yaptım. Gecesi edevletten basvurdum, oglene dogru aradilar. Aradiktan sonra 3-4 saat icinde açıldı.

Pandemi nedeniyle sozlesme imzalama isi askiya alınmış. Pandemi sonrasi imzalamamizi isteyecekler.

• Arkadaşlar Eşim kamuda çalışıyor ziraatten maaş alıyor onun üzerinden konut kredisi çekmemizde avantaj olurmu oran düşme gibi.
  • Çok teşekkürler hocam, en kısa sürede ararlar inş bakalım bekleyim. Güvence bedeli ödeme işi nasıl oldu peki, faturaya mı yansıttılar? Ben edevlet üzerinden seçeneklerden peşin ödeme seçmiştim..

Musteri hizmetleri aradiginda nasil ödemek istersiniz diye secenekleri sunuyor. Ben faturaya taksitli olarak yansıtılmasını talep ettim.

• Diricans_RM kullanıcısına yanıt
    Oranlar sabit. Size özel kredi orani sunmayacaktır

• Peki teşekkürler..

Hayır e devlet’ten yapmadım, ben direkt enerjisa ve askiye gittim gün içinde açılacak dediler... Zaten aldığım ev boş, onlar gelip sayaçlara ayar çekiyorlar.

• özellikle 0 ev alanlara bir sorum var. belediye emlak vergisi için tapudan bilgileri alıyor mu gidip beyanname mi vermek gerekiyor?

• Tapuyu aldıktan sonra ne zaman nereye beyan vermemiz gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • false6 kullanıcısına yanıt
    Beyan için ilçe belediyenize başvurmanız şart, yıl sonuna kadar gidebilirsiniz. Orada bir evrak doldurtuyorlar, tapuyu oradan çıkarıyorlar diye hatırlıyorum, yine de yanınızda tapu fotokopisi bulunsun ne olur ne olmaz.

• Ev alım satımında geçmişe dönük emlak vergisi borcu satıcı tarafından ödendikten sonra mı satış yapılıyor. yoksa emlak borcu olmadan satış oluyormu?
  • Bu süreçte farklı devlet bankalarından farklı masraflarla kredi çeken arkadaşlar kıyaslama yapabilir mi ? 280bin lira çekeceğim kısmetse, bugün Ziraat'e gittim giriş yaptım bir saat sonra haber geldi krediniz onaylandı diye. Masraflar tahmini 4200-4300 civarı. Evi aldığım müteahhit Vakıf Katılım ile anlaşmamız var, 5-6 daire için oradan çekeceğiz exper ücretinde oynama olabilir dedi. Sizce ne yapmak lazım ? Aman aman bir fark olmayacaksa direk Vakıf Katılım'dan yaptırayım diyorum ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, ben 14 ay önce ev aldim vergi borcu sorguluyorum borcum yok,, normalde e devlet ten sorgulama yapınca ev vergisi görünmesi gerek öyle değil mi

• Merhaba. Nasipse ev almayı düşünüyoruz biz de. Konut kredisi ve ihtiyaç kredisini birlikte kullanmayı düşünüyorum. Aynı bankadan kullanırsak İki kredi için ayrı masraflar mı çıkar?

• quote:

Orijinalden alıntı: kepirlikerem

Bu süreçte farklı devlet bankalarından farklı masraflarla kredi çeken arkadaşlar kıyaslama yapabilir mi ? 280bin lira çekeceğim kısmetse, bugün Ziraat'e gittim giriş yaptım bir saat sonra haber geldi krediniz onaylandı diye. Masraflar tahmini 4200-4300 civarı. Evi aldığım müteahhit Vakıf Katılım ile anlaşmamız var, 5-6 daire için oradan çekeceğiz exper ücretinde oynama olabilir dedi. Sizce ne yapmak lazım ? Aman aman bir fark olmayacaksa direk Vakıf Katılım'dan yaptırayım diyorum ben
    Katılım bankasından çekersen yağılandırma yok. Ayrıca masrafları cebinden ödeyecen, krediden düşmüyorlar.

• 0,64 veya 0,74 kampanyasında Ziraat, Halk, Vakıf arasında yıllık maliyet oranları farklı görünüyor. Kampanya sabit değil mi?

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kampanyalar/yeni-kredi-paketleri

https://www.halkbank.com.tr/21977-destek_urunleri_kredi_paketleri

https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=3909

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    1 i masraf eklememiş 180 ay 1 eklemiş 180 ay 1 i 120 ay farklı olması normal

• atakanozbaki kullanıcısına yanıt
    Israrla sordum bunu müteahhite, var dedi. Sorucam pazartesi bankaya gidip

• 
Sayfa: önceki 11571158115911601161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.