Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ödediğim her taksitte sabit bir miktar da anapara ödemek istiyorum diyorsanız Eşit Anapara Ödemeli Türkiye'nin Ev Kredisi’ni arıyorsunuz…
    Kredinin vadesi boyunca faiz oranı, anapara ve faiz ödemeleri sabit kalmaktadır. Böylece kredi vadesi boyunca azalan taksitler oluşmaktadır.
    Ayrıca faiz oranlarının ileriki dönemlerde artış kaydetmesini bekleyen ve faiz oranları artışlarından olumsuz etkilenmek istemeyen kişiler için de
    uygun bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır ''
    .
    '' AZALAN TAKSİTLİ MORTGAGE:
    Başlangıçta daha yüksek taksit ödeyerek, sonraki dönemdeki taksitlerinizi düşürmek istiyorsanız Azalan Taksitli Mortgage tam size göre!
    Azalan Taksitli Mortgage ile kredinizin FAİZ yükünü %40'a varan oranlarda azaltabilirsiniz.''
    .
    .
    LÜTFEN BİR TANE eşit ana para ödemeli KREDİ PLANI YAYINLAYABİLİR MİSİNİZ.
    MESELA 150BİN TL 120 AY İÇİN (eşit ana para 1250 tl diyelim) VEYA
    60 BİN TL 36 AY İÇİN. (eşit ana para 1250 tl diyelim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 30 Temmuz 2012; 7:20:47 >

• Faiz yükünü azaltırsın da hocam ilk taksitler çok çok yüksek olur, tabi gücünüz varsa o kadar o başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Purael

Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 80000 tl kredi çekeceğim ve 72 ya da 84 ayda ödemeyi düşünüyorum.
    Yarın bankaları araştıracağım fakat önereceğiniz bankalar var ise belirtirseniz çok sevinirim.
    Yıllık maliyet ve masraf olarak hangisi daha uygun olur sizce?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Krediyi çektikten sonra senden her sene masraf almayacak bankaları tavsiye ederim. Faiz düşük diye hemen atlama. Mesela finansbank benden hesap işletim ücreti yıllık 100 lira, konut sigortası 250 ve hayat sigortası 250 lira talep ediyor. Yani böyle zorlamalarda bulunmayan bankaları öneririm. Diğer evimin kredisi işbankasından, ne ararlar ne sorarlar. Herşey isteğine bağlı, istemezsen zorlamazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: Purael

Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 80000 tl kredi çekeceğim ve 72 ya da 84 ayda ödemeyi düşünüyorum.
    Yarın bankaları araştıracağım fakat önereceğiniz bankalar var ise belirtirseniz çok sevinirim.
    Yıllık maliyet ve masraf olarak hangisi daha uygun olur sizce?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Krediyi çektikten sonra senden her sene masraf almayacak bankaları tavsiye ederim. Faiz düşük diye hemen atlama. Mesela finansbank benden hesap işletim ücreti yıllık 100 lira, konut sigortası 250 ve hayat sigortası 250 lira talep ediyor. Yani böyle zorlamalarda bulunmayan bankaları öneririm. Diğer evimin kredisi işbankasından, ne ararlar ne sorarlar. Herşey isteğine bağlı, istemezsen zorlamazlar.

Evet az önce Finansbank ile görüştüm, faiz oranı 0,93 lerde ama bahsettiğiniz gibi yıllık ücretler istiyorlar.
    Bakalım öğleden sonra belki vaktim olursa 1-2 yer ile daha görüşmeyi düşünüyorum.
    İşbankasının da oranı ciddi yüksek görünüyor, ama yine de tavsiyelerinizi değerlendireceğim.

Çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: memzin

Arkadaşlar size bir sorum olacak.Ben amcamın evini almak istiyorum.Fakat internette evi satan ile alan kişi aynı soyadına sahip olduğunda konut kredisi alınamıyormuş diye duydum.İş bankasına sordum veremem dedi.Diğer banka şubelerine henüz gitmedim.Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar cevap yazarsa memnun olurum.

aslında alırsın da

amcan kendini uzun vadeli finanse etmek için evi satıyormuş gibi gösterir diye
    bankacılar yanaşmıyordur. sonra başları belaya girer krediyi ödemezsen;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: z740

Faiz yükünü azaltırsın da hocam ilk taksitler çok çok yüksek olur, tabi gücünüz varsa o kadar o başka...

faiz yükünü azaltmak için katlancaz artık da yok mu bir plan;
    60 BİN TL 36 AY İÇİN. (eşit ana para 1500 veya 1250 tl diyelim)
  • Garanti'den 0,99 a 79000 tl alıyorum muhtemelen yarın evraklarımı tamamlayıp.
    Hayat sigortası, hesap işletim ücreti v.s. gibi yıllık ekstra ücret istememeleri
    ve işlem ücretlerinin de en fazla 2000 tl olacağını söylediler. Almayı düşünenler için
    bilgi olabilir.

Saygılar
  • Bu gün finansbanktan aradılar 60 ay için %o,91'e düştü dediler
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Diyelimki her ay 1200 tl kredi borcum var,elimede o ay 2400 tl geçti ben 2 taksit birden yatırabilirmiyim.HSBC de yatıramadım.böyle birden fazla taksit ödeyebilecegimiz bir konut kredisi türü varmı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASTER71

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Diyelimki her ay 1200 tl kredi borcum var,elimede o ay 2400 tl geçti ben 2 taksit birden yatırabilirmiyim.HSBC de yatıramadım.böyle birden fazla taksit ödeyebilecegimiz bir konut kredisi türü varmı arkadaşlar

sadece bulunduğunuz ay ve bir ay sonrasını ödeyebiliyorsunuz.
    mesela her ayın 15 inde ödemeniz varsa;
    15 ağustos da o ayınkini ve 16 ağustosta da 15 eylülün taksidini yatırabilirsiniz.
    16 ekime kadar başka taksit ödeyemezsiniz, ödersiniz de %2 fark alırlar.
    29 gün erken ödediğiniz için 10-20 tl karınız olur. ben 50000 tl için 36 ay kullanmıştım.
    her ay 29 gün önce yatırarak her AY 10 -12 tl gibi kar oldu. toplamda 36 ayda yaklaşık 400 tl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 31 Temmuz 2012; 10:06:55 >
  • çok güzel sizin kredi eşit taksitli olan galiba.bunu ögrendigim iyi oldu dün bir başkasının kredisini yatırmya gittim 2. taksidi yatırmaya izin vermdei sistem yatarsa ceza geliyo dedi 30 tl.
  • ''Eşit Anapara Ödemeli
    Ödediğim her taksitte sabit bir miktar da anapara ödemek istiyorum diyorsanız Eşit Anapara Ödemeli Türkiye'nin Ev Kredisi’ni arıyorsunuz…
    Kredinin vadesi boyunca faiz oranı, anapara ve faiz ödemeleri sabit kalmaktadır. Böylece kredi vadesi boyunca azalan taksitler oluşmaktadır.
    Ayrıca faiz oranlarının ileriki dönemlerde artış kaydetmesini bekleyen ve faiz oranları artışlarından olumsuz etkilenmek istemeyen kişiler için de
    uygun bir tercih olarak ön plana çıkMaktadır ''
    .
    Başlangıçta daha yüksek taksit ödeyerek, sonraki dönemdeki taksitlerinizi düşürmek istiyorsanız Azalan Taksitli Mortgage tam size göre!
    Azalan Taksitli Mortgage ile kredinizin FAİZ yükünü %40'a varan oranlarda azaltabilirsiniz.''
    .
    .
    .
    ARKADAŞLAR YOK MU YARDIM EDECEK.
    BANKALARIN SİTELERİNDE HEP EŞİT TAKSİTLİ ÖDEME PLANI HESAPLAMASI VAR.
    eşit ana para ödemeli HESAPLANMIŞ ÖRNEK PLAN ARIYORUM.......

• 50000 TL 72 Ay için:

Vakıfbank 0.95 faiz ve 1480 TL toplam masraf ( dosya haracı, ekspertiz, dask, konut sigortası ve 1 yıllık haya sigortası)

Hesaptan işlem ücreti vb. gibi saçma kesintiler de yapılmayacak...

Aylık ödeme 963 TL...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

''Eşit Anapara Ödemeli
    .
    .
    .
    .

Hocam eşit anapara ödemeli krediyi neden istediğinizi çözemedim ama hesaplaması gayet kolay, kendiniz de excel'de basit bir hesap tablosu yapabilirsiniz.

Şöyle ki:

Diyelim ki çekeceğiniz kredi 150.000 TL, faiz oranı %0,95 ve vadesi de 120 ay olsun.
    Bu durumda aylık anapara ödemeniz 150.000/120=1250 TL olacaktır. Faiz ödemeleriniz ise içerideki anapara'nın miktarı azaldıkça azalacaktır.
    Yani ilk ay ödeyeceğiniz faiz tutarı 150.000x0,95/100=1425 TL; ikinci ay 148.750x0,95/100=1413,125 TL; üçüncü ay 147.500x0,95/100=1401,25 TL ... şeklinde azalarak devam edecektir. Son taksitte ise 11,875 TL faiz ödeyerek krediyi kapatmış olursunuz.

Yani ilk ay toplam geri ödemeniz 1250+1425=2675 TL; son (120. taksit) ödemeniz ise 1250+11,875=1261,875 TL olacaktır.

Toplam geri ödemeniz ise 86.212,5 TL'si faiz olmak üzere 236.212,5 TL olacaktır.

Eğer aynı krediyi sabit taksit geri ödemeli olarak çekerseniz aylık 2100 TL, toplamda da 252.000 TL ödeyeceksiniz.

Umarım yukarıdaki bilgiler sizin için yeterince açıklayıcı olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

''Eşit Anapara Ödemeli
    .
    .
    .
    .

Hocam eşit anapara ödemeli krediyi neden istediğinizi çözemedim ama hesaplaması gayet kolay, kendiniz de excel'de basit bir hesap tablosu yapabilirsiniz.

Şöyle ki:

Diyelim ki çekeceğiniz kredi 150.000 TL, faiz oranı %0,95 ve vadesi de 120 ay olsun.
    Bu durumda aylık anapara ödemeniz 150.000/120=1250 TL olacaktır. Faiz ödemeleriniz ise içerideki anapara'nın miktarı azaldıkça azalacaktır.
    Yani ilk ay ödeyeceğiniz faiz tutarı 150.000x0,95/100=1425 TL; ikinci ay 148.750x0,95/100=1413,125 TL; üçüncü ay 147.500x0,95/100=1401,25 TL ... şeklinde azalarak devam edecektir. Son taksitte ise 11,875 TL faiz ödeyerek krediyi kapatmış olursunuz.

Yani ilk ay toplam geri ödemeniz 1250+1425=2675 TL; son (120. taksit) ödemeniz ise 1250+11,875=1261,875 TL olacaktır.

Toplam geri ödemeniz ise 86.212,5 TL'si faiz olmak üzere 236.212,5 TL olacaktır.

Eğer aynı krediyi sabit taksit geri ödemeli olarak çekerseniz aylık 2100 TL, toplamda da 252.000 TL ödeyeceksiniz.

Umarım yukarıdaki bilgiler sizin için yeterince açıklayıcı olmuştur.

HAY ALLAH SENDEN RAZI OLSUN TAM İSTEDİĞİM CEVAP BU İŞTE.
    1. FAİZ-KAR PAYI KÜLFETİNİ AZALTMAK İÇİN;
    150000 TL İÇİN 75-80BİN TL GİBİ FAİZ ÖDEMESİ MAKUL KARŞILANABİLİR AMA 100BİN TL FAİZ ÖDEMESİ AĞIRIMA GİDİYOR.
    2. 1-2 YIL GİBİ BİR GELECEK ZAMANDA ÖNÜMÜZÜ AŞAĞI YUKARI GÖREBİLİYORUZ
    VE ÇOCUKLAR KÜÇÜKKEN BELKİ 2500 TL ÇOK GELMEYECEK,
    ÇOK GELSEDE 1-2 YIL DAYANACAZ.
    AMA UZUN YILLAR SONRA 7-8 YIL SONRA ÇOCUKLAR BÜYÜYÜP LİSE-ÜNİVERSİTE OKUYACAKLARI ZAMAN
    MASRAFLAR ÖYLE BİR ARTACAK Kİ BELKİ 2100 TL ÖDEMEK BİLE ÇOK ZOR GELECEK.
    ..........
    EŞİT ANA PARA ÖDEMESİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ.
    MESELA 150000 TL İÇİN 120 AYDA YAKLAŞIK OLARAK
    1. AY: 2675 TL
    2. AY: 2663 TL
    3. AY: 2650
    ...
    30. AY: 2300 TL
    ...
    46. AY: 2100 TL
    ...
    60. AY: 1970 TL
    ...
    90. AY: 1610 TL
    ...
    120. AY: 1262 TL ÖDEMEMİZ OLACAK. TOPLAM: 236BİN TL.
    ................................................................................
    ...............................................................................
    EĞER 150000TL İÇİN SABİT TAKSİT ÖDEMESİ İLE TOPLAM 235 BİN TL OLMASINI İSTERSENİZ;
    102 AY BOYUNCA 2300 TL AYLIK ÖDEMENİZ GEREKECEK.
    VEYA 120 AYDA SABİT 2100 TL AYLIK ÖDEME İLE 252 BİN TL Yİ BULACAK.
    BENCE HER NEKADAR İLK 30 AY 2300 TL NİN ÜZERİNDE ÖDEME YAPIYOR OLSAKDA EŞİT ANA PARA ÖDEMELİ ÖDEME PLANI DAHA CAZİP.
    HEM TOPLAM ÜCRET AZ HEMDE 30 AYDAN SONRASI İÇİN NELERLE KARŞILAŞACAĞIMIZ HAKKINDA HİÇBİR FİKRİM YOK. ALLAH KERİM.
    ...................
    HOCAM BİR BAŞKA KAFAMA TAKILAN NOKTA ;
    1250 TL YERİNE 500 TL ANA PARA ÖDEMESİ YAPSAK OLURMU .
    VEYA 1388 TL ANA PARA ÖDEMESİ YAPSAK 12. İLE 24. AYLAR ARASINDA BİR YIL HİÇ ANA PARA ÖDEMESİ YAPMASAK OLABİLİRMİ. (1388X108=150000 TL)

• quote:

quote:

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Diyelimki her ay 1200 tl kredi borcum var,elimede o ay 2400 tl geçti ben 2 taksit birden yatırabilirmiyim.HSBC de yatıramadım.böyle birden fazla taksit ödeyebilecegimiz bir konut kredisi türü varmı arkadaşlar

15 ağustos da o ayınkini ve 16 ağustosta da 15 eylülün taksidini yatırabilirsiniz.
    29 gün erken ödediğiniz için 10-20 tl karınız olur. ben 50000 tl için 36 ay kullanmıştım.
    her ay 29 gün önce yatırarak her AY 10 -12 tl gibi kar oldu. toplamda 36 ayda yaklaşık 400 tl olacak.

Yanlış veya eksik mi düşünüyorum acaba?

Aylık faiz oranı %1 seviyesinde iken bir sonraki ayın ödemesini erken %2 ceza ile öderken nasıl kar ediyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: MCMIII

quote:

quote:

Aylık faiz oranı %1 seviyesinde iken bir sonraki ayın ödemesini erken %2 ceza ile öderken nasıl kar ediyoruz?

BİR- İKİ AYLIK FAZLA TAKSİT ÖDEMESİNDE KAR YOK ZATEN. ENAZ 3-5 TAKSİT BİRDEN ÖDEMEK GEREKİYOR KAR ETMEK İÇİN.
    BANKALAR FAİZ VE DOLAYISIYLA UZUN VADEDEN PARA KAZANIRLAR. YANİ BORCUNUZU ERKEN BİTİRMENİZİ HİÇBİR BANKA İSTEMEZ.
    2 YIL VADELİ KREDİ ÇEKEN MÜŞTERİDENSE, 10 YILLIK KREDİ ÇEKEN MÜŞTERİYİ TERCİH EDERLER.
    ERKEN ÖDEMESİNİDE BU ŞEKİLDE %2 CEZA KESEREK ÖNLERLER VEYA BURADAN DA NEMALANIRLAR.
    ZATEN VATANDAŞIN KAR ETMESİNİ KİM DÜŞÜNÜYORKİ. BANKALAR BATMASIN YETER.

• quote:

Orijinalden alıntı: MCMIII

quote:

quote:

Benim anladığım kadarıyla arkadaş vadesi gelen ayın ödemesini son gün değilde ilk gün yaparak 29 günlük faizden kurtulmak istemiş. diğer ayları ödemiyor yani son ödeme tarihinde değilde günü girer girmez ödemiş.

• Şuan 60 yada 120 ay vadeli en uygun banka hangisi?
  • Şuan 60 yada 120 ay vadeli en uygun banka hangisi?

İlk defa kredi çekicem;

1-Nelere dikkat etmek gerekir?
    2-bu masrafları nasıl minumum tutarım ince ayrıntılar varmı?(şimdiye kadarki en düşük masrafı hangi banka ne kadar verdi)
    3-ben kredi çekince bir daha bankayla muhatap olmak istemiyorum yok sigortaydı yok hesap işletim ücretiydi bunlar için ne yapmalı.

aklınıza gelen ince ayrıntılar varsa yazarsanız memnun olurum.yazarken bu işleri bilmeyen ilk defa kredi çeken birini düşünerek detaylı ve açıklayıcı yazın lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.