Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GizliÖzne35 , mekatronikçi , mekatronikçi Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.279
Cevap
907
Favori
3.045.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    - 165.000 tl' lik bir ev almayı düşünüyorum %25' ini peşin verip geriye kalan 123 .000' tl' ye 120 ay kredi çekmeyi düşünüyorum. öncelikle dosya masrafı takribi ne kadar olur
    -dosya masrafını peşin mi alıyorlar yoksa krediye ileve yapabiliyorlar mı
  • Ben bir teklif daha aldim arkadaslar;

65000 84 ay 0,96 1135 lira aylik geri odeme
    Masraf 1500 lira.

Ykb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de dün Türkiye Finansa sordum
    60 ay için %0.98 oran 75000tlye aylık 1659tl toplam 99500 masraf 1800tl verdiler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: chllngr57

herkese kolay gelsin bir kaç sorum var
    - 165.000 tl' lik bir ev almayı düşünüyorum %25' ini peşin verip geriye kalan 123 .000' tl' ye 120 ay kredi çekmeyi düşünüyorum. öncelikle dosya masrafı takribi ne kadar olur
    -dosya masrafını peşin mi alıyorlar yoksa krediye ileve yapabiliyorlar mı

dosya masrafını dilerseniz çektiğiniz krediden düşüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dijitalkurt

Ben de dün Türkiye Finansa sordum
    60 ay için %0.98 oran 75000tlye aylık 1659tl toplam 99500 masraf 1800tl verdiler....

bu oranı ve masrafı 120 ay için veriyorlar, Halkbankasına danışmanı tavsiye ederim. 0.96 ve 1500 masraf gibi bir orana düşebilirler.
  • ev kredisi 2.el evler için alınabiliyor mu? bunun için bir kısıtlama var mıdır?
  • Tek kısıt arsa irtifakı değil kat irtifakı olmasıdır.
  • toplam masraftan kastınız nedir içine hangi kalemler giriyor ?
  • 26 temmuzda yeni enflasyon rakamları mı ne açıklanacakmış ona göre bekleyin faizler enflasyon düşük çıkarsa daha da düşermiş dedi tv'deki amcalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

26 temmuzda yeni enflasyon rakamları mı ne açıklanacakmış ona göre bekleyin faizler enflasyon düşük çıkarsa daha da düşermiş dedi tv'deki amcalar

Enflasyon yüksekte olsa zaten düşük derler sen merak etme..işin ucunda o kadar memura enflasyon farkı vermek var..hatta tek haneye bile düşmüş olabiliriz her ne kadar biz bunu sokakta hissetmesekte:)
  • Bu başlıkta mesajım yok ama çok işe yaradı bu başlık herkese teşekkürler.

Bugün aldığım oranlar. 110000 TL, 72 Ay Vade

Finansbank, 0.95 faiz, 2300 ilk defaya mahsus masraflar (yalnız hayat sigortasını her yıl alıyorlarmış)
    Vakıfbank, 1.00 faiz, 2000 masraf,
    Akbank, 1.02 faiz, 1200 masraf
    Y. Kredi Bankası, 0,99 faiz 1700'e kadar masrafı düşeriz dedi ilk fiyatı 2500 diyorlar
    Halkbankası, 0.97 faiz, 1800 masraf

Ayrıca Halk ve Finans için 84 Ayı da sordum Halk 84 ay için 0,98 finansbank ise 0,97 verdi.

Bunların ışığında Halkbankasından 0,97 faiz ve 1800 TL masraflı 110.000 TL'lik kredimi 72 ayda aldım. Karı-Koca memuruz.
  • Arkadaşlar size bir sorum olacak.Ben amcamın evini almak istiyorum.Fakat internette evi satan ile alan kişi aynı soyadına sahip olduğunda konut kredisi alınamıyormuş diye duydum.İş bankasına sordum veremem dedi.Diğer banka şubelerine henüz gitmedim.Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olanlar cevap yazarsa memnun olurum.
  • benim anlamadığım bu kredi masrafı neye göre hesaplanıyor 50 bin çekenden de banka 2000 masraf alıyor, 100 bin çekendende 2000 alıyor,ne iştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: z740

Tek kısıt arsa irtifakı değil kat irtifakı olmasıdır.

o ne anlama geliyor acaba
  • merhaba arkadaşlar hepimizin aynı derdi olan konut kredisinde benimde bir sorunum var bana yardımcı olacak arkadaşlarımın önerilerine ihtiyacım var ..öncelikle ocak 2012 de işbankasından 82.500 tl kredi cektim 120 ay 1273 lira ayda ödüyorum oranımda 1.15 ben krediyi yapılandırmak istiyorum ama bankalar suan 0.98 verırken 120 aya yapılandırmak isyeyince 1.05 dıyorlar benım zarardan kara gecmem ıcın daha ne kadar beklemem gerek yada 1.05 ile aynı banka ıle yapılandırırsam erken kapatma ve tekrar dosya masrafından kurtulabılır mıyım sımdıden tskler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba acil bir sorum olacaktı bilirkişilere. Ev almayı düşünüyoruz aciliyetimiz var 50 bin peşin paramız var evin değeri 97 bin lira bina deprem öncesi yapılmış daire içi yeni sıfırlanmış çok iyi malzemelerle.

bunlar ışığında araştırma yaparken expertiz ve dosya masrafı ücretlerinin bankaların kredi kartları için yıllık kart parası gibi olduğunu ve ödeme zorunluluğu olmadığını da gördüm tam tersi ödemek zorunda olduğumuzu da bununla ilgili net bir bilgi verir misiniz?

ayrıca çekeceğimiz kredi 50 bin lira teklif alıyorum şu sıralar bankalardan aylık 500 lira ödeyebilecek durumdayım biraz az ama olan bu riske atamam kendimi vade 120 180 ay olur artık orasını bilemiyorum istanbulda oturuyorum önereceğiniz bankalar ve püf noktaları nelerdir?

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joykill -- 25 Temmuz 2012; 15:44:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joykill

Arkadaşlar merhaba acil bir sorum olacaktı bilirkişilere. Ev almayı düşünüyoruz aciliyetimiz var 50 bin peşin paramız var evin değeri 97 bin lira bina deprem öncesi yapılmış daire içi yeni sıfırlanmış çok iyi malzemelerle.

bunlar ışığında araştırma yaparken expertiz ve dosya masrafı ücretlerinin bankaların kredi kartları için yıllık kart parası gibi olduğunu ve ödeme zorunluluğu olmadığını da gördüm tam tersi ödemek zorunda olduğumuzu da bununla ilgili net bir bilgi verir misiniz?

ayrıca çekeceğimiz kredi 50 bin lira teklif alıyorum şu sıralar bankalardan aylık 500 lira ödeyebilecek durumdayım biraz az ama olan bu riske atamam kendimi vade 120 180 ay olur artık orasını bilemiyorum istanbulda oturuyorum önereceğiniz bankalar ve püf noktaları nelerdir?

şimdiden teşekkürler.

50 bin lira çekerseniz 120 ayda ödemeniz ayda 650-700 arası olur..120 aydan yukarısını ise çoğu banka vermiyor.bir tek şekerbank bildiğim kadarıyla 30 yıla kadar veriyor.
    eksper ve dosya ücreti ödemeden hiçbir bankadan kredi alamassınız..dosya masrafı olmayan krediler vardır evet ama onlarında faiz oranları farklıdır yani bir şekilde giydirilmiştir.
    benim size önerim bankalardan oranları ve masrafları öğrenerek kendinize içlerinden en uygununu seçmenizdir

• Dün bir kaç banka dolaştım Nevşehir merkezde masraflar 2000 civarı olduğundan sadece aldığım oranları yazayım.
    Yapı Kredi %0,98
    Akbank%0,98
    Garanti %1,02
    Finansbank %0,95
    İng%0,94
    şimdilik oranlar böyle inşallah bayram tatiline kadar biraz daha düşer bayramdan bir kaç gün önce başvuracam.90000 TL 60 ay vade ile bu oranları aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antikariyer

quote:

Orijinalden alıntı: joykill

Arkadaşlar merhaba acil bir sorum olacaktı bilirkişilere. Ev almayı düşünüyoruz aciliyetimiz var 50 bin peşin paramız var evin değeri 97 bin lira bina deprem öncesi yapılmış daire içi yeni sıfırlanmış çok iyi malzemelerle.

şimdiden teşekkürler.

50 bin lira çekerseniz 120 ayda ödemeniz ayda 650-700 arası olur..120 aydan yukarısını ise çoğu banka vermiyor.bir tek şekerbank bildiğim kadarıyla 30 yıla kadar veriyor.
    eksper ve dosya ücreti ödemeden hiçbir bankadan kredi alamassınız..dosya masrafı olmayan krediler vardır evet ama onlarında faiz oranları farklıdır yani bir şekilde giydirilmiştir.
    benim size önerim bankalardan oranları ve masrafları öğrenerek kendinize içlerinden en uygununu seçmenizdir

anladım peki sigortalar zorunlu mu?

• Arkadaşlar bende ev kredisi çekmeyi düşünüyorum, şuan ki kredi oranlarının kışa doğru düşme ihtimali var mıdır nedersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.