Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.278
Cevap
907
Favori
3.045.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu ana kadar ki en uygun kredi sanırım bu.(120 ay için)
    güle güle kullanın evinizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Yeni çektim halkbankasından, 100.000 tl, 108 ay (120 de farketmiyor), aylık 1504 tl taksit, 1800 masraf (herşey dahil, 10 yıllık hayat sigortası dahil), faiz oranı 0,98, toplam geri ödeyeceğim miktar 162.000 tl

Uzun suredir daha iyisini duymadim. Hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yeni çektim halkbankasından, 100.000 tl, 108 ay (120 de farketmiyor), aylık 1504 tl taksit, 1800 masraf (herşey dahil, 10 yıllık hayat sigortası dahil), faiz oranı 0,98, toplam geri ödeyeceğim miktar 162.000 tl

120 ay olunca aylık ödemeler ne kadar oluyordu? Tam benim 3 hafta sonra çekeceğim kredi tipi. Biraz daha bahsederseniz sevinirim...
  • quote:

kefil istedilermi peki bende görüştüm halkbankasıyla, artık özel sektör çalışanları için 1 adet kefil gösterme zorunluluğu başlattık dedi halkbankası

ya arkadaşlar birde size bir şey sorayım beğendiğimiz evin daha iskanı alınmamış sıfır bina ama emlakçı iskan başvurusunun yapıldığını bir aya kadar çıkacağını söyledi iskanın..nasıl bu işin aslını öğrenebiliriz yada bu şekilde almak risk olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 8 Temmuz 2012; 19:43:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

şu ana kadar ki en uygun kredi sanırım bu.(120 ay için)
    güle güle kullanın evinizi

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmcol

quote:

Uzun suredir daha iyisini duymadim. Hayirli olsun

Teşekkürler hocam...

• quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

120 ay olunca aylık ödemeler ne kadar oluyordu? Tam benim 3 hafta sonra çekeceğim kredi tipi. Biraz daha bahsederseniz sevinirim...

120 aylık cekecektim aslında 1420 tl idi aylık taksit, toplam ödeyeceğim miktar 170.500 tl, arada 8000 lira fark var diye 108 ay çektim.

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

kefil istedilermi peki bende görüştüm halkbankasıyla, artık özel sektör çalışanları için 1 adet kefil gösterme zorunluluğu başlattık dedi halkbankası

ya arkadaşlar birde size bir şey sorayım beğendiğimiz evin daha iskanı alınmamış sıfır bina ama emlakçı iskan başvurusunun yapıldığını bir aya kadar çıkacağını söyledi iskanın..nasıl bu işin aslını öğrenebiliriz yada bu şekilde almak risk olurmu?

Evet hocam, devlet memuruyum, yine de kefil istediler. Iskan konusunda benim bildiğim kredi çekebilirsiniz, iskan olmamasının tek sorunu evsahibi başvurmadı ise sonradan size masraf çıkar, bence başka bir sorun olmaz. Ama yinede tam bilen birine sormak lazım

• quote:

quote:

quote:

120 aylık cekecektim aslında 1420 tl idi aylık taksit, toplam ödeyeceğim miktar 170.500 tl, arada 8000 lira fark var diye 108 ay çektim.

Ben de Halkbank'tan çekicem biraz daha düşük faiz oranı ve dosya masrafı bekliyorum. Yakınımın işletmesinin tüm hesapları orada olduğu için referansa göre daha da düşürüyorlar. Bundan 1.5 ay kadar önce 1.00 orandan 750 TL masraflı sunmuşlardı 100bin TL 120 ay için. Bakalım umarım biraz daha düşer. Tabi altının da artması temennimiz Temmuz sonuna kadar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de Halkbank'tan çekicem biraz daha düşük faiz oranı ve dosya masrafı bekliyorum. Yakınımın işletmesinin tüm hesapları orada olduğu için referansa göre daha da düşürüyorlar. Bundan 1.5 ay kadar önce 1.00 orandan 750 TL masraflı sunmuşlardı 100bin TL 120 ay için. Bakalım umarım biraz daha düşer. Tabi altının da artması temennimiz Temmuz sonuna kadar...

Suan da 1.00 zaten, 0,98 insiyatif kullanılarak alindi. Masraf 750 derken neler dahil acaba, 1800 tl herşey dahil, 10 yıllık hayat sigortası da. Zaten halkbankta hayat sigortası mecburi, özel bankalar da değil. Herşey dahil 750 tl masraf alırsanız, çok iyi gerçekten.

• quote:

Suan da 1.00 zaten, 0,98 insiyatif kullanılarak alindi. Masraf 750 derken neler dahil acaba, 1800 tl herşey dahil, 10 yıllık hayat sigortası da. Zaten halkbankta hayat sigortası mecburi, özel bankalar da değil. Herşey dahil 750 tl masraf alırsanız, çok iyi gerçekten.

Ben sorduğumda 1.03-1.04 civarıydı faizler. Masrafa önce 1750 TL dediler sonra 750 TL yaparız herşey dahil dediler ama bakalım şimdi konuşacaklarımız önemli ne kadara kadar düşürebilicez. Sizin aldığınız gibi alırsam ben de 108 ay çekerim 80 TL çok kasmaz gibi.
  • Herşey dahil 750 tl mümkün değil 750 tl sadece dosya masrafı olabilir.Bunun dışında ekspertiz,hayat deprem ve konut sigortası ve 250 tl de avukat masrafı var . Toplam masraf, yapılan hayat sigortasına bağlı olarak 1500-2000 TL arası değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdo1234 -- 8 Temmuz 2012; 21:43:25 >
  • Ben de ev almaya karar verdim
    fiyatı 126 bin TL
    25 bin TL param var
    Esnek ödeme seçmeyi düşünüyorum
    Aylık max 1200 tl ödemek istiyorum daha aşağısı olsa ve vade uzasa da önemli değil
    Sorun 100 bin TL krediyi veren cıkar mı?
    2012 yılbaşında expertiz uygulamalarında değişiklik yapmışlar ve cok zorlaştırmışlar

İST da..
    İşbankası şub. müdürü yakın arkadaşım
    Kardeşim garanti de kobi kredi servisinde
    Şirketteki arkadaşımın eşi YKB de kobilerde
    Kardeşimin bacanak vakıfbank şub muduru
    Çalıştığım Şirketin finans mudurunun eşi Akbank da şub müdürü

Tahminen 80, max 90 bin TL çıkar gibi görünüyor

Maaş net 2 bin, ancak gösterilen brüt 1500,
    Bizim firma net rakam üzerinden maaş yazısı vermez gibi görünüyor. İş bankası sorun olmaz dedi.

Tek cocuk var 15 yaş, yani elektrik, su vb olunca Başlangıç olarar aylık en az 800 bana kalmalı ki ilk 2 seneyi atlatayım

Yukarda da şekerfinans dan bahsedilmiş onu bilmiyorum

Finansbank ta uygun kredi veriyor diye duydum onu da araştıracağım
    Şimdi benim durumumda olsanız ne yaparsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 8 Temmuz 2012; 21:47:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Ben de ev almaya karar verdim
    fiyatı 126 bin TL
    25 bin TL param var
    Aylık max 1200 tl ödemek istiyorum daha aşağısı olsa ve vade uzasa da önemli değil
    2012 yılbaşında expertiz uygulamalarında değişiklik yapmışlar ve cok zorlaştırmışlar

İST da..

Bizim firma net rakam üzerinden maaş yazısı vermez gibi görünüyor. İş bankası sorun olmaz dedi.

Tek cocuk var 15 yaş, yani elektrik, su vb olunca Başlangıç olarar aylık en az 800 bana kalmalı ki ilk 2 seneyi atlatayım

Hocam eşiniz çalışmıyor ve başka yan geliriniz yoksa 800 TL ile geçinebileceğinizden emin misiniz?

Bir de okul çağında çocuğunuz var. Bence bir miktar daha para biriktirip çekeceğiniz kredi tutarını azaltın..

• quote:

Ben de ev almaya karar verdim
    fiyatı 126 bin TL
    25 bin TL param var

İST da..

devlet memuru değilseniz çok büyük risk. eğer ki bi güvenceniz de yoksa bildiğin kumar. ben paranızı biriktirip çekeceğiniz miktarı azaltın ya da daha düşük fiyatlı ev bakın. 100000 büyük rakam bunun yarısından çoğu faize gidecek.

• Dediklerinizin hepsini düşündüm
    3 katlı baba evinde en alt katta oturuyorum
    Ev bayağı eski 35 senelik, rutubet falan da var bir odasını kullanamıyorum zaten, ardiye yaptım

Devlet memuru değilim, eşim çalışmıyor,
    ev borcuna girersek aileden küçük giderlere yardım gelir.

Yılbaşında % 10 zam alacağımızı varsayıyorum
    Bizim semtte genelde fiyatlar bu yönde, her evi de beğenmiyoruz
    Para biriktirsem ev fiyatları da her sene artış gösteriyor zaten
    Yani gene çıkmaz sokak düşüyor bana
    Yaş da 40 oldu.

Kapora da verdim zaten kredi çıkmazsa geri alacağım
    15 - 16 edecek araba var onu da satacağım
    100 çıkarsa arabayı satmam belki, Benzin şirket sağlıyor şu anda
  • Bende gecen Hafta Turkıye Fınanstan 100.000 Tl Cektım Ankarada. 60 ay için 0,99 oran ve 1150 tl butun masraflar dahıl bır masraf cıktı bana. AYlık 2200 lira odeyecegım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

Arkadaşlar katılım bankalarıyla kredi görüşmesi yapan oldu mu? 180.000 tl lik bir daire için 120.000 tl kredi çekmeyi düşünüyorum. 1.05 ve daha düşüğüne kredi alabilir miyim?

Bank Asya şu an 60 ay için şubeyle görüşüldüğünde 1.05 ten veriyor. 75.000 tl için 1850tl masraf çıkardı. Türkiye Finans 60 ay için 0.98 72 ay için 1.02 veriyor o da aynı masrafı verdi. Her ikisi de Hatay şubesi... selamlar...
  • tsk personeli icin en iyi fiyati ing verdi 0,97 dosya ,expert, 1 yillik sigorta 1500 ile 1800tl arasi masraf cikar dedi.
    ayni orani hsbc de verdi bana akbank 0,99 ,yapi kredi 0,98 e kadar dusebildi ama masraflari 2000tl yi buluyordu.
    ama garantiden 1.00 dan cektim alacagim evin 1. ipotegi garantide oldugu icin evin sahibi burdan cek ben evin fiyatini indiririm dedi.Acil paraya ihtiyaci oldugu icin bende kabul ettim.
    Kamuda calisan arkadaslar bankalari sikistirmasini tavsiye ederim genel mudurden oran alinmasini isteyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airspeed -- 9 Temmuz 2012; 9:46:03 >
  • quote:

Dediklerinizin hepsini düşündüm
    3 katlı baba evinde en alt katta oturuyorum
    Ev bayağı eski 35 senelik, rutubet falan da var bir odasını kullanamıyorum zaten, ardiye yaptım

Devlet memuru değilim, eşim çalışmıyor,
    ev borcuna girersek aileden küçük giderlere yardım gelir.

Yılbaşında % 10 zam alacağımızı varsayıyorum
    Bizim semtte genelde fiyatlar bu yönde, her evi de beğenmiyoruz
    Para biriktirsem ev fiyatları da her sene artış gösteriyor zaten
    Yani gene çıkmaz sokak düşüyor bana
    Yaş da 40 oldu.

Kapora da verdim zaten kredi çıkmazsa geri alacağım
    15 - 16 edecek araba var onu da satacağım
    100 çıkarsa arabayı satmam belki, Benzin şirket sağlıyor şu anda

hocam ev fiyatları yükselmez düşüşe geçebilir. fiyatlar zaten balon. kira vermiyorsanız faiz vereceğinize biriktirin on numara kafanız rahat olsun derim. çocuğunuz var riske girmeyin. idare edin 70-80bin faiz ödüyeceksiniz nerden baksan. çok zarar çok.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.