Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alemci83 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
31.291
Cevap
907
Favori
3.046.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aylık ödeme 5 bin 3 ay için 10.200 TL faiz istedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    duyduğum en fazla faiz bana 8 bin tl çıkarmışlardı

hortum
  • 60 ay ihtiyaç kredisi 100 bin aylık taksit 2333,60 ay konut kredisi 100 bin aylık taksit 2188.konut kredisi avantajlı görünüyor ama bunun hayat sigortası deprem s.ve ekstra giderleri düşünüldüğünde hangisi daha avantajlı olur?
  • 2. El konut icin en uygun 0.94 vakifkatilim,halk bankasi görünüyor ama toplamda diger masraflarla beraber ne kadar oluyor bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En uygun oran 0.94
    Ev alma niyetiniz var ise acele edin bu faiz oranları her an hayal olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: peytext

Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul'da müstakil villa tarzı bir ev buldum ancak evin iskanı yokmuş bundan mütevellit kredi çekemiyorum. Bende evin üzerinde bulunduğu arsa için kredi çekmeyi düşünüyorum. Daha sonra da iskanını çıkarmayı düşünüyorum. Ev sahibini aradim ilk çıkardıkları ruhsat 5 yılı geçtiği için tabi iptal olmuş. Yani en başından başlayarak iskan alınacak. Bu konu hakkında pek bilgim yok. Oluşacak masrafalar ve nasil bir yol izlemem gerektiği hakkında beni bilgilendirecek veya yönlendirecek arkadaş varsa sevinirim. Teşekkür ederim.
    Ekspertiz yaptırın banka aracılığıyla. Veya özelden.

Müstakil parsel üzerine ise binanın kaçak olması binayı etkiler. Arsa için kredi başvurusu yapılabilir. Ancak arsada imar planlarında ne olduğu çok önemli.

Mülk sahibi kredi çıkmıyor demişse imarındada sıkıntı olabilir. Binada zaten ruhsatı geçersiz ise hepten sıkıntı. Hangi ilçe?

• quote:

Orijinalden alıntı: _RuLazz_

Aylık ödeme 5 bin 3 ay için 10.200 TL faiz istedi.
    çokmuş vallah.
  • vakifbanktan 0.99 oran ile konut kredisi çektim. aylık 400 Tl olan hayat sigortasını bankalar birliği kararıyla iptal ettim. bu hayat sigortasını aegondan falan yaptırmak zorundamıyım banka bana hayat sigortasını zorunlu tutabilirmi teşekkürler

• Türkiye de virüs çıktıktan bir gün sonra mart 12'sinde tapu ve kredi işlemlerini hallettim. Bu kriz zamanında ipotek borç harç ev aldık ya nasip diyerekten.

Nisanda ilk ödemem varken bende 3 ay erteledim :)

360 bin kredi çekip aylık ödemem 4191 tl idi, 0,79'dan aldım.

Ertleme ile 9000 lira faiz binmiş oldu ama beni kısa vadeli olarak çok rahatlatıyor, uzun vadeli Allah nasip ederse öderim o yüzden bu kadar faiz alsalar bile ben ertelemeden memnunum.
  • Aslında insan bazen maddi olarak çok bunalıyor. 8-10 yıl sureklı kredı odemek ınsanı yıpratıyor. 1 veya 2 ay da olsa kredı erteleyınce insan ruhsal ve madden rahatlıyabılır. o yuzden aslında bu secenegın normal zamanlarda da olması cok ıyı olurdu. Ya da faiz oranı degıstırmeden vade azaltma yada artırma bır yere kadar.
    Bankalar bence tüketicinin ihtiyaclarını görmekten cok uzaklar. Ya da böyle bir uygulamaları varsa tanıtımlarını ıyı yapamıyorlar. Sonucta yıne banka da karlı cıkmıs oluyor, aynı kısıye belkı elını bıle kıpırdatmadan mobıl sıstem uzerınden 2. bır kredı vermıs oluyor.
  • Findex notum 1656 maaş yabancı şirketten usd olarak yatıyor malta bayraklı gemide kontrat usulü çalışıyorum maaş denizbank a yatıyor kredi çıkar mı acaba bankaya hiç ulaşamıyorum saatlerce lütfen bekleyin falan yapıyor
    230 bin tl evin fiyatı bende ise 100 bin tl nakit var (şuanki usd kur’un tl karşılığı) bankacı arkadaşlar bilgi verir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 12 Nisan 2020; 13:8:17 >
  • Şu an 0.79 faiz sıfır ev icin sadece vakıfta mi var. Ziraatin ve halkbasinin kampanyasi anlasmali firmalara özel galiba. Dogrumudur

• neo1036 kullanıcısına yanıt
    Bana da konu ile ilgili gelişmeden bilgi verirmisin!

• henüz arayan soran yok. hayat sigortasının iptali yapıldı. para iade edildi. mobil bankacılıktan girdiğimde yeni ödeme planınıda görüyorum lakin banka tekrardan zorunlu koşarmı bilmiyorum. umarım burada bilen birileri bizi aydınlatır.

• Dükkan alımına konut kredisi kullandırıyorlarmı ?

• arkadaşlar 2018 senesinde vakıfbanktan 1.06 148000 tl ev kredisi kullandım.aylık ödemem 3346 tl devam ediyor.kalan taksit sayım 37.simdi refinansman olarak 0.94 oran veriyormu.kalan faizli tutarım 110.000 tl.acaba yapılandırsam bir artısı olur mu bana.
  • pacinoeagle P kullanıcısına yanıt
    şuan için hiçbir yapılandırma yok dostum.

mevzuların bitmesini bekleyeceğiz ama bu yılı sen unut korono mahvetti piyasayı.

bir ihtimal ki ben sanmıyorum hükümet olurda gaza gelirse yapılandırma yapma durumu olabilir.

ama ben yinede hükümete güvenmiyorum neden mi 10k 5 k lık kredi paketleri çok pis patladı herkese 3 k verildi milletle bir güzel eğlenildiişimiz zor
  • katılım bankalarından ev finansmanı alan varmı önerirmisiniz? sıfır konut için 0,75 veriyorlar doğrumu?
  • Merhaba aylık 7000tl maaşla çalışıyorum geçen sene 400bine e ev anlaştık şuan kredi çıkma aşamasında 160 bin TL kredi cekip tapuyu alacam nasip olursa Vakıfbank ziraat veya halk 0,79 dan yararlanabiliyorum şunu sormak istiyorum daha önceden bir ev kredisi alıp ödedim. Halı hazırda borcum kredim yok yaklaşık 1.200-1.300 TL kira gelirim olacak ben 48 ay ödemeli 4.100 TL ödemek istesem banka buna müsaade etmeyebilir mi? Allah herkese en iyisini nasip etsin

• Sıfır konut için en uygun katılım bankası hangisi?

• 
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.