Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1026. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
31.245
Cevap
906
Favori
3.041.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=qOJSCqWXUOo

izleyın.

• ALAYINA-GİDER kullanıcısına yanıt
    hocam benim kredi de 48 bin tl farkediyor yetmez mi?
  • engonge23 E kullanıcısına yanıt
    Ziraat e gidin expertiz ücretini yatırın evin degerini cikartirlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık halkbankasından yaptırdım ziraatten vazgeçtim

• Kuveyt türk 0.89 oldu arkadaşlar, aşağıdaki maddeler yerine getirilirse.

Kredili Hayat, BES, Kredi Kartı ve 3 adet Otomatik Fatura talimatı ürünlerinin bankamızdan kullanılması halinde 5 puan indirim geçerli olacaktır. Kampanyalı Konut Finansmanı aylık kar oranı, indirimli kâr oranı olarak gösterilmektedir.

200 bin tl için ödenecek taksit

En Uygun Konut Kredisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: juzam1907

Abi bu Mütehhaitleri ne yapacağız ya. Almak istediğim ev 500 bin. Bende var 160 bin nakit, 3 tane ev beğendim hepsi de ben sana 250 binden fazla kredi kullandırtamam bu ev için diyor. Biri hatta nakitin yoksa sana ev yok demeye bile getirdi. Ulan 500 bin nakitim olsa ev almam faize koyar kiramı faizle öderim. Bu işin bir yolu var mi ev alacam, ev de var ama satmıyorlar kredi tutarından dolayı, sinir oldum 1 aydır.
    olay şu; atıyorum apartmanda 10 tane dairesi var müteahhitin... bunların tanesini de 500 den satacak diyelim. tapuda hepsini 300 den gösteriyor, bu şekilde 10 dairede de vergiyi düşük şekilde ödüyor.

eğer ki senin evin için tapuda 500 den satış yaparsa, sattığı diğer evlerin de düşük gösterildiği anlaşılacak ve maliye o'na çökecek.

dolayısıyla en başından itibaren daireleri ucuzdan gösteren müteahhitin sana 500 den resmi satış yapması mümkün değil...

• Demek ki neymiş..Müteahit denen (kasap dükanını kapatıp müteahit olanlardan bahsediyorum..Ahlaklı olanlardan değil!) kişilikler devletin bütün imkanlarını sömürüp her türlü vergiyi kaçırıp vatandaşa ve devlete her türlü kazığı itina ile hazırlayan tiplerden oluşuyor..Bir de yetmezmiş gibi devlet kendi eliyle bunlara %0.79 dan faiz verdirip kıçların kurtarıyor hem de benim param benim kamu bankamın parası ile..Tamamını Allaha havale ediyorum..
    Bu ülkede namusun ile %20 resmi peşinat ile ev sahibi olamazsınız görüldüğü gibi..Ya 500.000 tl lik yeri 1.000.000 tl ye yandaş müteahitten alıp üstüne de 1000 tl aidat vereceksiniz ya da önce ufaktan başlayıp ödemelerini bitirip elinize 250.000 tl yi alıp bir sonrakinde 500.000 tl lik eve ulaşabileceksiniz..Öğle hayatında hiç evi olmamış biri %20 peşinatla hayallerindeki ömür boyu oturmayı düşündüğü eve kademeli olarak sahip olabilecek tabii yıllar insanı okadar sürede nerelere savurur o da ayrı konu..
    Siz yine de ahlaklı olanını %0,79 fırsatı varken arayın bulun.. belki vardır kıyıda köşede..

• @juzam1907 ev alırken ilk sorunuz evin tapudaki değerini sorun.
    Satış değerinden düşükse hiç konuşmayın bile.
    Haysiyet yok bunlarda.
    %99'u vergi kaçırıyor.

• halil_41 H kullanıcısına yanıt
    Abi tapudaki fiyatından satan Mütehhaite ben denk gelmedim daha. Ufaklar şerefsiz, ahlaksız diyorsun bilindik firmadan alayım diyorsun bu sefer ev oluyor 600-700 lira 450 liralık muhitte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam bu işte kızmakta haklısınız, haklıyız da...

Şöyle düşünün bir de. NAKİT paranız var. Evin tamamını PEŞİN alacaksınız ve adam fiyat bu ben fatura kesip KDV ödeyeceğim. Fatura istemezsen de (daha doğrusu düşük fatura istersen) fiyat şu dedi.

Şu anki durumda istediğiniz miktarda kredi çıkaramayacağınız için kızgın ve haklısınız. Ya PEŞİN alsaydınız.

Vergiyi mi düşünürdünüz, cebinizden çıkacak parayı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 23 Ocak 2020; 17:28:19 >
  • juzam1907 J kullanıcısına yanıt
    Hesabınıza uymazsa bekleyin.
    İlla size uygun bir ev denk gelir.

• 7 yıllık mütahit üstünde olan bir için halkbankası dan 0.79 kredi ye başvurduk. Önce olur dendi
    Eksperden sonra 0.79 olmuyor. Devlet 5 yıl kuralı koydu dediler
    Böyle bişi yaşaşyan varnı

• freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen hafta krediye başvururken temsilci aynı şeyden bahsetti hatta yanındaki masada oturan temsilciye sordu. Benim de ilgilendiğim ev 2015 yapımı ama kredide sıkıntı çıkmadı.

Halkbank ekspretiz de düşük göstermesi gibi bir durum söz konusu mu? Aramızda yaşayan var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeheart44

7 yıllık mütahit üstünde olan bir için halkbankası dan 0.79 kredi ye başvurduk. Önce olur dendi
    Eksperden sonra 0.79 olmuyor. Devlet 5 yıl kuralı koydu dediler
    Böyle bişi yaşaşyan varnı
    Bununla alakalı bildirim gelmedi bana. Ancak 7 yıl boyunca boş mu durmuş daire. Kiralanmış olsa bile vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygb

Ben de geçen hafta krediye başvururken temsilci aynı şeyden bahsetti hatta yanındaki masada oturan temsilciye sordu. Benim de ilgilendiğim ev 2015 yapımı ama kredide sıkıntı çıkmadı.

Halkbank ekspretiz de düşük göstermesi gibi bir durum söz konusu mu? Aramızda yaşayan var mıdır?
    Banlalar göstermez gösteremez. Firmalar tayin eder. Ama bankalar baskı yapabiliyor değerleme de ne yazık ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Bununla alakalı bildirim gelmedi bana. Ancak 7 yıl boyunca boş mu durmuş daire. Kiralanmış olsa bile vermiyor.

Alıntıları Göster
    Aynı sitedeki başka evlere Vakıfbank kredi vermiş
    Ama halkbank sorun çıkarttı.şimdi vakıf deneyecek arkadaş
    Durumu iyi olduğu için mütahit satmamış
    Bir süre oturan olmuş sanırım
    Benim bildiğim tek şart tapuda işlem görmemiş olması...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeheart44

Aynı sitedeki başka evlere Vakıfbank kredi vermiş
    Ama halkbank sorun çıkarttı.şimdi vakıf deneyecek arkadaş
    Durumu iyi olduğu için mütahit satmamış
    Bir süre oturan olmuş sanırım
    Benim bildiğim tek şart tapuda işlem görmemiş olması...

Alıntıları Göster
    Yanlış kıyaslama. Aynı sitede diğer dairelerde kiracı oturmamışsa çıkar. Vakıf bu konuda daha hassas. Bence sizin alacağınız daire daha çnce kullanılmış, kiralanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Yanlış kıyaslama. Aynı sitede diğer dairelerde kiracı oturmamışsa çıkar. Vakıf bu konuda daha hassas. Bence sizin alacağınız daire daha çnce kullanılmış, kiralanmış.

Alıntıları Göster
    Tapuda satış olmadığı için alabilir

Halkbank'ın söylediği 5 yıldır mütahitin üstündeyse artık alamıyor

Vakıfbank ile deneyecek sonucu yazarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar birşey danışacağım
    Yardımcı olursanız sevinirim
    İstanbul anadolu yakasında 1+1 proje konutlara bakıyorum yatırım amaçlı. Sancaktepe bölgesi
    Sinpaş aydos country , nef sancaktepe, suryapı lavender
    Buralarda 300 bin fiyatlar söz konusu
    Kredi muhtemel 0.89 çıkıyor
    Çevremde tecrübeli arkadaşlar piyasanın çok durgun oldugunu bu sitelere 250 260 bin tl deb fazla teklif verme diyorlar. Sizin bu konuda fikriniz nedir piyasa koşullarına göre fiyat olarak hangi fiyatlara almam mantıklı olur?

• freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Aldığım ev 6 yıllık inşaat firmasındandı ve içinde de kiracı vardı. Ziraat 0.79 dan kullanırdı sorun çıkmadı. Bilginiz olsun

• 
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.