Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1020. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.243
Cevap
906
Favori
3.041.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar halkbanktan 0.99 dan kredi çekip sıfır ev almıştım. Kasım gibiydi. Şu anda bu 0.79 a yapılandırma işi olucakmı bu durumda? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Ziraat'ten 0.79'a kredi çeken arkadaşlar ne kadar masraf ödedi acaba? Eksper için ne kadar isteniyor? Vakıf 1.100tl diyor.
    eksper 820 dosya masrafı 250 bin için 1250 lira tuttu. dask 168 konut sigortası 230. 2 tane de otomatik ödeme talimatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarlibahce06

Evde kiracı olduğu için istediği kadar sıfr olsun evde kiracı varsa vermeyiz dediler
    ziraatten deneyin şansınızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Çekebilirsin ama o %20 peşinata standart tuketici kredisi vergileri eklenir. 2 ev ipotekli olur.
    Sen diyorsunki Örnek: 100 bin'tl lik bir ev için banka sana 80 bin tl'sini konut kredisi kullandırır 20 bin tl'sini tüketici kredisi olarak kullandırır ve 2 evi birden ipotek alır.

Alacağım evin değeri 200 bin tl akbank'taki bankacı kuzenim diyorki 200 bin tl 0.99'dan 10 yıl ödemesi 2.855,56 TL... Eğer %20'si tüketici kredisi olur ise yani 40 bin tl bu taksit fiyatından fazlası oluyor.

Belkide 2 ev ipotek olacağı için %20'sini tüketici kredisi kullandırmıyor. Peşinatı kredi çekip zaten alabileceksem 2 evi ne diye ipotek ettireyim ? Adam 2 evi ipotek alıp tamamını 0.9'dan kullandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 15 Ocak 2020; 13:59:26 >
  • casoga kullanıcısına yanıt
    Şuan için yapılandırma yok ama yoğun bir kamuoyu baskısı var.

İsterseniz Bimer ve cimer den dilekçe yazmanızı tavsiye ederim ben ve burda benim gibi bir çok kişi yazdı.

0,79 sıfır konuta kredi saçmalığı tam bir ayrımcılıktır....

Şuanlık pusudayız bekliyoruz
  • çok pis ev sahipleri fiyatı arttırdılar. benim açımdan aynı kapıya gelebiliyor.
    rağbet görmeyen ev ise öyle duruyor.krediler yüksekken ki fiyatına hatta geri çekti.
    ne iş ya.
    serbest piyasa de, istediğin gibi arttır oh ne ala memleket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okirgil -- 15 Ocak 2020; 14:58:36 >
  • okirgil O kullanıcısına yanıt
    Dostum ev almanı inan çok istiyorum. Daha öncede konuştuk , inş gönlüne göre bulursun.
  • nyamure kullanıcısına yanıt
    Ziraat vermiyor

• Krediyi 10 yıllık mı 15yıllık mı çekmek daha mantıklı?

• nyamure kullanıcısına yanıt
    Bugün Ziraat'e ve Vakıf'a tekrar girip sordum. Bütün sigortalar eksper vs dahil Ziraat 3.500TL dedi, Vakıf 7-8bin arası dedi :) vakıf hakikaten kredi vermek istemiyor gibi.
    (Not:170.000TL 120ay talebim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Bugün Ziraat'e ve Vakıf'a tekrar girip sordum. Bütün sigortalar eksper vs dahil Ziraat 3.500TL dedi, Vakıf 7-8bin arası dedi :) vakıf hakikaten kredi vermek istemiyor gibi.
    (Not:170.000TL 120ay talebim)
    Dosya masrafının yarısını tüketici hakem heyeti'ne vererek alıyorsunuz.
  • Sercio7 S kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta cuma günü 170 bin TL Halkbank'tan kullandım hemde 180 ay. 2950 TL kesinti oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuveytturk 0.89 ne oldu ? Varmı bilgisi olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mghxsds

Kuveytturk 0.89 ne oldu ? Varmı bilgisi olan ?
    Olsa ne olacak masraf'tan geçiriyorlar geri. Kredi faiz'leri 0.89'a düşssün bakalım 300 e satılan ev bak nasıl 330 oluyor.
  • Arkadaşlar ben kadıköyde merkezinde 1+1 ev net 65 m2 ayrı mutfak-balkon zemin kat-altı boş bodrum dairemi satıyorum tam yatırımlık kira getirisi 1600 tl ilgilenen var ise PM atabilir bana detayları paylaşabilirim
  • Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt
    dün bir abimiz geldi oğlu inşaat mühendisi olacakmış. işi öğrense beraber küçük proje yapabiliriz dedi. akyolun ıhlamurkyudaki 3+1 full evi için 0,95 olduğunda müteaHİT 600 yapıcam demişti. o zaman bu eve 475 diyordu. şimdi baktım benzer ev 620-650. Demekki 475 de onun ka^rını karşılar. evin maliyeti hesaplarıma göre arsa dahil 360 civarıydı. 475 de onu kurtarıyor yok illa fazla kazanacaklar. Bizleri bunlara müstehak ediyorlar.
  • 190.000 tl'lik evi 210 bin tl gösterebilirmiyiz ? Elimizde hiç nakit olmadığından dolayı 190'a evi alıp 20 bin (nakliye-emlakçı-tapu-abonelikler vs) halletmemiz gerekecek.
  • Bugun faiz indirimi okacak kuvvetli ihtimal. Normal konut kredisi 0.89 a dusermi acaba

• -PoseidoN- kullanıcısına yanıt
    Göstermen önemli değil hocam, evin bedelini eksper belirler diyelim 250.000 belirledi ve sizin hesaba bu meblanın yüzde 80'i yattı. Siz alım satımı yaparken bu paranın tamamı satıcının hesabına geçer. Sana yani elden parayı vermeyecek banka sen git satıcıya ver diye. Üzgünüm ama yine size nakit para gerekecek. Satıcıyla şöyle anlaşırsın orası ayrı, seninle 190'a anlaşalım senin hesabına 210 bin para geçecek, ordan 20 yi bana geri ver dersen ancak öyle olur benim fikrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

Göstermen önemli değil hocam, evin bedelini eksper belirler diyelim 250.000 belirledi ve sizin hesaba bu meblanın yüzde 80'i yattı. Siz alım satımı yaparken bu paranın tamamı satıcının hesabına geçer. Sana yani elden parayı vermeyecek banka sen git satıcıya ver diye. Üzgünüm ama yine size nakit para gerekecek. Satıcıyla şöyle anlaşırsın orası ayrı, seninle 190'a anlaşalım senin hesabına 210 bin para geçecek, ordan 20 yi bana geri ver dersen ancak öyle olur benim fikrim.
    Bunu bilmiyordum, yani konut kredisi kesinlikle alıcı'nın eline veya hesabına geçmiyor ?
  • 
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.