Şimdi Ara

En uygun 8 mbps adsl2+ hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bölgemde VDSL2 ve QUIKNET yok maalesef. 1 mbps de isyan ettirdi geçen gün. Parçalayacaktım modemi falan Yarın TTNET 1 mbps/sınırsız olan hattımı iptal ettireceğim.
    'Biri' ile görüştüm, hattımın 8 mbps ye kadar desteklediğini söylediler. Bende 'özgür biri' kampanyası ile 3 ay indirimli tarife üzerinden geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Ancak Smile adsl de 8 mbps veriyor. Fikrinizi almak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Saygılar

• Smile Adsl kredi kartı ile ödeme yaparsan 7 ay boyunca ayda 50 liraya mı veriyordu öyle hatırlıyorum. Şu anda bende smile 4mbit kullanıyorum. Bir ara arayıp soracağım acaba beni de bu kampanyaya dahil ederler mi diye... Ben olsam smile alırdım. Sonuçta smile da biri de taahütname imzalatacak sana o bedavaları veya indirimleri boşa vermiyor..
  • BİRİ de taahhüt etmiyorum ancak kampanyadan 3 ay yararlanabiliyorum. Eğer 5 ay kampanyadan yararlanmak istersem 24 ay taahhüt istiyor.
    Smile adslden memnun musunuz?
  • Şimdi hesap yapalım...

Smile adsl
    8 mb
    7 ay 79 tl diyor
    7*79=553
    1 yıl taahhüt ŞART!
    7 aydan sonra 99 TL
    5*99=495
    495+553=1048 TL
    Smile = 1 sene = 1048
    Bunu koyduk kenara

Şimdi ÖZGÜR BİRİ ye bakalım
    8 mb + World Card'a 3 ay kampanya 41,52 TL
    Taahhüt YOK!
    3 aydan sonra 101 TL
    Ama dilediğim zaman iptal ettirebileceğim
    ( Mesela bölgeme VDSL2+ geldi, hemen bunu iptal ettirip 16 mbps ye geçiş )
    41,52*3=124,56
    9*101=909
    YILLIK ÖZGÜR BİRİ = 909+124=1033
    BİRİ önde şimdilik + taahhüt yok

SMILE ( 1048 ) - BİRİ ( 1033 ) = 15 TL FARK

Birbirlerinden ayrıldıkları bariz bir farkı var mı bilmediğim? Bildiğim kadarıyla 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı.
    Sonuç:
    Sanırım ben BİRİ alacağım

• VDSL nedir acaba ? Bu arada 1mphs ile mesela 700 mb lik bir film ne kadarlik zamanda iniyor ortalama olarak ?
  • VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line - Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı), bakır kablo üzerinden, santrale kısa mesafelerdeki abonelere yüksek bant genişliği sunulabilen internet hizmetidir.
    Daha fazla bilgi için:http://www.ttnet.com.tr/web/162-930-1-1/tr/ttnet/sikca_sorulan_sorular/ttnet_vdsl2

700 mb lik bir filmi yaklaşık 2 saatte indirmek mümkün. ( Full performans ile )

Denklem kuralım
    NightShadow 700 mblik bir filmi 1 mbps ile 2 saatte indiriyorsa
    NightShadow 700 mblik bir filmi 8 mbps ile x saatte indirir
    120/8=15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 26 Mart 2009; 3:09:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NightShadow

Şimdi hesap yapalım...

Smile adsl
    8 mb
    7 ay 79 tl diyor
    7*79=553
    1 yıl taahhüt ŞART!
    7 aydan sonra 99 TL
    5*99=495
    495+553=1048 TL
    Smile = 1 sene = 1048
    Bunu koyduk kenara

Şimdi ÖZGÜR BİRİ ye bakalım
    8 mb + World Card'a 3 ay kampanya 41,52 TL
    Taahhüt YOK!
    3 aydan sonra 101 TL
    Ama dilediğim zaman iptal ettirebileceğim
    ( Mesela bölgeme VDSL2+ geldi, hemen bunu iptal ettirip 16 mbps ye geçiş )
    41,52*3=124,56
    9*101=909
    YILLIK ÖZGÜR BİRİ = 909+124=1033
    BİRİ önde şimdilik + taahhüt yok

SMILE ( 1048 ) - BİRİ ( 1033 ) = 15 TL FARK

Birbirlerinden ayrıldıkları bariz bir farkı var mı bilmediğim? Bildiğim kadarıyla 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı.
    Sonuç:
    Sanırım ben BİRİ alacağım

arkadaşım boyle anlatim gormedim ben baya güzel anlatımın var.

• Bu 8 mbs veriyorlar ama ADSL2+ mıdır acaba? ADSL ile 8 mbs vermek mümkün diye hatırlıyorum.

Bu arada Superonline da iken ADSL2+ olarak gözükürdü 2mbs bağlantım smile 1mbsye geçtim şimdi T1 olarak gözüküyor. Kimin ne verdiği belli değil sanki. Nedir bu T1.413 tipi bağlantı onu da bilmiyorum :)
  • Biraz önce BİRİ aboneliğimi başlattım, bilginize :)
  • quote:

Biraz önce BİRİ aboneliğimi başlattım, bilginize :)

Başta hayırlı olsun.
    Merak ediyorumda acaba Biri'den kaç mbps hız ile abone oldunuz ve şuan ki download hız değerleriniz kaç kb/s değerlerinde?
    Teşekkür ederim.
  • Teşekkürler fakat henüz bağlanmadı, sadece aboneliğimi başlattım.
    En az 3 en geç 7 iş günü içinde hattımı aktif edeceklerini ve modemimi beni arayacak bayinin randevu isteyip, dilediğim saatte gönderileceğini söylediler. Şimdilik beklemedeyim. Bağlantı hızını maximum 8 mbps verebileceklerini söylediler, ben de onu istedim. Kullanmaya başladıktan sonra sorunuzu yanıtlayacağım
  • Bayii ile ilgili bir kaç pürüz çıksa da nihayetinde adsl2+ bağlandı.
    (Araya hafta sonu da girdiği için 6 gün sürdü+Henüz modem teslim edilmedi, sözleşmeyi imzalamadım. Şifreyi istedim, kendi modemimle bağlandım.)

Rapitşeyyyırr(premium account ile 8 dosya eş zamanlı) serverlarından 790-860 kb arası download yapıyorum (flashget değerleri)
    AMA

Speedtest değerleri düşük gibi

Eskişehir

Bursa

İstanbul

Madrid

Ben İstanbul´dayım ama nedense en düşük download değeri İstanbul´da çıkıyor

Başka yapmamı istediğiniz test varsa lütfen bildirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 3 Nisan 2009; 2:40:24 >

• 8mbps için 6800kbps'lik değerler normal, testleri bir de şu iki yerden de yapabilir misin?

http://speedtest.turk.net/
    http://speedtest.biri.com.tr/
  • quote:

VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line - Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı), bakır kablo üzerinden, santrale kısa mesafelerdeki abonelere yüksek bant genişliği sunulabilen internet hizmetidir.
    Daha fazla bilgi için:http://www.ttnet.com.tr/web/162-930-1-1/tr/ttnet/sikca_sorulan_sorular/ttnet_vdsl2

700 mb lik bir filmi yaklaşık 2 saatte indirmek mümkün. ( Full performans ile )

Denklem kuralım
    NightShadow 700 mblik bir filmi 1 mbps ile 2 saatte indiriyorsa
    NightShadow 700 mblik bir filmi 8 mbps ile x saatte indirir
    120/8=15

Kesin emin degilim ama 16mbit ile 1800kb ile dl yapilirsa ortalama 1gb i 10 dakikada indirebiliyorsunuz haliyle 32 ilede 5 dakika surecekdir.Muthis bir deger bence.Ozellikle BluRay film indirmeyi dusunenler icin en iyi secenek 16 ve 32mbit oluyor sanirim.

• bu sabah ttnet 4 mbps 8 mbps yükselttim herşey çok iyi gidiyordu 15-16 gibi hız sürünmeye başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: brgn

8mbps için 6800kbps'lik değerler normal, testleri bir de şu iki yerden de yapabilir misin?

http://speedtest.turk.net/
    http://speedtest.biri.com.tr/

Türknet Download: 6848 Upload: 650
    Biri Download: 6264 Upload: 656 ( Testi yaparken 4 mbps seçtim burda, daha yukarısı yoktu )

Bu arada resimleri upload edecektim ama google a bile girmiyor, sanırım nette problem var. Hürriyet, milliyet gibi siteleri açıyor ama google, imageshack, facebook, msn çalışmıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.