Şimdi Ara

En Ucuz Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
765
Cevap
46
Favori
168.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

e-devlette 06.06.2018 tarihi tecil bitiş tarihi olarak görünüyor..askerlik subesinden aldığım durum belgesinde ise Eylül 2018 tarihinde işlemleri yapmam gerektiği yazıyor.yani durum belgesinde Eylül ayında tecilimin biteceği görünüyor.

temmuz-agustos gibi yükseğe başlasam , ve haziran-temmuz gibi askerlik şubesinden durum belgesi alsam sorun olur mu sizce ?

şimdiden bilgilendirmeler için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlspread

arkadaslar merhabalar

e-devlette 06.06.2018 tarihi tecil bitiş tarihi olarak görünüyor..askerlik subesinden aldığım durum belgesinde ise Eylül 2018 tarihinde işlemleri yapmam gerektiği yazıyor.yani durum belgesinde Eylül ayında tecilimin biteceği görünüyor.

temmuz-agustos gibi yükseğe başlasam , ve haziran-temmuz gibi askerlik şubesinden durum belgesi alsam sorun olur mu sizce ?

Bende merak ediyorum, Arkadaşla aynı durumdayız.
  • 6.000 TL'nin altında özel yok mu şimdi? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: cangunduz07

quote:

arkadaslar merhabalar

Bende merak ediyorum, Arkadaşla aynı durumdayız.

Arkadaşlar merhaba, bende sizinle aynı durumdayım. Ancak bizim tecilimiz Eylül'de değil, e-devlette yazdığı gibi Haziran ayında bitiyor. Ona dikkat edin.

Benim de ayrıca sormak istediğim bir soru var. İki dönemden oluşan yüksek lisanslar, askerliği toplam kaç yıl tecil ettiriyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: drumesh

Esenyurt Üniversitesi ile ilgili süreci merak edenlere;

Öncellikle Banner'ın verdiği telefon numarasını google'da arattığımda karşıma böyle bir haber çıktı;

http://sivas.sagliksen.org.tr/haber/4365/uyelerimize-tezsiz-yuksek-lisans-imkani

Bugün ilgili numarayı aradım, bölüm hakkında (E-İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans) bilgi veriyorlar; fiyat olarak 6000 TL olduğunu söylediler,
    sonrasında gerekli evrak bilgillerini ve postalanması gereken adresi cep telefonunuza mesaj olarak yolluyorlar.

PTT APS ile postalama işlemini tamamladım.
    Sonraki aşamada da email adresine (veya yine cep telefonuna) daha detaylı bilgiler (ödeme bilgileri vs..) gönderiliyor olacaktır diye tahmin ediyorum.

Süreç tamamlandığında burayı güncelliyor olurum,
    bilginize.

İyi de hocam bizim ne işimiz var Sağlık-Sen ile :D

Bir de o sendikaya üye mi yapıyorlar? Sağlık sektöründe bile değilim ki.

• -Tesla- kullanıcısına yanıt
    siz askerlik şubesinden durum belgesi aldınız mı ? aldıysanız şayet sizin durum belgesinde işlemlerin yapılması gereken tarih yani tecil bitiş tarihi Eylül mü yoksa Haziran mı ? Ben durumu şube başkanı albaya sordum bana Eylül ayına kadar şubeye gelmene gerek yok , zaten durum belgende 1-30 Eylül arasında işlemlerin yapılması gerektiği yazıyor dedi.şimdi sizin verdiğiniz bilgi iyice kafaları karıştırdı açıkçası...

• xlspread X kullanıcısına yanıt
    Benim durum belgemde de sizin gibi Eylül yazıyor. Ancak bakmanız gereken asıl evrak, e-devlet ten aldığınız askerlik durum belgesinde yazan tarihtir. En azından ben araştırdığımda bu bilgiyi bulmuştum.

İsterseniz Pazartesi günü şubeyi arayıp durumu açıklayın, en doğru bilgiyi onlar verir. Cevabı bizimle de paylaşırsanız kesin bilgiyi öğrenmiş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

Benim durum belgemde de sizin gibi Eylül yazıyor. Ancak bakmanız gereken asıl evrak, e-devlet ten aldığınız askerlik durum belgesinde yazan tarihtir. En azından ben araştırdığımda bu bilgiyi bulmuştum.

İsterseniz Pazartesi günü şubeyi arayıp durumu açıklayın, en doğru bilgiyi onlar verir. Cevabı bizimle de paylaşırsanız kesin bilgiyi öğrenmiş oluruz.

Hocam ben direk Milli Savunma Bakanlığını aradım. Orada sordum Sevk tarihi 30 eylül yazıyor. Celp dönemim kasım diye bana dedikleri şu Eylül ayına kadar yüksek lisansa başvurabilirsin.

Askerlik şubesinide arıcam ama eylül'e kadar tecilli olucağımızı düşünüyorum.

Hatta kasıma kadar bir işyerinde çalışmamızda da bir sorun olmuycağını belirtti yetkili.
  • -Tesla- kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam , bende pazartesi şubeyi tekrar arayacağım kesin bilgiyi de burda paylaşırım. Hem biz hem bizim durumumuzdaki arkadaşlar önünü daha net görsün...

• trgtbzg T kullanıcısına yanıt
    08503026160
    Bu numarayı arıyorsun ve yukarda yazdığım süreci başlatıyorsun;
    sağlık-sen ile alakalı bir soru sorulmadı ve sendika üyeliği gibi bir muhabbet geçmedi.
  • arkadaşlar yine askerlik şubesini arayıp bilgi aldım, birçok arkadaşa faydası olacağını düşünüyorum.

ASKERLİK TECİL BİTİŞ TARİHİ okulunuzdan mezun olduğunuz tarihi referans alarak belirlenmis bir tarihtir , bu tarihin yüksek lisans ile yada bakaya kalma ile herhangi bir ilgisi yoktur.

ÖNEMLİ OLAN TARİH TAHMİNİ SEVK TARİHİDİR ! bu tarih bir süre aralığıdır yani örneğin 1-30 Eylül arasında askerlik işlemlerini yapmanız gerekir tarzında yazar ve bu tarihte şubeye gitmezseniz ve işlem yaptırmazsaniz bakaya, kaçak gibi sıfatları gbt nize işlerler.

Ya bu tarih aralığından önce bir yüksek lisansa kaydolursunuz yada bu tarih aralığında subeye gidip islemlerinizi yapıp ilk celp döneminde askere gitmeyi beklersiniz.Bu tarih aralığı askerde fiili olarak bulunma tarihi değildir, bu tarihte işlem yapıp yine bir kaç ay celp dönemini beklemeniz için başvuru yapma tarihidir.

Bu konuda çok bilgi kirliliği var umarım yazdıklarım faydalı olacaktır...

• Nbcakmak hocam daha ucuza vir uni ver bildigim 3 donem 6000tl gayet makul.+2 dönem de dordurma islemiyle oteleyebilirsek cok daha guzel olur. Pm den ayrinti veririm

• Arkadaslar askerlik sorunum yok hallettik cok sukur.uzaktan egitim olarak en uygun fiyatlar devlet universitelerinde galiba.peki hangileri ve nekadr yardimci olabilir misiniz?sdu dolaniyor fiyati degisiyor mu ki

• Mayıs, haziran gibi ilan açan üniversiteler var değil mi?

• quote:

arkadaşlar yine askerlik şubesini arayıp bilgi aldım, birçok arkadaşa faydası olacağını düşünüyorum.

ASKERLİK TECİL BİTİŞ TARİHİ okulunuzdan mezun olduğunuz tarihi referans alarak belirlenmis bir tarihtir , bu tarihin yüksek lisans ile yada bakaya kalma ile herhangi bir ilgisi yoktur.

ÖNEMLİ OLAN TARİH TAHMİNİ SEVK TARİHİDİR ! bu tarih bir süre aralığıdır yani örneğin 1-30 Eylül arasında askerlik işlemlerini yapmanız gerekir tarzında yazar ve bu tarihte şubeye gitmezseniz ve işlem yaptırmazsaniz bakaya, kaçak gibi sıfatları gbt nize işlerler.

Ya bu tarih aralığından önce bir yüksek lisansa kaydolursunuz yada bu tarih aralığında subeye gidip islemlerinizi yapıp ilk celp döneminde askere gitmeyi beklersiniz.Bu tarih aralığı askerde fiili olarak bulunma tarihi değildir, bu tarihte işlem yapıp yine bir kaç ay celp dönemini beklemeniz için başvuru yapma tarihidir.

Bu konuda çok bilgi kirliliği var umarım yazdıklarım faydalı olacaktır...

bilgilendirme için teşekkür ederim ama benim kafamda oturmayan bir şeyler var mahsuru yoksa sormak isterim. e-Devlet üzerinde 15 ağustos 2018 tarihinde tecilim bittiği görünüyor. Bildiğim kadarıyla askere alınmak için 4 celp dönemi var. Tecil bitiş tarihime en yakın Ağustos ve Kasım celp dönemleri mevcut. Benim durumumda kasım ayına kadar mı yüksek lisansa girmem gerekiyor? Ayrıca e-devlet üzerinde tecil tarihimin dışında bir bilgi göremedim sevk aralığımı nereden öğrenebilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• oBLoOd kullanıcısına yanıt
    askerlik şubesine gidip askerlik durum belgesi almadan birşey ögrenemezsiniz..durum belgenizde askerlik tecil bitiş tarihi ve tahmini sevk tarihini görebilirsin..

hangi celp döneminde gidersin bilemiyorum ki zaten bu yüzden tahmini sevk tarihi veriyorlar, yani kesin sevk tarihi değil...

bence şubeye gidin burda yazdıklarınızı şubeye sorun birebir cevaplar alın burda da paylaşın bizde faydalanalım...

• Merhaba,
    Benim de bir sorum var, halihazırda devam eden bir yüksek lisansım var (Ders aşamasındayım) ama tecilim Mart 2018'e kadar.
    Bu yüzden yarın yeni bir üniversiteye uzaktan tezsiz yüksek lisans kayıt olacağım.

1. Şimdi yeni okula kayıt olurken henüz tezliden kaydımı sildirmediğim için herhangi bir problem çıkmayacaktır değil mi?

2. Diğer okulumdaki kaydımı sildirmediğim için askerlik tecilini okul yapamayacak, diğer okulun kaydını sildirmem gerekecek doğru anlıyorum değil mi? Gerçi bu sene de dersi veremezsem otomatik okuldan atılıyormuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dropofblood89 -- 1 Şubat 2018; 14:47:31 >
  • dropofblood89 D kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Kaydını sildirmeden diğer üniversiteye kayıt yaptırabilirsin. Kayıt olduktan sonra okula tecil sürenin bitmek üzere olduğunu bildireceksin onlar da öncelikli olarak işlemlerini sağlayacak. Sonrasında eski okuluna gidip kaydını sildireceksin.

Hangi üni.-bölüme ne kadara kayıt oluyorsun acaba? Benim de olmam gerekiyor :)
  • Arkadaşlar merhaba, şu an özel bir üniversitede Yl öğrencisiyim. İlk dönem bitti. Bu dönem kayıt dondurma yapsam tecil açısından sorun olur mu? Önceden böyle yapılıyordu ancak şu an değişmiş olabilir.
  • Merhaba Arkadaşlar, Okuldan alınan Yüksek lisans öğrenci belgesiyle biz askerlik şubesine giderek tecil yapabiliyor muyuz?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.