Şimdi Ara

EN UCUZ AKARYAKIT / LPG FİYATLARI BURAYA ! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
271
Cevap
0
Favori
37.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.03 tl istanbul gaziosmanpaşa bereç - petrol ofisi...
  • Adana-Ceyhan yolunda en ucuz LPG

Adana-Ceyhan istikametinde OSB'ye varmadan sağda EurOil'de ve
    Ceyhan-Adana istikamedinde OSB'yi geçtikten sonra sağda KadOil'de

1,98 TL

sorunsuz ve mükemmel bir LPG, iki defa depoyu fulledim, tertemiz.

Nurdağı'nda 3 yerde LPG'nin fiyatı yukarıdakilerden de ucuz:

1,95 TL

Bahçe tarafından girişte sağda bir yer var ama pek pejmurde duruyor.
    OtoMarGaz satıyor 1,95 TL'ye, ayrıca GüneşGaz da var ve o da 1,95 TL.

quote:

Haftasonu FIAT Grande Punto 1.4 FIRE 77 HP 5K + LPG ile Adana'dan Nurdağı'na gittim ve geldim. Ceyhan yolunda EurOil'da 1.98 TL'den LPG aldım, Mustafabeyli'de TEM'e girdikten sonra gaz pedalına acımadım, araç hızını bulduğunda rampaları çok kolayca çıktı, düz yolda zaten hiçbir sorun yok.

Dönüşte aynı yerde ama karşısındaki KadOil'den yine 1.98 TL'den LPG aldım. 253 km için 23 litre LPG (45.76 TL) yaktım, bu da 1 litre LPG ile tam 11 km yol yaptım demek, ve hiç ama hiç tasarrufu düşünmeden, basabildiğim kadar bastım, kilometreye 0,18 TL'ye tekabul ediyor. Hiç basmaz, çok makul ve tasarruflu gitsem ekranda 100 km'ye ortalama 5.5 litre benzin yazacak, bu da 6.1 litre LPG'ye eşit, yani kilometreye 0,12 TL.

Yazın hem bu araçla, hem de yıllar önce fabrika çıkışlı orjinal KARTAL LPG ile 38 litre LPG ile 550 km gitmiştim, bu yıl da bunu tekrarlayacağım. 38 litre x 1,98 = 75,24 TL ve bununla gidilen 550 km için kilometreye 0,1368 TL yakmış oluyorum.

Özellikle B sınıfı, küçük motorlu ve HB araçlar LPG'ye çok uygun. Sadece tavsiye ederim.

• mesajım bulunsun.
  • full gebze
    2,21 olmus...
  • Arkadaşlar biraz önce Adana Karataş Yolunda Regülatör Köprünün karşısındaki BP Helvacı Petrolden eurodizel i 3,26 TL den aldım... bilginize...
  • uspet 3.12idi son zamdan hemen önce..
  • ankara etlik metro marketin yanındaki
    bp lpg fiyatı 2.28
  • çiftlik kavşağından istanbul yoluna dönunce 100 mt ilerde aslanlar
    petrol ofisi var az önce lpg aldım 2.08 tl ostimde bir yerde gördüm
    milangaz 1.99 tl
  • Kırıkkalede, şehiriçinde lpg litre fiyatı 1.92 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: raxtedi

Kırıkkalede, şehiriçinde lpg litre fiyatı 1.92 tl

Istanbulda bizi fena yiyorlar desene.
  • L P G yi bilmem ama

Full ramazanda iftar sahur arasi kurşunsuz 97 yi 4,140 tan veriyo
  • Sivasta opet bayisi lpg'ye 2,46 tl yazmıştı bugün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenman

Sivasta opet bayisi lpg'ye 2,46 tl yazmıştı bugün...

sizde pahalıymış hocam :(
  • Milangaz'dan dün aldım.

2.08
  • birisi bana LPG fiyatlarinda nasil bu kadar cok fark olabildigini ama benzinde ayni farkin olmadigini teknik olarak aciklayabilirmi?

Bana cok sacma geldi
  • LPG'nin kâr oranı bir hayli yüksek. Bunun kaymağını yiyorlar...
  • vaybe ilk msjlara baktımda lpg 1.37 falan yazılmış duygulandım bea :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: misterno1

birisi bana LPG fiyatlarinda nasil bu kadar cok fark olabildigini ama benzinde ayni farkin olmadigini teknik olarak aciklayabilirmi?

Bana cok sacma geldi

Benim bildiğim petrol fiyatları tüpraşın ve enerji bakanlığının kontrolünde bu sadece türkiye için değil tüm dünyada böyle neticede petrolün bir varil birim fiyatı var bu tüm dünyada aynı bu rakam ülkelere girdiğinde her ülkenin kendi iç durumuna vergilendirmesine göre gene standart bir fiyat alıp satılıyor..

lpg den bu yok yani lpg nin dünyada belirlenmiş belli bir varil fiyatı gibi bir fiyatı yok tamamen serbest piyasa fiyatlarında firmaların ortak aldıkları kararlarla belirleniyor.. lpg nin en önemli yanlarından biri ham gaz olması benzin gibi işlenmiyor kimse gidip kuyudan çıkan o kara petrolü aracına koyamaz çalışmaz.. araçlarımızda o petrolün benzin yada dizel olarak çalışması için işlenmesi fermante edilmesi gerek ki buda petrol fiyatlarına etki eden bir olgu ama lpg de bu yok lpg yi direk ister yer altından çıksın ister atık gaz olarak gelsin aracınızda kullanabiliriniz.. gerçi son zamanlarda lpg nin katkılısı falan çıkmaya başladı ama normal bir lpg aracınızı çalıştırır..

fiyat farkı bundandır.. lpg nin fiyatı belirleyen firmalar.. petrolün fiyatını belirleyen dev petrol kartelleri ve ülkelerin enerji bakanlıkları.. şu anlaşılmasın lpg yede illaki bakanlık bir ayar çekiyordur yani çok ucuza satmayın diye yada çok pahalıya satmayın diye neticede piyasaların bir dengesi var ve farkındaysanız fiyatlar hep dengeli yükselir.. bununda ayarını yapan resmi kurumlar var..

ama istense bu gün lpg 1 tl dende satılır ve satan firma 1 kuruş zarar etmez.. çünkü lpg dediğim gibi işlenen emek ve para harcanan bir yakıt değil 20 yıl öncesine kadar lpg dediğimiz attık fabrika gazları ya doğaya salınır yada yakılırdıki doğaya zararı olması eskiler bilir bazı petrokimya fabrikalarının bacalarının kenarında bir alev yükselirdi işde o alev yakılan lpg gazıydı.. doğayı kirletmesin diye yakılınarak doğaya salınırdı şimdi o gaz bile değerli oldu..

bunlar benim bildiklerim belki yanlış kısımlarda olabilir varsa arkadaşlar düzeltir. sevgiler saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

vaybe ilk msjlara baktımda lpg 1.37 falan yazılmış duygulandım bea :)

2003'te 2001 model KARTAL LPG aldığımızda LPG'ye merhaba demiş, fabrika çıkışlı orjinal BRC marka LPG'li araçla 3 yılda 30.000 km yapmıştım, LPG'yi de 0,89 TL'den almıştım. O kadar çok LPG aldım, o kadar çok yol yaptım, o kadar çok gezdim ki (1 günde Adana-Kızkalesi-Adana-Nurdağı-Adana yaptığımı bilirim), 38 litre depoyla 550 km giden bir araçtı, herhalde LPG o zaman halen bir "macera" veya "alternatif" olarak görünüyordu, şimdiki gibi "esas" veya "asıl" yakıt olarak değil. 2011 Türkiye'sinde 2,40 TL'ye LPG'nin nispeten düşük ucuzluğu ve 3,70 TL'ye EuroDiesel'in nispeten yüksek menzili olmasa arfabalı halkın hali herhalde dumandı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

vaybe ilk msjlara baktımda lpg 1.37 falan yazılmış duygulandım bea :)

2003'te 2001 model KARTAL LPG aldığımızda LPG'ye merhaba demiş, fabrika çıkışlı orjinal BRC marka LPG'li araçla 3 yılda 30.000 km yapmıştım, LPG'yi de 0,89 TL'den almıştım. O kadar çok LPG aldım, o kadar çok yol yaptım, o kadar çok gezdim ki (1 günde Adana-Kızkalesi-Adana-Nurdağı-Adana yaptığımı bilirim), 38 litre depoyla 550 km giden bir araçtı, herhalde LPG o zaman halen bir "macera" veya "alternatif" olarak görünüyordu, şimdiki gibi "esas" veya "asıl" yakıt olarak değil. 2011 Türkiye'sinde 2,40 TL'ye LPG'nin nispeten düşük ucuzluğu ve 3,70 TL'ye EuroDiesel'in nispeten yüksek menzili olmasa arfabalı halkın hali herhalde dumandı...

Ankarada nispeten lpg ucuzda birasda olsa kendime moral veriyorum şu an antalyadayım pazartesi sabahı yola cıkıcam diye bugun gazı fulledim 2.43 den. Ankarada 2.27 den falan alınca en azından mutlu oluyorum.

Taner abi biz sessiz olalım yinede fazla dillendirmeyelim koca bir ülke uyuyor şşşşş :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.