Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4990. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
100.695
Cevap
615
Favori
4.050.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 49884989499049914992
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1986 Yılında Çevrilen ve Efsane olan ilk filmi kadar iyi olmasada yinede bir TOP GUN klasiğini günümüze taşımayı başarmış.

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
  • vector x-31 kullanıcısına yanıt
    Güzel ve yerli yerinde puan vermişsin. Bende o civarlarda düşünüyorum. İlk filme göre gelişmeleri de yok değil ama. Uçak sahneleri artmış ve iyileştirilmiş (tabii bu zamanın ilerlemesinden olacak şey) ve ana görevin bir amacı vesaire olmuş. İlk filmde sadece dogfight'a dayalıydı herşey. Bu da biraz olsun filme ekstra bir katman atıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Collateral (2004)

İyi film bulmanın zorlaştığı şu zamanlarda netflix'de karşıma çıkan daha önce izlemiş olsam dahi unutmuş olduğum filmleri tekrar izliyorum. Aksiyon, suç, gerilim ve polisiyenin güzel bir karışımı. Filmin devamlı gece karanlığında geçmesi bütünlüğü sağlıyor. Mark Ruffalo'yu pek sevmem ama buradaki dedektif rolü ile çizdiği imaj gayet iyiydi. Tom Cruise'da seviyorsanız yemeğin üstüne güzel bir tatlı gibi.

8.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 5 Temmuz 2022; 19:0:14 >

• Sen Aydınlatırsın Geceyi kullanıcısına yanıt

Aynen öyle. Bu filmi 2000'lerde izleyip beğenmiştim. Filmsizlikten tekrardan 2010'lu ya da 2020'li yıllarda tekrardan izlemiştim. Tetikçinin çantayı kaptırdığı serserilerle girdiği diyalog, diskodaki sahneler ve müzik, yine son sahnede taksiciyle tetikçinin trendeki diyalogları filmde en sevdiğim şeylerdi. Tom Cruise'un buradaki canlandırdığı rol ve imajı oldukça iyiydi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 6 Temmuz 2022; 14:32:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Hocam nihayet filmi izledim dün. Bence baya güzeldi. Üstelik tek bir mekanda geçmesine rağmen ağır psikolojik ve bilim kurgu bileşimi bir eser olmuş. Devamı gelirse daha iyi olur.

Puanım 7/10.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Evet film anlatım olarak iyi.2 odada geçen bilim kurgu psikolojik bir film. Farklı ve kendine çekiyor. Ama hep popülist hareketleri görünce iğreniyorum. Kaslı başrol, alakasız cinsel eşitlik dayatması, her daim yakışıklı/güzel insanlar... Bu hikayenin gerçekliğini yok ediyor.

• The Ring (Halka) | Korku, Gerilim

Yorumlarına baktığımda filmi izleme anımdan daha çok tırstım, hikayesi hariç abartılacak bir yanı yoktu. Tempo ilk dakikaları gibi devam etse iyiydi aslında.

6/10

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sen Aydınlatırsın Geceyi kullanıcısına yanıt
    Üstat selamlar, senden görüp filmi izledim. Gerçekten çok iyi ve Tom reyizi sanırım ilk kez kötü adam olarak gördüm, yalnız anlayamadığım ve saçma bulduğum yerler var:

1) Filmin sonuna doğru, Vincent (Tom Cruise) en kritik noktalardan olan boyun bölgesinden vuruluyor ama hiçbir şey olmamış gibi kan içinde yerden kalkıp kovalamacaya tam gaz devam ediyor. Saçma değil mi?

2) Jazz söyleyen adamı neden alnından vurdu? Verdiği cevap doğruydu? Hattâ Max bile buna içerledi benim gibi.

3) Hem iyi adam gibi kendini tanıtıp, yani hayrına kötü adamları öldüren bir katil gibi kendini gösterip, hemde filmin sonundaki Annie gibi temiz insanları da görev icabı öldürmeyi kabul ediyor. Bana bu çelişki gibi geldi.

Sen ne dersin bu duruma?

Film yine de harika. Puanım 8/10.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Temmuz 2022; 15:42:58 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Ölümcül bir darbe değil, gerçekte youtube'da bir çok mermi alıp hala hemen ölmeyip yürüyen kişilerin videoları var orası saçma değil bence. Adamı zaten öldürecekti oralar filmi renklerinden kısımlar. Kurtulabileceğine inandırmak istedi. İyi biri gibi gözükmüyor aslında filmde devamlı ölen kişilerin kimsenin umrunda olmaması mesajı veriliyor. Son sahnede trende herifin biri ölüyor kimin umrunda repliği benim en sevdiğim kısımdı.
  • 1959 yılında 9 dağcı ural dağlarında esrarengiz şekilde can veriyor. Sırrı günümüzde sanırım hâlâ çözülememiş. Filmdeki arkadaşlarda bu gizemli yere gidiyor fena değildi izlenir

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınızımdb
    The Dyatlov Pass Incident (2013) - IMDb
    https://www.imdb.com/title/tt1905040/
  • Persian Lessons

8/10

Persian Lessons (2020) - IMDb
    https://www.imdb.com/title/tt9738784/?ref_=wl_li_tt
  • The Batman (2022)

Güzel bir Batman filmi olmuş. Çizgi-roman severleri tatmin edecek düzeydeydi. Öncellikle film tam bir sinematografi şöleni. Holivud'da son yıllarda çıkan filmler arasında sinematografi olaran en iyi iş olmuş bence. Müzikler güzeldi. Süresine rağmen film seyirciyi sıkmıyor ve boşluğa düşürmüyor.

8.5/10

• Donny Brasco (1997) yapımını izlemiştik geçen hafta. Filmsizlikten ve tanıdık simalar var diye. Mafya filmlerine ilgi duymamama rağmen yapımı oldukça sevdim. Orta-yavaş ritmde giden bir yapım, kendini izletiyor. 7/10

The Man From Toronto (2022) Netflix yapımı bu film için lonu açasım gelmedi. Kafa dağıtmak için son dönem filmlerini arayanlar veya film bulamayanlar bir bakabilir. Bu kıtlıkta fena gitmedi 6/10 Böyle komedimsi yapımlar TR dublaj ile iyi gidiyor. Dublaj izleyebilirsiniz.

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022) Nicolas Cage'in rol aldığı daha basit yerelleştirilmiş adıyla Yetenekli Bay Cage. Cage'in son dönemlerde yer aldığı filmlerin kötü kaliteleri göz önüne alındığında hiç de fena değil. Bu da Tr dublajı hak eden bir yapım. (Ben izlediğimde dublaj yoktu ne yazık ki.) Yoklukta gidiyor. Cage'in eski filmlerine olan göndermeleri güzel olmuş. O eski filmler hatrına izlenir. Pedro Pascal da var.

Benden bu kadar.

• The Worst Person in the World

(4/10)

Verdens verste menneske (2021) - IMDb
    https://www.imdb.com/title/tt10370710/
  • Alita: Battle Angel (2019)

James Cameron'ın çok iyi bir özelliği var çok klişe bir konuyu bile çok iyi sunmayı başarabiliyor. Bu filmde de çok yaratıcı bir konu yok önümüzde ama kaymak gibi bir sunuma sahip film. Güzel bir kurgu, görsel efektler, aksiyonu, karakterler ile bağ kurabilmemiz, 2 saat boyunca keyifli vakit geçirtmesi. Tarantino'nun kankası Rodriguez'in de kankası gibi vahşeti stilize yansıtmayı sevdiğini biliyoruz, bu film gişeye oynadığı için eli kolu biraz bağlı kalmış ama aksiyon sahnelerinde ki farkını gene de hissettiriyor. İki kere izledim ve kusur bulmakta zorlandım gerçekten güzel bir film.

9/10

Doctor Sleep (2019)

Bu filmi bu kadar beğeneceğimi tahmin etmezdim, beklediğimden çok daha iyi bir film ile karşılaştım. Sanatsal açıdan oldukça iyi bir psikolojik gerilim. Filmin şahane sinematografisi bütünlüğü harika bir şekilde sağlıyor. The Shining'i de en kısa sürede tekrar izlemek kaçınılmaz artık. Hala bu filmi izlememiş varsa önce Shining'i izleyip sonra bunu izlemeleri daha doğru olabilir. Rebecca Ferguson..  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız 

8.5/10

• The Black Phone (2022)
    Türü korku ama kesinlikle korku filmi değil, biraz gerilim, biraz gizem. Bir çok soru havada kalıyor ama kendini izletiyor. Beklentiyi yüksek tutmadan, türü sevenler begenecektir.
    6/10

• aykut.. kullanıcısına yanıt
    hocam Cuma akşamı şöyle ilgi çekici bi yapım izliyom diyodum, bunu indirdim ve henüz ilk yarım saati izledim ama çok hoşuma gitti, şimdiden teşekkürler

• 01001101 kullanıcısına yanıt

Rica ederim varsa bu tarz bir şey öneri beklerim  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız 

• aykut.. kullanıcısına yanıt
    hocam benim film külliyatım çok geniş değildir. bu film bana REC'i hatırlattı baya, found footage deniyodu sanırım bu konsepte. REC dışında bu konsept film ilk defa izliyorum.

• Bir Sırp Filmi - Srpski film

7.5/10

Yok dünyanın en iğrenç filmiymiş falan filan.Yıllar önce çok az kısmını izlemiştim baştan bir izleyeyim dedim.Beni rahatsız eden bir sahne olmadı.Filmin verdiği alt mesaja odaklanıp izlerseniz izler geçersiniz.Ne kafanıza takılır ne iğrenç bulursunuz.

Daha ilk sahnede ıyyy ayol iğrenç kafasında izlerseniz size uygun bir film tabiki olmaz.Filme laf edenlerin çoğu bu kafada olduğu için beğenmiyorlar.

Film bu gerçek değil.Ama gerçek hayatta filmde gösterilerinlerin kat be kat ağırı yaşanıyor.Tamamen gerçek yani...

https://m.imdb.com/title/tt1273235/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 23 Temmuz 2022; 18:12:43 >

• 
Sayfa: önceki 49884989499049914992
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.