Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
100.654
Cevap
615
Favori
4.049.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
84. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 49664967496849694970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rica ederim ne demek. Bir daha izlemeniz kendi açınızdan da bazı şeylerin oturmasına vesile olur muhtemelen.

• Ed Wood kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam

• kitap uyarlamasıymış. çok sıradan ve bayağı bir film olmuş. çocuklar için kesinlikle uygun değil!

çoook boş vaktinizde olabilir. ama yok yani.

• A Quiet Place • 2018 / John Krasinski

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Tuhaf yaratıkların dünyayı ele geçirmesinden 90 gün sonra başlıyor film. Diyalogların çok az olmasıyla, sessizliğin ön plana atılmasıyla beraber ses efektleri daha önemli hale gelir. Aksiyon sahnelerindeki ses kalitesi muazzam düzeyde. Evet bu tarz filmlerin çoğunda olduğu gibi klişeler, mantık hataları var ama bu filmi kötü yapmıyor. Görmeyen, orta ve üst seviye sesler sonrası insanları talan eden yaratıklarıyla da sanki insanların sesinin çıkmasını istemeyen faşizme bir gönderme sezinledim.

7.5/10 

Stand by Me • 1986 / Rob Reiner

Stephen King'in, Body adlı kısa öyküsünden uyarlama. Çocuklar bir ceset aramak için evlerinden uzağa doğru yola koyulur. Bu yolda yaşadıkları, geçmişe olan özlem seyircide yoğun duygulara sebep olur. Ceset arayan çocukların hepsinin ailesiyle problemlerinin olması bu yolculuğun önemine dair mesaj verir. Aslında çocuklar da ceset gibidirler, aynalarına bakma ihtiyacı için bu yola çıkarlar. Aile hayatına dair net eleştiriler mevcut.

7/10 

• Black Widow

Marvel avengers evrenine dalıyoruz tekrar ve karşımızda Natasha Romanoff, kendisinin çocukluğundan başlayan casusluk hayat hikayesi... Benim beklentimi pek karşılamadı artık iyice suyunu çıkarmaya başladıkları için doyuma geliyoruz herhalde, çıtayı çok yüksek tutmayın derim. Biraz aile dramı tadında hikaye ekleyip üzerine bolca aksiyon ilave etmişler, serini hatrına zaman geçirmelik diyelim....

• Zivot je cudo • 2004 / Emir Kusturica

İnsanların çalgılarla eğlendiği tuhaf alegori ile başlayarak araya Bosna Savaşı girdikten sonra sıkı bir dram filmine evrilir. Hırvatistan, Sırbistan ve Bosna Hersek'in filmde demiryolu ile birleştirildiği bir sembolizm görülür. Konu dağda geçtiği için arabaların bile gelmediği bu noktada demiryolu, araçların da geçebileceği şekilde tasarlanır. Bunun yanında savaşta esir düşenlerin takas durumu, bomba seslerinin insan üzerinde yarattığı etkiyi çok güzel irdeler. Ulaşılamayan hayallerin ve sevdaların filmidir aslında. Bunu yaparken de hem güldürmeyi başarır hem de savaşın çetrefilli atmosferiyle seyirciyi içine çeker.

7.5/10 

• Airplane! • 1980 / David Zucker, Jim Abrahams, Jerry Zucker

Komedinin tanımı nedir diye sorsalar karşısına bu filmi yazardım herhalde. Özellikle kelime esprisine yoğunlaştığı için dil bilenler mutlaka orijinal dilinde izlesinler. Bunların ötesinde absürd sahneleriyle zaten bambaşka bir tat kazanıyor film. Her saniye, her yerden bir komiklik fışkırıyor adeta. Herkesin izlemesi gereken kaliteli bir iş.

8/10 

• Cruella (2021) 10 / 8 Emma Stone Mükemmel bir oyunculuk çıkarmış ! Artık Kesinlikle Oscar almalı !

• quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

The Ritual
    Korku ve gerilim açlığımı biraz yatıştırdı. 6/10
    Yeni izledim hocam. Fena değil. Sonu çok saçma ve yetersiz. Onun dışında senaryo, gidişat ve konu gayet güzel. Gerilim ve dram, bir de bilim kurgu var. Sonu dışında güzeldi.

Puanım 6/10 benim de.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gidişat mennun etti. Dediğim gibi biraz da açlığımı giderdi. Şimdi Korku Sokağı serisine bakıyoruz, eh işte.
  • https://www.imdb.com/title/tt6610158/

RUST CREEK

Fena film değil, izlenir, heyecan ve gerilim arayanlar için gideri var.

Lowell kardeşe çok üzüldüm, kıza arka çıktı, korudu. Kız biraz gerizekalı. Bir de şerefsiz şerif de hak ettiğini buldu ama en çok şerifin yardımcısı beni üzdü. Tertemiz adamdı.

Puanım 5.5/10.

Not: Imdb tagı kaldırılmış galiba konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 19 Temmuz 2021; 13:22:13 >

• Midsommar

6/10

https://m.imdb.com/title/tt8772262/

Film 2 saat 20 dk falandı galiba rahat 40 dk uzatılmış bir film.
    Eğer gereksiz uzatılmasa ve içinde daha fazla aksiyon,korku öğesi olsa daha iyi bir film olabilirmiş.

Sosyal medyada yok etkisinden çıkamadım.Şöyle korkunç vs...gibi boş yorumlar yapılmış alakası yok.

Korku değil gerilim filmi.Film uzun ama birilerine birşey oluyor o sekansları göstermiyor gereksiz ritüel sahnelerine boğuyor insanı.Ortalama bir film vaktiniz varsa doğanın içinde Viking folklorunu merak ediyorsanız izleyebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 20 Temmuz 2021; 20:36:22 >
  • Ne le dis à personne • 2006 / Guillaume Canet

Film trajik bir olayla başlar ve 8 sene sonrasına giderek seyirciyi olaya dahil eder. Karısının izini süren Alexandre Beck ile izleyici arasında çok sıkı ilişki kurulur. Kovalamaca sahneleri, iyi senaryosu ve muhteşem kurgusuyla dikkat çeker. Normal bir akışta da verilebilirdi bu öykü ancak montaj becerisiyle öyle bir hale geliyor ki kurgunun akışkan çekiciliğiyle baş başa kalıyoruz. Bazen isimleri söylenen karakterler ekranda sık görülmediği için karışıklığa sebebiyet verse de hikaye kendini bir şekilde oturtmayı başarmıştır.

Neo-noir gerilim sevenler kaçırmasın ve müzikleriyle de çok güzel olan bu filmi hemen izlesinler, tavsiye ederim.

8/10

• They Live

6.5/10

https://m.imdb.com/title/tt0096256/

Günümüzde izleyince filmin bir kısmı, mantığı saçma gelsede filmde günümüz gerçekleri eleştirisi yapılıyor.

John carpenter filmi muhtemelen kült olmuş bir filmdir.Çekildiği zamana göre iyi bir film olsada dediğim gibi günümüzde aynı tadı vermemesi normal.Zaten filmde anlatılmak çalışılan sistem eleştirisi için bile izlenilebilir bir film...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 20 Temmuz 2021; 20:45:56 >
  • Possessor: Sahip

6/10

https://m.imdb.com/title/tt5918982/

David Cronenberg in oğlunun filmi.Black mirror tarzında bir bilimkurgu.Tabi daha kanlısı.Ben spoiler olmasın diye konuları,detayları vs...yazmıyorum.

Konusu hoşunuza giderse izleyebileceğiniz bir bilmkurgu,gerilim filmi.Ben ortalama buldum...
  • Sicario 2

8/10

https://m.imdb.com/title/tt5052474/

Serinin 2. filmi kaliteli ve iyi bir aksiyon filmi olmuş.Sicario serisi John wick,kurtlar vadisi gibi dakikada 30 adamın öldüğü dandik aksiyon filmlerinden değil.O tarz aksiyon seviyorsanız size hitap etmez.

Sicario dünya gerçeklerinden bahsedip filmin bazı noktalarında aksiyonun zirve yaptığı bir seridir.
    Filmde baştaki müslüman cihadçı sahnesi gereksiz ve alakasızdı.Benicio Del Toro nun oyunculuğu harikaydı yine.

Serinin 3.filmide gelecekmiş.Muhtemel 4.filmde gelir.Kaliteli aksiyon filmi arayanlar izleyebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 22 Temmuz 2021; 3:34:29 >

Bunun bütün serisini izledim çok iyi gerçekten.

Acaba bu tarz önerebiliceğiniz bir şey var mı?

• Kanlı elmas izledim az önce. Çoğunluk izlemiştir zaten ama izlemeyenler için tavsiye ederim. Afrika’daki siyahilere yapılanları işliyor. Filmin son 20 dksi bayağı heyecanlı olmuş
  • aykut.. kullanıcısına yanıt

Monty Python and the Holy Grail, Life of Brian, Spaceballs ilk aklıma gelenler.

Ben de ek olarak Young Frankenstein (1974) filmini önerebilirim.

• 
Sayfa: önceki 49664967496849694970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.