Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4942. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
100.692
Cevap
615
Favori
4.050.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 49404941494249434944
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence, 2014 | Roy Andersson

Üçlemenin son filmi en sevdiğim oldu. Andersson filmlerinin imdb’de 7-7,5 arasına sıkışma sebebi bence bütüne bakıldığında lineer ilerleyen bir senaryo olmaması. Ancak sahneleri tek tek inceleyince ortaya çıkan görüntüler nefis ve diyaloglar çok anlamlı. 9/10

Blade Runner 2049, 2017 | Denis Villeneuve

İlk filmden net daha iyi, olayın aileye bağlanması vs hoşuma gitti. Sinematografi son yılların en iyisi zaten. Harrison Ford hikayeye dahil olduktan sonra film daha da güzelleşiyor. 8/10

The Neon Demon, 2016 | Nicolas Winding Refn

2010’ların mulholland drive’ı diyen var ilginç.. Ne izledim pek bir fikrim yok, konu? amaç? o ışıklar ne öyle üçgenler falan? Elle Fanning'in performansı tek olumlu yanı. 5/10

Antichrist, 2009 | Lars von Trier

Taş gibi film yahu aldığı puanlar komik. O malum sahne olmasa +1 puan da verebilirdim, içim gitti yav. Ama oraya kadar yaklaşık 60-70 dk mide kaldıracak bir durum yoktu, aksine filmin atmosferi muazzamdı. 8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 26 Haziran 2020; 0:31:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• the gentlemen, eh işte. izlemeseniz de olur. 6/10
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Deli ve Emaneti de izledim fena değildi ikisi de. Deli bir tık daha iyiydi. İkisi de filmden çok dizi bölümü gibiydi aslında.

İlk iki film gibi ikisine de 7 puan çalışır.

Detaylı yorumu filmin konusunda yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andy Selva

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence, 2014 | Roy Andersson

Üçlemenin son filmi en sevdiğim oldu. Andersson filmlerinin imdb’de 7-7,5 arasına sıkışma sebebi bence bütüne bakıldığında lineer ilerleyen bir senaryo olmaması. Ancak sahneleri tek tek inceleyince ortaya çıkan görüntüler nefis ve diyaloglar çok anlamlı. 9/10

Blade Runner 2049, 2017 | Denis Villeneuve

İlk filmden net daha iyi, olayın aileye bağlanması vs hoşuma gitti. Sinematografi son yılların en iyisi zaten. Harrison Ford hikayeye dahil olduktan sonra film daha da güzelleşiyor. 8/10

The Neon Demon, 2016 | Nicolas Winding Refn

2010’ların mulholland drive’ı diyen var ilginç.. Ne izledim pek bir fikrim yok, konu? amaç? o ışıklar ne öyle üçgenler falan? Elle Fanning'in performansı tek olumlu yanı. 5/10

Antichrist, 2009 | Lars von Trier

Taş gibi film yahu aldığı puanlar komik. O malum sahne olmasa +1 puan da verebilirdim, içim gitti yav. Ama oraya kadar yaklaşık 60-70 dk mide kaldıracak bir durum yoktu, aksine filmin atmosferi muazzamdı. 8/10
    Uzun süre sonra ilk defa bu sayfada-yorumlarda roy anderson, trier falan paylaşan gördüm. Genelde herkesin bildigi film sitelerinin girişinde basında sabitledigi ana akim filmler dışında pek bir şey göremiyordum, kalite artar umarım

• Yarına Tek Bilet:7/10

Biz Böyleyiz:5/10

• 6/10

6/10

Hatırı sayılır miktarda film izlemiş olan hemen hemen herkesin düşeceği boşluğa düşmüş durumdayım; vasat filmlere kaldım. Ağır bir sinemasever olmama rağmen yıllardır film izlemiyor/izleyemiyor oluşum boşuna değilmiş demek ki...

Tabi bu duruma ağır işleyişlerinden dolayı çoğu insanın katlanamadığı ''sanat filmi'' diyebileceğimiz filmler dahil değil. Çoğunluk gibi ben de o filmlere pek katlanamıyorum.

10/10

Adam değildir. Adam olmakla uzaktan yakından alakası yoktur:
     En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 1 Temmuz 2020; 0:28:47 >

• Bu aralar Wong Kar Wai ustanın filmlerine acayip sardım.Gerçekten muazzam bir yönetmen,izlediğim filmlerinde aynı görüntü yönetmeni ile çalışıyor ve cidden filmleri görsel anlamda çok tatmin ediyor.6 filmini izledim ve hepsinde konu aşk.Ama bunu mukemmel bir melankoli ile anlatıyor.Bu filmlerin sadece ikisini üzülmeden bitirebildim.Diğerleri cidden mod düşüren filmler.Neyse dünden beri iki filmini izledim:

https://m.imdb.com/title/tt0112913/

Fallen Angels,1995 | Wong Kar Wai
    IMDB:7.7

Chung-king Express filminin devamı olarak görülebilir.Filmle bir baglantısı yok ama yönetmen ilk film için yazdığı üçüncü hikayeyi ayrı bir film olarak cekmeye karar vermiş,ama bunu yaparken filme baska hikayeler de eklemiş.Yine çok beğendim,internette sağlam bir sekilde izlemek zor,altyazı ozellikle sorun yaratıyor.Ama bence bu tip sorunların insani çileden cikartmasina değecek bir film.

Diger film ise bu:

https://m.imdb.com/title/tt0109688/

Ashes of Time,1994 | Wong Kar Wai
    IMDB:7.2

İçinde bu kadar melankoli barındıran dövüş filmi daha önce izlememiştim.Ve tabi yine birden fazla hikaye ve aşk sonucu kalbı kırık insanlar var.Belli ki yonetmen bu meselelerden çok cekmiş.İzlediğim tüm filmlerinde acıklı aşk hikayeleri anlatmiş.Bu film açik ara görsellik bakımindan (izlediğim)en iyi filmi bence.Senaryo çok derin,film bildiğin metafor havuzu.Ama eleştirilecek bi sey var o da kurgusu.Cok kafam karışti filmi izlerken.Hazmetmesi biraz zor bu yüzden ve tabi altyazılı olarak izlemek yine büyük dert.Internette dublajlısı var.Altyazıyi başka yerden buldum ama ayarlamak falan çok sorun.Yani yine kolay bulamayacaksızın.Ama yine de bence film bir şaheser.İzleyin,pisman olmayacağınızı umuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabador -- 28 Haziran 2020; 23:30:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F8B3665B5

Uzun süre sonra ilk defa bu sayfada-yorumlarda roy anderson, trier falan paylaşan gördüm. Genelde herkesin bildigi film sitelerinin girişinde basında sabitledigi ana akim filmler dışında pek bir şey göremiyordum, kalite artar umarım

Alıntıları Göster
    Uuu ne kadar da havalı bir beyefendi

• Maalesef hocam dediğinize katılmamak elde değil, eskiden konunun gediklileri bu tarz filmleri izleyip paylaşıyordu ve o zamanlar nice listeler oluşturmama çok katkıları olmuştur. Bana sorarsanız her türden filmi izlemeli bence kendine sinema severim diyen bir insan, kimi zaman kafa dağıtmalık çerez filmleri kimi zamansa asıl emeğin olduğu ve ne yazık ki bazılarının sıkıcı diye nitelendirdiği başyapıtları. @Yersiz Yurtsuz

Airplane!, 1980 | ZAZ Grubu

Öyle muhteşem espriler var ki içinde birkaç sahnede kahkaha atarken durdurmak zorunda kaldım, kelime oyunlarını en iyi kotaran filmlerden birisiydi. Tabi bu durumda orjinal dilde veya ingilizce altyazılı izlerseniz çok daha yerinde olur. Zamanının en ünlü komedi grubunun elinden çıkmış bir film, derli toplu bir senaryo olsun diye eklenen sahnelerden dolayı biraz puan kırdım, yoksa mizahı çok daha fazlasını hakkediyor. 7,5/10

Do the Right Thing, 1989 | Spike Lee

Spike Lee'nin izlediğim en iyi filmi diyebilirim, çünkü vermek istediği ırkçılık karşıtı mesajları göze parmak sokmadan ve bir nebze de komediyle birleştirerek sunmayı başarmış. 8,5/10

Muhsin Bey, 1987 | Yavuz Turgul

Şener Şen ve Yavuz Turgul iş birliğinin başlangıcı sayılabilecek ve de sinemamızın en önemli filmlerinden birisi olduğunu söylemek mümkün. Uğur Yücel ve Şener Şen'in performansıyla sırtladıkları, köyden türkücü olmaya gelen bir genç ile onu ünlü etmeye çalışan bir organizatörün yaşadıklarını anlatan ve bunu yaparken de toplum yapısına ve döneme dair çok yerinde tespit ve tenkitlerde bulunan bir film. 9/10

The Thirteenth Floor, 1999 | Josef Rusnak

Biraz geri planda kalmış ancak aksine enfes denilebilecek bir konuya ve işlenişe sahip pre-millenium dönemi bilim kurgu filmi. Matrix gibi bir başyapıt yüzünden gölgede kaldığı söyleniyor, aynı yılda çıkmış olması şanssızlığı denebilir. Kaçırmayın derim türün sevenlerine. 8,5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 30 Haziran 2020; 3:29:27 >

• Seventh Son (2014)
    İzlerken zaman zaman sıkıldım
    6/10

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • karakomik filmler 1

10/5
  • Under the Shadow
    Genelde Psikolojik korku filmi olarak tanımlansada bence psikolojik gerilim filmi.İrandaki Politik olayları gerilim öğeleriyle birleştiriyor. Başroldeki kadın Narges Rashidi nin oyunculuğunu beğendim. Film Netflixte var oradan da izleyebilirsiniz...
    https://m.imdb.com/title/tt4273292/

10 /6.5

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Law Abiding Citizen

Konusu itibariyle ilgimi çektiği için uzun sürelik ertelemelerimi sonlandırarak vaktimi ayırmaya karar verdim ve izledim.

Öncelikle filmde tam olarak istediğimi bulduğumu söyleyemem. Kurgu maalesef boşluklarla dolu ve havada kalan, soru işareti taşıyan unsurların beni zaman zaman merak duygusundan uzaklaştırıp 'saçmalamışlar galiba' seviyesine yaklaştırdığı oldu. Ancak genede sonuna kadar inişler çıkışlarla da olsa bir şekilde kendini izlettirmeyi başardı.
    Oyunculuklar da sıyrılan bir performans görmedim, standart seviyedeydi diyebilirim.
    Öte yandan filmin, özellikle ABD yargı ve adalet sistemine yönelttiği taşlamalarla cesur bir işe soyunduğunu, bu yüzdende çok iyi bir film olmasa bile bu konuda takdirimi kazandığını belirtmem gerek.

Genel olarak çok aşamalı duygular yaşatabilen bir yapım olmuş. Zaman zaman hüzünlendim, sinirlendim; yeri geldi azda olsa gerildim. Hatta bazı sahnelerde elde olmadan güldüğüm bile oldu. Bütün bu duygu karmaşasını yaşatabilmesi bir tesadüf değil aslında, kurgunun çorbaya dönmesinin bir neticesi. Bir türlü asıl bir odağa kilitlenemedim. Tam birşeyler oluyor derken, filmin genel havasına pek gitmeyen bir finalle bitiverdi.

Yönetmene eleştirimin asıl sebebi, bu kadar şaşırtmacaya ters köşelere müsait bir konuyu çok kolay harcamış gibi geldi bana. Bir sahneyi izlerken ne olacağını daha gerçekleşmeden tahmin etmek çok kolay olmuş. Diyaloglar ve oyunculukların sizi aptal yerine koymasından dolayı yaşayabileceğiniz anlık şokların pek bir anlamı kalmıyor. Herşey ortada gibi hissedebiliyorsunuz. Üzerine daha çok düşünülmüş olay örgüsü ve daha güçlü oyunculuklarla, birazda yönetmenin zorlamasıyla çok daha iyi bir yapım olabilirmiş. Şu halde ise benim için çerezlik niyetine tüketildi.

6/10

• Gone girl
    On numara ☝️

• Ed Wood
    Johnny depp e hayran kaldım sırf onun için bile izleyebilirdim.Film aslında çok sevdiğim bir tür olmamasına rağmen çabuk ısındım çünkü kendim duygularımı yansıtıyordu. başarısız birini başarılı bir şekilde anlatmışlar. 8/10

Onward
    Animasyon izlemeyi seviyorum pixar bu işi güzel yapıyor. Beğendiğimi söylebilirim fakat film ilk başlayınca daha farklı şeyler bekliyordum. yavaş ilerleyen bir film yer yer sıkıldım ve finali de beklentimin altındaydı. 6.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K3BL4 -- 7 Temmuz 2020; 0:50:34 >

• her gün 1 film;

yüzüklerin efendisi: yüzük kardeşliği extended. yani kesilmemiş sahnelerle birlikte. 4 saat süresi var

10/10.

yüzüklerin efendisi: iki kule extended. bunun da süresi 4 saat. faramir ve boromir sahnelerini çok kesmiş peter jackson.

10/10.

yüzüklerin efendisi: kralın dönüşü extended bunun süresi 4.5 saat. yoruma gerek yok, bana göre dünyanın en iyi 3.filmi (godfather,12 angry men,bu)

11/10

• 8.5/10

Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden. Kesinlikle izleyin çünkü hepimizin maruz kaldığı bir olaydan bahsediyor.
  • ARKANSAS

Tavsiye ederim.

• hiç tereddüt etmeden izleme listenize ekleyebilirsiniz.
  • The tree of life

Bu film hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum. Yarısından sonrası komplike bir kurguya sahip aile dramamsı bir havaya sahip olsa da girişteki o kozmik ölçekte görüntüler, arkada bunlara eşlik eden inanılmaz etkileyici lacrimosa müziği, sahne akarken araya giren "neden" soruları.. Tek kelimeyle inanılmaz etkileyici.

Bu sahne hayatım boyunca yaşadığım belki de en büyük duygu yoğunluğunu yaşamama neden oldu. Emeği geçenlere teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 49404941494249434944
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.