Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
100.689
Cevap
615
Favori
4.050.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 49204921492249234924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda ana konusu var mı bilemedim . Guns Akimbo yu izledim az evvel . .beklediğimden daha tırt çıktı açıkçası .
    Şimdi diyebilirsiniz ki ne bekliyordun . Ne yalan söyleyeyim biraz daha ayakları yere bassın istemiştim fragmanlarda gördükten sonra ama olmamış. Geyik iyidir ama biraz dozunu kaçırmışlar gibi. Kan efektleri çok göze batıyordu bir de. Ama aradaki espriler fena değildi. Günceli yakalamışlar orada. Tamamı olmasa da büyük çoğunluğu tebessüm ettirdi.
  • Snakes on a Plane (2006)

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Eskiden gece televizyonda denk gelip zevkle izlediğimiz filmleri hatırlatan bir filmdi. Yaratıcı sahneler barındıran, uçakta geçmesine rağmen sıkmayan eğlenceli bir gerilim.

7.5/10

Harsh Times (2006)

Gerçekçi bir drama etkisi yaratılmaya çalışılmış, bazı sahnelerde artan gerilim dozajı fena değildi. Bale'in yer yer yükselen performansı hatrına izlenebilir.

7/10

The Last Stand (2013)

Bir çok filmini severek izlediğim Jee-woon Kim gene iyi bir iş çıkarmış. Fazla bir beklentim olmamasına rağmen beklentilerimi aşan bir filmdi. Aksiyon sahnelerinde ki vahşet yüksek tutulmuş basite kaçılmamış. Arnold yaşına rağmen karizmasıyla hala taş gibiyim giderim var dedirtmeye devam ediyor. Başından sonuna kadar sıkılmadan izlenecek bir aksiyon filmi.

8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 3 Mart 2020; 3:6:35 >

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Hocam, çok fazla fikir belirtmeyi sevmediğim için link ve puan bırakıp geçiyorum. Herkesin aldığı tat farklı oluyor...
    Film baba ve üç kızının evlilik üstüne yaşadıkları hikayeleri anlatıyor. Hikaye Çin' de geçiyor ve filmde bol bol Çin mutfağı var, zaten filmin ana karakteri de bir şef. Bu yönüyle de beni çekti zira ilk defa Çin halkının yaşamı ve damak tadını anlatan bir film izledim. Komedi, drama ve romantizm güzel harmanlamış. Filmin sonu da güzel bir "trick" ile bitiyor. Tavsiye ederim, yönetmenin geçmiş yapımları da oldukça başarılı.

• 7.9/10

Hakkında herhangi bir şey söylemekte zorlanıyorum. İzlemesi sıkıcı ama güzel bir filmdi. Son derece yoğundu ve dolayısıyla yorucuydu. Yönetmen özel tercihle boğuculuğu tercih etmiş ve başarmışta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 4 Mart 2020; 1:14:15 >

• yaani, izleseniz de olur izlemeseniz de. 6.5/10.

• The 400 Blows, 1959 | François Truffaut

Sevgisiz bir ailede ve eğitim kalitesi düşük bir okulda yetişen bireyin kendisini değersiz hissedip hayata tutunmakta yaşadığı zorlukları anlatıyor. Truffaut'un en iyi filmi olarak gösterilirken, Fransız sinemasının başyapıtlarından birisi. 9,5/10

Sorry We Missed You, 2019 | Ken Loach

İşçi ve emekçinin derdini perdeye aktaran yaşayan belki de en önemli yönetmen Ken Loach. Hepimizin etrafımızda şahit olabileceğimiz öyküleri herhangi bir şekilde dramatize etmeden en sade şekilde bizlere sunarken, film bittiğinde tokat yemiş hissi yaratıyor. Bir önceki filmi olan I, Daniel Blake'in aile draması eklenmiş hali gibiydi. 8,5/10

A Hidden Life, 2019 | Terrence Malick

Bağımsız sinemanın önemli ismi Malick'in filmlerini izlerken tam olarak açıklayamadığım bir hissiyat içinde izliyorum, kamera kullanımı ve oyuncudan aldığı performanslardan dolayı. Şahane görüntüler, müzikler ve dopdolu bir üç saat. Bir an olsun sıkılmadım, bu süresine rağmen. 2019'un en iyi filmi oldu benim için. 9,5/10

Malick filmleri sıralama: The Thin Red Line - A Hidden Life - Days of Heaven - The Tree of Life - Badlands - Song to Song

Nelyubov, 2017 | Andrey Zvyagintsev

Zvyagintsev'in Rusya'yı anlatırken kullandığı alegoriler beni çok etkiliyor. Yine merkezde aile ilişkilerini irdeliyor, geçinemeyen ebeveynler ve ikisinin arasında kalan bir çocuk. Diğer filmlerinin bir tık altında bulsam da izlemeye değer bir yapım. 7,5/10

Zvyagintsev filmografisi sıralamam: Izgnanie - Vozvrashchenie - Leviathan - Nelyubov - Elena

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 8 Mart 2020; 0:9:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayağı geç oldu ama "The Revenant" (Diriliş) filmini izledim. Kısaca nefes kesici. Herkes izlemeli bence başyapıt niteliğinde. Bu arada filmi izlerken çokça "Red Dead Redemption 2" oyunu aklıma geldi, ortamlarda o kadar benzerlik var ki filmden ilham alındığı çok belli. 2 tane başyapıt zihnimin en derinlerine kazındılar.

10/10

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hikaye: Almanyada yaşayan bir çocuğun hayallerinde yarattığı arkadaşı Hitler ile birlikte yaşadıkları.
    Jojo Rabbit komedi filmi izlenimi verse de büyük bir dram içermekte.
    Filmi izlediğimde gerçekten çok etkilendim.
    Özellikle filmde küçük bir çocuğun gözünden aşk, devlet, sınırlar, ırklar gibi kavramların ne olduğunu izleyebiliyoruz.

Herkese tavsiye ediyorum.

• Dün kardeşimle birlikte Netflix üzerinden izledim.
    Açıkçası Netflix'te olunca pek bir beklentim yoktu.
    Sonunda hüngür hüngür ağlattı beni.

Filmi izlerken Nazlı'nın annesi ile arasını düzeltmesi üzerine kardeşim şöyle bir söz söyledi; "Ok ile yayın en yakın olduğu an, en uzak olacakları andır." O an ya kıza ya da kadına bir şey olacağını anladık.

• Her insanda iyi ve kötü duygular vardır.
    Fakat hangisi ağır basıyorsa insan aslında o (mu)dur (acaba).
    Filmin sonunda akıl tutulması yaşayacağınızı düşünüyorum.
    Gizem filmi sevenler kaçırmasın.
  • Hocam neye dayanarak bu filme çöp dediniz acaba?

Bu film beni çok etkilemişti.
    Çünkü harika bir piyanistin aynı zamanda da müzik ve tarih üzerine doktora yapmış siyahi bir adamın hikayesini anlatıyor.
    Yeşil Yol ismi ise ırkçılığa en az maruz kalınarak gidilebilecek rotaları anlatan bir rehber aslında.
    Düşünsenize İstanbuldan çıkıyorsun ve başka bir şehre giderken ana yollardan değil de ara yollardan gitmek zorunda kalıyorsunuz.
    Bunun tek sebebi de ten renginiz dolayısıyla insanlara yerleştirilmiş düşünceler.

Kusura bakmayın fakat bence filmi tekrar izleyerek yorumlamalısınız.

SMDB Puanım: 7/10
  • Andy Selva kullanıcısına yanıt
    Terabithia Köprüsü için yazabileceğim o kadar çok şey var ki.
    Filmi 6. sınıfta korsan CD'ciden tavsiye üzerine almıştım.
    Filmin ana kahramanı kıza aşık olmuştum hatta :)
    Hala aklımdan çıkmayan filmlerden biridir.
    Kitabını daha yeni okuyacağım.
    Listeme ekledim.

SMDB Puanım: 9/10
  • Hasip ile Nasip(1976) bir yeşilçam klasiği

• 8/10
  • Joker (2019) 10 / 9 Hani kötü karakter Jokerdi ? Esas kötü adam adı üzerinde Batman miş ))

• Kafalar karışık 6,5/10

Kadro zengin Sıkılmayacağınız ama çokta beklentinizin olmaması gereken bir film. Eğlenceliydi yine.

• ne_demek kullanıcısına yanıt
    Çöp zaman kaybı

• Ben ara ara güldüm yine

• Konusuna ve imdb puanına bakınca belki biraz fantastik öğeler olabilir diye izledim. Fakat alakası yok hikaye vasat. Senaryo ve kurgu çok yavaş ilerliyor.Son zamanlarda izlediğim en kötü filmdi.
    The Hole-Delik 2001
    https://m.imdb.com/title/tt0242527/
    Puanım 10/3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trader12 -- 10 Mart 2020; 17:36:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levenbreh

Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden. Unutmayacağım bir deneyim yaşadım. İzlemeden ölmeyin.

10/10 "1917"

Bu filmin adi ne

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 49204921492249234924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.