Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4841. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
100.694
Cevap
615
Favori
4.050.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48394840484148424843
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Tomb Raider(2018)

son çıkan reboot tomb raider oyunundan sahneler var oyuna bağlı kalmalarını takdir ettim film harbiden oyun gibi çekim açıları Laranın oyundaki gibi bulmaca çözmesi vs. ama onun dışında her şey çok klişe çok tahmin edilir ve gereksiz uzun bir film olmuş. serinin fanları ve eğlenmek isteyenler izleyebilir. ayrıca ana karakter kadın diye büyük göğüslü açık seçik bi hatunu oynatalım dememişler Laraya pek benzetemesemde fena tercih olmamış.

6/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splinterfalcon4798 -- 6 Haziran 2018; 19:20:36 >

• The Shape of Water (2017)

8/10

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overdrive

Hic yakismayan biri basrol oynamis. Film konusu da kotu zaten kopuklar cok oluyor.

2/10

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

hacksaw ridge

8.5/10. çok kaliteli filmdi.
    Güzel bir 2 saat geçirdim. Sağol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel.
    https://www.imdb.com/title/tt4881806/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hostiles 10/7.5

İyi oyuncular,senaryo,müzik ve Christian Bale.

Gişedeki başarısızlığı Kızılderililerin hakkının verilmesi.

Sindirememişler.

• Morgan (2016) 10 / 7 BilimKurgu, Gizem, Korku türünü sevenler izlesin Aksiyonu güzel.

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri • 2017 / Martin McDonagh

İyi okunması gereken filmlerden olduğunu düşünüyorum. Sıradanlaşmış, tekrara düşen Amerika kıtasının böylesine özel senaryolarla haşır neşir olması, bugünlerde eşine az rastlanır cinsten. Kızının katilinin bulunamadığı sır perdesini aralamaya çalışan ve kendisince yetersiz kalmış polis teşkilatına savaş açan Mildred Hayes'in öyküsü anlatılmakta.

Dikkati çeken bir durum var ki; filmimizin Neo-Western türünde ilerliyor oluşu. Merkezden tamamen uzaklaşmış, kasaba sakinlerinin başına buyruk hareket ettiği ve tamamen tuhaf karakterlerden oluşan öyküler resmedilir bu türde. Olayın geçtiği yer Missiouri. İnsan keşmekeşine fazla maruz kalmamış çeşitli yozlaşmışlıkların içinde ve tabiri caizse herkesin kendi kuralını yaratmaya çalıştığı vahşi batı kimliği hakim.

Mildred karakterini canlandıran Frances McDormand'a bir bakalım. John Wayne hayranı olduğunu, idol olarak aldığını defalarca dile getirmiş. Filmde öyle maskülen gözükür ki, adeta cebinde silah taşıyan John Wayne'dir bu yapımda. Hiçbir hareketten korkmayan, dişçinin parmağını delen, karşısındaki polis departmanına molotof kokteyli sallayan bir kimliktedir. Çocuklarıyla olan diyaloglarından tutalım da kanser bir polis şefinden lafını esirgemeyecek sertlikte biridir.

Kasabadaki herkes tam da western düzenin de olduğu gibi hukuktan önceki yazısız kanunlarını karşısındakine hissettirmeye çalışır. Haklı tek bir karakter olmadığı gibi, herkes kendi kişisel hükmünü kendi elleriyle vermeye çalışırken intikam duygusu öfkeyi tetikleyerek onlarca yıkım getirir. Epeyce olay olmasına rağmen tek bir silah patlamaz. Her şey bilek gücünün hükmüne bırakılmıştır. İntihar eden Willoughby kafasına sıkmaktadır sadece. Sıkmadan önce ilkel yöntemlerde olduğu gibi kafasını kapatır. Ve kendini öldürdüğü sırada çevresinde atları vardır. Tıpkı bir çölün ortasında bitip tükenmiş ancak iyi niyetinden şüphesi olmayan iyi bir kovboy örneği gibi. Yargıların ve hükümlerin hepsi ilkeldir. Sadece sosyolojik ve politik kavramlar kendine yer bulur. Mildred dahil politik-etik olarak çamura batmayan kimse yoktur. Kızı için sekiz yaşındaki erkeklerin kanının alınması gibi uç noktayı dillendiren ya da arabasına içecek fırlatan çocukların apış arasına tekmeyi yerleştiren birini düşündüğümüzde olayın ne denli ilkel gösterilmek istendiğini anlarız. Hatta öylesine ilkeldir ki bir camdan diğerine molotof fırlatılır. Burada sadece kişisel sorgulamalara bakılır. Kamera görüntülerinin ya da herhangi bir teknolojik unsurun yeri yoktur. Ve tam karşı tarafa ırkçı, homofobik ancak içinde bir yerlerde niahi yumuşaklığı barındıran Dixon yerleşmiştir. Aradaki sürtüşmelerden, yaşadıklarından ve en önemlisi hatalarından ders çıkararak filmin sonlarına doğru Mildred karakterine yardımcı olmaya çalışmak için yola düşmüş bir polis görürüz.

Tiyatro kökenli İrlandalı yönetmen Martin McDonagh tam da özünde yattığı gibi, en acıklı sahnenin arkasına Oscar Wilde'ı yerleştirir. Ve kendi elleriyle öldürdüğü Willoughby karakterini, yazdığı mektuplarla tekrar diriltir ve filmdeki karakterlere tek tek 'akıl' vermektedir tabiri caizse. Filmdeki alevleri de kendi elleriyle dindirir.

Yola çıktığı yöntemiyle, işleyişiyle sağlam bir dram. Realistik olabileceği gibi aynı zamanda modernize hale gelmiş bir neo-western yapımı. Tek bir gerçek var ki o da filmin, banal hale gelmiş kıtaya farklı fırça vuruşlarıyla renk getirdiğidir.

8/10

• Tomorrowland 5/10

aile dizisi olmuş. herşey çok olduya bittiye getirilmiş. ama genel olarak bakıldığında filmin konusu güzel , sanırım biz çok film izledikçe çıtamızı yükseltiyoruz o yüzden pek sevemedim bu filmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Görkem ! -- 14 Haziran 2018; 4:4:8 >

Wonder(Mucize)

Aile-Dram-Komedi tarzında, hayatın içinden, güzel mesajlar veren anlamlı bi film herkese tavsiye ederim 8/10
  • Yedi hayatı izledim Muhteşem

• Eastern Promises 7.5/10

Viggo Mortensen'in oyunculuğu gerçekten inanılmaz.

• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) Amerikan sinemasının nadir iyi filmlerinden biri olmuş 10 / 8

• The Gateway (2018) --- 10/7

konu çok güzel ve tam benlik bazı kişiler böyle senaryoları sevmez ama benim hoşuma gidiyor :)

Ama uzun zamandır bu kadar kötü oyunculuğun olduğu bir film izlememiştim.
  • https://www.imdb.com/title/tt4276820/

mc donald's hiç sevmem ama filmi sevdim.

Krzysztof Kieslowski yönetmenin üç renk üçlemesini duymuştum ama filmlerine şans eseri duyduğum bu film ile başladım duyguları çok iyi yansıtan bir film olmuş.Kesinlikle izleyin derim 8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asosyal adam -- 13 Haziran 2018; 1:3:54 >

• 1 saat 52 dakika nasıl bitti anlamadım müthiş akıcı ve oyunculuklar harika kurguyuda es geçmemek lazım...
  • FiréLord kullanıcısına yanıt
    Tamam film tam senlik çok iyi de kısaca bir bilgi vereydin konusuna yönelik

• Katyn 7/10

2.dünya savaşı sırasında polonya halkına yapılan "katyn" bölgesindeki katliamı konu alıyor. belgesel niteliğinde aralarda gerçek fotoğraflarla desteklemişler. betimlemeleri biraz azaltıp biraz daha hareketi artırsalar daha güzel olabilirmiş..
  • Yazmayı_Severim kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten yazmayı çok seviyorsun sanırım :) biraz da araştırmacı ol , şaka bi yana konu yazma huyum pek yok çünkü bence hem tadı kaçıyor hemde konu araştırmak isteyen bunu google da kolayca yapabilecek durumdadır diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 48394840484148424843
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.