Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4814. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
100.695
Cevap
615
Favori
4.050.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48124813481448154816
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Requiem for a Dream kullanıcısına yanıt
    Tepki beğenmediniz diye değil koca bir balon diyip 1 puan verdiğiniz için ki okadar kişi yani :) sonunu basit bir mantıkla izah etmeniz ?? ki alakası yok neyse çok uzar,,güzel ve sıkıcı olmayan filmler izlemeniz dileğimle.Herkese iyi seyirler.
  • Wind River

9/10
  • Güzele benziyor, sağolun.
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
    Vermek istediği mesajı oldukça çarpıcı bir şekilde verebilmiş biraz durgun olduğunu düşünsem de kendini sonuna kadar izletmeyi başardı.İlk defa tiyatro dekorları üzerine çekilmiş bir film izledim bu yönden de değişikti baya. 8/10
  • Orta şeker bir komedi filmi
     En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız
  • Aile Arasinda

Keyifli bir film olmuş. Afişleri bile birebir aynı dizaynda olan guldurmeyen sacma komedi filmlerinden sonra cok iyi geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @TurtleTut @Emple @RevivaL

teşekkürler, sizin mesajlarda görüp izledim, beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky-nd -- 6 Aralık 2017; 7:22:29 >

Malum ortama düştüğünü görünce büyük bir hevesle indirip izlemeye başladım ama Nolan'ın olması dolayısıyla mı bilmiyorum beklentim yüksekti en sevdiğim yönetmenlerden olsa da bu film ile bekleneni veremedi bana. 6.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asosyal adam -- 6 Aralık 2017; 19:3:28 >

• Sicario

7/10
  • Ghost in the Shell (2017)

6/10

Lucy kadar kötü değil, idare eder. Ne aksiyon sahnelerinde bir numarasi var ne de ana karakterin geçmişini öğrenme kısmında. Japon abilerimizin önceden yaptığı filmleri izlemedim, konusunu bilmiyordum. Ama zaten gişede de patlamış, demek ki genel olarak beğenilmemiş.

Bir de yaşlı polis şefi (Takeşi Kitano) da bir garip karakter oynamış. Karşısındakiler ingilizce konuşuyor bu abi onları anlayıp Japonca cevapliyor. Asya'da gecen filme Scarlett Johansson, Juliette Binoche ve diger Avrupa Amerikalilari oynatıp boyle yapmalari komik geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mutlaka izlenmesi gereken baş yapıtlardan.

8/10

• Dunkirk

7 / 10

8/10

Kaç zamandır filmi sırf sağdaki soldaki "oooo ne imgeler varmış oooo ne metaforik oooo çok soyut" yorumları yüzünden herhalde kafa patlatacak diye uygun bir zamana saklıyordum.

Filmi 20. dakikasında çözdüm. Ki 2 saatlik bir filmden bahsediyoruz. Gerisi imgelerin işlenişine bırakıyor kendini. Yanlış anlaşılmasın film güzel zaten verdim puanını kendimce, ama millet bu kadar gerizekalı mı diye sormak istedim buradan...

Film siteleri, belli başlı altyazı grupları altına gelen yorumlar, incelemeler altına yazılan yorumlar yani "owwwww" luk ne var burada anlamadım.

Hele bir tanesi yazmış "az kalsın filme 1 puan veriyordum sonradan okudum ki aslında izlediğim her şeyin şöyle şöyle anlamı varmış, şu anda puanım 9" !

Bu nedir arkadaş 1 vereceğin film birden göklerdeki filme dönüşüyorsa izlediğin hiç bir şeyi anlamamışsın demektir -ki imkansız yahu böyle bir şey !

80 iq birde filmin ilk yarım saati yeter her şey için. Neyse efenim insanların basit yapımları izleye izleye ne hale geldiklerinin bir kanıtıdır bu filme yapılan yorumlar. Film imgesel olarak çok çok güzel zaten. Ama "yok böyleydi, böyleymiş, yok şuydu, şuymuş aaa anlayınca efsoooo" bu nedir bu ne rezalet bu ne bilgisizlik bu ne cehalettir.

Ne metafor filmler izledik, ne soyut imgeler irdeledik, ne kafalar patlattık, ne plot twistler gördük... Şu filmi anlamayan-anlayamayan adamın Transformers dışında bir şey izlememiş olması gerekiyor, futbol gazetesi dışında bir şey okumamış, birde orta okul terk falan olması gerekiyor.

Film güzel ama abartıldığı kadar GİZLİ ANLAM yada karmaşıklık içermiyor. Filmin ortalarını az geçince bizzat oyuncular ne olduğunu söylüyor zaten, her şey ben buyum diye bas bas bağırıyor

Film gerçekten güzeldi. Sonu tahmin edilebilirdi ama gerçek hayatta komşu arkadaş olan insanların böyle bir durumda işin içine din de girince nasıl düşman olabildiklerini çok güzel yansıtmış.Beğendim tavsiye ederim

Film, giriş sahnesinden olayların enteresan şekilde ilerleyeceğine yönelik doneler sunuyor. 'Baby' isimli karakterin çocukluğundan kalan Meniere etkisinin kalıcı olmasıyla gelen kulaklıkla müzik dinleme ritüeli filmin her yerinde var. Gözlük ve kulaklık karakteri ilgi çekici hale getiriyor. Geçmişinden taşıdığı izlerle içinde son derece ezilmiş duygularla yaşamaya çalışan ancak bir yandan inanılmaz sürüş tekniğiyle parmak ısırtan bir kişilik. Yani çoğu yönden kendimizden bir şeyler bulduğumuz, uç noktalarda bulunmayan bir karakter dizayn edilmiş böylelikle.

Kurgusu adına tek kelime söylemek gerekirse, uzaktan böylesine basit görünecek bir yapım içinde tekniğin konuştuğunu söyleyebiliriz. Plan sekansların sıklığı, sürüş esnasındaki görüntülerde neredeyse hiç cgi kullanılmıyor oluşu gerçekçiliği arttırıp aynı zamanda basit olacak mizansenlerin üst noktaya çıkmasında yardımcı. Edgar Wright kameraları ya da oyuncuları ile iletişimi kopmaması adına kendini takip aracında bırakmayıp, atış aracına bağlıyor. Böylesi bir ortamda yapaylıktan söz etmek film adına haksızlık olurdu. Yönetmenin; Amerika'daki ilk filmi olmasına rağmen sokakları ve caddeleri harika kullandığını da görebiliriz. Bu görüntülerin altına gerçekten hakiki melodileri ve müzikleri yerleştirince ortaya seyirciyi bir anlığına başka yerlere sürükleyen suç müzikali çıkıyor. Hatta çoğu müzik silah atışlarına uygun şekilde ilerler. Filmin geniş bölümünde temponun diplere çöküp, sanatsal kıvama gelecek derecede aynı seyirde ilerlediği de göze çarpıyor. Sonlara doğru tempo (gereksiz abartılarıyla) öyle noktaya çıkarılıyor ki buna ortak olamayıp ne izledim sorusunu sorabilirsiniz. Soluk soluğa ilerlediği gerçek. Tesadüfleri ve hikayenin içine yerleştirilen fazla romantikleşmeyen aşk hikayesi seyir zevkini doyurucu noktalara iter vaziyette. Yer yer tercih edilen flashbackler nostaljik açıdan ağızlara bir bal çalıp, mevcut baş karakterin içsel savaşı hakkında birçok ipucu veriyor.

Setinde tam 150 arabanın kullanıldığı film prodüksiyon başarısı anlamında da göze çarpıyor. Hayatın içindeki gerçekçiliğe dekorların sunulduğu, sinematografinin iyi elemine edildiği ve kurgunun başarılı şekilde işlendiği filmler konusu ne olursa olsun başarılı oluyor. Cgi bulamak yerine, sadeliğin altında kendini gösteren teknik üslup, sinema ve emek ikilemi açısından her zaman daha sağlıklı olacaktır. Belki film çok daha başarılı olabilirdi. Ancak uygulamadan yönteme kadar nereden ele alırsak alalım, filmin kendi içerisinde başarıyı sağladığı da gerçek.

Debora karakterinin ilk başta Emma Stone için yazıldığını söylemekte fayda var. La La Land'in çekimleri dolayısıyla bu iş gerçekleşmiyor. Bana göre iki film adına da hayırlısı olmuş.

7.5/10

• quote:

Orijinalden alıntı: Requiem for a Dream

Çarpıcı film diye buna derim ben.Film bittikten sonra bakakaldım ekrana. Şu dünyada ne acılar çeken insanlar var..

Servan'In Jeanne'e söylediği " bir artı bir, bir eder mi sizin için bir şey ifade ediyor mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Çarpıcı film diye buna derim ben.Film bittikten sonra bakakaldım ekrana. Şu dünyada ne acılar çeken insanlar var..

Servan'In Jeanne'e söylediği " bir artı bir, bir eder mi sizin için bir şey ifade ediyor mu acaba?

orada kastettiği babalarıyla kardeşinin aynı kişi olması da ben o anlamı çıkaramadım bir türlü.hatta film sırasında oğlan kıza dedikten sonra kız böyle çok derin bir iç çekti noluyor dedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

orada kastettiği babalarıyla kardeşinin aynı kişi olması da ben o anlamı çıkaramadım bir türlü.hatta film sırasında oğlan kıza dedikten sonra kız böyle çok derin bir iç çekti noluyor dedim.

Aynen öyle. Kastettiği o ileride öğreniyoruz ama o an bende öyle bir his olmadı hiç. Hiç bi anlam ifade etmemişti o an bana.

Çekildiği dönemi düşünürsek çekim teknikleri olsun Orson WELLES'in 25 yaşında böyle bir filmi yönetmesi ayrıca çok iyi bir oyunculuk başarısı göstermesi filmi benim için etkileyici kılsa da kurgu çok olmamış gibi geldi daha iyi bir kurgu olabilirdi. 8/10
  • 
Sayfa: önceki 48124813481448154816
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.