Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4787. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
100.696
Cevap
615
Favori
4.051.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47854786478747884789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

http://www.imdb.com/title/tt0970411/

7.2/10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Erdal Beşikçioğlu çok sevdiğim yerli oyunculardan biridir. Onun için izledim zaten. Yerli film diye aşağılamayın, gayet güzel bir film olmuş. Ben acayip beğendim ve eğlendim izlerken. Bunun kitabı da varmış, kitabını okumadım. Kitabı okuyanlar o kadar iyi değil dediler o yüzden iyi ki okumamışım
    7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0339291/

7.0/10

http://www.imdb.com/title/tt5442430/

7.0/10

• Scent of a Women (1992)

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

8,4/10

Al Pacino her rolün hakkını veriyor söyleminin doğru olduğunu gösteren en büyük örnek bu filmdir. Normal bir senaryoyu oyunculuğu sayesinde bu kadar güzel ve eşsiz bir yapıta dönüştürmüş. Fazla söze de gerek yok oldukça etkileyici ve ‘kült’ sıfatını sonuna dek hakkediyor.

The Usual Suspects (1995)

7,9/10

Film, çok sıkı bir dikkat gerektiriyor zira isimler ve olayları ilk yarım saatte bağdaştırırken biraz zorlandım diyebilirim. İkinci part itibariyle gizem ve heyecanın artmasıyla su gibi akıp gidiyor film. Benim gibi hala izlemeyenler mutlaka izlemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 5 Haziran 2017; 3:10:16 >

7/10
  • En son Logan'ı izledim overrated olmasından korkuyodum ama değilmiş gayet güzeldi :)

• Life (2017)

7,6/10

Bu sıralarda bu tarz bir filme ihtiyaç vardı gerçekten, beni doyurdu diyebilirim. Başlarda bana Gravity’i anımsattı ama ondan bir gömlek daha üstün gibi. Oyuncu kadrosu zaten sağlamdı, bir de Marslı eklenmiş ki sormayın. Öyle ki ikinci filmin gelmesini bekliyorum umarım gişeye takılmaz gayet iyiydi.

Gifted (2017)

7,8/10

Chris Evans ve küçük kızın oyunculuğu beni çok etkiledi ve gözlerimi dolduran birkaç sahne oldu. Yer yer çok sağlam bir iki replik de yerleştirmişler, hoşuma gitti bayağı. Bunun yanı sıra duyguyu seyirciye iyi geçirdiklerini söyleyebilirim. Bir filmin konusu basit olsa bile işleyişin ne kadar önemli olduğuna da bir örnekti bence. Ayrıca şu anlık imdb puanı güzel ve hakkediyor da ama zamanla düşecek gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 6 Haziran 2017; 3:23:18 >

http://www.imdb.com/title/tt5074352/

7.3/10

• defalarca izlememe rağmen bugün titaniği izleme kararı aldım sevdiğim bir film olunca insan arada seyretmek istiyor
  • YEK kullanıcısına yanıt
    evet bu film gerçekten güzel izleyen biri olarak söyluyorum
  • Logan 10/8

• logan 10/7

• Kaabil (2017)

Herkes kör olsaydı dünya mükemmel olurdu.

7.5/10

http://www.imdb.com/title/tt5460276/

• Dolmsday, 2008 yapımı, bence 10 numara film.

mad max tarzı film sevenler eğer halen izlemedilerse mutlaka izlesinler. ben çok beğeniyorum bu filmi. özellikle de başrol oyuncusunu.
  • Hızlı ve Öfkeli 8 (2017)

Kaybetmişlik hissi aslında gerçek değil, beynimizin derinliklerine kazınmış hayatta kalma içgüdüsü sadece.

7.7/10

http://www.imdb.com/title/tt4630562/

• Kehanet (2009)

Numeroloji, Kabbala, Pisagor gibi numaraların gizli anlamlarını bulmaya yönelik sistemleri vardır. Ama beş para etmezler. Neden biliyor musun? Çünkü insanlar ne görmek istiyorsa onu görür.

7.4/10

http://www.imdb.com/title/tt0448011/

Bir yanlış anlaşılmadan yola çıkarak ilerleyip, gerek acı gerekse neşeli öyküleri içine alan uzakdoğu örneği yapım. Filmin en önemli özelliklerinden biri inandırmak istediği şeyi seyirciye direkt olarak vermesi. Bunları hepimizin hayatında görebileceği mütevazı noktalardan alıp konuya iyi şekilde enjekte etmiş Yojiro Takita. Ölümün ne kadar ciddi bir husus olduğu iyi işleniyor. Tabii ki bunlar olurken bu mesleğin garip olmasından yararlanılarak yer yer tuhaf sahnelerin enjekte edildiği kısımlar var. Bazen olayları ağır dramatize etmek yerine, durumun absürdlüğüne atıfta bulunarak yapılan dokunuşlar filmin duygu sömürüsü propagandası olmasını engelliyor. Karakterlerin neredeyse tümünün temiz yüzlü kişilerden seçiliyor olması da insanı seyir dakikalarına bağlayan bir başka etken.

Aile hayatının, manevi değerlerin önemi gözler önüne seriliyor. Hayattayken, sevdiklerimizle biraz daha vakit geçirmek yerine boş işlere dalmamızın ne kadar anlamsız olduğunu da gösteriyor. Hayatını kaybetmiş bazı kişileri sahnelere ortak ederek senaryo çıkarılması; aslında durumun zorluğunun hayatta kalanlar geçerli olduğu vurgulanıyor. Tabii ki ailesindeki sevdiklerini, hele ki çeşitli anlaşmazlıklar yüzünden belki de annesini ya da babasını yıllardır görmeyen insanlar için eminim daha dokunaklı hale gelecektir. Kesin ve net çıkarımlar yapmak yerine temeline bir karı kocayı alarak yoluna devam eden gidişatı söz konusu. Tesadüfi olayların, rastlantısal hikayelerin perçinlemeleriyle beraber aslında merkezde yer alan 'ölüme hazırlık' kısmına sert darbeler vurulmamış. Olabildiğince pozitif duruş hakim. Bu da kesin olarak ağlayacağınızı ancak içinizin garip bir şefkatle dolacağının göstergesi.

Ciddi yönetmenlik sergilenen bir yapım olmak yerine, seyirciyi sürekli olarak aynanın karşısına iten tavır dikkat çekiyor. Gülünç noktaların ölçüsü, dramanın ahengine o kadar iyi uyum sağlıyor ki gerçekten ortada nadide bir üslup oluşmasını sağlıyor. Tavsiye edeceğim, insanı hisler diyarına sürükleyen drama örneği.

8/10

• 
Sayfa: önceki 47854786478747884789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.