Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (3482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
100.689
Cevap
615
Favori
4.050.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 34803481348234833484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel bir dörtleme.Tek başına Keyt abla için bile izlenir Ha bu arada konusu kurtadam-vampir savaşı ona göre farklı bir beklentiyle izleyip hayal kırıklığına uğramayın.

7/10

5/10

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

5/10

7/10

• Lamerica (1994) - Gianni Amelio - İtalya

http://www.imdb.com/title/tt0110299/

Faşistlerin baskıcı yönetiminden kurtulan Arnavutlar bu defa da komünistlerin baskıcı yönetimine maruz kaldılar. Komünizmi kötülemeye niyetim yok bunu söylerken, filmin de öyle bir niyeti yok. Ancak tarihsel gerçeklere baktığımızda, diktatörleşen yönetimlerin halkını nasıl ezdiğini görüyoruz. Komünizm yönetimi de sona erdikten sonra, Arnavutlar demokrasiye geçiş sürecine girmişlerdir. Lâkin ne eğitim ne de ekonomik durumları iyidir. İtalya'dan gelen iki kişi, Arnavutluğu sözde kalkındıracaklarını söyleyip, orada sahte bir şirket kurmak isterler. Onlar aracılığıyla Arnavutların içler acısı yaşantısına da tanık oluruz. Şu sözler Arnavutların ve kendi ülkelerinde söz sahibi olamayanların durumunu ortaya koyuyor aslında,
    Sizin tek eksiğiniz beyin! Nasıl aç kalırsınız? Sizdeki bu topraklarla, bu petrol ve suyla ve bu denizle! Tüm bu arazilerde, yoğun bir tarımla, hektarda en az üç ton ürün alırsınız.

8/10

Nothing Personal (2009) - Urszula Antoniak - İrlanda

http://www.imdb.com/title/tt1320352/

Aslında beklentim yüksekti ama yine de beğendim. Biraz da olsa Sans toit ni loi filmine benziyor. Filmdeki kızımız, toplumdan ayrı yaşayan bir 'birey'. Yani toplumun değerlerini reddeden biri. Ne ahlâki değerler, ne adab-ı muaşeret kuralları ne de sıradan insanların arasındaki ilişkilerin bir benzeri var onda. Kendi değerlerini, kendi normlarını kendi yaratıyor ve çizdiği çemberin içerisine toplumu dâhil etmemeye çalışıyor.

Güzel grup Kesmeşeker'in, küp şeker tadındaki 'Her şey sermaya için sevgilim' şarkılarına, bu filmden oluşan görüntülerle bir klip hazırlanmış. Çok da güzel olmuş. Klip eşliğinde şarkıyı bir dinleyin derim.

http://www.youtube.com/watch?v=sW1A-HO-gzE

7.5/10

• Tanrı'nın Rengi (Rang-e Khoda)

Görme engelli bir çocuğun Allah'ı görme isteğini anlatan bir İran filmi.
    Mecid Mecidi'nin diğer filmlerine de bakmak lazım. İranlılar bu kadar doğal filmler yapmayı iyi beceriyorlar.

8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elin oğlu -- 15 Temmuz 2013; 18:10:04 >
  • Mazisi Olmayan Adam

Film harika uzun zamandır böyle film izlememiştim, gerçekten çekik gözlülerin filmlerine önyargıyla bakmamak gerekir mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

8 / 10

• quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Orijinalden alıntı: Kendōka

quote:

Maşallah 2 yorumdan birisi 10/10 vericek nerdeyse.10 vermek bu kadar sıradan olmamalı.Filmin etkisinden çıkamıyorsanız biraz bekleyip öyle puan verin.

Tamam, bundan sonra 10 verirken daha dikkatli oluruz. Yüce yorumlarını esirgeme lütfen.

Mantıklı bir yorum yaparsan , tartışabiliriz.

İmla kurallarını çözdüğün vakit konuşmaya başlasak daha kolay olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Maşallah 2 yorumdan birisi 10/10 vericek nerdeyse.10 vermek bu kadar sıradan olmamalı.Filmin etkisinden çıkamıyorsanız biraz bekleyip öyle puan verin.

Tamam, bundan sonra 10 verirken daha dikkatli oluruz. Yüce yorumlarını esirgeme lütfen.

Mantıklı bir yorum yaparsan , tartışabiliriz.

İmla kurallarını çözdüğün vakit konuşmaya başlasak daha kolay olur.

İmla kuralı hatası yok aslında ama hoşuna gidecekse : "Mantıklı bir yorum yaparsan tartışabiliriz."

• 7.4/10 Süper bir komedi filmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Federico Fellini

Savaş karşıtı filmlerin en önemli özelliği vurucu olması,bu filmde bu vuruculuğu yeterince kullanamamışlar.
    8/10

Bosna-Sırp savaşını düşününce bence çok akıllıca bir senaryosu olan bir film. Son sahnesi yeterince vurucuydu. Fakat filmin değişik bir damarı vardı. Dramı vermekten uzaktı biraz.

• Bıkmadığım tek film

9.5

• 8.5/10
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Eğlenceliydi , beni benden alan inanılmaz komik sahneleri vardı ama azdı daha çok olabilirdi kısacası eğlenceli bir film 6.5/10

Aksiyona giriş sahnesi çok iyiydi farklı diyordum fakat sonlara soğru klişeleşip durgunlaşıyor ama seyirlik eğlencelik bir film çok fazla biey beklenilmemesi gerek 6.5/10

• Jason STATHAM - Safe

10/7

• İyi bir biyografi örneği. 13. Anayasa Değişikliğini konu edinerek Abraham Lincoln'ın hayat hikayesinin bir kısmı anlatılmış. Zaten ya köleliği kaldırma üzerine ya da kendisine gerçekleştirilen suikast üzerine bir film yapılabilirdi. Steven Spielberg kölelik konusunu edinmiş kendisine. Bu filmde de hiçbir milliyetçilik unsuru katmadan hikayesini objektif bir şekilde devam ettirdiğini görüyoruz. Schindler's List ve Munich bunlara en büyük iki örnek nazarımda. Propagandaya doğru seyrelmemesi kendisinin en büyük avantajlarından birisidir.

Senaryosu ve işlenişi bakımından film bazı kesime sıkıcı gelebilir. Bu, politik ağırlıkta olması, bazı sahnelerin yoğun ve ağır ilerlemesinden kaynaklıdır. Fakat Abraham Lincoln'ın ağzından dinlediğimiz 2-3 esprili hikaye (özellikle Washington hikayesi) izleyicilerin merakını uyandırmaya birebir. Bir bakımdan da bir başkanın sadece ülkesi ve politikliği ile değil aile yaşantısıyla da bizlere sunulduğunu görüyoruz. Oğullarıyla, eşiyle olan ilişkisi kendisiyle olan fikirlerimize rehberlik eder nitelikte. Hikayenin en can alıcı kısımları meclisin stresinin ve heyecanının tavan yaptığı sahnelerdi. En basit kısmı da tiyatro sahnesinde kendisine suikast girişiminde bulunulduğunun söylenmesi. Evet, bu bir tiyatro oyunu sırasında oluyor fakat o kısmın bu kadar cılız kalmasına gönlüm el vermedi pek. Filmin en can alıcı kısımlarından biriydi halbuki.

Daniel Day-Lewis ise adından sıkça söz ettirir bu oyunculuğuyla, daha doğrusu bu filmde ki oyunculuğuyla. Ben en son Der Untergang filminde Bruno Ganz'ın böyle bir performansına denk gelmiştim. Bir tık daha yukardaydı tabii. Day-Lewis, Abraham Lincoln hakkında derin bir araştırma yapıyor filmin öncesinde. Zaten bu da mesleğini ne kadar ciddiye aldığını gösterir. Harikulade bir oyunculuktu.

Steven Spielberg güzel bir film daha çıkarmış. Daha etkileyici anlatılabilseydi eğer gerçekten bir şaheser olabilirdi. 500 sayfalık bir senaryodan böyle bir zamana da sığdırmak, belki de onun usta yönetmenliğini gösteriyor.

7.4/10

• Başka bir Amelie vakası. Sizi temin ediyorum, bu filmin kadrosu bu kadar tanınmış oyunculardan oluşmasa, Taxi Driver'ı duymazdınız bile.
    Baştan aşağıya sıkıcılık dolu, abuk subuk bir film daha. Gerçekten Imdb üyelerinin, en azında bu filme bu kadar puan verenlerinin ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum. Gidin Bez bebek falan izleyin, neredeyse aynı şey.
  • quote:

Başka bir Amelie vakası. Sizi temin ediyorum, bu filmin kadrosu bu kadar tanınmış oyunculardan oluşmasa, Taxi Driver'ı duymazdınız bile.
    Baştan aşağıya sıkıcılık dolu, abuk subuk bir film daha. Gerçekten Imdb üyelerinin, en azında bu filme bu kadar puan verenlerinin ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum. Gidin Bez bebek falan izleyin, neredeyse aynı şey.

Gerçekten komiksin. Amelie neyse onda kısmen haklısın. Taxi Driver ile Bez Bebek aynı diyorsun, burdan saçmaladığın anlaşılıyor zaten. Herkesin bir zevki vardır anlıyorum ama filme saygısızlık yapma bari beğenmedim de geç. Ya filmleri anlamıyorsun ya da her film kötü geliyor sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Puder

quote:

Başka bir Amelie vakası. Sizi temin ediyorum, bu filmin kadrosu bu kadar tanınmış oyunculardan oluşmasa, Taxi Driver'ı duymazdınız bile.

Gerçekten komiksin. Amelie neyse onda kısmen haklısın. Taxi Driver ile Bez Bebek aynı diyorsun, burdan saçmaladığın anlaşılıyor zaten. Herkesin bir zevki vardır anlıyorum ama filme saygısızlık yapma bari beğenmedim de geç. Ya filmleri anlamıyorsun ya da her film kötü geliyor sana.

Birader sizler nasıl insanlarsınız biliyor musun? Çoğunluğun fikrine uyan, ve o çoğunluktan güç aldığı için kaptırıp giden tiplersiniz. Bu film yerini haketmiyor, 8.5 değil 6 bile değil bu filmin puanı. Ve çok açıkça söylüyorum, bu filmde bu oyuncular olmasa, bu puanı alamazdı, ve sen filmi izleyip "Bu ne biçim film kardeşim!" derdin. Çünkü kendi fikriniz değil, çoğunluğun fikri önemli sizin için.

"Bir adamın yalnızlığını o kadar güzel anlatıyor ki, ah!" gibi yorumlardan bulunan ve filmi izledikten sonra hasta olduğuna kanaat getirdiğim insanların düşüncelerine katılan birisinin, sen filmlerden anlamıyorsun demesi ise günün esprisi oluyor herhalde.

Filmi beğenmemek ve beğenmediği dile getirmek de saygısızlık yapmak oluyormuş, böyle bilmediğimiz şeyleri hep öğret bize, değerli bilgiler bunlar. Hiç bilmiyordum bunun saygısızlık olduğunu. İnsan her yaşta birşey öğreniyor işte.

Ayrıca bana her film kötü gelmiyor. Gerilerde 10 puan verdiğim filmleri de bulabilirsin. Film güzelse benden hakkını alır.

Tekrar ediyorum, film zaman kaybı.

• Filmi sevmeyebilirsin de bir yorumda bu kadar saçmalanmaz. Şu kült filmle bez bebek aynı cümle de geçiyor ya ne diyeyim artık. Taxi Driver'ı bende o kadar sevmem de, yerli eleştirilerim mevcut. Saygısızlık..
  • @Ed Wood

Bakın hala kült diyorsunuz filme. Bu filmin kült olduğuna karar veren insanların zaten şu noktadan itibaren film izlemesini sakıncalı buluyorum. Böyle kişiler sinemada çoğunluğu sağlarsa, onlara göre yapılacak olan filmler yüzünden, sinema sektörüne ağlayacak hale geliriz.

Beyler lütfen yapmayın etmeyin, böyle puanlar vermek koaly değil. "A Beautiful Mind" 8.1 ile duruyor, şu film 8.5. İnsanda biraz vicdan olur, hala gelip savunmayın şu saçmalığı bana.
  • quote:

@Ed Wood

Bakın hala kült diyorsunuz filme. Bu filmin kült olduğuna karar veren insanların zaten şu noktadan itibaren film izlemesini sakıncalı buluyorum. Böyle kişiler sinemada çoğunluğu sağlarsa, onlara göre yapılacak olan filmler yüzünden, sinema sektörüne ağlayacak hale geliriz.

Beyler lütfen yapmayın etmeyin, böyle puanlar vermek koaly değil. "A Beautiful Mind" 8.1 ile duruyor, şu film 8.5. İnsanda biraz vicdan olur, hala gelip savunmayın şu saçmalığı bana.
    İroni konuşmuş, sen böyle devam et hocam.
  • 8/10 Kargo uçağını çekme sahnesi olmayaydı 9 bile verebilirdim.Bu arada Jason Statham'ın da oynamadığı aksiyon filmi kalmadı artık yapımcılar adamı paylaşamıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 34803481348234833484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.