Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Periah Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.480
Cevap
21
Favori
75.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Naruto SD: Rock Lee no Seishun Full-Power Ninden

Tür: Parodi•Komedi•Aksiyon

Bölüm Sayısı: 51

Konu:Naruto Shippuuden serisinin karakterlerinden Rock Lee'nin chibi hâlindeki komik maceralarını konu alan, mangadan uyarlama bir yapımdır...

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Kendi Görüşüm: İzlerken yer yer çok güldüm ama fazla gereksiz uzatılmış. Ino, Shikamaru gibi karakterler 10.bölümde gözüktü yani. Her bölüm 2'ye ayrılmış vaziyette, yani ilk 12 dakika bir hikaye diğer 12 dakika onla bağlantısı olan/olmayan bir hikaye. Neji için izlenir bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jujutsu Kaisen.

Zorlaya zorlaya izledim resmen, kime baksam herkes"ooo harika,muheşem kesinlikle izle" tarzı yorum yapıyor. Millet nesini bu kadar sevdi bunun anlamış değilim. Gerçekten bu kadar overrated bir anime görmedim. Ne heyecanı ne sürükleyiciliği ne de merak uyandırması var. Kötü de değil ama iyi de değil. Saman tadı veriyor resmen.

Bir de yılın animesi seçilmiş, gerçekten yılın animesi seçecek kadar ne buluyorlar bunda bu kadar hakikaten anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 1 Mayıs 2021; 19:10:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Jujutsu Kaisen.

Zorlaya zorlaya izledim resmen, kime baksam herkes"ooo harika,muheşem kesinlikle izle" tarzı yorum yapıyor. Millet nesini bu kadar sevdi bunun anlamış değilim. Gerçekten bu kadar overrated bir anime görmedim. Ne heyecanı ne sürükleyiciliği ne de merak uyandırması var. Kötü de değil ama iyi de değil. Saman tadı veriyor resmen.

Bir de yılın animesi seçilmiş, gerçekten yılın animesi seçecek kadar ne buluyorlar bunda bu kadar hakikaten anlamış değilim.

Çocuklar seviyor işte, shounen dediğin zaten çocuk-ergenlere hitap eden serilerdir ve cool karakterlerin sürekli güçlü olduğu ben daha güçlüyüm dediği ve düzgün bir hikayenin olmadığı serilerdir. Jujutsu Kaisen ise Bleach ve Naruto'dan araklayıp, başarılı olmuş bir shounen'dir pek bir olayı yoktur.

Reddit gibi yaş ortalaması biraz daha yüksek olan platformlarda yılın animesi Re:Zero 2. Sezon seçilmiştir, halk arasında.

Linç yiyeceğim ama şu anda en overrated anime Jujutsu Kaisen'dir. Konusu, karakterleri her şeyi klişe ve araklama, tahmin edilebilir ve alınan aksiyonların sonuçlarının olmadığı boş zorlama komedi yapıldığı başka bir shounen.

• Okeanix kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gerçekten Naruto ve Bleach'ten araklama olduğunu hissettiriyor adama.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Japonyanın hepsi çocuk ozaman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

Japonyanın hepsi çocuk ozaman :)

Ben yaşı büyük kimsenin bu seriyi OHA ÇOK İYİ DÜNYANIN EN İYİ ANİMESİ KONUYA BAK diye övdüğünü zannetmiyorum. Çerezlikti, eğlendim güzel animasyonları var der geçer. Olayı abartan ve göklere çıkartan çok kültürü olmayan küçük yaştaki kardeşlerimiz. Belli bir yaştan sonra boş aksiyondan keyif almıyorsun ve o yüzden ilgimi çekmiyor, 2 tane derinliği olmayan karakterin birbirine vurması beni etkilemiyor.

TR'de Anime izleyicilerinin yaş ortalaması 12'ye kadar düştü eskiden daha yüksekti ama şimdi anime izlemeyenleri dövüyorlar. Tiktok'dur, Instagram'dır Ünlülerin destek çıkmasıdır Animelerin popüleritesi son yıllarda aşırı arttı.

Shounen ne demektir?

a genre of Japanese comics and animated films aimed primarily at a young male audience, typically characterized by action-filled plots.

Shōnen manga (少年漫画), also romanized as shonen or shounen, are Japanese comics marketed towards young teen males between the ages of 12 and 18.

12-18 yaş izleyici kitlesini hedeflen yapımlardır ve genellikle aksiyon odaklı plot'a sahip olurlar. Yani Shounen açılımı zaten çocuklara hitap eden seriler demek bunu tartışmaya gerek bile yok. Peki çocuklar ne sever, cool, güçlü ve kusursuz karakterler serverler Gojo Satoru gibi. Hikayenin nasıl yazıldığı, karakterlerin nasıl yazıldığına önem vermezler sadece ekranda boş kuru aksiyon olsa onlar için yeter. Jujutsu Kaisen bunları iyi verdiği için başarılı ve bu kadar popüler ama ben hedeflediği yaş aralığında olmadığım için bana göre ağır overrated. Naruto, HxH gibi olsa severdim mesela ama değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 1 Mayıs 2021; 23:31:48 >

Moruk galiba senin çok 12 yaş arkadaşın var veya türkanime den çıkmıyorsun :) Ben daha etrafımda benden başka anime izleyen görmedim.(Arkadaş sayım azımsanmayacak kadar fazla.). Sen illa laf sokacam ezikleyeceğim diye boş yapıyorsun. Güya sana göre anime izlemeyenleri dövüyolar o yüzden mi youtube de anime kanalı olup(türk) 50 binden fazla takipçisi olan yok :))))

Dediğin şeyler yurtdışı için (özellikle amerika) doğru ama biz türkiyede yaşıyoruz. Bu forumda jujutsuyu övenler hiç bir zaman OHA ÇOK İYİ DÜNYANIN EN İYİ ANİMESİ KONUYA BAK demedi zaten. Sen muhalefet olacam diye kuduruyorsun sadece bro.

Birde demişsin redditin yaş ortlaması yüksek. İyi güldürdün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ainz Ooal Gown -- 1 Mayıs 2021; 23:50:53 >
  • quote:

Moruk galiba senin çok 12 yaş arkadaşın var veya türkanime den çıkmıyorsun :) Ben daha etrafımda benden başka anime izleyen görmedim.(Arkadaş sayım azımsanmayacak kadar fazla.). Sen illa laf sokacam ezikleyeceğim diye boş yapıyorsun. Güya sana göre anime izlemeyenleri dövüyolar o yüzden mi youtube de anime kanalı olup(türk) 50 binden fazla takipçisi olan yok :))))

Dediğin şeyler yurtdışı için (özellikle amerika) doğru ama biz türkiyede yaşıyoruz. Bu forumda jujutsuyu övenler hiç bir zaman OHA ÇOK İYİ DÜNYANIN EN İYİ ANİMESİ KONUYA BAK demedi zaten. Sen muhalefet olacam diye kuduruyorsun sadece bro.

Birde demişsin redditin yaş ortlaması yüksek. İyi güldürdün.

İnternette dolaşırsan 12-13 yaş çok kişi görürsün, arkadaşın olmaları gerekmiyor internet böyle bir yer zaten yeni mi kullanmaya başladın?

Reddit yaş ortalaması diğer platformlardan biraz daha yüksek dedim, yüksek demedim. Önce okuduğun cümleyi anla sonra tartışırız?

TurkAnime'de yorum yazarım ama TurkAnime'de anime izlemem zaten Türkçe altyazılı bir şey izlemiyorum.

Sana Shounen kelime anlamı olarak zaten 12-18 yaş aralığında ki çocuklara hitap eden seriler anlamına geldiğini anlatıyorum daha bunu bile kabul edemeden bana saldırmaya devam ediyorsun.En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız J

Jujutsu Kaisen övülecek ne tarafı var, tekrar anlatır mısın? Diğer shounen serilerden farklı ortaya ne koyuyor gerçekten merak ettiğimden ciddi soruyorum? Bleach veya Naruto'dan çaldığı şeylerin üstüne bir şey ekliyor mu? Tam tersine daha da basitleştiriyor Naruto, Bleach, Hunter x Hunter gibi serilerde kendine özgü dünyaları olan serilerken artık onu bile geçip daha da basitleştirip gerçek hayatta işte şunlar varmış diyerek sanki 2 tane bölge varmış insanın aklıyla dalga geçen yapımlar haline dönüyorlar bunun bir diğer örneği de Boku No Hero Academia. Demon Slayer neden Jujutsu Kaisen'den kat kat iyi bir seri biliyor musun? Çünkü kendine özgü dünyası ve düzgün bir güç sistemi var.

Jujutsu kaisen izlerken eğlendiğim için ve günün stresini üzerimden bir nebze attığı için zevk alarak izledim. Diğer shounen serilerden çokta farkı olmadığını bende biliyorum ama bu animenin kötü olduğu anlamına gelmez. Allah aşkına demon slayerın neresi özgün bana bir anlatsana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ainz Ooal Gown -- 2 Mayıs 2021; 0:17:41 >
  • quote:

Jujutsu kaisen izlerken eğlendiğim için ve günün stresini üzerimden bir nebze attığı için zevk alarak izledim. Diğer shounen serilerden çokta farkı olmadığını bende biliyorum ama bu animenin kötü olduğu anlamına gelmez. Allah aşkına demon slayerın neresi özgün bana bir anlatsana.

Ben neden kendimce kötü olduğunu incelememde anlatmıştım, sen beğeniyorsan bir şey demiyorum ama overrated seri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yılın animesi? 8.7 Puan? Hepsi abartı en azından bunu kabul etmenizi isterim. Bence bütün shounen serilerin puanları abartı, Demon Slayer'da 8.8 falan başlayıp şimdi ki haline kadar geriledi puan olarak, çünkü shounen serilerin zamanla hype'ı düşer ve insanlar ileri de dönüp baktığında boşuna abartmışız der.

Aynı durum Demon Slayer'da var. Demon Slayer çıktığında bu sefer insanlar Boku No Hero abartmışız, overrated dedi şimdi Jujutsu Kaisen çıkınca Demon Slayer abartmışız diyerek puanını düşürdüler. Şimdi Chainsaw Man çıkınca da insanlar bu sefer diyecek ki aa biz Jujutsu Kaisen abartmışız Chainsaw Man daha iyi diyecekler. İşte anime topluluğu shounen anime izleyicisi böyle bir kitle. Yeni shounen her zaman daha iyidir, iyi olması veya özgün olması gerekmiyor. En yenisi ve en hype olan daha iyidir bu kafadalar.

Demon Slayer ben mangasını bitirdim ve 6/10 puan verdim öncelikle. Animesi mangasından kat kat iyi bununda tek sebebi Müzikler, Atmosfer, Animasyonlar ve Seslendirmeler. Onun dışında evet Demon Slayer'da klişe bir seri. Ben klişe değil veya özgün bir seri demiyorum ama Jujutsu Kaisen'den daha özgün olduğu kesin.

En azından kendine özel bir dünyası var, gerçek hayatta iblisler var diyip geçmiyor. Bu atmosferi kurtarıyor serinin. Karakterleri daha kusurlu ve mükemmel değil bu yüzden daha gerçekçi hissetiriyor Jujutsu Kaisen mükemmel olmak için yazılmış karakterlerinin aksine. Mesela Jujutsu Kaisen animasyonlarını beğendim demişsin Demon Slayer animasyonları çok daha iyi.

Jujutsu Kaisen diğer eksiklerinden biri saçma rap tarzı unutabilir müzikleri. Demon Slayer ise daha iyi müziklere sahip, bence Demon Slayer daha hatırlanabilir bir seri olmasının ana sebeplerinden biri Müziklerinin çok daha iyi olmasıdır.

Hunter x Hunter yazarı da mesela Demon Slayer şimdi ki gelecek Arc'ını baya övmüştür. Jujutsu Kaisen'de durum ne? Esinlendiği Bleach serisinin yazarına salladı bak benim kadın karakterlerim işe yarar diye. Kadın karakterler böyle yazılır diye atar yaptı. Tamam her karakteri mükemmel yaz, iyi yazarlık bu mudur? İyi yazarlık buysa bütün yazarlar boşuna realistik karakter yazmaya çalışıyor herkes kusursuz güçlü mükemmel karakterler yazsınlar ne kafa yoruyorlar.

Demon Slayer son filminin başarısıyla kanıtladı ki hala Jujutsu Kaisen'den daha popüler bir seri. Ben Jujutsu Kaisen filminin Demon Slayer'ın yarısı kadar izleneceğini bile düşünmüyorum göreceğiz.

Kısacası Demon Slayer bence Jujutsu Kaisen'den en az 5 kat daha iyi bir seridir..

Demon Slayerın nesi daha iyi?

• Animasyonları daha iyi
    • Müzikleri daha iyi
    • Dünyası daha iyi
    • Karakterleri bence daha iyi çünkü mükemmel olması için yazılmamışlar.
    • Plotu daha iyi
    • Hikayesi daha iyi
    • Yani böyle çok şey sayarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 2 Mayıs 2021; 0:35:2 >

Fikirlerine katılmasamda saygı duyuyorum. En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

• OP'de ben güllük gülistanlık bir anime zannetmiştim. Ama anime öyle değildi.

@Ainz Ooal Gown

• quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

OP'de ben güllük gülistanlık bir anime zannetmiştim. Ama anime öyle değildi.

@Ainz Ooal Gown

Ahahaaha haklısınız hocam :)

• Shigatsu wa Kimi no Uso

Klasik müzik dinlemeyi sevdiğimden dolayı izlerken çok zevk aldım. Draması iyiydi ama beni nedense ağlatmadı. Drama izleyeyim zaman su gibi akıp geçsin diyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.

• 13 yaşında bir kardeşiniz olarak anime dünyasının olgunlaşamamış yaşıtlarımla bitmek üzere olduğunu söyleyebilirim. Tanıdığım biri Boku no Hero Academia ve Aot izledi diye kendine "otaku" "weep" diyor ve bu söylediğimi kanıtlar nitelikte. Her 12-13 yaşında olup anime izleyenler aynı kafada değil bu arada. Jujutsu Kaisen'de dünyanın en overrated animesidir aksini söyleyene saygı duyarım

• Ainz Ooal Gown kullanıcısına yanıt

Kısa ve öz anlatıp, gerekli puanı vermişsiniz hocam En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

• Aot Sao ve Tokyo ghoul izledim. Aradan verdiği hayat tavsiyeleri oldu hepsinin özellikle tokyo ghoul s4 son bölüm rize-san'a giderken tırmanmada inanılmaz şeyler diyor kaneki beni etkileyen şeylerden biri.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurosaki Mertigo

Kısa ve öz anlatıp, gerekli puanı vermişsiniz hocam  

Yazacak çok şey var aslında watarinin ruh haline bile 1 sayfa yazı yazılır da. Kim uğraşacak :)

• Hocam geçen bir animenin adıyla kurulmuş bir DC grubuna girdim animenin ne zaman devam edeceği hakkında soru sormak için. Neyse cevabımı aldım. Ertesi gün bir baktım "annesi PS4'ünü elinden alıyormuş 1 dk bile fazla oynarsa" "6. sınıfım 2 tane proje ödevim var yardım eder misiniz" "LGS(Liseye Geçiş Sınavı)'ye hazırlanıyorum" ve benzeri mesajlar(hatırlayabildiklerim bunlardı). Ondan sonra anladım ki gerçekten artık çocuk diyebileceğimiz kesimlerin yaş ortalamasına kadar düşmüş anime izleme yaşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 2 Mayıs 2021; 21:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Hocam geçen bir animenin adıyla kurulmuş bir DC grubuna girdim animenin ne zaman devam edeceği hakkında soru sormak için. Neyse cevabımı aldım. Ertesi gün bir baktım "annesi PS4'ünü elinden alıyormuş 1 dk bile fazla oynarsa" "6. sınıfım 2 tane proje ödevim var yardım eder misiniz" "LGS(Liseye Geçiş Sınavı)'ye hazırlanıyorum" ve benzeri mesajlar(hatırlayabildiklerim bunlardı). Ondan sonra anladım ki gerçekten artık çocuk diyebileceğimiz kesimlerin yaş ortalamasına kadar düşmüş anime izleme yaşı.

Zaten ben artık birine cevap vermeden önce yaşını soruyorum ve nedense hep 12-13 yaşında çıkıyorlar artık ciddiye bile almıyorum çocukları. Yaş kitlesi o kadar aşağı düşmüş anime izleyenlerde.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.