Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (478. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Kitabı o kadar övüp sonda niye gömdünüz anlamadım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Carpe Vita kullanıcısına yanıt

cümlemde anlam düşüklüğü olmuş :) kitabı çok beğendim. o kadar ki kimi kitaplar zaman kaybı, bu kitap o bahsettiğim kitapların zaman kaybı olduğunu kanıtlıyor. Martin Eden kitapsa, o bahsettiklerim broşür olur anca.

•  En son hangi kitabı okudunuz?

Mario Puzo - Münih'e Kadar 6 Mezar

Yazarın diğer kitaplarına güvenerek aldığım ve bir süredir kitaplığımda bekleyen bir eserdi. Nihayet okumaya karar verdim ve açıkçası çok ciddi bir hayal kırıklığına uğradım.

Öncelikle kitap oldukça ince, 1-2 günde rahatlıkla bitirilebilir. Dili oldukça sade, konuyu anlamak da çok basit. Orta sınıf bir macera filmi gibi, kafanızı çalıştırmanıza hiç gerek yok. Akıcılığı iyi. Fakat bu kitabı oldukça yüzeysel buldum. Konunun hiçbir derinliği yok, aslında biraz daha iyi işlenebilirdi ve heyecan katılabilirdi. Hele son sayfalarda konu iyice hızlanıyor ve biraz da oldu bittiye getirilerek son buluyor.

Beni ufacık da olsa tatmin etmedi diyebilirim. Kitapçılarda bilmem kim best seller adı altında satılan sıradan bir hikaye olsaydı neyse, BABA'yı yazmış adam yahu bu.

Beğenmedim 5/10.

• LONTANO yu bitirdim tam HBO mini dizisi olabilecek kalitede bir iş olmuş tabi olay daha bitmedi 2.kitap Kongo'ya Ağıt a başladım tavsiye ederim,ayakları yere saglam basan bir konusu var.

• Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Victor Hugo

Kitabın önsözü ilgimi daha çok çekmişti.

En son hangi kitabı okudunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trao -- 5 Haziran 2021; 14:26:26 >
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Filmini izlediniz mi? Kitapla filmi arasındaki ilişkisini merak ettim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Crowne C kullanıcısına yanıt

filmini izlemedim.

• Victor Hugo - Notre Dame'in Kamburu'nu okudum. Allah okuyanlar sabır versin. :) Paris şehrine aşıksanız ne bileyim sokağına hayransanız buyrun okuyun derim kısaca. Kitapta hikaye 300. sayfalara doğru başlıyor desek yeridir. Başlarda kitabın başına oturmak istemedim vallahi ya. En baştaki isim cümbüşü, olaylar ne, kim kime, Paris, Paris, Paris... Kitaba bağlanamadım yani. Ama olayın özüne inersek yani hikayeye bakarsak güzel bir hikaye. Ona gram lafım yok. Ama o has hikayeye gelmek çok yordu. Acaba yazarın diğer kitapları böyle mi? Sefilleri alacaktım ama hafiften tırstım. :)

• Kemal Tahir - Yorgun Savaşçı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fahrenheit 451- Ray Bradbury

• Şuraya haziran ayın bırakayım.

• Yazarin tek kitabiymis,harika bir donem romani.yazarin uslubuna bayildim dolu dolu bir turk edebiyati ornegi,siddetle tavsiye ederim.

Üç istanbul

Fakir Baykurt'un kitaplarını şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mülkiyeli06 -- 12 Temmuz 2021; 9:1:41 >
  • Bülbülü öldurmek 4/10

Bu sene okudugum kitaplar icinde okudugum en abartilmis romandi,abartisiz 150-180 civari kitap ölü resmen,diyaloglar cok kotu ve olay hic ilgi cekici degil maalesef.
    Bazi kitaplar zamaninin otesine dokunabiliyor ya da ne zaman okunsa etkileyici olabiliyor ama bazi kitaplarsa sadece yazildigu donemlerde okunmali,bu da tam da oyle bir roman.

• Çocuk gelişimi ve psikolojisiyle ilgilenen, çocuk yetiştiren ya da yetiştirecek olanlar hiç düşünmeden okuyabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Isaac Asimov'dan İşte Tanrılar'ı okudum. Asimov'un en iyi tekil eseri falan demişler ama ben beğenmedim pek, tekil eser olarak Sonsuzluğun Sonu kat kat iyiydi. Asimov'dan alışık olduğumuz plot twistler yoktu, yavan bir hikayeydi genel olarak. Özellikle kitabın 2. bölümü epey farklı, seveni çok olmuş ama ben sıkıcı buldum.

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.