Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (468. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanlarda okuduğum en iyi kitap Çalıntı Yaşamlar. Okurken bol bol altını çizebileceğiniz sözler var. Bitmesine üzüldüğüm kitaplardan biri. Yazarın ilk kitabında böyle bir kalite yakalaması şaşırttı beni doğrusu. İbrahim Özçelik adını ileride sık sık duyacağız gibi geliyor bana.Günlük şeklinde yazılmış psikolojik roman şiddetle tavsiye ediyorum.
     En son hangi kitabı okudunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burası reklam yapabileceğiniz bir alan değil, kitap hakkında görüşlerinizi paylaşabileceğiniz bir konu. Reklamı başka yerde yapın lütfen, bu şekilde yapınca samimi de olmuyor.

• Şu çalıntı yaşamlar mıdır nedir reklamını git başka yerde ver arkadaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Harry Potter ve Sırlar Odası
    Uzun zamandır bir kitabın başında bu kadar vakit geçirmemiştim. Sürükleyicilik konusunda çok iyi bir kitap. Sonu oldukça şaşırtıcı ve iyiydi. Harry Potter serisine heyecanla devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drybeansandrice -- 20 Eylül 2020; 10:52:51 >
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
    Çocukluğu Nazilerin yükseliş dönemine denk gelen ve ilerleyen zamanda Nazi Almanya'nın elit birliklerinden biri olan leibstandarte tümenine katılan askerin savaş anılarından oluşuyor kitap isminden de görüldüğü gibi. Bir diğer benzer kitapta(Kan kırmızı karlar) olduğu gibi yine propagandanın ve zafer sarhoşluğunun etkisiyle başlarda hiçbir şeyi sorgulamazken, savaşın kaybedilmeye başlanmasıyla savaşı ve yaptıkları şeyleri sorgulamaya başlıyorlar. Kitabı genel olarak baya beğendim, diğer kitaba göre de biraz daha sürükleyici geldi ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sammael. -- 20 Eylül 2020; 20:27:36 >

Öncelikle bu kitabın hikaye ve masallardan oluşan bir kitap olduğunu bilmiyordum. Direkt tek bir hikayeye yer veren roman tarzı bir şey bekliyordum. İçerisinde kısa hikayeler ve masallar olan toplama bir kitap. Sabahattin Ali kalemi güçlü bir yazardır -Kuyucaklı Yusuf, Kürk Mantolu Madonna gibi eserler bunun örneği durumunda bence- ama bir kaç öykü dışındaki öyküleri yetersiz buldum ben. Dekolman, Hakkımızı Yedirmeyiz ve Sırça Köşk isimli yazılar iyiydi ancak diğerleri sıradandı bence.

• felsefe giriş-nigel warburton

Sabahattin Ali'nin eserlerinde kullandığı dili seviyorum. Bol bol eski kelimeler içerdiği için özellikle öykü kitaplarını okurken sanki dedemden hikaye dinliyormuş gibi hissediyorum. Zaman zaman uzun betimlemelere denk gelince bu sıkıcı olabiliyor, bilmediğim kelimelerden ötürü okuduğumu sandığım kısımları tam okumamış olabiliyorum ama genel olarak baktığımda bu durumdan hoşnut olduğumu söyleyebilirim. Macide'nin, Bedri'nin, Ömer'in kendileri ve başkaları hakkındaki çıkarımları, daha doğrusu yazarın insan dünyasını güzel aktarmış olması sanki Rus edebiyatına ait bir eser okuyormuş hissi veriyor. Kitabın sonuna doğru Ömer'in kendi hakkında yaptığı çıkarım çok iyiydi mesela.

Ben oldukça akıcı buldum. Romandan ziyade uzun bir hikaye kitabıydı.
    Türünün ilk örneği ve yazıldığı dönemi göz önünde bulundurunca anlatımdaki basitlik ve yüzeysellik göz ardı edilebilir. Okurken o kadar da rahatsız etmiyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kral katili güncesi rüzgarın adı
  • Heyea kullanıcısına yanıt
    Yusuf Atılgan'nın Büyün Hikayeleri kitabını tavsiye ederim hocam.
  • titanic70 T kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ...Son kitap çıkmadan okumasaydınız keşke.
  • ''Hayvanlardan Tanrılara'' uzun süredir erteliyordum .İnsan evrimini ve gelişimi anlamak için konu özeti gibi bir kitap olmuş.Beğendim tavsiye ederim.Anlaşılır ve akııcı bir dili var.
  • kuklacini kullanıcısına yanıt
    Anayurt Oteli'nin siparişini verdim bekliyorum. Gelince okuyacağım direkt. Öneriniz için de teşekkür ederim, aklımda bulunsun.

Zweig'ın kısa ve güzel öykülerinden biri daha. Aşk iki taraflı mıdır yoksa tek tarafın ölesiye sevdiği bir durumda da aşk var mıdır sorusu akıllara geliyor kitabı okuyunca.

• Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri Ayarlama Enstitüsü
    Okumakta niye bu kadar geç kaldığımı sorguladığım onlarca kitaptan sadece birisi. Yaptığı hürriyet tanımı sayfadaki bütün cümlelerin altını çizdirdi.

Daha önce Aylak Adam'ı okuyup çok beğenmiştim, bu kitapta da ona benzer bir tat yakalarım diye düşünmüştüm. Ama çok farklı bir şeyle karşılaştım. Başlangıçta her şey normal giderken işler birden sarpa sarmaya başladı, kitabın atmosferi karardı, konular dağılmaya başladı. Ana karakteri tanımaya başladığımda yazarın ne kadar güzel bir gözlem sonucunda bu karakteri yarattığını farkettim, hareketleri bana doğal gelen bir köylü canlandı gözümde. Daha sonra karakter yalnızlaşmaya, karamsar ve kötü olmaya başladı. Atılgan'ın yazım tarzı Aylak Adam'da da farklıydı ama burada çok daha farklı. Oradan oraya atlayan, devamlı ucunu kaçırdığımız bir film gibi kitap. Bir süre sonra takip etmek zorlaşıyor, bırakmak istiyorsunuz. Karakterin psikolojisini yaşatıyor size yazar ve bu çok değişik bir psikoloji. Sakin kafayla tekrar okumam gereken kitaplardan, ilerde mutlaka bir daha okuyacağım.

Bu kitabı okuyan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum açıkçası. Sığ, saçma ve sapıkça bulan bir kesim var, bir de bilinçaltımızdaki kötülüğün korkutucu bir şekilde yüzümüze vurulduğuna değinen bir kesim var. Siz hangi taraftasınız?

• Heyea kullanıcısına yanıt
    Ben ikinci kesimdenim. Herkesin her türlü pis ve iğrenç işini, düşüncesini, hissini gizlediği bir yeraltısı vardır hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 466467468469470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.