Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (449. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.704
Cevap
93
Favori
358.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farklı bir anlatim tarzı var. Açik konusayim sevemedim kitabi. Arada sirada en azindan boyle kitaplarda denenmeli. Cok akici bir dili mevcut. Normal bir gunluk tarzinda yazilmis gibi ama ana kahramanin 7-8 yasindan 18-20 yasina kadar hikayesini 100 sayfaya sigdirmasida ilginc. Olayları baya hizli anlatmasi takip edememe sorunu olusturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazbaha 5 - Kurt Vonnegut
  • Yabancı - Albert Camus
    İlk baslarda dil konusunda garipsedim türleri denedigim icin. Konusu Düsünceleri yuzunden haksizliga ugramis bir karekter ele aliniyor. Bu dusunceleri yuzunden toplumdan uzaklamis ve topluma "Yabancı'lasması anlatıliyor.

• Grange - Leyleklerin Uçuşu

Son 100-150 sayfada kitap uçuyor adeta. Olayları, karakterleri inanılmaz bağlamış yazar. Ve muhtemelen mükemmel bir araştırmanın ürünü bu kitap. Yazar adeta Dünya turu yaşatıyor size. 9/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allâme -- 18 Mayıs 2019; 14:20:4 >
  • Şeyh Bedrettin - Varidat

güzel ve kısa bir kitap. Allah'ın varlığı ve ona ibadet şekliyle ilgili güzel önermeler var.

Şeyh Bedrettin hayatıyla ilgili birşeyler okurum diye umdum ama kendi pek de bahsetmemiş, diğer kitaplarına bakmak gerek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmini seversiniz belki, güzeldi.
  • Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Vonnegut'un en iyi kitabı hangisidir? Birkaç kitabını alasın geliyor ama fikrim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

Vonnegut'un en iyi kitabı hangisidir? Birkaç kitabını alasın geliyor ama fikrim yok.
    Şu ana kadar Maymun Evine Hoşgeldiniz, Mezbaha 5 ve Şampiyonların Kahvaltısını okudum. Maymun Evine Hoşgeldiniz öykülerden oluşuyor, diğerleri roman. Açıkçası romanlarındaki üslubu farklı, hitap etmeyebilir. Ancak öykü kitabını ben çok beğendim. Çok farklı tarzlarda, çok güzel yazılmış öyküler var. Titan'ın Sirenleri ve Gece Ana da elimde, ileride onları da okuyacağım.
  • Adam Fawer-Olasılıksız

Adam uçmuş bu nasıl bir hayal gücüdür arkadaş ayrıca dersini de iyi çalışmış bilimsel açıklamalar güzeldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan okumakta olduğum kitap Ahmet Hamdi Tanpınar Huzur

• Leonid Andreyev - Kızıl Kahkaha

Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.
  • Sartre'ın Aydınlar Üzerine isimli kitabına başlayacağım. Heyecanlıyım. Bulantı sonrası farklı bir tür.

• Ivan Ilyic'in Olumu -Tolstoy Konusu:
    Ölüm kavramının insanlar üzerine etkisi. İnsanlar dünya hayatına aldanıp ölümü unutup, ölüm geldiği zaman çaresizliğini anlatıyor. İlk Tolstoy kitabım ve ilk kitaptanda etkilemeyi başardı kendisi. İnsanların mal,mülk sahibi olup kendilerinin bir nevi ölümsüz olduğunu zannetmelerinden yakınıyor. Tabi ölen bir varlığın yakınındakilerinde kendi çıkarı dogrultusunda ölüyü önemsemeyip,onun getirdiği ayrıcalıklara ve para ve her neyse'ye sahip olma cabasını gözler onune getiriyor. Ne uzucu.

• zülfü livaneli - serenad.

ara vere vere okudum nihayet bitirdim. çok ahım şahım bir kitap değidi bana göre ama yine de okuduğum için mutluyum.

struma gibi acı bir olayı kitap sayesinde öğrendim.

şimdi livaneli'nin diğer kitaplarını okuyacağım. çok sevdiğim bir sanatçı bence herkes kıymetini bilmeli livaneli'nin.

edit: şimdi de 50 dk'da Ernest hemingway - ihtiyar adam ve deniz okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 5 Haziran 2019; 23:54:5 >
  • Hobbit - J.R.R Tolkien

Çok hoş kitap ama daha öncesinde filmini izlediğim için kitabı okuduğum esnada hep sahneler aklımda canlanıyordu. Kendi hayalimi kuramadım kitabı okurken. Dolasıyla yüzüklerin efendisi serisini okumamaya karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C39A73B0

Bu mesaj silindi.
    fena değildi. zaten 1 saatten az sürede bitti. e-kitap olarak okuyacaksan tavsiye ederim yoksa bi daha gidip para verme. veya birinden ödünç alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezKöy

Hobbit - J.R.R Tolkien

Çok hoş kitap ama daha öncesinde filmini izlediğim için kitabı okuduğum esnada hep sahneler aklımda canlanıyordu. Kendi hayalimi kuramadım kitabı okurken. Dolasıyla yüzüklerin efendisi serisini okumamaya karar verdim.
    yüzük serisini defalarca izledikten sonra kitaplarını okudum. çok daha fazlası var kitapta mutlaka oku derim.

• Jack Kerouac - Yolda

bayadır duruyordu başladık bakalım.
  • Erich Fromm - sevme sanatı

herkese tavsiye ederim
  • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig

• 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.