Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (432. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.701
Cevap
93
Favori
358.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mülksüzlerden sonra okuduğum ikinci kitabı oldu. Yine kendine göre bir dünya yaratmış, başlangıçta isimler terimler vs okumak zor olsa da bu bölümü geçtikten sonra keyifli bir hal alıyor. Cinsiyet ve yönetim üzerine yazılmış güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fareler ve insanlar john steinbeck

Acıklı ve tam filmlik bir kitapmış. Betimlemeleri çok güzel, sanki kafanızda sinema oynuyor gibi...

• Ruhi Mücerret - Murat Menteş

düblörün dilemması daha güzeldi sanki,bazen sıkılıyorum farklı sözcüklerle ilginç betimlemelerinde onun dışında bi yorum yapmayacağım.bitirip diğer kitabıma başlamak istiyorum.

• İnsan Ne İle Yaşar - Lev Tolstoy

En son hangi kitabı okudunuz?

quote:

"...çünkü varlığın sebebi sevgidir."
  • Alex de souza nın kitabını okumuştum

• Hayvan çiftliği - george orwell

Bu kitabi o deviri iyi bilerek okumalı. Onlarca yüzlerce gönderme var. Çoğunu merak ettim acaba neden burda böyle demiş ve gerçekte ne olmuş diye.

• nietzsche ağladığında- Irvin D. Yalom

bu aralar psikanaliz i merak ediyorum
  • hakeen kullanıcısına yanıt
    Aynı isimli bir filmi izlemiştim. Kitabı da okuyabilirim. Kitaptan biraz bahseder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arthur C. Clarke'tan okuduğum ikinci kitap, Çocukğunu Sonu. 2001: Bir Uzay Destanı'ndan çok daha sürükleyiciydi, İthaki bastıkça diğer kitaplarını da okurum artık.
  • Anton Çehov altıncı koğuşu okudum. Oldukça güzeldi.

• Cesur Yeni Dünya
  • Johnnie-Walker kullanıcısına yanıt
    O devri anlatan bir öneri gelse ve birlikte okunsa çok daha iyi anlaşılır .
  •  En son hangi kitabı okudunuz?

Bülbülü Öldürmek’in ana konusu ırkçılık. Amerika’nın çok uzun yıllar çözemediği ve hala kanayan yarası olan siyah-beyaz sorununu bir çocuğun saf ve tertemiz bakış açısıyla gözlemliyoruz. Beyaz bir kadına tecavüz etmekle suçlanan bir siyah ve onun savunma avukatlığını yapan Scout’un babası Atticus eşliğinde ırkçılığın, kin ve nefretin ne kadar mide bulandırıcı olduğuna şahit oluyoruz. Bir yanda “üstün” ırk, diğer yanda her gün hakarete uğrayıp ikinci sınıf insan muamelesi gören siyahlar.

Bana göre güzel bir toplum incelemesi, okunmalı...
  • Stefan Zweig - Ay Işığı Sokağı

5 farklı kısa hikayeden oluşuyor. Özellikle açılıştaki -kitaba ismini de veren- Ay Işığı Sokağı adlı hikaye ayrı bir lezzetliydi.

Zweig gerçekten o kadar detaylı bir şekilde olayları, ortamı ve karakterleri tasvir ediyor ki gözünüzü kapattığınızda oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Resmen kelimelerle sinema filmi izlettiriyor. Ben kitaplarını okurken çok zevk alıyorum; henüz okumadığım tüm kitaplarını okuyacağım.
  • Vahşetin Çağrısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vorinace

Bülbülü Öldürmek’in ana konusu ırkçılık. Amerika’nın çok uzun yıllar çözemediği ve hala kanayan yarası olan siyah-beyaz sorununu bir çocuğun saf ve tertemiz bakış açısıyla gözlemliyoruz. Beyaz bir kadına tecavüz etmekle suçlanan bir siyah ve onun savunma avukatlığını yapan Scout’un babası Atticus eşliğinde ırkçılığın, kin ve nefretin ne kadar mide bulandırıcı olduğuna şahit oluyoruz. Bir yanda “üstün” ırk, diğer yanda her gün hakarete uğrayıp ikinci sınıf insan muamelesi gören siyahlar.

Bana göre güzel bir toplum incelemesi, okunmalı...

Filmi de dehşettir.

• Gelibolu korsanı - serkan ertem

Sıkça cümleler tekrar edilmişti ve kitabın yaklaşık son 50 sayfasi osmanlı belgelerinin direk osmanlica olarak latin harfleriyle yazılmış sekliydi. 2 sene arapça tercumanlik okuyup bırakmış biri olarak bile adam gibi anlayabildigim kısım yok denecek kadar azdı.

• Johnnie-Walker kullanıcısına yanıt
    Aynı doyuruculuğu alabiliceğime pek inanmadığımdan ileri bir zamanda, kitabın etkisi hafiflediğinde izlemeyi düşünüyorum.
  • 9/10

• Türklerin serüveni

Soru cevap şeklinde yazılmış, İlber Ortaylı olmak üzere alanında uzman 8 profesör’ün Avrupa Hun devletinden günümüz Cumhuriyet’ine kadar olayları ayrı ayrı anlattığı bir kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 21 Şubat 2018; 8:4:49 >
  • 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.