Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (423. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.706
Cevap
93
Favori
358.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısa sürede bitti. Fena değildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunus626emre kullanıcısına yanıt
    ABD'ye kaçmış olduğundan olabilir mi
  • Rekin Teksoy'un Sinema Tarihi 1

Sinemanin ilk aşamalarını, sessiz film dönemini, Amerika'da sinemanin gelişimi gibi kisimlari zevkle okudim ama Avrupa sinemasi kısımları ilgisini çekmeyenler için cok uzun geliyor. Ama anlattigi donemle ilgili kisa kisa ülkenin siyasi, ekonomik durumunu anlatmasi da guzel olmus.

Ikinci ciltte de yine Hollywood ile ilgili kısımlarını okuyarak devam edecegim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk sayfalar biraz yavaş ilerliyor ama özellikle son 100-150 sayfa çok iyiydi.Kitap toplamda 10-15 günde falan bitti.Tavsiye ederim,grange bu işi çok iyi biliyor

En son hangi kitabı okudunuz?
  • ,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 31 Ağustos 2017; 21:48:55 >
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
    Albert Camus Düşüş

Yabancı'dan daha çok sevdim açıkçası.

8.5/10
  • Jack London - Martin Eden

Jack London zaten en sevdiğim yazarlardan biridir. Bu kitabıyla da yine kendine hayran bıraktı. Bu kitap hayata bakış açınızı değiştirebilir. Mümkünse İş Bankası yayınlarından okuyun. Kitabın sonundaki notlar kitabı daha iyi algılamanızı sağlıyor. Kitap hakkındaki tek eleştirim , bazı yerler gereksiz uzatılmış. Yani bu kitap 70-80 sayfa daha kısa olsaydı çok da bir şey fark etmezdi. Herkese tavsiye ederim.
  • Candide-Voltaire

• Soner Yalçın-Efendi

Bazı yerler çok zorlama tespitlerle dolu olsa da kitabı genel olarak beğendim. İlk aldığımda sırf Sabetaycıları konu aldığını düşünüyordum ama öyle değilmiş. Kitap aynı zamanda makul bir yakın tarih kaynağı. Özellikle İttihat ve Terakki'yi merak eden biri olarak bayağı bir bilgi sahibi oldum. Konu alınan dönem 1870-1962 arası.
  • tek kelime ile 10 numara kitap.

En son hangi kitabı okudunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ista1907 -- 3 Eylül 2017; 20:5:45 >
  • Kralın Dönüşü

Böylelikle üçlemeyi bir kez daha okumuş oldum. Filmini az çok sevdiyseniz kesinlikle okuyun. İzlememişler ise çok şanslısınız :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Çok ilginç bir kitap. Okuması yorucu olduğu kadar tatmin edici de. 160 sayfalık içeriğin yalnızca 84 sayfası anlatı. Sayfa 87-161 arasında Beckett'ın anlatıda yaptığı göndermeler sırayla izah ediliyor. Anlatıda hiç göze çarpmayan sıradan kelimeler bile tarih, mitoloji ve edebiyattaki öyle referanslara dayandırılıyor ki.. bir metin nasıl bu kadar analitik ve yoğun olupta bu kadar sıradan gösterilmiş çok şaşırdım.

Okumayı düşünecek arkadaşlar için arka kapakta açıklanan tema şöyle: "Trajik olanın da komik olanın da artık hükmünü yitirdiği, mevcut anlamların ve değerlerin hızla çözülüp dağıldığı, eylemin mümkün olmadığı, kara yazgının egemenliği büsbütün ilan ettiği bir eşikte; "doğal dertlerinin" yükünden kurtulmaya çalışan insanın çaresizliğini işliyor Beckett, o her zamanki kurucu "gaddarca" tavrıyla.."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 5 Eylül 2017; 13:16:49 >
  • Patrick Süskind - Koku

Sıra dışı bir kitap. Yazarın hayal gücüne hayran kalmamak elde değil. Yalnız tek sıkıntı kitap pek akıcı değil. Aşırı derecede devrik cümle var ve bu okumayı zorlaştırıyor. Yani 250 sayfalık kitap 500 sayfa etkisi yapıyor. Ama her şeye rağmen kitabın kurgusu bu kusuru örtüyor. Herkese tavsiye ederim. Filmini de izledim. Kitap kadar olmasa da o da gayet iyi.
  • Turgenyev - Babalar ve Oğullar

İlk defa bir kitabın üzerinde bu kadar çok işaretleme yaptım. Galiba kitap okumayı öğrenmeye şimdi başlıyorum. :)
    Kitap harika, Rus - Alman edebiyatı karışık gidiyor gibiyim ama Rus edebiyatı daha hoş geliyor.
  • Pazartesi Cumartesiden Başlar'ı okudum, tavsiye etmiyorum.
  • Bin Muhteşem Güneş... Biraz geç kalmışım okumaya ama mükemmeldi. Ağladım

• Deliliğin Dağlarında - H.P. Lovercraft

Anlatım biraz yavaş ilerleiyor. Kitap kısa olmasına rağmen okuması biraz zor. Ama pes etmeyip sonuna kadar giderseniz bitişe doğru gayet iyi bir esere dönüşüyor.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Devlet Ana yi okumanizi oneririm. Kemal Tahir in farkli yani tarihi veya taraflari ideallestirip gerceklikten uzaklastirmamasi.

700 yil once Osmanli'nin kurulusunda gercek insanlari goreceksiniz bu kitapta hayali kisilikleri degil.

Bu eserin rakibi olarak ise Tarik Bugra'nin Osmancik kitabi ise daha hayali daha efsanelestirilmus , daha edebiyatla ic ice bir Osmanli sunar. Bu iki eseri arka arkaya okursaniz ayni konuyu farkli bakis acilariyla isleyen iki basarili eserle tarihi nasil gormek istediginize karar verebilirsiniz.

Iyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.