Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (406. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhi13

En son hangi kitabı okudunuz?

Bir solukta bitti,

Anlamak isteyen anlatacağı çok şey var,

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir..

10/9,5

3 yıl önce okumuştum ve hayran kalmıştım ustanın diğer kitapları gibi,bugün okudum ve tekrar hayran kaldım. Çok evrensel ve muhteşem bir yapıt. Ben kendisinin İnci ve Bitmeyen kavga eserlerini okudum,Gazap üzümlerinin de filmini izlediğim için okuma ihtiyacı hissetmedim nedense. Bunlar da muhteşem eserlerdir okumayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

quote:

Orijinalden alıntı: ruhi13

Bir solukta bitti,

Anlamak isteyen anlatacağı çok şey var,

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir..

10/9,5

3 yıl önce okumuştum ve hayran kalmıştım ustanın diğer kitapları gibi,bugün okudum ve tekrar hayran kaldım. Çok evrensel ve muhteşem bir yapıt. Ben kendisinin İnci ve Bitmeyen kavga eserlerini okudum,Gazap üzümlerinin de filmini izlediğim için okuma ihtiyacı hissetmedim nedense. Bunlar da muhteşem eserlerdir okumayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum

Alınacaklar listesine ekledim hocam, teşekkürler

Hakan GÜNDAY'ın tarzını tamamen yansıttığı karanlık bir kitap, insana değişik bakış açıları veriyor.

10/8

Tamamen fiyasko. Öneri üzerine aldım verdiğim paraya mı yoksa harcadığım zamana mı yanayım bilemedim.

Okumayın, okutmayın.

10/0,000001

• Zaman Makinesi - H. G. Wells

Zaman ilerledikçe insanlar olarak birçok açıdan kendimizi geliştirdik ve belirli seviyelere geldik. Düz bir mantıkla diyebiliriz ki; zamanın ilerlemesi ile insanlığın gelişmesinde doğru bir orantı vardır. Peki bir zaman makinesiyle geleceğe gidebilseydik insanlığın tüm alanlarda sınırlara ulaştığını, çözülmemiş sır ve gizem bırakmadığını yani insanlığın altın çağını görebilir miydik ?

• En son Harper Lee'nin Bülbülü Öldürmek kitabını bitirdim. Güzel bir kitap. Tavsiye ederim. Şu an Kaynak Yayınları'nın Atatürk'ün Bütün Eserleri 4. Cilt'i okuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C18F35D20 -- 25 Mart 2017; 12:10:34 >
  • Dostoyevski - Yeraltından Notlar

Dostoyevski dürüstlüğü, derin ve insanın içine işleyen yazım şekliyle beni kalbimin tam ortasından vurmayı başardı. ''Yeraltından'' kısmı ile beni birçok kez derin, uçsuz bucaksız düşüncelere dalmamı sağladı. Hayat hakkındaki görüşlerimi doğrudan etkiledi. ''Notlar'' kısmı ise örnek niteliğinde, alışılagelmişin dışında bir hikaye.
    Kitaptan sevdiğim bir alıntı;
    ''Bütün güzel, yüce şeylerin inceliğini anlamaya hazır olduğumu sırada, evet tam o sırada, bunları hissedeceğime, saçma sapan hareketler yapıyorum.
    Neden güzel ve yüce şeyler üzerine anlayışım derinleştikçe daha çok batağa saplanıyor ve boğulacak gibi oluyordum?''
  • Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky

Seriye yakışır çok güzel bir son kitap, güzel bir son.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçük Prens kitabını okudum.

• Stewan Zweig - Olağanüstü Bir Gece
  • Tarık Akan - Anne kafamda bit var

12 Eylül Türkiyesinde yaşananları anlatan oldukça gerçekçi, üzücü, sürükleyici, kısa olmasına rağmen bittiğinde derin izler bırakan bir kitap. Okudum ama okudukça üzüldüm, sıkıldım, içim karardı...

Çok etkileyici ve sürükleyici bir kitaptı. Ben 4 günde okuyabildim ama suç kitabın değil son 1-2 aydır üzerimde bir uyuşukluk var.

Kitabın son yaprağını okuyup kapağını kapattığımda kitabın beni çok doyurduğunu anlamamı sağlayan o değişik tarifi imkansız hisleri duydum bunun başında boşluk hissi geliyor tabi ki. Ve tabi ki her zaman ki gibi çok beğendiğim bu kitap da kendimden parçalar bulduğum bir kitaptı. Bana benden parçalar sunan kitaplar beni çok etkiliyor.

Son olarak eklemek istiyorum; Raif efendi; kusura bakma ama efsane bir ahmaksın; seni hiç unutamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 20 Mart 2017; 0:59:9 >

Çevrildiğini duyar duymaz tek solukta okudum neredeyse. Siparişten 3 gün sonra elime ulaştı kitap, 4 gün içinde bitti.

Anlatılan dünyada hiç bir karakter tam anlamıyla beyaz veya tam anlamıyla kötü değil. Bütün karakterler grinin tonları. Betimlemeler o kadar detaylı, anlatım o kadar akıcı ki, kitap okumaktan ziyade bir gif izlermiş gibi bitti kısa sürede.

Serinin diğer kitaplarının çevrilmesini beklerken stormlight archives serisine başlayayım bari bu arada.

Kitabın neredeyse her bölümü bittikten sonra birkaç saniye durdum ve düşündüm. Derin düşüncelere daldım. Albert Camus ve anlatım tarzı, hayata bakış açısı, toplumun bu insanı yabancılaştırması beni bu derin düşüncelere itti. Tanrı, aşk, ölüm, ceza vb. yargıları bambaşka bir bakış açısıyla okumak bana keyif verdi. Hatta biraz da kendimi buldum bu karakterde. Bu yüzden okumak daha da zevkli bir hal aldı.
    "Yabancı" kitabı benim için çok şey ifade etti. İnsan, hayat, umutsuzluk ve umut arasındaki çizgi hakkında. Okunması gereken bir "başyapıt" olarak isimlendirmekte çekinmeyeceğim Albert Camus'nün bu eserini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drybeansandrice -- 20 Mart 2017; 21:57:39 >
  • Dostoyevski-suc ve ceza

Sanırım okumayan kalmamıştır bu forumda

Yine bir steinbeck efsanesi

Ustanın önünde saygıyla eğiliyoruz

10/9,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhi13 -- 22 Mart 2017; 16:20:33 >

Yer yer sıkmış olsa bile hayatın içinden hoş bir kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 22 Mart 2017; 21:26:11 >

Çok güzel bir kitap elinizden bırakımıyorsunuz ve 2 günde bitiyor. Sokrates'e hayran olmamak mümkün değil! Mutlaka okunmalı.
  • 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.