Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (401. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DH Lawrence

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Dawkins - Tanrı Yanılgısı

Tavsiye ederim inançlı olan herkes okumalı

Bu kitabı okudum. Yine bu kitaba karşı olarak çıkmış Alister McGrtah - Dawkins Yanılgısı kitabını okumayı düşünüyorum.

bu kitabı kısmı bitişik çıkmış. iki defa boşluk bıraktım yine aynı.

Bende karşı kitap okumayı düşündüm ama okumayı düşündüğüm kitaplar kitapyurdunda ve çoğu sitede satılmıyor. Kitabın dediği her şeye katılmasam da büyük bir bölümü benimde düşündüğüm şeyler
  • Kara Cisimler ve Kuantum Kedileri

Kitap bilim tarihini akıcı ve anlaşılabilir bir dille ele almış. Geçmişten günümüze geçtiği dönemi değiştiren bilimsel çalışmalardan ve buluşlardan yola çıkarak, dönemin bilim insanlarına ve yazarın seçtiği konulara göre bilimsel bilgi verilmiş. Kitap gayet güzel ve akıcıydı; yalnız basımı durdurulduğundan dolayı piyasada bulmak biraz zor.
  •  En son hangi kitabı okudunuz?

Kötü Kızlar Ölmez

çerezlik olsun diye pdf olarak indirdim bir korku kitabı bir kaç yerinde gerdi ama dediğim gibi çerezlik bir kitap ve aşk var ama çok çok az geçti kitapta o yüzden sevdim ergen kitabı diye düşünmüştüm çünkü kapağında aşık olmuşta deprosyana girmiş kız tasvir ediliyor gibime gelmişti.Kitap kendini okutturdu kaç lira bilmiyorum ama pdf si indirilip okunmaya değer

ve şunu farkettim bir çok romanın sonu berbat bitiyor
    devamı varmış ve fiyatı 27 lira olarak gördüm cidden bu kadar şah eser roman varken nasıl veriyim ben ona 27 lira hikayeyi yarım şekilde sonlandırıyorum muhtemelen sonu iyi bitiyordur kitabın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camel paketindeki camel -- 25 Ocak 2017; 16:47:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

Tüfek, Mikrop ve Çelik - Jared Diamond

Kitabı alırken daha popüler bilim tarzı eğlenceli bir kitap bekliyordum, baya ağır bir kitap olmuş. Çok şey katabilir insana ama çok tekrara düşüyor sonlara doğru sıkıldım biraz.

Aynen öyle.. Kitap daha kısa tutulsaydı ve tekrara düşmeseydi 10/10'luk kitaptı. Ama bu haliyle 7/10.

Ama bir taraftan akademik değeri var kitabın. Özellikle tarih fakültelerimizde okuyan arkadaşlar için büyük yazarlara(Haldun, McNeill, Carr, Fraudel vs.) girmeden önce bir bakması gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anthony Burgess - Otomatik Portakal

• cerrah bitirmiş bulunmaktayım şuan güzel bir romandı bütün serisini bitirmeyi düşünüyorum

• Puslu kıtalar atlası nı bitirdim. Çok sürükleyici ve güzel bir kitaptı. Tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı

Gayet akıcı ve sürükleyici bir romandı beğendim. Okumayan varsa tavsiye ederim. Kolay okunduğu için kitap okuma alışkanlığını kazanmak isteyenlere de önerilebilir.
  • Görünmeyen Ekomomist - Tim Harford

• Karamazov Kardeşler'i bitirdim.
    Okuduğum en güzel eserdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8/10

En son hangi kitabı okudunuz?

8.5/10
  • Macit Gökberk- Felsefe Tarihi

Bu tarzdan bir kitap okumak isteyenler okuyabilirler. Kitabın yazıldığı zamanlar varoluşçuluk akımı pek itibar görmüyordu heralde, kitapta Niçe de dahil olmak üzere varoluşçu filozoflara yer verilmemiş. Varoluşçuluğa ilgi duyan biri olarak, kitapta beğenmediğim tek şey buydu diyebilirim. Bir de 400 sayfa olmasına aldanmayın, kitabın boyutu ve puntosu ile beraber 800 sayfa olarak düşünün siz.

,hayatımda ilk defa kitaptan yapılma bir filmin kitaptan güzel olduğunu gördüm film kesinlikle süperken kitabı orta düzey bir roman olmuş ama yinede okumanızı tavsiye ederim ama 32 lira bu kitap için çok gidin en iyisi pdf okuyun ya da filmini izleyin en azından filminde ağlarsınız biraz

• Amok Kosucusu - Stefan Zweig

60 sayfa olduğu için tek seferde okunuyor. Acaba sonunda ne olacak duygusuyla devam ediyorsunuz bitiyor hemen.

• Dava - Franz Kafka

Bana acayip ağır geldi çok zorlandım okurken. Bunun benim yetersizliğimden kaynaklandığına eminim ama bittiğinde ''ohh'' çekecek kadar zorlandım, sıkıldım okurken.
  • Zweig in Satranç ını okudum. anlatımı iyi, dikkat çekici bir hikaye. bir oturuşta bitiyor ancak çok keyifli. herkesin elindeki bir kitaba göre gayet iyi

• Yusuf Atılgan - Aylak Adam

Başları biraz sıkıcı ama sonradan açılıyor.

Gabriel Garcia Marquez - Kırmızı Pazartesi

Beklentilerim daha yüksekti ama yine de okunabilir.

Ernest Hemingway - Yaşlı Adam ve Deniz

Dün başladım 2 saatte bitti. Genel olarak güzeldi. Tavsiye ederim.

Klasikleri okuyunca intihar edesim geliyor. Ama o kadar güzeller ki vazgeçemiyorsun. Klasikler insan psikolojisinin düşmanı yemin ederim. Altüst ediyorlar beni hele hele dostoyevski. Direk insan psikolojisine giriyor. Şu kştaplar yüzünden antidepresan kullanan insanlar vardır.

Çok güzel bir hikayesi ve başarılı bir kurgusu olan felsefe hakkında temel düzeydeki bilgileri okuyucuyu sıkmadan veren bir kitap. Kurguyu ben çok beğendim. Okunması gerekiyor.

Dehşet seviyede sürükleyici çok çok hoş bir hikaye. Beklentilerimin çok çok üzerinde bir kitaptı. Mutlaka okunmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 5 Şubat 2017; 14:38:13 >
  • 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.