Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
9.230
Cevap
84
Favori
334.047
Tıklama
Giriş
    2452 Mesaj

içinde 8-9 tane hikayeden oluşan bir kitap.Yazarın dili samimi ve akıcıydı onun dışında hikayeler de fena sayılmazdı tek kötü yönü sonlarını daha güzel bitirebilirdi bende yarım kalmış hissi uyandırdı çoğu.
    |
    |
    Murat Menteş - Dublörün Dilemması

Yazının orjinali blogumda:http://iyikikitaplarvar.blogspot.com.tr/2016/12/murat-mentes-dublorun-dilemmas.html

Kitaptan beklentimin yüksek olduğunu öncelikle belirtmek istiyorum. Yani ben arka kapağında yazdığı gibi kült bir roman bekliyordum. Ama kader ağlarını yine ördü ve Adanalı bir rap sanatçısının şu sözleri çalındı kulağıma: ‘’… O işler öyle olmuyor usta.’’
    Dublörün Dilemması kitabını üç temel noktada eleştireceğim. Kurgu, Palahniuk tarzı ve niçin bu kadar bilgi yığını var.
    İlk olarak güzel haberi vereyim. Kurgu müthiş. Bu kitabın zihnimde yer edecek tek tarafı sanırım kurgusu olacak. Ben kurguyu çok zekice ve komik buldum. Kitabın ön sözünde yer alan Cüneyt Arkın repliğine atıfta bulunurcasına zeki ve komik bir kurgu vardı. Zaten sayfaları çevirdikçe beklentimi mahveden o kara bulutları bu zeki kurgu dağıttı. İkinci kısım ben bir ara Palahniuk okuyorum sandım. Vallahi bana sadece metni verseler bu yazar kim tahmin et deseler şüpheye mahal bırakmayacak kesinlikte Chuck Palahniuk der ve tahtaya bir 3 puan daha yazmanızı rica ediciiiim diye de eklerdim. Ama hayır okuduğum kitap Murat Menteş’e ait diye biliniyordu. Yazar belki bilerek belki bilmeyerek Chuck reisten baya etkilenmiş gibi. Belki sorma imkanım olsa ve sorsam hayır böyle bir şey kesinlikle yok der ama ben hissettiğimi söylüyorum. O sürekli bilgi veren tarz, bugün başınıza şunun gelme ihtimali ile dolan sayfalar falan tam Palahniuk işi. Bir yazardan etkilenmek çok doğal ama çok benziyordu yahu. Bu etkiden öte öykünmek gibi geldi bana haşa huzurdan. Bu tarz ile bağlantılı değineceğim üçüncü nokta ise artık b*kunun çıktığını düşündüğüm genel kültür şovu idi. Bakın şovu diyorum çünkü yazarın bize karakterler aracılığı ile el salladığını düşünüyorum. Ve ben de ona el sallayarak şunları söylemek isterim: Abi çok bilgi vermişsin be valla. Abartmışsın yani. Hayır hikaye ile alakalı olsa içimde yanmayacak. Bir dahakine lütfen daha az bilgi ver. Öptüm güzel gözlerinden.
    Özetle beni çok sarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Ugly -- 14 Aralık 2016; 0:8:13 >
    |
    |

• Yarbay
    3366 Mesaj
    15 yıldır kitap okumuyordum. Son iki ayda Sineklerin Tanrısını ve Dokuzuncu Hariciye Koğuşunu okudum.

Sineklerin Tanrısı'nı genelde beğenmişler ama ben hiç beğenmedim. 15 yıl kitap okumayınca okuma yetilerimi mi kaybettim bilmiyorum Baya sıktı beni

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu henüz bitmedi ama çok az kaldı. Ben bunu savaş hikayesi sanıyordum okumadan önce, tam tersi çıktı. Bu da yarısına kadar çok sıkıcı gidiyordu sonra biraz sevmeye başladım. Bir iki güne bitiririm heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 14 Aralık 2016; 14:56:7 >
    |
    |

|
    |

İnsan merak etmiyor değil evim dediği dört duvarın kitaplarla inşa edilmesinin nasıl bir his yaratacağını. Kısa ama çok hoş bir kitap..
    |
    |

çok seviyorum bu adamı da kitaplarını da dili sade,akıcı kaybolmuyorsunuz.Kitabın tek sevmediğim yanı çok kısa 164 sayfa kitap.Keşke böyle 500-600 sayfa olsa işyerinde okumama rağmen 2 günde bitti.
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj

Sylvia Plath otobiyografik izler taşıyan en ünlü romanında, hayalleri olan bir kadının kısa bir sürede hayattan nasıl bıkıp usandığını çok güzel anlatıyor.
    |
    |

Sabahattin Ali'nin mektuplarının toplandığı bir kitap. Eğer Sabahattin Ali'yi seviyorsanız tavsiye ederim.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asosyal adam -- 21 Aralık 2016; 0:1:6 >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    |
    |

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3720 Mesaj

ilgilenenlere öneririm. anlaşılması kolay, sade ve kapsamlı bir kaynak.
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

"Tiffany: You are afraid to be alive. You're afraid to live. You're a conformist. You're a liar. I opened up to you and you judged me." - Silver Linings Playbook
  • Binbaşı
    1341 Mesaj
    |
    |

Steam ID: kaynare

CPU: i5 760 || CPU COOLER: Corsair H100i || MAINBOARD: Asus p7p55d || RAM: Corsair XMS3 8GB DDR3 2000Mhz || GPU: Sapphire HD7850 2gb OC || SSD: Kingston V300 || HDD: 500gb Seagate 7200 rpm 16mb sata3 || CASE: Corsair 400R || PSU: Corsair Cx 750 Watt 80+ || Display: LG E2250V 21,5 inç 1920x1080 LED HDMI || HEADSET: Sound Blaster Tactic 3D Rage || MOUSE: Steelseries Kinzu V2 Pro || KEYBOARD: Logitech K200
    Çalışanlarının yarısına yakını asgari ücret alan ve asgari ücretin, açlık sınırının altında olduğu bir ülke hayal edin ve hükümetinden çok memnun bir halk.
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj

Lisedeyken Yüzük Kardeşliği'ni ilk kez okumaya çalıştığımda filmlerin büyüsüne o kadar çok kapılmıştım ki kitabın masalsı anlatımı bana çok yavan gelmişti ve sürekli olarak bir aksiyon arayışı içindeydim. Kitabın yarısına geldiğimde de sıkılıp bırakmıştım. Şimdi bunun nedeni üzerine biraz kafa yorduğumda aslında beklentilerimin son derece normal olduğunu anlıyorum. Çünkü Peter Jackson ve ekibi Tolkien'in yarattığı böylesi muazzam bir evreni alıp o kadar güzel yorumlamışlardı(ve editlemişlerdi) ki filmleri izleyenlerin nefeslerinin kesilmemesi söz konusu bile olmazdı. Bir ergen/genç olarak da filme paralel olan bir anlatım tarzı beklemiştim. Hatta bir adım öteye taşımak gerekirse Harry Potter'ın kitaplarından yaşadığım heyecanı Yüzüklerin Efendisi'nde de aramıştım.

Bunları neden anlattım? Aslında parmak basmak istediğim nokta çok basit ve net. Filmlerin gazına gelip kitaptan da bir Hollywood etkisi yaratmasını beklemeyin. Yazım tarzı fazla heyecan yaratamasa da hikaye bu kadar basite indirilemeyecek kadar derin...
    http://www.asirigurultulu.com/kitap/yuzuklerin-efendisi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vorinace -- 29 Ocak 2017; 21:25:39 >
    |
    |

• Teğmen
    208 Mesaj
    Türklerin Tarihi - İlber Ortaylı
    |
    |
    2086 Mesaj
    Kürk mantolu madonna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi premiumbeyin -- 28 Aralık 2016; 16:02:19 >
    |
    |
    |
    |
son dakika
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.