Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (389. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Agatha Christie - Zehiri Kim Verdi

Okuduğum ilk Agatha Christie kitabı oldu. Tarz tam beklediğim gibi akıcı , sürükleyici ve gizem dolu. Bu yazarın en az 15-20 kitabını daha okurum. Yalnız bu kitapta katili bulmakta fazla zorlanmadım. Diğer kitaplarında katili bulmak daha zormuş sanırım. Okuyup görürüz artık.

2-3kitabı hariç çoğu kitap benzer maalesef o farklı kitaplarıda gayet iyidir isimlerini veririmde spoiler olarak felan algılarsın istiyorsan pm at yazıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haka bir kitap muhteşem bir sürükleyicilik. Kitabı elinizden bırakımıyorsunuz gece gece gözünüze ağrı giriyor 5 sayfa daha okuyup bırakacam deyip durarak. Filmi en az kitabı kadar kitabı en az filmi kadar harika olan muhteşem bir başyapıt. Mutlaka okunmalı kitap verdiğiniz her bir kuruşa gani gani değiyor. 100 lira olsa gene alınır okunur gene alınır okunur.

Vito Andolini'nin hastasıyız. Vito Andolini ölümsüzdür.
    Bu mesaja eklenen görseller:

En son hangi kitabı okudunuz?

• fareler ve insanlar

geç kalmışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral.

quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Agatha Christie - Zehiri Kim Verdi

Okuduğum ilk Agatha Christie kitabı oldu. Tarz tam beklediğim gibi akıcı , sürükleyici ve gizem dolu. Bu yazarın en az 15-20 kitabını daha okurum. Yalnız bu kitapta katili bulmakta fazla zorlanmadım. Diğer kitaplarında katili bulmak daha zormuş sanırım. Okuyup görürüz artık.

2-3kitabı hariç çoğu kitap benzer maalesef o farklı kitaplarıda gayet iyidir isimlerini veririmde spoiler olarak felan algılarsın istiyorsan pm at yazıyım

Yazarı baya araştırdım dediğin farklı kitapları az çok tahmin edebiliyorum. Okuyup sevdiğin kitapları varsa söyleyebilirsin buradan.
  • JamesKırkRobertLars kullanıcısına yanıt
    On küçük zenci
    Roger ackyord cinayeti
    en sevdiklerim bunlardı

•  En son hangi kitabı okudunuz?

Biraz fırlamalığa, biraz absürdlüğe hayır demiyorsanız kesinlikle okumanız gereken bir roman Cehennem Çiçeği. Küfür edip sigara içen bu 5 yaşındaki delikanlıda eminim siz de kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

http://www.asirigurultulu.com/kitap/alper-caniguz-cehennem-cicegi/[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vorinace -- 23 Eylül 2016; 17:24:24 >
  • Tarık Buğra - Osmancık

Lise 1'de okumuştum tarih hocamın zoruyla ama hiçbir şey anlamadım. Şimdi tekrar okudum herhangi birinin zorlaması olmadığı için bu defa anlamakta zorluk çekmedim. Gayet de güzel kitap.

• Ahmet Altan - Aldatmak

Yazar kitabın sonunu bağlayamamış, sonlara doğru tema birden değişiyor. Kitabı yazmaktan sıkılmış olmalı ki ana konu ile alakasız bir şekilde son buluyor.

Beğenmedim.

Kitabı yeni bitirdim. Diyalogları fena sarıyor. Betimlemeler zaman zaman sıksada onlarda fena değil. Ştolz çok iyi karakter yalnız kitapta fazla gözükmüyor ama gözüktüğü zamanda ortalığı toparlayıp gidiyor adam gibi adam

Kitabın en güzel bölümü bence. Spoiler sayılmaz.

Saat dördü biraz geçmişti. Zahar evin kapısını gürültü etmemeye çalışarak açtı ve ayaklarının ucuna basa basa odasına gitti. Dönüp efendisinin kapısına geldi, önce kulağını kapıya dayadı, sonra anahtar deliğinden içeriye bir göz attı. İçerden, düzenli bir şekilde horultu sesleri geliyordu.

— Uyuyor, diye mırıldandı. Uyandırayım bari; saat dört buçuğa geliyor.

Öksürerek odadan içeriye girdi. Oblomov'un yatağına yaklaşarak yavaşça:

— İlya İlyiç; İlya İlyiç, hişt, diye seslendi. Horlama devam etti.

— Amma da uyuyor yahu; uyanacağı yok. İlya İlyiç! Zahar, Oblomov'u kolundan çekti:

— Kalksanıza. Saat dört buçuk.

İlya İlyiç anlaşılmaz sesler çıkardı, ama gene uyanmadı. Zahar, sesini yükseltti:

— Haydi, kalkın, İlya İlyiç, ayıp vallahi! Gene cevap yok.

Zahar tekrar kolunu çekerek, "İlya İlyiç!" diye bağırdı. Oblomov başını biraz çevirdi, Zahar'a tek gözle baktı. Bu donuk gözde hiçbir hayat eseri yoktu. Boğuk bir sesle:

— Kim o? dedi.

— Benim, kalkın.

İlya İlyiç'in, "Def ol!" demesiyle tekrar uyuması bir oldu. Bu sefer horlamıyor, burnundan ince sesler çıkarıyordu. Zahar tekrar hırkasının kolundan çekti.

Oblomov iki gözünü birden açarak, sert sert:

— Ne istiyorsun? dedi.

— Beni uyandır, demiştiniz.

— Evet, dedim. İyi ettin, haydi şimdi git. Karışma artık. Zahar, gene kolundan çekerek:

— Gitmem, dedi.

İlya İlyiç yumuşayarak:

— Peki, peki, bırak beni; şimdi kalkarım, diye sızlandı ve yüzünü yastığa sürerek tekrar horlamaya başladı.

Zahar inat etti:

— Olmaz, İlya İlyiç, kalkın. Rahatınızı bozmak istemezdim ama imkânı yok.

Oblomov gözlerini açarak yalvarır gibi:

— Haydi ne olur, bırak beni, dedi.

— Ya, evet, sizi bırakayım, sonra niye beni uyandırmadın diye bağırın!..

Oblomov bağırdı:

— Aman ne adam, yarabbi! Bırak bir dakika uyuyayım yahu. Bir dakikadan ne çıkar? Ben de biliyorum...

Uyku İlya İlyiç'in sözünü kesti.

Zahar efendisinin artık işitmeyeceğinden emin olarak söylendi:

— Bu ne uyku be! Leş gibi yatmış aşağı. Böyle bir insan ne diye dünyaya gelir, bilmem ki.

Oblomov ansızın başını kaldırdı:

— Ne dedin? Ne dedin?

Zahar yumuşak bir sesle cevap verdi:

— Niçin kalkmıyorsunuz diyordum.

— Evet ama ne biçim söyledin? Bu cüret nereden geliyor sana be?

— Hangi cüret?

— Böyle kabak gibi konuşmak cüreti.

— Herhalde rüya gördünüz... Vallahi rüya görmüşsünüzdür.

— Sen beni uyuyor mu sandın? Uyumuyorum ben; her şeyi işitiyorum...

Tekrar uyku bastırdı. Zahar ne yapacağını bilmeyerek sızlandı:

— Ah yarabbim, ne yapsam? İnsan nasıl böyle yatar leş gibi? Bakmak bile insana tiksinti veriyor. Bakın şuna Tanrı rızası için... Tüh!

Birden telaşlı bir haykırışla:

— Kalkın İlya İlyiç, bakın ne oldu? dedi. Bakın ne oluyor burada?

Oblomov birden başını kaldırdı, çevresine bakındı, sonra derin derin içini çekerek yeniden yattı ve vakarlı bir sesle:

— Beni rahat bırak, dedi. Sana beni uyandır demiştim, şimdi emri geri alıyorum. İşittin mi? Canım ne zaman isterse o zaman uyanırım.

Bazen Zahar:

— Peki, zıbar! Tanrı belanı versin! diyerek bırakır giderdi. Ama bazen de inat ederdi. Bugün de inadı tutmuştu. Oblomov'u eliyle kolundan ve hırkasından çekerek var gücüyle tekrar bağırdı:

— Kalkın, kalkın diyorum size!

Oblomov ansızın yerinden sıçradı ve Zahar'ın üstüne yürüdü.

— Dur ben sana göstereyim. Efendini zorla rahatsız etmek ne demektir öğrenirsin.

Zahar tabanları kaldırdı, ama daha üçüncü adımda Oblomov'un uyku sersemliği geçti; esnemeye, gerinmeye başladı. İki esneme arasında, Zahar'a:

— Kvas... getir bana, dedi.

Tam o sırada Zahar'ın arkasında duran birisi kahkahayı kopardı. İkisi de birden etraflarına bakındılar. Oblomov sevinçle:

— Ştoltz, Ştoltz! diyerek dostuna doğru koştu. Zahar sırıtarak:

— Andrey İvanoviç! dedi.

Ştoltz hâlâ gülmekten katılıyordu. Bütün sahneyi görmüştü.

• yaşar kemal - teneke

çukurova 'daki çeltik ağalarının halk üstündeki baskılarını ve halkın yaşadığı zorlukları anlatır.
  • Otomatik Portakal
  • 742793 kullanıcısına yanıt
    Bende uzun zamandır okuyorum. Oblomovluk bana da geçti sanki, 2 aydır bitiremedim.

Trainspotting kabullenmeme ve reddedişin hikayesidir. Hayatı, dayatılanın aksine, istediği şekilde yaşayan ve dışlananların hikayesi.. Ve her ölümlünün mutlaka tatması gereken bir roman..

http://www.asirigurultulu.com/kitap/irvine-welsh-trainspotting/
  • Sofi'nin dünyası.

"Kafatasınızın içindeki birkaç santimetreküp dışında, hiçbir şey sizin değildi." Bu cümle bile kitabın ne derece psikopatça bir distopik evrene sahip olduğunu anlamanıza yardımcı olurTavsiye ederim
  • Suç ve Ceza'yı okudum bitirdim dün, bugün Elveda Güzel Vatanım'a başlayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bi tylol hot içer miyiz -- 1 Ekim 2016; 14:19:57 >
  • 3. Kitap 3. Filmden çok daha iyiydi. Özellikle yüzüğün yok edilişi sonrası filmde olmayan ayrıntılar hoşuma gitti. Tüm kitaplar ve tüm filmler üzerinden baktığımda ise bence kitaplar daha iyiydi.

Herkese hitap edebilecek bir kitap olmadığı için 3 lüyü fantastik kitap severlere öneririm. Tabi bu türü sevipte hala bu kitabı okumamış biri varsa hala ..
    Bu mesaja eklenen görseller:

En son hangi kitabı okudunuz?

70'e yakın hikayeden oluşan Hikayem Paramparça belki Emrah'ın en iyi kitabı olmayabilir, ama her hikaye farklı bir konuya dokunuyor ve Emrah'ın içtenliğini satırları okurken hissediyorsunuz.

http://www.asirigurultulu.com/kitap/emrah-serbes-hikayem-paramparca/
  • Anna Karenina. Hem sürükleyici buldugum hem de bir türlü bitiremedim kitaplar arasında ilk yerini aldı.İkincisi olmaz umarım. Konu olarak pek seveceğim bir tür degil belki; ancak ne olursa olsun Tolstoy'dan söz ediyoruz. Bir sonraki kitabım Karamazov Kardesler. Konu itibarıyla seveceğim bir kitap Söz konusu Dostoyevski ise sevmemem abesle iştigal zaten.
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.