Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
9.305
Cevap
85
Favori
336.479
Tıklama
Giriş
    149 Mesaj

George Orwell-1984

Hayvan Çiftliğinden sonra Orwell'in okuduğum 2. kitabı olmuş oldu. Hayvan Çiftliği'nden sonra biraz ağır kalsa da kesinlikle okunmalı. Başlarken herkes övdüğü için çok abartılıyordur diye beklentimi düşük tuttum ama iyi ki de yapmışım. Böylece daha da bir sevmiş oldum.
    İnsanlığın neredeyse makineleştirildiği, kendini yönetenlere karşı farklı fikirlerde olursan bile suçlu olduğun, özel hayatın olmadığı, yönetenlerin hep en iyiyi! bildiği bir distopya sunuyor bize. Kitapta bahsedilenler de ülkemizde yaşananlara bakıp da benzerlik görülmüyor değil.
    8.5/10
    |
    |

• Yüzbaşı
    332 Mesaj
    Bilimkurgu sevenler, Philip K. Dick sevenler, toplu oykuleri mutlaka okuyun. Okumazsaniz olmaz, bilimkurgu sevenlerin sanina yakismaz. Bilimkurgu okumayanlar ama merak edenler siz de kesinlikle bu kitaptan bilimkurguya baslayabilirsiniz :)
    Kitap hakkinda blogumdaki paylasima buradan ulasip biraz daha bilgi alabilir, yorumumu okuyabilirsiniz, saygilar. :)

http://rafinasigmayanlar.blogspot.com.tr/2015/10/kitap-36-bay-uzay-gemisi-toplu-oykuler.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biravucgokyuzu -- 17 Ekim 2015; 21:23:29 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Jean Christophe Grangè-Siyah Kan
    Yine Grangè yine şişirilmiş balon bir kitap. Olumlu yorumları görünce beklentilerimi yükselttim ama sonu hüsran oldu. Kızıl Nehirler gibisini yazmadı mı bi daha bu adam yahu?

Platon-Sokrates'in Savuması

Kısa sürede bitip, insana bir şeyler katan kitaplardan.
    Kitaptan sevdiğim birkaç cümle:
    --Ben bir siyaset adamı olmak için fazla dürüst olduğumu düşünerek, size ve kendime iyilik etmeme engel olacak hiç bir yola sapmadım!

--Kendi kendime dedim ki: doğrusu belki ikimizin de iyi, güzel bir şey bildiğimiz yok; ama gene ben ondan bilginim; çünkü o hiçbir şey bilmediği halde bildiğini sanıyor; ben ise bilmiyorum ama bildiğimi de sanmıyorum. Demek ben ondan biraz bilgiliyim, çünkü bilmediklerimi bilirim sanmıyorum.

• Yarbay
    3404 Mesaj
    Uçurtma Avcısı

|
    |

Kitap 10 tane hikayeden oluşuyor. Aralarında en iyisi en uzun hikaye olan Aşk Köpekliktir. Bir solukta okuyabileceğiniz bir hikaye. Aşk bir Ütopyadır hikayesi de baya ilginç geldi. Aslında istese bu konuyu uzatarak bir roman da yazabilirmiş. Aşk bir Mucizedir hikayesinde de ters köşe olup kahkaha atabilirsiniz. Bunların dışında diğer hikayeler de fena değil. Okumayanlar varsa önerebilirim.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Paul cohelho Simyaci harika bir kitap bence kendi hayatımızı yonetmekle alakalı kararlar almamızla alakalı güzel bir örnek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Henri Alleg-Sorgu

Birinci ağızdan anlatılan, o işkenceleri yaşamış Henri Alleg'in, Fransa'nın Cezayir'e karşı sömürgeciliğini, işkence odalarında insanlara acımasızca işkence edilişini anlatıyor. İnsanların o işkenceleri yaparken gülüp, zevk almaları da ayrı bir mide bulandırıcı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: La Haine

Sonunda bitirebildim.
    Baskı kalitesi: Çok iyi
    Çeviri: Çok iyi
    Anlatım: Destansı.. O halde daha ne duruyorsun?
    Şahane bir kitap. Anlatımı ise epik..Kitap üç bölümden oluşuyor. İl bölümde avcı-toplayıcıları.İkinci ölümde Antik Çağı. Üçüncü Bölümde ise Orta Çağı ve devamını anlatıyor..
    Kitabı okumadan önce bilimsel veriler, teoriler, terimler ile yoğrulacak zannetmiştim. Biraz ön yargılıydım. Ama iyi ki de okumuşum. Diğer bilim veya tarih kitaplarına benzemiyor. Anlatımda tek bir bilimsel terim bile kullanmamış. Herkesin anlayacağı bir şekilde insanlık tarihini yer yer şiirsel yer yer polisiye roman tadında mükemmel bir şekilde anlatmış. İnsanlığın; nasıl bunca zincirden, engizisyon mahkemelerinden, katliamlardan günümüze gelişini anlatıyor. İnsanoğlu belki kötü ama içlerinde öyle insanlar var ki tarihin akışını değiştiriyor. Kitabı okuduktan sonra iyi ki bu "İYİ" insanlar doğmuş ve tarihe yön vermiş yaşamı bir nebze olsun yaşanır kılmış. Tabuları yıkmış putları devirmiş diyeceksiniz..
    V For Vandetta filmindeki replik gibi:"Fikirlere kurşun işlemez!" kitabı okuduktan sonra bunu daha iyi anlayacaksınız. İnsanlar ölebilir ama fikirleri dünyanın akışına yön verir.
    Ölmeden önce 100 kitaplık bir liste yapıyorsanız bu kitabı ilk 10'a sokun derim!

Hocam foto görünmüyor kitabın adı ve yazarı nedir?

• Yüzbaşı
    938 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: swashbucker

quote:

Orijinalden alıntı: La Haine

Sonunda bitirebildim.
    Baskı kalitesi: Çok iyi
    Çeviri: Çok iyi
    Anlatım: Destansı.. O halde daha ne duruyorsun?
    Şahane bir kitap. Anlatımı ise epik..Kitap üç bölümden oluşuyor. İl bölümde avcı-toplayıcıları.İkinci ölümde Antik Çağı. Üçüncü Bölümde ise Orta Çağı ve devamını anlatıyor..
    Kitabı okumadan önce bilimsel veriler, teoriler, terimler ile yoğrulacak zannetmiştim. Biraz ön yargılıydım. Ama iyi ki de okumuşum. Diğer bilim veya tarih kitaplarına benzemiyor. Anlatımda tek bir bilimsel terim bile kullanmamış. Herkesin anlayacağı bir şekilde insanlık tarihini yer yer şiirsel yer yer polisiye roman tadında mükemmel bir şekilde anlatmış. İnsanlığın; nasıl bunca zincirden, engizisyon mahkemelerinden, katliamlardan günümüze gelişini anlatıyor. İnsanoğlu belki kötü ama içlerinde öyle insanlar var ki tarihin akışını değiştiriyor. Kitabı okuduktan sonra iyi ki bu "İYİ" insanlar doğmuş ve tarihe yön vermiş yaşamı bir nebze olsun yaşanır kılmış. Tabuları yıkmış putları devirmiş diyeceksiniz..
    V For Vandetta filmindeki replik gibi:"Fikirlere kurşun işlemez!" kitabı okuduktan sonra bunu daha iyi anlayacaksınız. İnsanlar ölebilir ama fikirleri dünyanın akışına yön verir.
    Ölmeden önce 100 kitaplık bir liste yapıyorsanız bu kitabı ilk 10'a sokun derim!

Hocam foto görünmüyor kitabın adı ve yazarı nedir?

M.İlin - İnsan Nasıl İnsan Oldu?
    |
    |

"Dikine futbol diye bir şey çıkarıp futbolu zehirlediler." - Sir Aykut Kocaman

• Yüzbaşı
    427 Mesaj

Güzel bir kitaptı. Gorki ekmek fırınında ki hayatını anlatıyor veya hayatın gerçeğini anlayana tabi.
    |
    |

|
    |

The purpose of life is to end.
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj

Enteresan bir kitaptı, insanların kafalarındaki düşünceleri okurken kendi kendinize konuşuyor gibi hissediyorsunuz bir süre sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhi13 -- 23 Ekim 2015; 22:41:14 >

Açıkçası kitabın tamamını anlamak benim için zor çünkü belli bir temel istiyor. Bu açığı da googledan araştırma yaparak kapattım diyebilirim. Tabii ki de yine kuantumu/evren teorilerini çözdüm yaladım yuttum değil. Fakat genel bir fikir sahibi oldum. Siz de böyle bir kitap peşindeyseniz tavsiye ederim. Ayrıca kitap çok satmasına rağmen bir o kadarda az okunan bir kitapmış yapılan araştırmalara göre.

"Dikine futbol diye bir şey çıkarıp futbolu zehirlediler." - Sir Aykut Kocaman

• Binbaşı
    1697 Mesaj
    Amin Maalouf-Semerkant başta çok güzel olsa da yazar bir yerden sonra özet geçer gibi yazmış ve olay örgüsünde kopukluk olmuş...

|
    |

|
    |

Yine gereğinden fazla abartılmış bir Bestseller kitabı. Allah'tan beklentiyi düşük tutmuşum. Fılmi de varmış sanırım. O daha iyidir muhtemelen.
    |
    |
    Italo Calvino'nun Atalarimiz adli kitabi. İkiye bolunen vikont, agaca tuneyen baron ve varolmayan sovalye adli uc uzun oykusunden olusuyor. Yazarin ince esprileri, fantastik masalsi anlatim tarzi, ters kose yapan alegorileri kitabi tekrar tekrar okumak icin bircok sebepten sadece birkaci. Detayli bilgi almak isteyenler blogumu okuyabilir efenim :)

http://rafinasigmayanlar.blogspot.com.tr/2015/10/kitap-37-atalarimiz-italo-calvino.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biravucgokyuzu -- 25 Ekim 2015; 21:20:40 >
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.