Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (360. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan

Böylece Sabahattin Ali'nin 3 romanını da okumuş oldum. Kendimce bir sıralama yapacak olursam ;

Kürk Mantolu Madonna - İçimizdeki Şeytan - Kuyucaklı Yusuf

Kürk Mantolu Madonna'yı ilerleyen zamanlarda bir kez daha okumayı düşünüyorum çünkü tadı damağımda kalmıştı. Her ne kadar günümüzde ele ayağa düşmüş olsa da mükemmel bir kitap cidden. İçimizdeki Şeytan'a gelirsek öyle aşırı akıcı bir anlatımı yok. Yer yer sıkılabilirsiniz. Ama altı çizilesi onlarca cümle var. Yıllardır düşündüğünüz şeyleri bu kitapta bulursanız şaşırmayın. Kuyucaklı Yusuf ise bu 2 kitabın biraz daha gerisinde bence. Bu kötü kitap olduğu anlamına gelmiyor ama konusu bana göre biraz yavan kalmıştı.

Sonuç olarak hala bu kitapları okumamış olanlar varsa mutlaka öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JamesKırkRobertLars -- 8 Ekim 2015; 11:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

En son hangi kitabı okudunuz?

1-2 vakayı tahmin edebildim ama bazılarına da çok şaşırdım.Çok iyi kitap.Serinin devamını da okumayı düşünüyorum.

Hocam Gerçekler Kanıt İster'i okumuştum bende dediğiniz gibi oldukça iyi bir kitap ve sürükleyici. Yarın Dr'ye gidip alacağım bunu da normalde seri olarak almak daha iyi 40 tl Dr'de ama bir tanesini boşu boşuna almak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

quote:

1-2 vakayı tahmin edebildim ama bazılarına da çok şaşırdım.Çok iyi kitap.Serinin devamını da okumayı düşünüyorum.

Hocam Gerçekler Kanıt İster'i okumuştum bende dediğiniz gibi oldukça iyi bir kitap ve sürükleyici. Yarın Dr'ye gidip alacağım bunu da normalde seri olarak almak daha iyi 40 tl Dr'de ama bir tanesini boşu boşuna almak istemiyorum.

Ben seriyi 4 kitabı birden alacağım.HB de 40 tl.Bu kitabıda birine hediye ederim.Kitaptan güzel hediye mi olur?
  • quote:

quote:

quote:

Ben seriyi 4 kitabı birden alacağım.HB de 40 tl.Bu kitabıda birine hediye ederim.Kitaptan güzel hediye mi olur?

Doğru bende amcamın kızına hediye etmiştim bahsettiğim kitabı 12 yaşında kendisi acaba okuyor mu yoksa bir köşeye mi attı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Doğru bende amcamın kızına hediye etmiştim bahsettiğim kitabı 12 yaşında kendisi acaba okuyor mu yoksa bir köşeye mi attı

Kim bilir
  • Değişim Yılları (Altan ÖYMEN) - Tarihimize kanıtlarıyla ışık tutan bir kitap özellikle kitapta ki dönemde anlatılan Kore Savaşı ve sonucunda çıkmasından korkulan 3.Dünya Savaşı günümüzde ki olaylarla paralel bir şekilde geliştiği için insan daha bir dikkat okuyor.. Bundan sonra ki dönemi anlatan "Öfkeli Yıllar"ı okuduğum için sırada "Devrim" kaldı, tarz itibariyle başka bir kitaba geçeceğim için ondan sonra ki kitabım olacak..

- Dünyanın İlk Günü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhi13 -- 11 Ekim 2015; 17:16:28 >
  •  En son hangi kitabı okudunuz?

Yarım bıraktım.Klasik kitaplara hep saygım vardır, fakat bu kitap nasıl klasik olmuş ben anlamadım. Günümüz popüler ucuz aşk romanlarından bir farkı yok. Hani bir edebi derinliği felsefi bir yönü olsa öyle diyeceğim 50.sayfaya kadar dayanabildim. Belki ileride güzel şeyler olabilirdi ama kitap girişinden itibaren o gereksiz konuşmalar acayip derecede sıktı beni. Bu tür aşk romanlarını sevenlere saygım var ama bana hitap etmiyor. İsteyen pekala okuyabilir tabii ki de. Araştırma yapmadan genelde kitap almam ama bu kitabı ikinci el dükkanında görüp almıştım. Keşke almasaydım dedim içimden :/
  • dune mesihi
  • Hurin'in Çocukları

• Kitap güzel sıkmıyor en azından.Kahramanla beraber sinirlenip geriliyorsunuz.Sonu biraz garibime gitti ama iyiyidi.
  • Ahmet Ümit - Aşk Köpekliktir
    Öykülere bölümmüş bir kitaptı 15-20 sayfa bir öyküydü en çokda son öykü çok etkiledi beni bayağı sarstı.Bu çöküntüden çıkmam için 2-3 kitap okumam lazım

George Orwell-1984

Hayvan Çiftliğinden sonra Orwell'in okuduğum 2. kitabı olmuş oldu. Hayvan Çiftliği'nden sonra biraz ağır kalsa da kesinlikle okunmalı. Başlarken herkes övdüğü için çok abartılıyordur diye beklentimi düşük tuttum ama iyi ki de yapmışım. Böylece daha da bir sevmiş oldum.
    İnsanlığın neredeyse makineleştirildiği, kendini yönetenlere karşı farklı fikirlerde olursan bile suçlu olduğun, özel hayatın olmadığı, yönetenlerin hep en iyiyi! bildiği bir distopya sunuyor bize. Kitapta bahsedilenler de ülkemizde yaşananlara bakıp da benzerlik görülmüyor değil.
    8.5/10
  • Bilimkurgu sevenler, Philip K. Dick sevenler, toplu oykuleri mutlaka okuyun. Okumazsaniz olmaz, bilimkurgu sevenlerin sanina yakismaz. Bilimkurgu okumayanlar ama merak edenler siz de kesinlikle bu kitaptan bilimkurguya baslayabilirsiniz :)
    Kitap hakkinda blogumdaki paylasima buradan ulasip biraz daha bilgi alabilir, yorumumu okuyabilirsiniz, saygilar. :)

http://rafinasigmayanlar.blogspot.com.tr/2015/10/kitap-36-bay-uzay-gemisi-toplu-oykuler.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biravucgokyuzu -- 17 Ekim 2015; 21:23:29 >
  • Dünyanın İlk Günü (Beyazıt Akman) - Fatih dönemini detaylarıyla anlatan en akıcı eserlerden biri. İnsanın elinden bırakması gelmiyor.

• Jean Christophe Grangè-Siyah Kan
    Yine Grangè yine şişirilmiş balon bir kitap. Olumlu yorumları görünce beklentilerimi yükselttim ama sonu hüsran oldu. Kızıl Nehirler gibisini yazmadı mı bi daha bu adam yahu?
    Platon-Sokrates'in Savuması

Kısa sürede bitip, insana bir şeyler katan kitaplardan.
    Kitaptan sevdiğim birkaç cümle:
    --Ben bir siyaset adamı olmak için fazla dürüst olduğumu düşünerek, size ve kendime iyilik etmeme engel olacak hiç bir yola sapmadım!

--Kendi kendime dedim ki: doğrusu belki ikimizin de iyi, güzel bir şey bildiğimiz yok; ama gene ben ondan bilginim; çünkü o hiçbir şey bilmediği halde bildiğini sanıyor; ben ise bilmiyorum ama bildiğimi de sanmıyorum. Demek ben ondan biraz bilgiliyim, çünkü bilmediklerimi bilirim sanmıyorum.
  • Uçurtma Avcısı

Kitap 10 tane hikayeden oluşuyor. Aralarında en iyisi en uzun hikaye olan Aşk Köpekliktir. Bir solukta okuyabileceğiniz bir hikaye. Aşk bir Ütopyadır hikayesi de baya ilginç geldi. Aslında istese bu konuyu uzatarak bir roman da yazabilirmiş. Aşk bir Mucizedir hikayesinde de ters köşe olup kahkaha atabilirsiniz. Bunların dışında diğer hikayeler de fena değil. Okumayanlar varsa önerebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.