Şimdi Ara

En son hangi kitabı okudunuz? (179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
93
Favori
358.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son zamanlarda açık ara farkla okuduğum en iyi kitaptı.Bilmiyorum herkese hitap eden bir tür mü
    ama hayatla mücadelenin iç içe olduğu gerçek hayattan kesitler sunan bu tarz otobiyografik
    eserleri çok seviyorum.

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen deneyimli yazarların birçoğundan daha profesyonel buldum.
    Sıcacık, samimi, gerçekçi bir üslupla yazılmış bu kitap beni çok etkiledi.

Hayatta birbirlerinden başka kimsesi olmayan Bob ve sahibinin içten dostluğunu, mücadele ruhunu,
    yaşadıkları bütün güçlüklere rağmen hayata sımsıkı tutunuşlarını, mütevazı yaşamlarını, sevginin
    kalplerdeki karanlık noktaları aydınlatışını içtenlikle anlatıyor.

Beni en çok etkileyen nokta yazarın Bob'u kedisi olarak değil de dostu olarak görmesi oldu.Bob'a
    gerçekten değer veriyor.Ayrıca açık sözlü olmasını beğendim.Misal uyuşturucuya bulaştığı dönemlerde
    eroin alabilmek için bazen dilencilik yaptığını veya sokaklarda yattığını gizlemiyor.Hiçbir şey olmamış
    gibi davranmak yerine hatalarını kabulleniyor ve bundan ders çıkarmasını biliyor.Yaşadığı her zorluğun
    ona hayatta tecrübe kattığını idrak edebilecek olgun bir kişilik.Aynı zamanda oldukça gururlu.Anne ve
    babasından yardım almak yerine kendi ayakları üstünde dimdik durmayı tercih eden savaşçı ruhlu biri.

Yer yer hüzünlendiren kimi zaman da gülümseten bu kitabı herkese tavsiye ederim. Puanım 10/10
    Ek olarak bu türden hoşlananlar için bu iki kitabı da okuyabilirsiniz;
    • Vicki Myron - Dewey
    • Gwen Cooper - Sevgi Bağı
     En son hangi kitabı okudunuz?
  •  En son hangi kitabı okudunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

James Bowen Sokak Kedisi Bob

Son zamanlarda açık ara farkla okuduğum en iyi kitaptı.Bilmiyorum herkese hitap eden bir tür mü
    ama hayatla mücadelenin iç içe olduğu gerçek hayattan kesitler sunan bu tarz otobiyografik
    eserleri çok seviyorum.

Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen deneyimli yazarların birçoğundan daha profesyonel buldum.

Hayatta birbirlerinden başka kimsesi olmayan Bob ve sahibinin içten dostluğunu, mücadele ruhunu,
    yaşadıkları bütün güçlüklere rağmen hayata sımsıkı tutunuşlarını, mütevazı yaşamlarını, sevginin

Beni en çok etkileyen nokta yazarın Bob'u kedisi olarak değil de dostu olarak görmesi oldu.Bob'a
    gerçekten değer veriyor.Ayrıca açık sözlü olmasını beğendim.Misal uyuşturucuya bulaştığı dönemlerde
    eroin alabilmek için bazen dilencilik yaptığını veya sokaklarda yattığını gizlemiyor.Hiçbir şey olmamış
    gibi davranmak yerine hatalarını kabulleniyor ve bundan ders çıkarmasını biliyor.Yaşadığı her zorluğun
    ona hayatta tecrübe kattığını idrak edebilecek olgun bir kişilik.Aynı zamanda oldukça gururlu.Anne ve
    babasından yardım almak yerine kendi ayakları üstünde dimdik durmayı tercih eden savaşçı ruhlu biri.

Yer yer hüzünlendiren kimi zaman da gülümseten bu kitabı herkese tavsiye ederim. Puanım 10/10
    • Vicki Myron - Dewey

Çok merak ettim
    not alaagim bu kitabı .ayrıca yorumlarını eksiltmeyen arkadaslara ayrı ayrı teşekkürlerimi bildiriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • düzenleme : resimler çıkmamış

kitaplar : toza sor - John Fante, Ve hipopotamlar tanklarında haşlandı - Jack Kerouac ve William Burroughs, Uyuyan Adam - Georges Perec, evet ama bir lokomotif bunu yapabilir mi bakalım? - Woody Allen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synchro -- 6 Nisan 2013; 9:26:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quike

Kitap nasıldı, en beğendiğiniz eserler arasına girer mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

Orijinalden alıntı: Quike

Kitap nasıldı, en beğendiğiniz eserler arasına girer mi ?

Heyecan adrenalin hiç bitmiyor. Her sayfada daha da artıyor. Kesinlikle şuan en çok beğendiğim eserler arasında ilk sıraya girdi. Kendime kendime çok kızdım neden bu kitabı daha önce okumadım diye.
  • The hobbit

• Tarihi Değiştiren Olaylar - Ali Çimen

Popüler tarih sevenler için çok güzel hazırlanmış bir kitap. Detaylarla boğmadan dünyayı etkileyen önemli olayları yazmış. Çok merak ettiğiniz olursa kendiniz o olayı araştırmaya koyuluyorsunuz tavsiye edeirm

10/10

Kitap zaten muhteşemdi. Onun hakkında söylecek söz bulamıyorum.

Yayın evine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Eğer bu kitabı okuyacaksanız kesinlikle İş Bankası Yayınlarından okuyun. Çeviri muhteşemdi, o dönemde yapılan göndermeleri bile dipnot olarak açıklıyor.

Son olarak gerçekten harikaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valekov -- 6 Nisan 2013; 15:03:57 >
  • Goethe Faust
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_588

quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

James Bowen Sokak Kedisi Bob

eserleri çok seviyorum.

• Vicki Myron - Dewey

Çok merak ettim
    not alaagim bu kitabı .ayrıca yorumlarını eksiltmeyen arkadaslara ayrı ayrı teşekkürlerimi bildiriyorum.

Hocam yukarda da belirttiğim gibi bu tarz kitapları seviyorsanız ya da daha önce bu türde
    bir kitabı okumadıysanız başlangıç için güzel bir seçim olacağını düşünüyorum.
  • George R. R. Martin - Kargaların Ziyafeti Kısım 1
  • Arkadaşlar Orhan Pamuk'un "Benim Adım Kırmızı" adlı romanındaki olaydaki herkesi ve her şeyi kendi diliyle konuşturma tekniği daha önce bir eserde kullanılmış mı acaba? Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir de bu tekniğin belli bir adı var mı? Ben daha önce hiç bu şekilde bir roman okumadım da...
  • Erbakan - Soner Yalcin

Meraklisi icin iyi bir kaynak.

• Şeker portakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Arkadaşlar Orhan Pamuk'un "Benim Adım Kırmızı" adlı romanındaki olaydaki herkesi ve her şeyi kendi diliyle konuşturma tekniği daha önce bir eserde kullanılmış mı acaba? Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir de bu tekniğin belli bir adı var mı? Ben daha önce hiç bu şekilde bir roman okumadım da...

Soruyu anlamadım ama Orhan Kemal, Osman Necmi Gürmen vs. bir çok yazar diyaloglarda kişileri kendi özelliklerine göre konuşturmuştur. Köylü ise köylü, şehirli ise şehirli.
  • Markus Zusak- Kitap hırsızı bittiğine şükrediyorum sırf para verdim diye okudum.

Şimde Albert Camus- Yabancı kitabına başladık bakalım güzel mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Arkadaşlar Orhan Pamuk'un "Benim Adım Kırmızı" adlı romanındaki olaydaki herkesi ve her şeyi kendi diliyle konuşturma tekniği daha önce bir eserde kullanılmış mı acaba? Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir de bu tekniğin belli bir adı var mı? Ben daha önce hiç bu şekilde bir roman okumadım da...

Soruyu anlamadım ama Orhan Kemal, Osman Necmi Gürmen vs. bir çok yazar diyaloglarda kişileri kendi özelliklerine göre konuşturmuştur. Köylü ise köylü, şehirli ise şehirli.

Hocam şöyle diyeyim; ortada bir cinayet var ve roman ilk olarak ölen kişinin anlatımıyla başlıyor. Hatta ilk cümle " Ben bir ölüyüm... Şu an bir kuyunun dibindeyim ailem beni merak ediyordur..." şeklinde. Sonrasında ise her bölümde olayın içinde olan herhangi bir kişi veya varlığın ağzından anlatım yapılmış. Buna bir ağaç, bir köpek, altı yaşında bir çocuk da dahil... Yani sadece üslup olarak değil de bakış açısı olarak farklılık var. Şimdi nobel ödüllü bir yazar olduğu için Orhan Pamuk acaba bu tekniğiyle mi ödülü kazandı diye düşünüyorum. Daha önce bu şekilde bir anlatıma hiç rast gelmedim.
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.