Şimdi Ara

En sevdiğiniz söz sahne replik vb. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yalan söylüyorsunnn aldatırlar seni hor görürler cüneyt arkın
  • 9 kere sev 10.un olayım...

Adam gibi sev sonuncun olayım...
  • Sin City
    -Yeni arabalar...hepsi traş makinesi gibi.

-Goldie intikamını alacağım ve yaptıklarımdan sonra gönderdiğim cehennem ona cennet gibi gelecek

-Yaşlı adam ölür genç kız yaşar...adil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eski Günler -- 29 Ocak 2010; 5:02:50 >
  • Franklyn

"Somebody once said that religion deemed by the commoners true, by the wise as false, and by the rulers useful."
  • V For vendetta

Bu maskenin altında etten fazlası var .. diye devam ediyor
    remember remember the fifth of november..

batman-dark knight

why so serious ?

+

yine mi bamya
    oğlum disko mu burası

al kırdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nobran19 -- 29 Ocak 2010; 5:51:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -bullshit-

It is not knowing that your friends have your back,it is the knowing of you have your friends back...
    You stand your ground n fight!

GSE

Ayrıca This is England filminde Combo karakterinin This is fucking England demesini unutamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satriykon

What's
    What's can I do
    Same Time's :D

İngilizcenin dibine yolculuk.
  • Lord of The Rings The Fellowship of The Ring (Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği)

"Canlıların bir çoğu ölümü hak eder. Ölülerin bazıları da yaşamayı. Yaşamı onlara verebilir misin?"
  • quote:

Orijinalden alıntı: -bullshit-

quote:

Orijinalden alıntı: U u R

izledim

orada knowing derken ne demek istiyor? zaten me-ma eki de noun yani isim yapıyor fiili. yani "bilme" anlamında kullanıyor ve ingilizcede resmi olarak know verb haline ing takısı getirilmiyor.

sokak dili hariç :) haklı olabilirsin

knowing türemiştir, bilinç,bilme anlamına geliyor.İngilizce kökeninden çok değişik şekillerde değiştiğinden dolayı böyle saçmalıklar olabiliyor.Misal gonna going to nun orjinal halidir,artık sokak ağzı diye bilinir.(dil okuyorum aşırı bilgi verip egomu tatmin etmek istedim)

Arkadaşlar buradaki tartışmanıza yıllar sonra katılıp konuya açıklık getırmek ıstıyorum
    We could have died that day, in Manchester. Everybody knew it. But we didn't. Ike said later that that the story travelled across England faster than the death of Lady Di. The GSE were finally back. Suddenly, I was part of the firm with the best rep in London. People around town had heard of me. They would hear my accent and say "So you're 'the Yank?'" You know the best part? It isn't knowing that your friends have your back. It's knowing that your have your friend's back.

buradakı knowing cumlesının acıklaması sudur.

Cumlenın basındakı It cumlesı the best part söz öbeğini karşılamaktadır.
    The best part isnt knowing that your friends have your back,the best part is knowing that you have your friend's back.

en basit şekilde anlatmak gerekırse gerund dediğimiz isimleşmiş fiil halindedir ...
    ornek vermek gerekırse
    Swimming makes you fit.

Umarım açıklık getirebilmişimdir.Cümleyi birden koyunca arkadaş bende mutlaka bir context içerisinde olduğunu düşündüm ve oradaki knowing den önce gelen It kelimesinin bir cümle yerine geçtiğini farkettim.Bu nedenle cümlenin tamamını alınca açıklığa kavuşuyor.Dil bütündür unutmayalım

Ekleme:,it is the knowing of you yazılmış ilk alıntıda o yanlış öyle bir şey yok,cümlenin orjinalinde de yukarıda gördüğünüz gibi böyle bir söylem yok...

saygılar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 2 Ekim 2011; 18:12:23 >

• Devam devam yarın evde okurum hepsini :)
  • 00:33 ten sonrası beni benden aldı

• ''Lanet olsun sana ve bütün buçukluklara!''

Boromir

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 2 Ekim 2011; 18:45:54 >

• agent smith geliyor be
    Every mammal on this planet instinctively develops a natural equilibrium with the surrounding environment but you humans do not. You move to an area and you multiply and multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus. Human beings are a disease, a cancer of this planet

ayrıca Fight Club 'da Edward Norton Jared Leto 'nun yüzünü dağıtınca

I felt like destroying something beautiful deyişi kopartır,Jared People Dergisi tarafından 1997 yılında 50 Most Beautiful People in the World içerisinde yer almıştır.Cuk oturmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 2 Ekim 2011; 22:44:40 >
  • Her yerinden öpüyorum rüştü//Ertem Şener
  • En sevdiğim diyemesemde çok sevdiklerimden biri.

• Hızlı ve öfkeli Tokyo drift (Kahn): Bir şeyin yüzde ellisi hiçbirşeyin yüzde yüzünden daha iyidir
    Alfa Romeo sloganı :Beauty is not enough

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForteVeloce -- 3 Ekim 2011; 0:22:51 >
  • 6.45 'ten itibaren izleyin.

• feel the power of dark side
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.