Şimdi Ara

En Sevdiğiniz Pink Floyd Şarkıları? (EFSANELER 1) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
6.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deneysel müzik her zaman abartılır, evet yaptıkları şeylerde güzel partisyonlar bulunabilir ama bu kadar yüceltmenin alemi yok.Bok atmıyorum.
    Bir de şu '' en iyi '' kelime öbeğine kıl oluyorum, neye göre en iyi kime göre en iyi.Göreceli kavramları halka açmayın, saçma oluyor.
    En sevdiğiniz desen tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 21 Şubat 2011; 19:01:07 >
  • Çok önemle mesaj bulunmalı. Hey you'ya bayılıyorum bu arada.
  • HİGH HOPES !
  • pink floyd efsanesinin tüm şarkıları güzel ama Julia Dream in ayrı bir yeri var bende bu yüzden Julia Dream diyorum
  • sober
  • hey you
    a great day for freedom
    comfortably numb
    the trial
    brain damage
    eclipse
    another brick in the wall
    run like hell
    the thin ice
    wearing the inside out
    on the run
    time
    us and them
    vsvs. hepsi çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Ortalık özenti kaynıyor.

hiç birşey için geç değil,kendini vererek dinlersen mutlaka bi pink floyd şarkısını seveceğini düşünüyorum

Şarkıyı beğenmek başkadır özenti olmak başka
  • floyd'u çok dinlemişliğim yoktur fakat welcome to the machine ve wall'u çok severim Kaliteli bi kulaklığım olduğu zaman kesinlikle dinleyeceklerim listesinde hazır durur.
  • 1-Time
    2-High Hopes
    3-Echoes
    4-Have A Cigar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Deneysel müzik her zaman abartılır, evet yaptıkları şeylerde güzel partisyonlar bulunabilir ama bu kadar yüceltmenin alemi yok.Bok atmıyorum.
    Bir de şu '' en iyi '' kelime öbeğine kıl oluyorum, neye göre en iyi kime göre en iyi.Göreceli kavramları halka açmayın, saçma oluyor.

Pink Floyd gelmiş geçmiş en iyi müziği yapan müzik topluluğudur. Ve bir daha asla öyle müzik yapılacağını sanmam. Pink Floyd abartı bir grupta değildir. Deneysel müzik yaparlar ama deneysel müzik yapan tek grup Pink Floyd değildir ki genelde Pink Floydun deneysel şarkılarını seven kesim pek azdır.
    Yani Pink Floyd abartı falan değildir. Pink Floyd gelmiş geçmiş en büyük müzik grubudur. Bu böyledir. Renk zevk olayı burda işlemez.

• Albümlere göre yazayım

A Saucerful of Secrets : Let There Be More Light , Set the Controls for the Heart of the Sun , A Saucerful of Secrets (bu şarkılar pink floydun en güzel physidelic rock eselerindendir. Çok beğenirim. )

Animals : Bu albüm tek şarkı olarak anlam ifade etmiyor.Komple bir eser. Albümde domuzlar yöneticileri, köpekler kanun adamlarını, koyunlar halkı sembolize eder. Yani kapitalizme karşı bir albümdür. Albümde tek umut içeren şarkı pigs on the wing'dir. Bu albümden dolayı davalık bile olmuşlardı.

Atom Heart Mother : Bunu fazla bilmem sadece ismini barındıran bir şarkı var onu çok severim.

Dark Side of the Moon : Bu albüm oturulup dinlenmeli. Siyaset,kapitalizmi eleştirmişlerdir.Başka diyecek söz yok bu albüme.

Meddle : One of these Days,Seamus,Echoes. Bu albümde physchedic rocktır.En hiti echoestir. Echoes'de albatros kuşunun sesi gibi ayrıntılı sesler vardır ve çok güzeldir bulabilirsen live at pompeiiden dinle çok meşhur bir albümdür.

More : Bu soundtrack albümüdür. Burdan Cymbaline dinle live versiyonu daha iyidir.

The Division Bell : Tabikii High Hopes..Bu şarkıyı kaçırma. Ayrıca Coming Back to Life bunuda dinle.

The Final Cut : Bu şarkı artık Roger Watersın gruptan ayrılmadan yaptığı son albümdür.Albümü babasının üzerine yazmıştır. Ve albüm bence Roger Watersın single albümü gibi olmuştur.

The Piper at the Gates of Dawn : En sevdiğim albümlerinden biridir. Çünkü içinde Syd Barrett var. Syd Barrett benim için modern müziğin doğuşu gibi çok şey yapmıştır. Syd Barrett çok zeki biriydi. İçinde hep bir çocuk vardı ve o çocukla şarkılar yazıyordu. Keşke uyuşturucuyu o kadar abartmasaydı. İnsan güne acidli kahveyle başlar mı ya! Ama pink floydda ona hayatının haksızlığını yaptı bence onu gruptan atmakla sonradan wish you were here ve the walla onu konu aldı belki affetmiştir ama... Neyse bu albümden Matilda Mother,Lucifer Sam, Interstellar Overdrive bunları dinle çok güzellerdir.

The Wall : Tüm şarkılarını dinle bunun şarkılarındaki sözlerin anlamları çok şey içeriyor.Ve 1990 Berlin konserini seyret internetten.

Wish You Were Here : Bu albüm Syd Barrettle ilgilidir. Sadece Shine on you crazy diamond ve wish you were here diyerek öteki iki şarkıyıda çöpe atma onlarda güzeldir.

Ummagumma ve Obscured By Clouds : Bu albümlerle ilgili hiçbir fikrim yok...

A Momentary Lapse of Reason : Bu albüm tamamen bir taklit albümüdür kim ne derse desin. Roger waterslı pink floyda dönmeye çalışılmıştır ama her ne kadar david gilmouru ve gitar tarzını sevsemde bu taklit gibi geliyor. Roger Watersta taklit diyor zaten.

İnşallah yardımcı olmuşumdur. Daha yazmak isterdim pink floyd tarihini ne nedir diye yazmak isterdim ama çok uykum geldi kusura bakma artık. Başka gruplarda sormak istersen cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slashs Snakepit -- 21 Şubat 2011; 23:52:14 >

• quote:

The Piper at the Gates of Dawn : En sevdiğim albümlerinden biridir. Çünkü içinde Syd Barrett var. Syd Barrett benim için modern müziğin doğuşu gibi çok şey yapmıştır. Syd Barrett çok zeki biriydi. İçinde hep bir çocuk vardı ve o çocukla şarkılar yazıyordu. Keşke uyuşturucuyu o kadar abartmasaydı. İnsan güne acidli kahveyle başlar mı ya! Ama pink floydda ona hayatının haksızlığını yaptı bence onu gruptan atmakla sonradan wish you were here ve the walla onu konu aldı belki affetmiştir ama... Neyse bu albümden Matilda Mother,Lucifer Sam, Interstellar Overdrive bunları dinle çok güzellerdir.

Haksızlık yok yapılması gereken yapılmış, syd barretti ben de çok severim ama bence iyide olmuş gitmesi. Aksi takdirde bugün dinlenen şaheserlerin çoğu olmazdı.
    quote:

Ummagumma ve Obscured By Clouds : Bu albümlerle ilgili hiçbir fikrim yok...

Ummagummayıda ben yazayım, Grantchester Meadows kesin dinleyin, çok aşırı deneysel bi albüm bu, oturup sürekli dinlenilecek müzikler yok. Grantchester Meadows sadece harbiden şaheserdir.
    Obscured By Cloudsu ben de pek dinlemedim bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slashs Snakepit

Pink Floyd'un en sevdiğim dönemi Syd Barrett dönemidir. Syd Barrett'ın gruptan ayrılmasından (atılmasından) sonraki olaylar biraz garip, çok inceleme fırsatı bulamadım malum öss senesi, zaten Pink Floyd ile geçen sene enteresan bir şekilde tanıştım. Tabii ilk duyuşum değildi; ilk 8. sınıfta arkadaşımdan Another Brick in the Wall şarkısını duymuştum, tabii o zamanların gazıyla o sözler çok ilgimi çekmişti, ancak Pink Floyd ilgimi maalesef çekememişti. O şarkının bile Korn coverını dinliyordum sadece, öbür şarkıları hoşuma bile gitmemişti. Geçen seneye kadar bana Pink Floyd'u sorsalar, iyi gruptur ama ben beğenmiyorum derdim herhalde.
    Ama herşey geçen sene (2009 aralık-2010 ocak civarlarıydı yamulmuyorsam) Seven Ages of Rock'ı belgeselinin NTV versiyonunu bulup izlemem ile değişti. O belgeselde her reklam arasında echoes çalıyordu, hem de "the echo from a distant tide" kısmı. O an "bu ne büyüleyici(mesmerise) bir sestir öyle" diye düşündüm ve belgeseli izlemeye devam ettim, eninde sonunda kimin şarkısı olduğunu öğrenecektim :) Tabii öğrendikten sonra şarkıyı buldum direk ve 3 gün içerisinde o 26 dakikalık parçayı 10 kere dinledim. Sonra olaylar gelişti zaten :) Ancak dersler sebeiyle tamamen içine giremedim bu hikayenin, mezun olduktan sonra biraz araştırcam bakalım.
    Ummagumma albümünü çok sevemedim, kuş böcek sesi var sürekli ancak Obscured by Clouds albüm isminin hakkını vermektedir bence, Wots... Uh The Deal en sevdiğim parçasıdır bu albümün.

Syd Barrett'in ayrılışından sonra Pink Floyd'un ses karakterindeki değişim göze çarpıyor zaten, ancak o psychadelic hava kaybolmuyor bir süre boyunca. O havanın kaybolduğu ilk albüm Darkside of the Moon'dur bence, ancak buna rağmen gerçekten mükemmel bir albüm, diyecek bir şey bulamıyorum, brain damage her dinlediğimde beni benden alıyor(Bu da Roger Waters tarafından yazılmış ve Syd Barrett'a adanmış bir parçadır aynı zamanda). Ancak The Wall albümünde Roger Waters'ın ipleri eline aldığı çok belirgin bir şekilde görülmektedir. Pink Floyd artık bir Psychadelic Rock değil sadece Rock grubu olmuştur, ancak böyle adamların bu şekilde başarısız olması beklenemez elbette :) bu albümde In The Flesh, Trial, Stop parçaları benim hoşuma gidiyor. Bundan sonraki Final Cut albümü ipleri koparan albümdür. Grup elemanları Waters'ın tavırlarına daha fazla katlanamaz ve bomba patlar. Çatışmalı bir ayrılık yaşarlar. Pink Floyd benim için burada bitiyor, bundan sonraki şarkıları dinlemeye bile katlanamıyorum neredeyse, bir tek Marooned fena değil, birde Momentery Lapse of Reason. Bu noktadan sonra şarkıların hepsi buram buram David Gilmour kokuyor, kesinlikle bu adamın karakteri ağır basıyor.

O bu değil de Roger gruba geri dönse de son bir Dünya Turuna çıksalar da Türkiye'ye de uğrasalar, birinci ağızdan güzel bir konser dinlesek. (Buradan vefat etmiş olan Syd Barrett [nam-ı diğer Roger Keith Barrett] ve Richard Wright'a saygılarımı sunuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onno92 -- 22 Şubat 2011; 1:00:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Deneysel müzik her zaman abartılır, evet yaptıkları şeylerde güzel partisyonlar bulunabilir ama bu kadar yüceltmenin alemi yok.Bok atmıyorum.

Pink Floyd gelmiş geçmiş en iyi müziği yapan müzik topluluğudur. Ve bir daha asla öyle müzik yapılacağını sanmam. Pink Floyd abartı bir grupta değildir. Deneysel müzik yaparlar ama deneysel müzik yapan tek grup Pink Floyd değildir ki genelde Pink Floydun deneysel şarkılarını seven kesim pek azdır.
    Yani Pink Floyd abartı falan değildir. Pink Floyd gelmiş geçmiş en büyük müzik grubudur. Bu böyledir. Renk zevk olayı burda işlemez.

İşler anam, ona bakarsan Beatles'tan ilham alan yüzlerce büyük sanatçı var yeryüzünde.
    Ki Beatles'in Pink Floyd'dan daha fazla hayran kitlesi var, madem '' en iyi '' den bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 22 Şubat 2011; 20:40:24 >

• quote:

quote:

quote:

İşler anam, ona bakarsan Beatles'tan ilham alan yüzlerce büyük sanatçı var yeryüzünde.
    Ki Beatles'in Pink Floyd'dan daha fazla hayran kitlesi var, madem '' en iyi '' den bahsediyoruz.

En iyi ölçümünün hayran kitlesi ile ölçülebileceğini düşünmüyorum, göreceli bir olay elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: onno92

quote:

quote:

quote:

En iyi ölçümünün hayran kitlesi ile ölçülebileceğini düşünmüyorum, göreceli bir olay elbette.

aynen en iyi çoğunlukla seçiyosan o zaman en yii sanatlcı lady gaga,justin biber,seda sayan,demet akalın..... az hayranı olan grublar esas daha kalitelidir.Belli kalıplardan ayrılmış insanların sayısı azdır

• forum bozuldu yazamadım.

en iyi diye bişey yoktur zaten, onu bilerek kalınlaştırdım, göreceli olay.

beatles ı neden örnek verdim çünkü pink floyd ile aynı jenerasyondan.
  • Leech King @ Pink Floydu ilk defa dinlemedim. O kadar çok parçası var ki dinlemediğim güzel şarkıları var mıdır diye forumdan yardım almak istedim. Daha önce dinlememişleri çinde bir liste oluşturacaktım. Kızlara yavşamak ? Karşı cinsle dyalog kurmanın adı bumu artık. Merak etme Pink Floyd u kızlara yaklaşmak için kullanmıyorum ona ihtiyacım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disturbed -- 24 Şubat 2011; 20:47:18 >
  • BUKADAR COK PF Cİ OLDUGUNU GÖRMEK BENİ COK SEVİNDİRDİ.AYNI ŞEYİ DEEP PURPLE DA DA YAPALIM.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.