Şimdi Ara

En Sevdiğiniz 5 Türk Hükumdarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 40
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 gün 16 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Rand al Thor (10 mesaj) soyken (8 mesaj) Lmao Zedong (7 mesaj) Tarihçi (6 mesaj) derincan (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (13 mesaj) Tablet (3 mesaj) Mini (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Kültür ve Tarih >> En Sevdiğiniz 5 Türk Hükumdarı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Şanlı tarihimizde nice yiğit liderler var.Bunların içinden beşini yazmanızı istiyorum.Benim için:

1-Mete Han
    2-Attila
    3-Kılıçarslan
    4-Osman Bey
    5-Babür Şah

İsmini listeye eklemek isteyip,ekleyemediğim o kadar çok kişi var ki,gece gözüme uyku girmeyecek anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rand al Thor -- 25 Şubat 2014; 22:07:26 >

|
    |
  • Yarbay
    4126 Mesaj
    Alp Er Tunga yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3562 Mesaj
    Yavuz Sultan Selim kesinlikle bu ilk 5'de bulunurdu
    |
    |
  • Binbaşı
    1433 Mesaj
    Timur
    Atatürk
    Attila
    Alp Arslan
    Selahaddin Eyyubi
    ...

Elemekte çok zorlandım, benim ilk 5'im bu hükümdarlar.
  • Yarbay
    3136 Mesaj
    Başlık en güçlü değil de; en sevilen olduğuna göre bir edit yapıp, en sevdiğim hükümdarları yazayım.

I. Kılıç Arslan
    Emir Timur
    Melikşah
    Çağrı Bey
    Sulu Çor Kağan

Ama en sevdiğim I. Kılıç Arslan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarihçi -- 25 Şubat 2014; 22:24:23 >
  • Yarbay
    4738 Mesaj
    Seçilmiş olan, toplum tarafından bilinçli bir şekilde kabullenilmiş olan 1 lider vardır; Mustafa Kemal Atatürk. Geçmişe özlem amacıyla ya da kişisel çıkarlar olmadan sevilen, öldükten sonra da en az hayattaki kadar değer verilen ve öldükten 80 yıl sonra bile etkili bir lider olabilen başka bir lider Türk tarihinde yer almamıştır.
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

varken Kılıç Arslan ve Osman Bey ne alaka?

Kılıçarslan'ın Haçlılarla mücadelelerinden çok etkilenmişimdir.Haçlılar ile yaptıkları savaşlar,başlı başına bir efsane bana göre.Ne alaka demen biraz saygısızca zira kendi düşüncelerim.
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Seçilmiş olan, toplum tarafından bilinçli bir şekilde kabullenilmiş olan 1 lider vardır; Mustafa Kemal Atatürk. Geçmişe özlem amacıyla ya da kişisel çıkarlar olmadan sevilen, öldükten sonra da en az hayattaki kadar değer verilen ve öldükten 80 yıl sonra bile etkili bir lider olabilen başka bir lider Türk tarihinde yer almamıştır.

Hocam hükümdar dediğim için Atatürk'ü koymadım ben.
    |
    |
  • Yarbay
    3136 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rand al Thor

quote:

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

Kılıçarslan'ın Haçlılarla mücadelelerinden çok etkilenmişimdir.Haçlılar ile yaptıkları savaşlar,başlı başına bir efsane bana göre.Ne alaka demen biraz saygısızca zira kendi düşüncelerim.

Kılıç Arslan'ı ben de çok severim. Hatta Kılıç Arslan'ı bir derste dinlediğim zaman tez konumu onun biyografisi üzerine yapmak istedim. Onun hakkında Türkiye'deki tek çalışmayı yapan Işın Demirkent hocadır. Ancak yazdığı kitap piyasada yok. İstersen ulaştırayım sana.

Saygısızlık yapmak istemedim ancak tarihte bazı şeyler vardır. Kılıç Arslan'dan büyük hükümdarların olduğu gibi. Sevdiğiniz desen daha doğru olabilirdi. O zaman benim de listem değişirdi.

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

Kılıç Arslan'ı ben de çok severim. Hatta Kılıç Arslan'ı bir derste dinlediğim zaman tez konumu onun biyografisi üzerine yapmak istedim. Onun hakkında Türkiye'deki tek çalışmayı yapan Işın Demirkent hocadır. Ancak yazdığı kitap piyasada yok. İstersen ulaştırayım sana.

Saygısızlık yapmak istemedim ancak tarihte bazı şeyler vardır. Kılıç Arslan'dan büyük hükümdarların olduğu gibi. Sevdiğiniz desen daha doğru olabilirdi. O zaman benim de listem değişirdi.

Ben mantık çerçevesinde,sevdiklerimi yazdım zaten,size göre dediğim için,sevdiklerinizi öğrenmek istedim zaten.Işın Demirkent Hocanın öğrencilerinden eğitim alıyorum,dediğiniz gibi Haçlı Seferleri ve Bizans üzerine yegane kaynaklardan.Ülkemizde bu dönemler hakkında pek çalışma yok,bende bu konular hakkında çalışmayı düşünüyorum eğer başarı sağlayabilirsem.

• Yüzbaşı
    290 Mesaj
    quote:

Şanlı tarihimizde nice yiğit liderler var.Bunların içinden beşini yazmanızı istiyorum.Benim için:

1-Mete Han
    2-Attila
    3-Kılıçarslan
    4-Osman Bey
    5-Babür Şah

İsmini listeye eklemek isteyip,ekleyemediğim o kadar çok kişi var ki,gece gözüme uyku girmeyecek anlaşılan.

İlk 5 demek çok hatalı bir kavram. Bizim tarihimiz büyük liderle doludur. Tüm liderlerimizin ülkelerine katkısı görmezden gelinmeyecek olsada bugünkü Türkiye'ye en çok katkıyı yapan liderler diye sıralamak dürüstçe bir davranış olur. Kronolojik sıralamada:

1-) Metahan( onluk sistem- TSK'nın Kuruluş kabulü)
    2-) Alparslan (anadoluya yerleşim)
    3-) Fatih Sultan Mehmet (İstanbul'un fethi)
    4-) II. Mahmut ( Yaptığı inkilaplarla)
    5-) Mustafa Kemal Atatürk (Türkiye Cumhuriyeti)

Bu insanlar bugün bilgisayar başında oturup bu yazıları yazmamızı sağlayan insanların başında gelmektedir. Benim fikrimdir. Atilla iyi bir lider olsada bugün ki Türkiye için hiçbir katkısı yoktur. Osman Bey Osmanlıyı kursada Osmanlıyı Osmanlı yapan padişah değil, beyliğin kurucusu ve isim babasıdır. Kılınç Arslan ve Babür Şah'ı neden koydun anlayamadım. Babür Şah Türk bile değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyken -- 25 Şubat 2014; 21:54:26 >

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

1-Mete Han
    2-Attila
    3-Kılıçarslan
    4-Osman Bey
    5-Babür Şah

İlk 5 demek çok hatalı bir kavram. Bizim tarihimiz büyük liderle doludur. Tüm liderlerimizin ülkelerine katkısı görmezden gelinmeyecek olsada bugünkü Türkiye'ye en çok katkıyı yapan liderler diye sıralamak dürüstçe bir davranış olur. Kronolojik sıralamada:

1-) Metahan( onluk sistem- TSK'nın Kuruluş kabulü)
    2-) Alparslan (anadoluya yerleşim)
    3-) Fatih Sultan Mehmet (İstanbul'un fethi)
    4-) II. Mahmut ( Yaptığı inkilaplarla)
    5-) Mustafa Kemal Atatürk (Türkiye Cumhuriyeti)

Bu insanlar bugün bilgisayar başında oturup bu yazıları yazmamızı sağlayan insanların başında gelmektedir. Benim fikrimdir. Atilla iyi bir lider olsada bugün ki Türkiye için hiçbir katkısı yoktur. Osman Bey Osmanlıyı kursada Osmanlıyı Osmanlı yapan padişah değil, beyliğin kurucusu ve isim babasıdır. Kılınç Arslan ve Babür Şah'ı neden koydun anlayamadım.

Hocam sevdiklerimi koydum ben mantık çerçevesinde. Misal siz 2.Mahmut'u koymuşsunuz,bana göre kendisi pekte vasıflı değildi.Görüşler değişebiliyor yani.Babürler ne yazık ki ülkemizce pek bilinmiyor ama Hindistan'da kurulmuş çok büyük bir güçtü kendisi.Aslında Ekber Şah ile Babür arasında kaldım ama gönlüm Babür dedi.

• Yüzbaşı
    290 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aesthetic.

Timur
    Atatürk
    Attila
    Alp Arslan
    Selahaddin Eyyubi
    ...

Değerli Kardeşim İmzanda anladığım kadarıyla Türkçüsün. Fakat Selahaddin Eyyubi Türk değil, aksine Kürt'tür.
  • Yarbay
    3136 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

Ben mantık çerçevesinde,sevdiklerimi yazdım zaten,size göre dediğim için,sevdiklerinizi öğrenmek istedim zaten.Işın Demirkent Hocanın öğrencilerinden eğitim alıyorum,dediğiniz gibi Haçlı Seferleri ve Bizans üzerine yegane kaynaklardan.Ülkemizde bu dönemler hakkında pek çalışma yok,bende bu konular hakkında çalışmayı düşünüyorum eğer başarı sağlayabilirsem.

O halde başlığı en büyük/güçlü olarak değil de, en sevdiğiniz olarak yap. Zira saydığın adamlardan ''mantık'' çerçevesinde çok daha iyi adamlar var.

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

O halde başlığı en büyük/güçlü olarak değil de, en sevdiğiniz olarak yap. Zira saydığın adamlardan ''mantık'' çerçevesinde çok daha iyi adamlar var.

Doğru söylüyorsun başlığı hatalı attım.

• Yüzbaşı
    290 Mesaj

Ben Türkiye'yi gözeterek yazdım. Yani geçmişten günümüze bilgi, zafer, kültür, demokrasi ve ıslahatlardan yola çıkarak bu kanıya ulaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyken -- 25 Şubat 2014; 22:03:46 >
    |
    |
    Rand al Thor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3136 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Attila
    Mete
    Fatih
    Timur
    Yavuz

Doğru söylüyorsun başlığı hatalı attım.

En sevdiğiniz olarak değiştirirsen, herkes listesini ona göre belirler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Ben Türkiye'yi gözeterek yazdım. Yani geçmişten günümüze bilgi, zafer, kültür, demokrasi ve ıslahatlardan yola çıkarak bu kanıya ulaştım.

Başlığı da değiştirdim hocam,görüşüne göre yazdığın isimler tutarlı tabi ki,haklısın.
    |
    |
    Bahsedilenler: Tarîhçî
  • Yarbay
    5202 Mesaj
    quote:

quote:

Timur
    Atatürk
    Attila
    Alp Arslan
    Selahaddin Eyyubi
    ...

Değerli Kardeşim İmzanda anladığım kadarıyla Türkçüsün. Fakat Selahaddin Eyyubi Türk değil, aksine Kürt'tür.

yabancı belgesellerde de Selahaddin Eyyubi'nin Kürt olduğunu söylüyorlar.
    İlk duyduğumda şaşırmıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1433 Mesaj
    quote:

quote:

Timur
    Atatürk
    Attila
    Alp Arslan
    Selahaddin Eyyubi
    ...

Börü ve Tuğtekin kürtçe isimler mi peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.